Jak chronić swój portfel BitCoin

W niedawnej przeszłości świat był świadkiem wielu zagrożeń bezpieczeństwa, szczególnie w zakresie ochrony danych elektronicznych i transferów pieniężnych związanych z transakcjami handlowymi. Warunki, takie jak cyber kradzież i oprogramowanie ransomware, nie są już obce. Co więcej, dzięki kryptowalutom takim jak bitcoiny galopujące na listach popularności, możesz chronić swój portfel bitcoinów.


Jak zabezpieczyć swój portfel BitCoin

Jak chronić swój portfel BitCoin

Jak bezpieczny jest bitcoin?

Bitcoin jak dotąd okazał się najbezpieczniejszą wirtualną walutą. Ale nawet wtedy nie oszczędzono mu udziału w cyberatakach. Bitstamp pojawił się niedawno w wiadomościach, gdy 19 000 BTC zostało splądrowanych po naruszeniu wirtualnych portfeli giełdy. Wyniosło to stratę netto w wysokości około 5 milionów USD. Trojan Pony Loader 2.0 potrafi identyfikować i kraść z portfeli przechowywanych w zainfekowanych systemach. Ukradł także inne kryptowaluty, takie jak Litecoin.

Dlaczego dzieje się to wielokrotnie? Ponieważ transakcje bitcoinami są nieodwracalne, żaden oficjalny organ, który może działać jako pośrednik, nie może ich cofnąć. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ zarówno strony kupujące, jak i sprzedające nie są sobie znane, a cofnięcie może nastąpić tylko w przypadku błędu. Co więcej, władze nie mają możliwości śledzenia skradzionych bitcoinów, pomimo wielu technik stosowanych do ich śledzenia.

Ponadto, chociaż użytkownicy Bitcoin pozostają anonimowi dzięki prywatnym adresom Bitcoin utworzonym dla każdego indywidualnego wirtualnego portfela, wszystkie transakcje są upubliczniane, aby każdy mógł zobaczyć listę transakcji należącą do adresu. Wymaga to dodatkowych środków ostrożności, które zwiększają prywatność, ukrywając adres IP komputera za pomocą narzędzi takich jak VPN lub Tor.

Ochrona Twojego portfela Bitcoin

Kiedy zaczynasz chronić swój portfel Bitcoin, w rzeczywistości zwiększasz swoje bezpieczeństwo podczas płacenia walutą. Umożliwia to zarówno ochronę Twojej tożsamości, jak i oczywiście portfela przed potencjalną kradzieżą cybernetyczną.

1. Wszechstronny wieloaspektowy klient Bitcoin

Aby zwiększyć prywatność, a także ukryć adres IP, za pomocą klienta Bitcoin, który umożliwia zmianę lub zmianę na nowy adres przy każdej transakcji. Wskazane jest również rozdzielenie transakcji na liczne portfele, w zależności od ich znaczenia. Zalecaną procedurą jest utrzymanie portfela na codzienne transakcje o relatywnie mniejszych kwotach, które można doładować w razie potrzeby.

2. Ochrona tożsamości 

Zachowaj szczególną ostrożność, udostępniając informacje o transakcjach w miejscach publicznych, takich jak sieć. W przeciwnym razie możesz zaryzykować ujawnienie swojej tożsamości i adresu Bitcoin przez pomyłkę. Może to prowadzić do katastrofalnych rezultatów, jak widzieliśmy wcześniej. 

3. Użyj silnego hasła

Upewnij się, że używasz losowego silnego hasła. Nie używaj tego samego hasła na wielu platformach. Jeśli to zrobisz, możesz narazić wszystkie konta internetowe na wypadek, gdyby cyberprzestępcy włamali się na jedno z nich. Za pomocą tego narzędzia możesz łatwo utworzyć silne losowe hasło.

4. Usługa Escrow

Usługa escrow jest przydatna, jeśli kupujesz lub sprzedajesz coś od kogoś, kogo nie znasz. Osoba płacąca musi wysłać swoje bitcoiny do usługi escrow, gdy czeka na zakupiony przedmiot. Tymczasem sprzedawca wie, że jego pieniądze są bezpieczne na koncie depozytowym i przekazuje uzgodniony wcześniej przedmiot. Po otrzymaniu towaru kupujący powiadamia usługę depozytową o dokonaniu ostatniej płatności.

5. Utwórz kopię zapasową wirtualnego portfela

Jeśli chodzi o pamięć fizyczną, trzymaj się norm określonych w każdej ważnej polityce tworzenia kopii zapasowych. Aktualizuj często, używaj różnych lokalizacji i nośników, zachowując je zawsze zaszyfrowane. Szyfrując, zapewnisz bezpieczeństwo.

6. Zaszyfruj portfel

Szyfrowanie portfela jest absolutnie niezbędne, szczególnie podczas przechowywania go w Internecie. Podstawowym kluczem do bezpieczeństwa jest posiadanie bardzo silnego i nietypowego hasła. Korzystaj z narzędzi, takich jak DESlock +, do szyfrowania plików zawierających wszystkie poufne informacje. Jeszcze lepiej zaszyfrować całą przestrzeń użytkownika lub system, w którym znajdują się pliki.

Jeśli nie sądzisz, że informacje te mogą zostać ci odebrane, po prostu obejrzyj film Blackhat!

7. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest koniecznością

Podczas korzystania z usług pamięci online ważne jest, aby przed ich wybraniem dokładnie przeanalizować zalety i wady tych, które są naprawdę niezawodne. Ale nawet wtedy musisz pamiętać, że żadna internetowa usługa pamięci masowej nie jest całkowicie niezawodna, a usługodawca może rozwinąć piętę Achillesa i zostać zhakowany, biorąc pod uwagę mądrość profesjonalnych hakerów i złodziei cyberprzestrzeni rządzących obecnie gniazdem.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe wymaga podania jednorazowego hasła do każdej dokonanej transakcji, które jest wysyłane na urządzenie mobilne. Gdy zostanie to dostarczone z twojego końca, tylko transakcja zostanie przeprowadzona.

8. Nie używaj Portfeli na urządzeniach mobilnych: 

Urządzenia mobilne mogą być z pewnością wygodne, ale są również bardzo podatne na ataki hakerów. Dlatego rozsądnie jest unikać ich używania. Jest to tym bardziej istotne w przypadkach, gdy duże sumy pieniędzy są przekazywane na zakup lub sprzedaż. Transakcja może zostać naruszona lub utracona. W takich przypadkach bezpieczniej jest trzymać portfel na czymś, co nie jest połączone z siecią.

9. Użyj VPN dla dodatkowego bezpieczeństwa

Łączenie się z wirtualną siecią prywatną, lepiej znaną jako VPN, umożliwia bezpieczne szyfrowanie całego ruchu. Oznacza to, że cały Twój ruch będzie przechodził przez prywatny tunel, chroniąc Twoje wrażliwe dane przed potencjalnymi wścibskimi oczami. Aby uzyskać więcej informacji o tym, z których usług VPN najlepiej korzystać z BitCoin, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po aktualizacji VPN.

10. Adresy z wieloma podpisami

Adresy te są odpowiednie dla transakcji korporacyjnych lub o wysokim poziomie bezpieczeństwa i używają więcej niż jednego klucza, które są przechowywane na oddzielnym sprzęcie, monitorowane i obsługiwane wyłącznie przez upoważniony personel. W ten sposób praca hakera staje się znacznie trudniejsza, ponieważ będzie musiał narazić na szwank cały sprzęt, na którym przechowywane są klucze, aby uszczypnąć Bitcoiny.

Regularna aktualizacja systemów i eliminacja wirtualnego portfela, jeśli go nie używasz, to dwa inne sposoby ochrony portfela.

Jak chronić swój portfel Bitcoin – wniosek

Podobnie jak w przypadku każdej innej usługi, z której korzystasz online, transakcje przy użyciu portfela Bitcoin wiążą się z pewnym ryzykiem. Jednak dopóki podejmujesz niezbędne środki ostrożności, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś w pełni korzystać z tego bezpiecznego rodzaju kryptowaluty.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map