Jak chronić swoje konto Gmail przed hakerami

Podobnie jak wszystkie inne konta internetowe, również Twoje konto Gmail jest podatne na ataki hakerów i inne cyberataki. Te, jeśli zostaną przeprowadzone z powodzeniem, mogą sprawić, że twoje życie będzie bardzo nieszczęśliwe, ponieważ większość naszych poufnych i wrażliwych informacji jest zwykle przechowywana na naszych osobistych kontach e-mail.


Jak chronić swoje konto Gmail przed hakerami

Jak chronić swoje konto Gmail przed hakerami

Każdy, kto uzyska nieuczciwy lub nielegalny dostęp do hasła, może po prostu usunąć lub narazić wszystkie kontakty, harmonogramy, poufne załączniki, a także prywatne rozmowy jednym kliknięciem myszy lub kilkoma kliknięciami myszy! Ponadto Twoje konta bankowe i inwestycje również mogą zostać wyczyszczone!  

Jak chronić swoje konto Gmail przed hakerami

Zhakowanie Gmaila może spowodować niekończący się koszmar. Dlatego wymaga ochrony konta, wykonując następujące czynności:  

Ogranicz wszystkie aplikacje mające dostęp do danych osobowych

Za każdym razem, gdy naciśniesz przycisk aplikacji wymagającej autoryzacji z konta Google, zezwalasz aplikacji na dostęp do twoich danych osobowych. Informacje te są nadal dostępne dla aplikacji, nawet jeśli już jej nie używasz. Dlatego, aby uzyskać pełną listę wszystkich aplikacji powiązanych z kontem Google, odwiedź tę stronę Google. Otrzymasz pełne konto wszystkich autoryzowanych aplikacji i całkowitą ilość informacji, które mogą przechowywać.

Usuń wszystkie aplikacje, których już nie pozwałeś, lub wszelkie podejrzane aplikacje, które nagle pojawią się na Twojej liście. W przyszłości również uważaj na wszystkie aplikacje, które proszą o informacje na Twoim koncie Google, a także strony internetowe zachęcające do rejestracji na Twitterze lub Facebooku, zamiast wcześniejszego utworzenia konta osobistego. Aby zweryfikować bezpieczeństwo strony internetowej, zainstaluj Mywot w przeglądarce internetowej. Wysyła ostrzeżenia na podejrzanych stronach internetowych lub innych zagrożeniach internetowych.

Utwórz to nieprzeniknione hasło

Hasło jest głównym kluczem do bezpieczeństwa Twojego konta Gmail. Używanie tego samego hasła do więcej niż jednego konta naraża je na ryzyko hakerów, ponieważ uzyskanie dostępu do jednego hasła może również prowadzić do nieuczciwego dostępu do innych stron. Długie hasła są zalecane w przypadku słów, które nie są powszechnie używane lub znajdują się w słowniku. Przetestuj nowe hasło, wprowadzając je do miernika siły hasła, który powie ci, jak silne jest.

Okresowo zmieniaj hasło

Najlepiej, jeśli zmienisz hasło okresowo, powiedzmy, raz na trzy miesiące. Uczyń hasło skomplikowaną kombinacją wielkich i małych liter, cyfr i symboli, zapisując je w dzienniku, abyś nie zapomniał. Trzymaj pamiętnik poza zasięgiem, aby informacje nie dostały się w niepowołane ręce. Nigdy też nie podawaj nikomu swojego hasła. W razie potrzeby zmień go tak szybko, jak to możliwe i zrób z niego coś, co tylko Ty będziesz wiedział.

Twoje konto e-mail ma być traktowane jak osobisty sejf, klucze, których nie przekazujesz nikomu idącym ulicą, nawet członkom rodziny. Aby zmienić hasło, przejdź do tej strony i zrób potrzebne. To jest właściwie dość proste.

Uzyskaj weryfikację dwuetapową

Weryfikacja dwuetapowa to dodatkowa warstwa ochronna dla dowolnego konta Gmail. Ma to szczególne znaczenie, gdy dostęp do konta uzyskuje się z komputerów publicznych. Możesz to skonfigurować, odwiedzając tę ​​stronę. Dzięki temu za każdym razem, gdy próbujesz dostać się na swoje konto Gmail z nierozpoznanego urządzenia, Google prosi o kod weryfikacyjny, który wysyła SMS-em, połączeniem głosowym lub aplikacją mobilną. Po wprowadzeniu tego kodu otworzy się Twoje konto Gmail.

Śledź regularnie

Istnieją szanse, że Twoje konto Gmail może zostać otwarte z lokalizacji, które są nieco podejrzane lub wątpliwe. Śledząc, czy zauważyłeś, że doszło do próby uzyskania dostępu do twojego konta z zagranicy, natychmiast podnieś czerwoną flagę!

Możesz śledzić, przewijając w dół do dołu strony skrzynki odbiorczej Gmaila i klikając ikonę szczegółów na ekranie tuż pod ostatnią aktywnością konta. Wyświetla się okno po kliknięciu linku pokazującego różne lokalizacje, z których otwierany jest Twój e-mail. Każde nieznane miejsce na nim powinno natychmiast zwrócić uwagę na niezbędne działania, w razie potrzeby. Zachowaj także alert dla każdej nietypowej aktywności.

Aktualizuj wszystkie ustawienia Gmaila

Regularne aktualizowanie ustawień Gmaila to sprawdzony i sprawdzony sposób na odepchnięcie hakerów. Można to zrobić, klikając ikonę koła zębatego znajdującą się w prawym górnym rogu strony skrzynki odbiorczej Gmaila. Wybierz ustawienia, a następnie kliknij kartę konta w menu. Ma to na celu zagwarantowanie, że wszystkie adresy e-mail należące do segmentu „wyślij pocztę jako” są e-mailami będącymi własnością użytkownika i z których korzystają.

Po zakończeniu kliknij kartę Ogólne, przewijając w dół do „Połączenie przeglądarki”. Wybierz opcję „Zawsze używaj https”, ponieważ „s” na końcu https oznacza dodatkową warstwę ochronną. Dlatego sprawdzając pocztę na komputerze publicznym, upewnij się, że https istnieje. Aby upewnić się, że Twoja poczta nie jest przesyłana na nieznane identyfikatory e-mail, sprawdź kartę „Przekazywanie i POP / IMPAC”.

Jak chronić swoje konto Gmail przed hakerami – końcowe myśli

Oczywiste jest, że nigdy nie należy klikać łączy ani pobierać plików, które wyglądają podejrzanie. Usługi, w których się zarejestrowałeś, nigdy nie wysyłają wiadomości e-mail z pytaniem o dane konta lub hasło. Wreszcie, dla dodatkowej warstwy bezpieczeństwa i prywatności, zawsze zaleca się korzystanie z VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map