Jak korzystać z Tora i VPN razem

W rzeczywistości możliwe jest połączenie Tora i VPN razem. Korzystanie z sieci jest obecnie niezbędną częścią życia większości ludzi, ale nie jest już tak proste, jak kiedyś jeszcze dziesięć lat temu. Nie możesz polegać tylko na zaporze ogniowej i programie antywirusowym dla bezpieczeństwa. Różni strażnicy internetowi i organy węszące śledzą Twoje działania online, choć bez Twojej wiedzy.


Poza tym musisz również zapewnić bezpieczeństwo swoich cennych danych online. Wszystkie te czynniki zmuszają wielu internautów do stosowania ukrytych środków i maskowania ich tożsamości online, a jednocześnie do osiągnięcia swoich celów. Właśnie tam pojawiają się usługi takie jak VPN i Tor. Istnieją różne sposoby łączenia VPN i Tora, aby osiągnąć jeszcze wyższy poziom anonimowości, prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

Jak połączyć VPN i Tor razem

Jak korzystać z Tora i VPN razem

Co to jest VPN?

VPN to usługa, która pozwala maskować rzeczywisty adres IP, zamiast tego przypisuje ci wirtualny adres IP. Kiedy korzystasz z VPN, nawet twój dostawca Internetu nie może śledzić, jakie dane wysyłasz lub odbierasz, ponieważ szyfrowanie to obejmuje. To sprawia, że ​​VPN jest preferowaną bronią dla użytkowników sieci, którzy chcą pozostać anonimowi w Internecie. Od działaczy politycznych, którzy starają się unikać szpiegowania przez rządy, po osoby w krajach o ograniczonych przepisach dotyczących dostępu do sieci, VPN są wykorzystywane przez miliony w celu ominięcia ograniczeń korzystania z sieci.

Co to jest Tor?

Z kolei Tor jest siecią, która umożliwia użytkownikom dostęp do ogólnie ukrytej części Internetu, znanej jako głęboka sieć. Zapewnia również przyzwoitą anonimowość online – choć nie tak dobrą, jak usługi VPN. Przeglądarka Tor służy do uzyskiwania dostępu do sieci Tor, a dzięki niej można łatwo znaleźć ukrytą sekcję sieci. Sieć Tor trasuje dane, chociaż różne serwery, a to bardzo utrudnia śledzenie adresu IP użytkowników.

Po co używać Tora i VPN razem?

Możesz korzystać z obu usług razem, gdy potrzeba anonimowości w Internecie jest większa niż w przypadku innych. Jeśli mieszkasz w kraju rządzonym przez opresyjny rząd (takim jak Kuba, Chiny, Arabia Saudyjska, Rosja itd.) Lub należysz do grupy aktywistów działającej pod przykrywką – przyjęcie takiego podejścia jest konieczne.

Osoby wymieniające się kluczowymi danymi rządowymi lub badawczymi online mogą również skorzystać z tej metody. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo i pobierać treści z zasobów online objętych ograniczeniami geograficznymi, pomocne może być również połączenie dwóch metod.

Tor vs VPN

 • Tor jest wolniejszy niż VPN.
 • VPN jest lepszy do pobierania P2P / torrent.
 • Niektóre usługi VPN przechowują dzienniki Twojej aktywności związanej z przeglądaniem, zagrażając Twojej anonimowości.
 • Twój dostawca VPN może zobaczyć twój prawdziwy adres IP.
 • VPN lepiej nadaje się do fałszowania geograficznego.
 • Niektóre strony blokują Tora.
 • W niektórych przypadkach węzły wyjściowe Tora mogą zainfekować twoje urządzenie złośliwym oprogramowaniem.

Zarówno Tor, jak i VPN mają pewne unikalne zalety, a gdy używasz ich razem, można je łączyć. Innymi słowy, nie musisz wybierać między użyciem jednego lub drugiego, jeśli możesz korzystać z obu jednocześnie.

Metoda 1 – Używanie Tora przez VPN

W tej metodzie musisz najpierw połączyć się z serwerem VPN, a następnie połączyć się z siecią Tor. Jeśli użyjesz tej metody, nawet twój dostawca Internetu nie będzie wiedział, że używasz Tora i oskarża tak zwaną głęboką sieć. Węzeł wejściowy Tora i dostawca usług internetowych zobaczą adres IP serwera VPN. Jednak twój dostawca usług VPN może dowiedzieć się, że używasz Tora. Co ciekawe, niewiele usług VPN, takich jak NordVPN, korzysta z pliku konfiguracyjnego OpenVPN, aby oferować Tora przez VPN.

Plusy

 • Dostawcy usług internetowych, NSA lub inne agencje rządowe nie mogą wykryć, że przeglądasz sieć za pośrednictwem Tora.
 • Węzły wejściowe Tora nie zobaczą twojego prawdziwego adresu IP.
 • Możesz uzyskać dostęp do ukrytych usług Tor, tj. Stron internetowych .onion

Cons

 • Nadal będziesz podatny na złośliwe węzły wyjściowe Tora.
 • Każdy nieszyfrowany ruch wchodzący i wychodzący z węzłów wyjściowych Tora może być monitorowany.
 • Niektóre węzły wyjściowe Tora mogą być zablokowane.

Metoda 2 – Korzystanie z VPN przez Tora

W tej metodzie najpierw łączysz się z usługodawcą internetowym, a następnie logujesz się na konto VPN za pośrednictwem przeglądarki Tor i sieci. Musisz skonfigurować swojego klienta VPN do pracy z Torem. ISP widzi, że jesteś podłączony do sieci Tor, ale nie ma sposobu, aby zobaczyć, które dane wymieniasz przez VPN. Kiedy łączysz się z siecią za pośrednictwem Tora, IP można śledzić, ponieważ Tor nie używa szyfrowania typu end-to-end, takiego jak VPN. Innym czynnikiem jest to, że ta metoda może mieć negatywny wpływ na szybkość Internetu.

Plusy

 • Twój dostawca VPN nie widzi twojego prawdziwego adresu IP – tylko adres węzła wyjściowego Tora.
 • Jesteś chroniony przed złośliwymi węzłami wyjściowymi Tora.
 • Użycie tego podejścia pozwala ominąć wszelkie potencjalne bloki w węzłach wyjściowych Tora.
 • Możesz ominąć ograniczenia regionalne, zmieniając lokalizacje serwerów.
 • Całe twoje połączenie internetowe jest kierowane przez Tora.

Cons

 • Twój dostawca VPN monitoruje twoje działania związane z przeglądaniem.

Tor Over VPN lub VPN Over Tor – Która metoda jest lepsza?

Jeśli chcesz uzyskać prawdziwą anonimowość w Internecie, zalecamy skorzystanie z niej VPN przez Tor. W takim przypadku nawet twój dostawca VPN nie widzi twojego prawdziwego adresu IP. Jesteś także chroniony przed złośliwymi węzłami wyjściowymi Tora.

Z drugiej strony dostawca VPN nadal widzi Twój prawdziwy adres IP, jeśli go używasz Tor przez VPN. Jeśli korzystasz z niezawodnej, godnej zaufania usługi VPN, która nie prowadzi rejestrów działań związanych z przeglądaniem, nie powinieneś się tym martwić. Pamiętaj, że jeśli nie zastosujesz tego podejścia, nie będziesz chroniony przed złośliwymi węzłami wyjściowymi Tora.

Najlepsze usługi VPN do użycia z Torem

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, musisz mieć absolutną pewność, że korzystasz z sieci VPN, która szanuje Twoją prywatność w Internecie. Obowiązkowa jest zasada „Nie przechowuj dzienników”. Spójrz na listę najlepszych dostawców VPN, których możesz użyć z Torem poniżej. ExpressVPN oferuje swoim użytkownikom usługę Tor Onion, Expressobutiolem.onion, który zasadniczo chroni cię przed złośliwymi węzłami wyjściowymi Tor i pomaga obywatelom mieszkającym w krajach o wysokiej cenzurze swobodny dostęp do Internetu.

Combo Tor i VPN – dodatkowe aspekty, o których należy pamiętać

Obie metody, które zilustrowaliśmy powyżej, oferują dość przyzwoity poziom anonimowości, ale mają też swoje wady. Opierając się na takich aspektach, jak lokalizacja serwera VPN i jednoczesne korzystanie z obu usług, spowolnienie prędkości Internetu jest tym, czego prawdopodobnie nie można uniknąć. Ważne jest również, abyś ty korzystać z usługi VPN, która nie rejestruje danych użytkownika. 

Nie wszystkie usługi VPN oferują to i sprawdź to przed użyciem VPN, jeśli szukasz prawdziwej anonimowości w Internecie. Aby pozostać absolutnie niewykrywalnym podczas korzystania z Internetu, możesz również użyć Tails, dystrybucji Linuksa na żywo, która działa na dysku USB i oferuje pełny dostęp do sieci Tor. Ważne jest również, aby używać zaktualizowanej wersji przeglądarki Tor. Zapewni to maksymalną ochronę online i anonimowość.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się korzystać z VPN przez Tora, czy na odwrót, zawsze zalecamy połączenie Tora i VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map