Jak poprawić swój sygnał Wi-Fi i zwiększyć połączenie internetowe

Czy można poprawić sygnał WiFi i połączenie z Internetem? Siła Twojej sieci Wi-Fi często decyduje o tym, jak szybko Twój film będzie przesyłany strumieniowo, i czy będziesz musiał czekać chwilę na buforowanie. Radzenie sobie z bardzo niskim sygnałem Wi-Fi podczas pobierania dużych plików z Internetu staje się bardzo frustrujące, ponieważ zmniejszenie prędkości, do której jesteś przyzwyczajony, może nawet sprawić, że rzeczy będą wyglądać wolniej niż są w rzeczywistości . Jeśli chcesz czerpać jak najwięcej z połączenia, naprawdę musisz mieć taki, który jest zawsze na pełnym pasku i całkowicie stabilny. Nie chcesz zajmować się problemami z łącznością, zwłaszcza jeśli często wykonujesz dużo pracy online.


Jak poprawić swój sygnał Wi-Fi i zwiększyć połączenie internetowe

Jak poprawić swój sygnał Wi-Fi & Zwiększ połączenie internetowe

Jak poprawić sygnał Wi-Fi i połączenie z Internetem

O dziwo, większość ludzi uważa, że ​​problemy wpływające na ich łączność Wi-Fi mają wiele wspólnego z dostawcą usług internetowych lub sprzętem, w przeciwieństwie do kilku rzeczy, które mogą robić źle. Jeśli podejrzewasz, że może być coś nie tak z twoim połączeniem internetowym, zalecamy, aby przed skontaktowaniem się z obsługą klienta zapoznać się z niektórymi środkami zaradczymi opisanymi w tym przewodniku i spróbować zastosować je, aby zobaczyć, jak to zrobić. mogą pomóc rozwiązać Twoje problemy. Przyjrzymy się kilku rzeczom, które możesz odpowiednio dostosować, i będziemy mogli cieszyć się lepszym i szybszym dostępem do Internetu.

1. Umieść router w idealnej lokalizacji

Niezależnie od tego, czy masz skonfigurowane połączenie w biurze czy w domu, naprawdę chcesz umieścić go w miejscu, w którym sygnał pozostanie silny nawet podczas ruchu. Idealnie jest to miejsce, które znajduje się w centrum domu lub biura i gdzieś również nie jest zamknięte. Jeśli umieszczenie go w centrum domu nie wydaje się wiarygodnym pomysłem, zachęcamy do wypróbowania różnych obszarów w dowolnym miejscu, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie sygnał jest najsilniejszy.

2. Przejdź do sieci 5 Ghz

Wiele nowszych routerów Wi-Fi jest teraz w stanie obsługiwać sieć 5G, a to naprawdę najszybsza dostępna prędkość do tej pory. Jest idealny do szybszego przesyłania strumieniowego i pobierania i powinien być w stanie skrócić czas oczekiwania na pobieranie dużych plików.

3. Umieść router z dala od innych urządzeń elektronicznych

Utrzymywanie routera w pobliżu innych urządzeń elektronicznych, takich jak lodówka lub telewizor, może powodować zakłócenia, które obniżą jakość sygnału, a nawet całkowicie go zablokują. Skutki tego są prawdopodobnie widoczne, gdy przeprowadzasz się do innych części domu lub biura.

4. Wejdź na właściwy kanał

Jeśli w danym otoczeniu znajduje się więcej niż jeden router, łatwo jest im zakłócać się w oparciu o kanały bezprzewodowe, które mogą być w użyciu. Aby zminimalizować lub uniknąć tego rodzaju zakłóceń, najlepiej użyć narzędzi, które będą w stanie analizować i identyfikować najmniej zaludnione kanały i wskoczyć na nie. Routery bezprzewodowe są w stanie działać na wielu kanałach, więc znalezienie takiego, który nie jest tak powszechnie używany, jest wielką zaletą i spowoduje znaczny wzrost prędkości.

5. Zabezpiecz swoje połączenie Wi-Fi

Jeśli twoje biuro lub dom znajduje się w gęsto zaludnionym obszarze miejskim, możemy się założyć, że wokół ciebie są ludzie, którzy planują skorzystać z połączenia internetowego. Są w stanie to zrobić poprzez włamanie się do Twojej sieci, zwłaszcza jeśli nie masz żadnych środków bezpieczeństwa, które zapewnią, że pozostaną one wyłączone. Jeśli chcesz utrzymać koszty danych w zarządzaniu i zachować bezpieczeństwo, możesz zastosować kilka prostych, ale skutecznych technik.

Na początek możesz ukryć nazwę swojej sieci Wi-Fi (jej SSID), aby nie pojawiała się na żadnym z ich skanów. Oznaczałoby to, że każdy, kto chciałby się połączyć, musiałby wpisać go ręcznie. Możesz także upewnić się, że masz silne hasło o mieszanym charakterze, które utrudnia odszyfrowanie.

6. Zarządzaj aplikacjami intensywnie korzystającymi z przepustowości

Jeśli masz użytkowników, których podejrzewasz, że zwiększają przepustowość, grając w gry online, regularnie przesyłając strumieniowo lub prowadząc czaty wideo, może to przełożyć się na niższą prędkość przeglądania dla Ciebie i innych osób w sieci. Na szczęście istnieje oprogramowanie, które może pomóc w zarządzaniu, które aplikacje mają wyższy priorytet niż przepustowość, a które nie. Zalecamy wypróbowanie rozwiązania o nazwie Quality of Service (QoS) i sprawdzenie, w jaki sposób wykorzystywane jest pasmo.

7. Zwiększ zasięg Wi-Fi

Jeśli po zastosowaniu wskazówek zawartych w tym przewodniku nadal masz problem z tym, jak krótki jest twój zasięg Wi-Fi, być może nadszedł czas, aby rozważyć zakup przedłużaczy antenowych RP-SMA, abyś mógł skręcić antena gdzieś będzie mogła przesyłać silniejszy sygnał. Te kable niekoniecznie są drogie i mogą być świetnym rozwiązaniem dla dużych właścicieli domów / biur.

8. Zainstaluj oprogramowanie sprzętowe DD-WRT

Chociaż jest to zalecane dla doświadczonych użytkowników, zhakowanie routera i zainstalowanie oprogramowania układowego DD-WRT oznacza, że ​​będziesz w stanie wykorzystać pełne możliwości routera, w tym zwiększyć moc nadawania. Takie postępowanie pomoże zarówno zwiększyć zasięg transmisji, jak i siłę sygnału.

9. Zresetuj router co jakiś czas

Jeśli jesteś intensywnym użytkownikiem Internetu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że router często się nagrzewa, i pojawia się szereg problemów technicznych, których nie jesteś pewien, jak to naprawić. Zanim zaczniesz panikować, jedną z najlepszych form rozwiązywania problemów jest wyłączenie, a następnie ponowne włączenie. Ponowne uruchomienie pomaga przywrócić wszystko do wartości domyślnych i pozbyć się niewyjaśnionych problemów, które mogą pojawić się podczas użytkowania. Jest to również jedna z pierwszych rzeczy, o które poprosi cię obsługa klienta, zanim zagłębisz się w problem.

10. Zdobądź repeater

Jeśli w tym momencie nadal nie możesz uzyskać dobrego odbioru na obrzeżach domu lub biura, być może będziesz musiał skorzystać z repeatera. Ten poręczny mały gadżet podłącza się do dowolnego gniazdka ściennego i zwiększa siłę i zasięg sygnału, chociaż zastrzeżeniem jest to, że każdy, kto się przez niego łączy, będzie zmuszony użyć wolniejszego połączenia.

Jak poprawić swój sygnał Wi-Fi – podsumowanie

Co myślisz o wszystkich wskazówkach, które wymieniliśmy powyżej? Czy używałeś któregoś z nich do poprawy sygnału Wi-Fi i polepszenia połączenia internetowego? Podziel się wrażeniami poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map