Jak sfałszować swoją lokalizację online

Jak sfałszować lokalizację online na PC, Mac, Android, iPhone, iPad a reszta twoich urządzeń? Najgorętsza obecnie debata w Internecie dotyczy tego, ile śledzenia powinno być dozwolone? Co najważniejsze, ile śledzenia jest legalne? Czy użytkownik aplikacji ma coś do powiedzenia w swojej lokalizacji, śledzony przez dostawców usług internetowych i inne agencje internetowe, czy tylko zakładamy, że jesteśmy na łasce ich zachcianek i fantazji? Oczywista odpowiedź brzmi „nie”. Nie musisz cały czas ujawniać swojej lokalizacji online. W rzeczywistości Twoim podstawowym prawem do prywatności jest wpuszczanie tylko tych osób w Twojej lokalizacji, które uważasz za godne. Oznacza to tylko twoich przyjaciół i rodzinę.


Jak sfałszować swoją lokalizację online

Jak sfałszować swoją lokalizację online

Jesteś stale śledzony online

Jednak w przypadku plików cookie, śledzenia ukrycia i wielu innych programów podłączonych do sieci w celu ujawnienia twoich najbardziej intymnych szczegółów każdemu, kto chce zapłacić za ich zdobycie, dobrze jest przynajmniej wiedzieć, jak maskować Twoją lokalizację. To prawda, że ​​w niektórych przypadkach lokalizowanie geograficzne jest bardzo przydatne. Na przykład gdy się zgubisz i użyj map Google, aby znaleźć drogę powrotną lub znaleźć najbliższą restaurację lub sklep. Niemniej jednak śledzenie geograficzne może być uciążliwe, gdy jesteś bombardowany reklamami lokalnych sprzedawców detalicznych lub gdy mieszkasz w Chinach lub Rosji, zostajesz wyśledzony w miejscu oferującym kontrabandę.

Jak sfałszować swoją lokalizację online

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak chronić dane o lokalizacji. Witryny, które odwiedzasz, i aplikacje, z których korzystasz, używają głównie dwóch rzeczy do określenia Twojej lokalizacji: Twój publiczny adres IP i dane GPS. Oto kilka sposobów, aby upewnić się, że Twoja lokalizacja i codzienne podróże nie są znane opinii publicznej:

VPN

Sieci VPN są najlepszym rozwiązaniem w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zapewniają najlepsze funkcje każdemu, kto szuka bezpiecznego korzystania z Internetu i są dosłownie bezcenne, biorąc pod uwagę oferowane przez nich udogodnienia. Możesz maskować swoją lokalizację w czasie rzeczywistym, korzystać z serwera altowego, oglądać rzeczy ograniczone w twoim regionie i ukrywać swoją prawdziwą lokalizację przed innymi. Aplikacje VPN są kompatybilne z Windows PC, Mac, Androidem, iOS i FireStick. Możesz nawet skonfigurować połączenie VPN bezpośrednio na routerze, jeśli jest ono zgodne.

Aby użyć sieci VPN do sfałszowania Twojej lokalizacji online, musisz najpierw zarejestrować się u usługodawcy VPN. Podobnie jak wszystko inne, co można kupić online, istnieją dobre i złe VPNy. Jeśli chodzi o najlepsze usługi VPN, możesz użyć do fałszowania swojej lokalizacji geograficznej, ExpressVPN jest na górze. Oto najlepsze VPN od 2018 roku.

W celu fałszywa lokalizacja online za pomocą VPN, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Najpierw zarejestruj się za pomocą VPN z powyższej listy.
 2. Następnie pobierz i zainstaluj ich aplikację VPN na komputerze PC, Mac, Android lub iOS.
 3. Uruchom aplikację i zaloguj się.
 4. Z poziomu aplikacji połącz się z serwerem VPN.

Twój naprawdę adres IP zostanie teraz ukryty. Wszystkie aplikacje i witryny, które odwiedzasz, zamiast tego będą widzieć tylko publiczny adres IP serwera VPN, z którym jesteś teraz połączony.

Wyłącz śledzenie w swoich przeglądarkach i aplikacjach mobilnych

Wiele przeglądarek i aplikacji wykorzystuje śledzenie geograficzne w celu zwiększenia zadowolenia klientów. Możesz je jednak wyłączyć, przechodząc do ustawień i wyłączając usługi lokalizacyjne. Możesz także wybrać opcję „nie śledź” w przeglądarce. Problem polega jednak na tym, że będziesz mieć dostęp do ograniczonej liczby serwerów i hostowanych witryn. Jednocześnie nie spowoduje to maskowania adresu IP, a zatem i faktycznej lokalizacji. Ale to przynajmniej krok w kierunku mniejszego śledzenia geograficznego.

SŁUP

Każdy, kto wie coś o bezpieczeństwie online i jest nim zaniepokojony, korzysta z TOR. Ta przeglądarka pozwala ci być anonimowym online podczas wysyłania lub odbierania danych. Jednak nie uniemożliwi to firmom poznania Twojej lokalizacji, ponieważ Twój adres IP będzie dla nich nadal widoczny. W rzeczywistości organy rządowe często wyraźnie śledzą adresy IP z TOR, aby upewnić się, że nie są wykorzystywane do żadnych nielegalnych rzeczy.

Zawsze używaj HTTPS

Jeśli dbasz o prywatność, to za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę online, upewnij się, że na końcu HTTP w adresie witryny znajduje się litera „S”. Zapewni to, że twoje połączenie jest zabezpieczone przez SSL lub Secure Socket Layer. Jest to najbardziej podstawowy rodzaj bezpieczeństwa online, ale jest jednak ważny.

Korzystaj z aplikacji Anti-Tracking

Narzędzia te są przydatne do ochrony prywatności i bezpieczeństwa na poziomie podstawowym. Zapobiegną śledzeniu twoich losowych witryn. Łatwo je jednak ominąć doświadczonym hakerom i miłośnikom Internetu. Chociaż mogą być dobrą opcją na co dzień, zdecydowanie nie można polegać na nich z zamkniętymi oczami.

Wyłącz WebRTC

RTC lub konfiguracja w czasie rzeczywistym odnosi się do informacji przekazywanych każdemu, kto zażąda ich z serwera online. Oznacza to, że KAŻDY może śledzić Twój adres IP. Problem ten można jednak łatwo rozwiązać, instalując odpowiednie aplikacje. Sklep z aplikacjami na Androida oferuje wiele takich aplikacji. Jeśli używasz przeglądarki Firefox, możesz to wyłączyć bezpośrednio w ustawieniach konfiguracji.

Media społecznościowe

Social Media to XXI-wieczny odpowiednik lokalnego klubu country. To tutaj możesz spotkać się z ludźmi i znaleźć podobnie myślących ludzi bez względu na granice i granice polityczne. Jednak sprawia to, że jesteś podatny na wiele drapieżników, które tylko czekają, aż stracisz czujność. Zasadniczo NIGDY nie podawaj nikomu żadnych danych osobowych, chyba że masz dobry powód, aby im zaufać. Oznaczanie znajomych zdjęciami z lokalnej restauracji lub parku wodnego może wydawać się zabawne, ale ujawnia Twoją lokalizację i lokalizację wszystkich, którzy są z Tobą związani, narażając wszystkich na niebezpieczeństwo. Wyłącz automatyczne śledzenie aplikacji społecznościowych i upewnij się, że Twoje posty są dostępne tylko dla zatwierdzonych osób.

Maszyny wirtualne

Maszyny wirtualne lub maszyny wirtualne doskonale nadają się do zapewnienia, że ​​złośliwi agenci nie wchodzą do strumienia danych telefonu komórkowego, laptopa i innych urządzeń. Zasadniczo maszyna wirtualna umożliwia otwieranie plików z serwera innego niż własny. W ten sposób skutecznie dezinformuje potencjalnych niedorzecznych dotyczących Twojej aktualnej lokalizacji. Mimo że jest to nieco nudne, ta metoda jest idealna, gdy wiesz, że obserwujesz swoją cyberprzestrzeń.

Jak sfałszować swoją lokalizację online – podsumowanie

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i nie chcesz, aby ktokolwiek obserwował Twoją lokalizację, postępuj zgodnie z powyższymi metodami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map