Jak sflashować router za pomocą DD-WRT – pełna instrukcja instalacji

Samodzielna instalacja DD-WRT na routerze nie jest łatwym zadaniem. Jeśli nie masz doświadczenia w dziedzinie technologii i nie masz doświadczenia w informatyce, zasoby, które możesz znaleźć w Internecie, mogą być bardziej mylące niż pomaganie. Prawda jest taka, że ​​flashowanie routera nie jest łatwe. Nie jest też wyjątkowo trudny, wymaga jedynie skupienia, badań i przewodnika instalacji.


Jak sflashować router za pomocą DD-WRT - Pełny przewodnik

W tym miejscu pojawia się ten przewodnik. Jeśli jesteś osobą, która nie ma dużego doświadczenia w oprogramowaniu, ale nadal chce flashować router za pomocą DD-WRT, jest to przewodnik dla Ciebie.

Pamiętaj jednak. Jest to skomplikowany proces i wiele badań, których potrzebujesz, aby rozpocząć proces instalacji, musi wykonać tylko Ty. Ten przewodnik ma pomóc ci w tym procesie, ale nie jest to koniec wszystkich przewodników instalacji DD-WRT. Przed rozpoczęciem instalacji DD-WRT na routerze przeczytaj uważnie instrukcję.

Co to jest DD-WRT?

DD-WRT to oprogramowanie wewnętrzne, które jest rodzajem stałego oprogramowania, obsługuje router. DD-WRT jest oparty na Linuksie, darmowy i open source, co czyni go wysoce konfigurowalnym. Oznacza to, że posiadanie routera z DD-WRT jako systemem operacyjnym daje większą kontrolę nad routerem. Zapewni również routerowi większą funkcjonalność, ponieważ jego niekomercyjny aspekt oznacza, że ​​może oferować wiele funkcji.

Innymi słowy, DD-WRT to system operacyjny routera, który ulepsza i aktualizuje bezprzewodowy router internetowy.

Dlaczego miałbyś flashować swój router??

Jak powiedziałem powyżej, DD-WRT daje większą kontrolę nad połączeniem. Zaawansowani użytkownicy mogą używać DD-WRT do kontrolowania wielu różnych aspektów ich połączenia, ale najczęstsze zastosowania routera DD-WRT to:

 • Zainstaluj VPN na routerze: Gdy masz router z DD-WRT, możesz skonfigurować VPN na routerze i chronić wszystkie podłączone do niego urządzenia. Możesz sprawdzić naszą listę najlepszych sieci VPN do użytku z routerami DD-WRT tutaj.
 • Zwiększ swój sygnał WiFi: DD-WRT pozwala zmienić kanał bezprzewodowy z poziomu jego ustawień. Możesz wybrać kanał, który nie ma wielu routerów i cieszyć się szybszym połączeniem internetowym.
 • Zdalny dostęp do sieci domowej: Jeśli zdecydujesz się zmienić router w swój osobisty serwer VPN, możesz zdalnie uzyskać dostęp do wszystkich urządzeń w sieci domowej. Jest to bardzo przydatne, jeśli masz ważne pliki, które potrzebujesz w podróży, ale nie chcesz ich kopiować z komputera.

OSTRZEŻENIE: Na co należy zwrócić uwagę

Zanim zaczniesz proces flashowania routera, musisz dokładnie sprawdzić kilka rzeczy. Nie chcesz zamrozić (złamać) routera, instalując niewłaściwą wersję DD-WRT. Mimo że w tym przewodniku szczegółowo opisano flashowanie routera, nadal musisz samodzielnie odrobić lekcje.

Ponownie bardzo ważne jest, aby przeprowadzić własne badania przed próbą flashowania routera.

Pierwszą rzeczą, którą musisz dwukrotnie sprawdzić, jest marka i model routera. Nie każdy router jest zgodny z DD-WRT, a DD-WRT nie jest kompatybilny ze wszystkimi routerami. Nie powinno to być trudnym krokiem do ukończenia, wystarczy pobrać markę i model z tyłu routera, a następnie sprawdzić, czy jest kompatybilny. Możesz sprawdzić, czy masz obsługiwane urządzenie, przeglądając tę ​​listę na stronie wiki DD-WRT. Po wykonaniu tej czynności spójrz na listę znanych niekompatybilnych urządzeń, aby się upewnić. Jeśli okaże się, że router działa dobrze z DD-WRT, możesz przejść dalej.

Po sprawdzeniu zgodności musisz się upewnić, że oprogramowanie układowe pobrane do instalacji odpowiada routerowi. Jeśli zainstalujesz nieprawidłowe oprogramowanie, zepsujesz router. Na stronie obsługiwanych urządzeń znajdziesz wszystkie potrzebne informacje o oprogramowaniu układowym, które należy pobrać, oraz o kompilacji, którą należy wybrać dla routera. Strona jest trochę niechlujna i wykorzystuje wiele zaawansowanych żargonów technicznych, ale to nie powinno cię wystraszyć. Szczegółowe informacje na temat oprogramowania układowego, które należy pobrać, można znaleźć, przewijając w dół do listy urządzeń. Pamiętaj, aby przejść do strony na T. Powinieneś również sprawdzić to forum, ponieważ jest wiele informacji, które mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednie oprogramowanie do pobrania.

Jak pobrać oprogramowanie wewnętrzne DD-WRT

Gdy wejdziesz na wiki DD-WRT, możesz być trochę przytłoczony. Jako przeciętny użytkownik, który chce sflashować swój router, nie musisz wchodzić we wszystkie szczegóły techniczne. Pamiętaj, że DD-WRT to oprogramowanie typu open source. Oznacza to, że każdy programista, który chce stworzyć własną wersję, może pobrać kod podstawowy i dostosować go tak, jak chce. Dlatego jest tak wiele różnych wersji i kompilacji dla DD-WRT. Zasadniczo pobieraj tylko oprogramowanie wewnętrzne wykonane przez Konga lub BrainSlayer (który jest oryginalnym programistą).

Aby pozostać po bezpiecznej stronie, trzymajmy się wersji BrainSlayer. BrainSlayer regularnie aktualizuje swoje kompilacje, ale nie musisz. Możesz pobrać oprogramowanie tutaj. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do najnowszej aktualizacji, kliknąć plik o nazwie i marce routera i pobrać plik zawierający słowo „firmware” w nazwie.

Skonfiguruj swój sprzęt

Teraz, gdy masz potrzebny plik, musisz skonfigurować sprzęt, którego będziesz używać. W tym celu potrzebujesz:

 • Twój router
 • Komputer osobisty lub laptop
 • Kabel Ethernet
 • Stabilny zasilacz

Gdy już to wszystko wykonasz, wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować sprzęt:

 1. Podłącz router i włącz go.
 2. Weź kabel Ethernet i podłącz router do komputera lub laptopa. W routerze podłącz kabel Ethernet do jednego z portów LAN. Nie rób podłącz go do portu z napisem „WAN”.
 3. Podłącz drugi koniec kabla Ethernet do portu LAN komputera lub laptopa.
 4. Wyłącz połączenie internetowe komputera. W rzeczywistości tylko całkowicie wyłącz WiFi. Jeśli komputer jest podłączony do Internetu podczas flashowania routera, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że omyłkowo router zostanie zablokowany.

Po skonfigurowaniu tego wszystkiego możesz przejść do instalowania wcześniej pobranego oprogramowania układowego.

Jak zainstalować DD-WRT

Odtąd wszystko polega na krok po kroku. Niektóre routery mogą mieć niewielkie różnice i bardzo sugeruję (nie, mówię ci to zrobić), abyś zapoznał się z instrukcjami instalacji dla twojego routera, jeśli są dostępne. Przewodniki powinny znajdować się w tym samym miejscu, w którym znalazły się kompilacje routera, na stronie obsługiwanych urządzeń. Jeśli nie ma specjalnego przewodnika instalacji, wykonaj następujące kroki:

 1. Zaloguj się do routera Strona administratora. Możesz to zrobić, wpisując adres IP routera w pasku adresu przeglądarki. Adres IP znajdziesz z tyłu routera lub w instrukcji obsługi routera. Najprawdopodobniej rozpocznie się od „192.168.x.x” lub „10.0.x.x.”.
 2. Zaloguj się na swoje konto i przejdź do Sekcja administracyjna.
 3. Wybierać Aktualizacja oprogramowania układowego.
 4. Kliknij “Wybierz plik” i prześlij oprogramowanie wewnętrzne DD-WRT (plik pobrany wcześniej).
 5. Teraz poczekaj, aż router się zaktualizuje. Nie rób nic podczas pracy z routerem lub laptopem / komputerem. W rzeczywistości zrób coś zupełnie innego i wróć za kilka minut.

Po zainstalowaniu oprogramowania wewnętrznego możesz ponownie połączyć się z Internetem. Wróć do routera strona administratora. Możesz zostać poproszony o podanie nazwy użytkownika / hasła. Domyślnie jest to root / admin.

Po zalogowaniu zobaczysz domyślną stronę nowo flashowanego routera DD-WRT. Stamtąd możesz majstrować przy wszystkich funkcjach, które teraz masz. Jeśli chcesz zabezpieczyć swój DD-WRT, powinieneś rozważyć skonfigurowanie VPN na routerze DD-WRT.

Jak wykonać twardy reset routera

Teraz zalecamy wykonanie twardego resetu routera, aby upewnić się, że cała pamięć ze starego oprogramowania układowego zniknęła. Nie martw się, wykonanie twardego resetu nie spowoduje usunięcia nowego oprogramowania układowego. Aby wykonać twardy reset, należy:

 1. Przytrzymaj przycisk resetowania. Przycisk resetowania powinien być przytrzymany przez cały proces resetowania
 2. Policz do 30 sekund
 3. Odłącz router od źródła zasilania na 30 sekund
 4. Na koniec ponownie podłącz router i poczekaj kolejne 30 sekund

W ten sposób możesz upewnić się, że nic ze starego oprogramowania nie wpłynie na DD-WRT.

Flashowanie routera za pomocą DD-WRT – końcowe myśli

Router DD-WRT zapewnia niespotykany dotąd poziom kontroli nad połączeniem internetowym. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak sflashować swój router za pomocą DD-WRT, bez blokowania go. Jeśli postępujesz zgodnie z tym przewodnikiem lub ogólnie zajmujesz się oprogramowaniem układowym, przeczytaj wszystkie informacje i przeprowadź badania przed rozpoczęciem procesu instalacji. I pamiętaj, że to proces uczenia się. Nie spiesz się, zanim się zorientujesz. Całkowicie dopuszczalne jest kupowanie routera z preinstalowanym DD-WRT.

Powodzenia!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map