Jak udostępnić swoje połączenie VPN

Korzystanie z usługi VPN pozwala zapewnić bezpieczeństwo każdemu, kto ma nadzieję na infiltrację twojego połączenia lub zdobycie twoich danych osobowych. Po skonfigurowaniu połączenia VPN bardzo trudno jest włamać się do urządzenia. W dzisiejszych czasach staje się nawet ważniejsze, ponieważ coraz więcej osób woli używać więcej niż jednego urządzenia, zwiększając w ten sposób potencjalne możliwości ataku. Jeśli stale korzystasz z usługi przesyłania strumieniowego laptopa, telefonu komórkowego, tabletu lub telewizji, ważne jest skonfigurowanie połączenia VPN w taki sposób, aby wszystkie urządzenia mogły korzystać z tego dostawcy i abyś mógł zapobiec jakiejkolwiek formie zostać zhakowanym. W tym celu należy najpierw zidentyfikować dostawcę VPN, który zezwala na określoną liczbę jednoczesnych połączeń. Nie ma tak wielu usług, które pozwalają na więcej niż 4 takie połączenia, więc czasami może być konieczne skorzystanie z innych metod w celu udostępnienia połączenia VPN. W tej recenzji przyjrzymy się niektórym z metod, które możesz rozważyć.  


Jak udostępnić swoje połączenie VPN

Jak udostępnić swoje połączenie VPN

Udostępnianie połączenia VPN

Istnieje wiele opcji umożliwiających udostępnianie połączenia VPN innym urządzeniom.

1. Dostawcy VPN, którzy umożliwiają wiele jednoczesnych połączeń

Jeśli być może posiadasz mniej niż 5 urządzeń, dostawca VPN, który oferuje możliwość skonfigurowania do 5 połączeń, powinien wystarczyć do zaspokojenia wszystkich twoich potrzeb. Wystarczy przeprowadzić trochę badań, aby ustalić, który dostawca pozwoli Ci podłączyć więcej niż jedno urządzenie bez uszczerbku dla jakości połączenia. Robi to poprzez przeglądanie strony VPN i uważne czytanie ich listy funkcji. Jeśli mówią o wsparciu dla jednoczesnych połączeń (lub wielokrotnego logowania), ale nie wspominają nic o liczbie połączeń, na jaką zezwalają, możesz skontaktować się z obsługą klienta i zapytać.

Aby pomóc Ci w wyszukiwaniu, wybraliśmy również szereg usług VPN, które pozwalają 3 lub więcej urządzeniom na współdzielenie jednej subskrypcji VPN w tym samym czasie:

ExpressVPN

Mimo że ExpressVPN zezwala tylko na 5 jednoczesnych połączeń VPN, stawiamy je na pierwszym miejscu. Wynika to głównie z tego, że oferują inteligentne serwery proxy DNS. Chociaż te proxy nie szyfrują twojego ruchu ani nie ukrywają twojego adresu IP, możesz użyć ich do odblokowania wszystkich głównych kanałów przesyłania strumieniowego z całego świata. Smart DNS można skonfigurować bezpośrednio na PS3, PS4, Xbox, Apple TV i innych urządzeniach, które nie obsługują natywnie VPN. Więc jeśli chodzi o blokowanie geobloków, to tego szukasz, ExpressVPN jest droga.

IPVanish

IPVanish sprawdziła się jako jeden dostawca, który jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo danych użytkowników, a także zapewnić wszystkim dostęp do ponad 1000 serwerów rozproszonych w ponad 70 krajach na całym świecie. Mają zdolność obsługi do 5 urządzeń łączących się jednocześnie, w cenie znacznie tańszej niż konieczność otwierania większej liczby kont u innego dostawcy. Możesz spojrzeć na bardziej szczegółową recenzję IPVanish tutaj.

NordVPN

NordVPN jest kolejnym wiodącym dostawcą, który nie rezygnuje z obowiązku świadczenia usługi, która zapewnia, że ​​wszystkie twoje potrzeby związane z bezpieczeństwem online są zadbane. Dzięki funkcjom takim jak podwójne VPN i do 5 jednoczesnych połączeń, wszystkie oferowane w cenie około 3 USD miesięcznie za 2-letnią subskrypcję, czyni to z nich jednego z niewielu dostawców oferujących najlepszy stosunek jakości do ceny. Mamy bardziej szczegółowy przegląd ich usług tutaj.

CyberGhost VPN

Nasza czwarta sugestia to usługa oparta na Rumunii, która to rosnąca sieć ponad 600 serwerów, rozproszonych w ponad 30 krajach. Pozwalają na maksymalnie 5 równoczesnych połączeń, ale dopiero po zwiększeniu abonamentu, który kosztuje około 10,95 USD miesięcznie. Aby przetestować usługę, nadal możesz dodać jeszcze jedno połączenie w okresie próbnym. Oto bardziej szczegółowy przegląd ich usług.

2. Udostępnianie VPN przez router

Jeśli subskrybujesz już dostawcę VPN, który nie oferuje tylu opcji zwiększania połączeń, następną najlepszą rzeczą jest skonfigurowanie VPN na routerze Wi-Fi. Logika jest taka, że ​​router pojawi się jako jedno urządzenie z punktu widzenia dostawcy, co oznacza, że ​​będziesz w stanie udostępnić to połączenie jak największej liczbie urządzeń. Jakkolwiek może się wydawać znacząca alternatywa, ma ona również swój wady.

Konfiguracja VPN na routerze wymaga nieco więcej wiedzy technicznej, ponieważ większość routerów utrudnia modyfikowanie ustawień fabrycznych. Korzystanie z VPN nieznacznie zmniejsza prędkość połączenia internetowego, więc po skonfigurowaniu go na routerze możesz pozostać na niskiej prędkości, ponieważ nie ma łatwego sposobu włączenia lub wyłączenia. Aby router był bardziej zgodny z konfiguracją VPN, możesz rozważyć jego flashowanie (zastąpienie oprogramowania układowego innym, które obsługuje VPN). Dwa takie typy oprogramowania to DD-WRT i Tomato.

Aby obejść problem z ciągłym włączaniem sieci VPN, jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to skonfigurować dwa routery. Jeden działałby jak normalny router, a drugi to ten, na którym skonfigurowałeś połączenie VPN. W ten sposób będziesz mógł połączyć się z głównym za każdym razem, gdy nie będziesz chciał korzystać z VPN.

3. Udostępnianie VPN z komputera

Możesz również skorzystać z ustawień dostępnych w komputerze z systemem Windows lub Mac, aby udostępnić swoje połączenie VPN innym urządzeniom z podobnymi platformami. Ustawienia dla obu systemów są różne, ale mamy ogólne kroki, które należy wykonać, aby zrobić to na obu.

Udostępnianie połączenia VPN w systemie Windows

Udostępnianie połączenia VPN w systemie Windows wymaga skonfigurowania routera wirtualnego z wybranym identyfikatorem SSID i hasłem za pomocą wiersza polecenia. Najpierw musisz sprawdzić, czy system Windows ma wymagane sterowniki, a jeśli tak, musisz udostępnić router wirtualny. Wykonanie tego wymaga następujących kroków:

 1. Udaj się do „Centrum sieci i udostępniania”,
 2. Następnie „Zmień ustawienia adaptera”,
 3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy nowo utworzony router wirtualny, aby otworzyć kartę „Właściwości”.
 4. W sekcji „Udostępnianie” powinny być widoczne pola wyboru „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego komputera”, a także „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłączanie udostępnionego połączenia internetowego”.
 5. Pamiętaj, że musisz użyć wiersza polecenia, aby aktywować lub wyłączyć połączenie przy każdym uruchomieniu komputera.

Udostępnianie połączenia VPN na komputerze Mac

Istnieje kilka warunków wstępnych, które należy spełnić, jeśli zamierzasz używać komputera Mac do udostępniania połączenia VPN. Po pierwsze, usługa musi korzystać z protokołu PPTP lub L2TP-iPSec, a po drugie, musisz być podłączony do Internetu za pomocą kabla Ethernet. Jeśli oba warunki są spełnione, możesz zacząć od przypisania nazwy swojemu połączeniu VPN, np. „My PPTP VPN”.

Nawiąż połączenie komputera Mac z tą usługą, a następnie otwórz preferencje systemowe menu i kliknij dzielenie się. Zobaczysz panel z napisem „Udostępnij swoje połączenie”, a następnie nazwę wybraną dla Twojej sieci VPN. Musisz także określić sposób udostępniania połączenia, a można to zrobić na panelu „Do komputerów używających”, gdzie następnie wybierz „Wi-Fi”.

Pojawi się okno „Opcje Wi-Fi”, w których musisz podać nazwę sieci dla udostępnionego połączenia VPN. Wybierz domyślną opcję „Channel”, a następnie „WPA2 Personal” dla „Security”. Będziesz wtedy musiał podać hasło do wspólnego połączenia. Uruchomienie udostępniania VPN wymaga udania się do Preferencje systemowe > Dzielenie się i kliknij „Udostępnianie Internetu”, który powinien znajdować się na lewym panelu. Kliknij „Start”, aby potwierdzić.

4. Używanie telefonu komórkowego jako punktu dostępu 

Oczywiście możesz udostępniać połączenie internetowe 3G / 4G swojego smartfona również innym urządzeniom. Możesz połączyć się z serwerem VPN na swoim Androidzie lub iPhonie, a następnie skonfigurować Hotspot, aby współdzielić połączenie VPN z innym urządzeniem. Główną wadą jest to, że mobilne połączenie internetowe jest zwykle dość drogie, dlatego nie chcesz używać do pobierania lub przesyłania strumieniowego treści online.

Wniosek dotyczący sposobu udostępniania połączenia VPN

Cztery określone przez nas metody udostępniania połączenia VPN powinny być wystarczająco proste, abyś mógł sam je zastosować, bez potrzeby korzystania z tak dużej pomocy technicznej. Jeśli jednak utkniesz, chętnie Ci pomożemy. Po prostu opublikuj swoje pytanie lub komentarz w poniższej sekcji, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map