Jak usunąć się z Internetu w 6 krokach

Często zdarza się, że z czystej ciekawości wpisujesz swoje imię i nazwisko w Google, aby sprawdzić, jakie informacje o tobie niesie dla ogółu społeczeństwa. Możesz być nieco zaskoczony, jeśli nie zirytowany, gdy na ekranie wyświetla się wiele błędnych lub nieaktualnych informacji o tobie. Może to wysłać wiele złych sygnałów do potencjalnych pracodawców, jeśli poszukujesz pracy lub do innych osób. Ale ostrzegaj, że całkowite usunięcie się z Internetu nie jest możliwe. Możesz tylko zminimalizować swoje ślady w Internecie. Oto jak usunąć się z Internetu. 


Jak usunąć swoją obecność online

Jak wymazać się z Internetu?

Usuń serwis społecznościowy, zakupy, & Inne konta usług online

Najpierw utwórz listę wszystkich sieci społecznościowych, które prowadzą Twój profil. Jeśli masz profile na relatywnie mniejszych stronach, takich jak Google+, Tumblr lub MySpace, oprócz większych, takich jak Twitter, Facebook, Instagram i LinkedIn, możesz zrezygnować z tego pierwszego. Wystarczy zlokalizować ustawienia konta i poszukać opcji, aby je dezaktywować, usunąć lub zamknąć. Zwykle jest to dostępne w sekcji Prywatność lub Bezpieczeństwo. Skorzystaj z poniższych łączy, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące usuwania kont w mediach społecznościowych.

 • Facebook
 • Świergot
 • Instagram
 • youtube
 • Snapchat

Jeśli usunięcie konta stanie się niemożliwe, zmień informacje o koncie, wstawiając pomieszane materiały lub coś zupełnie losowego. Możesz także skorzystać z usług takich jak DeleteMe, aby usunąć się z Internetu.

Wycofaj się z witryn, które zbierają dane

Niektóre firmy pośredniczące w przetwarzaniu danych gromadzą informacje na temat podstępnej działalności użytkownika. Następnie sprzedają dane każdej zainteresowanej stronie, która reklamuje swoje produkty i zamierza je sprzedać.

Spróbuj zlokalizować takich brokerów danych i odwiedź każdą stronę osobno i usuń swoje imię, jeśli je tam znajdziesz. Możesz skorzystać z usługi takiej jak DeleteMe, która zajmie się tymi sprawami za Ciebie, kosztem rocznej subskrypcji. Będzie także okresowo sprawdzać, aby upewnić się, że Twoje imię nie zostało dodane z powrotem.

Usuń swoje dane osobowe bezpośrednio

Najpierw skontaktuj się z operatorem komórkowym lub firmą telefoniczną, aby upewnić się, że nie ma ich na liście online. Jeśli jest na liście, poproś ich o usunięcie Twojego imienia i nazwiska. Jeśli chcesz usunąć coś niepożądanego, musisz skontaktować się z indywidualnym webmasterem tych witryn.

Zajrzyj do sekcji Kontakty lub O nas, aby znaleźć osobę, z którą chcesz się skontaktować, lub odwiedź stronę www.whois.com, szukając nazwy domeny, z którą chcesz się skontaktować, aby uzyskać informacje. Jednak operatorzy witryn prywatnych nie mają prawnego obowiązku usuwania Twoich postów.

Więc uprzejmie powiedz, dlaczego chcesz usunąć informacje, i miejmy nadzieję, że to zrobią. Jeśli zachowujesz się jak Mossi w Let’s Be Cops, nie oczekuj zbyt dużej współpracy!

Usuń wszystkie dane osobowe

Jeśli opublikowano poufne informacje, takie jak numer konta bankowego lub numer ubezpieczenia społecznego, a webmaster witryny nie usunie go, z Twojej strony może zostać wysłane do Google żądanie prawne. Uprawnienia prawne Google są większe i mogą działać na rzecz usunięcia takich danych osobowych z nieco upartej witryny. Może to jednak zająć trochę czasu i nie ma gwarancji sukcesu. To tylko opcja, którą możesz wypróbować i która może działać, jeśli masz szczęście.

Wyeliminuj przestarzałe wyniki wyszukiwania

Narzędzie Google do usuwania adresów URL przydaje się do usuwania wszelkich żenujących informacji wyświetlanych w wyszukiwarce w przeszłości. Na przykład może to być strona internetowa zawierająca Twoje dane osobowe, które chcesz wyeliminować jak stronę personelu byłego pracodawcy, długo po odejściu z pracy.

Na twoją prośbę robią to, co potrzebne, ale gdy masz na imię Google, strona nadal pojawia się w wynikach wyszukiwania. Dzieje się tak pomimo faktu, że po kliknięciu linku Twoje nazwisko nigdzie się nie pojawia. Oznacza to, że stara wersja strony jest buforowana gdzieś na serwerze Google.

To tutaj narzędzie Google ma do odegrania kluczową rolę. Wyślij adres URL do Google w celu zaktualizowania swoich serwerów, aby usunąć buforowany wynik wyszukiwania, aby Twoje powiązanie ze stroną już nie istniało. Należy jednak pamiętać, że Google nie daje żadnych gwarancji, że usunie takie buforowane informacje. Warto jednak spróbować.

Usuń konta e-mail

Wymaga to starannego rozważenia przed wykonaniem, ponieważ usunięcie identyfikatora e-mail może później spowodować problemy z komunikacją. Proces usuwania zależy również i zależy od typu konta e-mail. Najpierw musisz zalogować się na swoje konto, a następnie zlokalizować opcje usuwania lub zamykania konta. Konta te pozostają jednak otwarte przez pewien czas, co umożliwia ponowną aktywację, jeśli chcesz. Oto kilka przydatnych wskazówek na temat usuwania różnych kont e-mail.

 • Gmail
 • Wieśniak
 • Hotmail
 • Live.com

Jak usunąć się z Internetu – podsumowanie

Podstawową rzeczą do zapamiętania podczas próby zniknięcia z Internetu jest to, że jest to czasochłonny proces i nie można go ukończyć w ciągu jednego dnia. Co więcej, pogódź się z faktem, że trwałe usunięcie nie jest możliwe. Możesz dołożyć wszelkich starań, aby usunąć większość swoich danych osobowych, ale ślady będą istnieć, bez względu na wszystko.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map