Jak usunąć VPN z komputera z systemem Windows – Przewodnik odinstalowania

VPN jest niezbędnym narzędziem do ochrony prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Czasami jednak VPN może nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Może się wydawać, że nie będziesz już musiał łączyć się z serwerem VPN za każdym razem, gdy będziesz online. Niezależnie od przyczyny, usunięcie VPN z komputera może być czasem kłopotliwe. Wynika to z faktu, że odinstalowanie VPN może czasami pozostawić dzienniki lub rekordy związane z różnymi czynnościami w rejestrze lub plikach systemowych. Tutaj pokażemy Ci, jak pozbyć się niechcianych dzienników lub zapisów pozostających na twoim komputerze. Proces odinstalowywania VPN jest dość podobny do każdego innego programu, z kilkoma dodatkowymi krokami.


Jak usunąć VPN z komputera z systemem Windows - Przewodnik odinstalowania

Jak usunąć VPN z komputera z systemem Windows – Przewodnik odinstalowania

Usuń VPN z komputera z systemem Windows – pierwszy krok

Przed wykonaniem zwykłego procesu odinstalowywania programu VPN ważne jest, aby ustalić lokalizację programu.

Aby znaleźć lokalizację swojego programu VPN, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Naciśnij kombinację klawiszy „Ctrl + Shift + Esc”, aby wyświetlić okno Menedżera zadań Windows.
 2. Znajdź proces VPN na karcie „Procesy”. Posortuj wszystkie procesy za pomocą podanego nagłówka dla nazw i zlokalizuj VPN z odpowiednią nazwą i rozszerzeniem „.exe” na końcu.
 3. Kliknij program prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Otwórz lokalizację pliku”, aby wyświetlić okno zawierające plik .exe VPN.
 4. Zanotuj lub skopiuj ścieżkę wyświetlaną na pasku adresu do pliku notatnika.

Odinstaluj VPN z komputera – drugi krok

Po zlokalizowaniu programu VPN wykonaj następujące kroki, aby go odinstalować:

 1. Przejdź do Panelu sterowania > Programy i funkcje > Odinstaluj lub zmień program.
 2. Znajdź odpowiednią sieć VPN na liście i odinstaluj program.

Po odinstalowaniu programu VPN możesz również zlokalizować i odinstalować sterownik TAP, który jest wirtualną kartą sieciową dla klienta VPN. Aby zlokalizować wirtualną kartę sieciową dla sieci VPN, musisz posortować listę zainstalowanych programów w kolejności alfabetycznej. Następnie na liście może być widoczny program o nazwie „TAP-„ tutaj nazwa VPN ”. Po znalezieniu kliknij prawym przyciskiem myszy program i odinstaluj go.

Jeśli nie możesz znaleźć swojej sieci VPN na liście zainstalowanego oprogramowania, przejdź do lokalizacji, w której znaleźliśmy plik .exe, wykonując powyższe kroki. Znajdź i uruchom plik uninstall.exe.

Po odinstalowaniu programu VPN i innych powiązanych z nim programów możesz ponownie uruchomić komputer, aby zakończyć proces.

Do tej pory zrobiłeś to, co 90% ludzi jest w stanie zrobić podczas odinstalowywania VPN. Aby jednak upewnić się, że na komputerze nie pozostały żadne ślady odinstalowanego programu VPN, musisz czytać dalej.

Jak całkowicie wyeliminować rekordy VPN z komputera?

Wróć do lokalizacji programu VPN, którą znaleźliśmy wcześniej. W razie potrzeby wykonaj kroki wymienione powyżej, aby zlokalizować program. Jeśli nie możesz teraz znaleźć lokalizacji, oznacza to, że pomyślnie odinstalowałeś program. Istnieje jednak kilka programów, które pozostawiają inne niechciane pliki lub rekordy. Dlatego możliwe jest, że odkryjesz coś w tej lokalizacji.

Niektóre sieci VPN zwykle tworzą pliki dziennika zawierające informacje, takie jak najnowsze połączenia VPN i adres IP na komputerze. Aby upewnić się, że po odinstalowaniu nie pozostały żadne pliki, musisz wyszukać pliki o podobnej nazwie. Pliki te mogą pojawić się w następujących miejscach:

 • Pliki programów (x86)
 • Pliki programów
 • Użytkownicy \\ AppData \ Local
 • Dane programu
 • Użytkownicy \\ AppData \ Roaming

Usuń wszystkie pliki, które uważasz za związane z VPN. Jeśli nie masz pewności, przeprowadź szybkie wyszukiwanie w Google, aby sprawdzić, czy inni wykryli te same zdarzenia podczas odinstalowywania tej konkretnej sieci VPN.

Sprawdź rejestr

Podobnie jak inne programy, klienci VPN przechowują kilka ustawień w rejestrze systemu Windows. Dlatego, aby mieć pewność odinstalowania VPN, musisz przejść do rejestru i usunąć wszystkie znalezione odpowiednie wpisy.

Należy pamiętać, że usunięcie niewłaściwego wpisu z rejestru może spowodować poważne uszkodzenie komputera. Dlatego należy zachować ostrożność podczas usuwania wpisów. 

Otwórz rejestr i przejdź do następujących zestawów: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE i HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE.

Przejrzyj dokładnie oba zestawy kluczy, aby znaleźć wszystko, co jest związane z VPN. Aby być wyjątkowo bezpiecznym, możesz nawet usunąć te klucze, pod warunkiem, że jesteś w pełni pewien ich funkcji. Zaleca się jednak wyszukiwanie w Google, aby znaleźć odpowiednie informacje o tym, co usuwasz, zanim faktycznie coś usuniesz.

Karty sieciowe

Aby działać, klienci VPN konfigurują wirtualne karty sieciowe do użytku przez inne programy. Te adaptery mają tendencję do pozostawania na komputerze po odinstalowaniu klienta, co prowadzi do niepotrzebnego bałaganu i negatywnie wpływa na ustawienia sieciowe.

Aby usunąć takie adaptery, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do Menedżera urządzeń i rozwiń „Karty sieciowe”, aby zobaczyć aktualne karty na komputerze. Adapter związany z VPN miałby ogólnie nazwę związaną z odinstalowanym klientem VPN.
 2. Kliknij kartę prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Odinstaluj urządzenie, jeśli masz pewność, że adapter nie będzie już potrzebny.

Jak usunąć VPN z komputera z systemem Windows – końcowe myśli

Mamy nadzieję, że powyższy przewodnik zawiera wszystkie niezbędne kroki, które należy wykonać, aby całkowicie usunąć VPN z komputera z systemem Windows. Czy próbowałeś odinstalować VPN z laptopa, postępując zgodnie z tymi instrukcjami? Czy napotkałeś jakieś problemy? Daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map