Jak uzyskać dostęp do komputera z dowolnego miejsca

Nie ma to jak twój komputer osobisty. Jest skonfigurowany tak, jak chcesz, ze wszystkimi plikami, dokumentami i aplikacjami na wyciągnięcie ręki. Nie można jednak wszędzie nosić komputera, zwłaszcza jeśli masz komputer stacjonarny lub jeden z tych starych laptopów o wadze ton. Podczas podróży bez komputera osobistego możesz uzyskać dostęp do niektórych ważnych plików w chmurze. Są jednak chwile, kiedy trzeba użyć określonej aplikacji zainstalowanej na komputerze domowym lub pliku, który według Ciebie nie byłby potrzebny, a mimo to potrzebny. Może być konieczne uruchomienie programu na komputerze lub uruchomienie aplikacji na telefonie zapisanej na komputerze. Różne sytuacje takie jak te powodują, że żałujesz, że nie zabrałeś ze sobą komputera. Właściwie można uzyskać dostęp do komputera z dowolnego miejsca.


Jak uzyskać dostęp do komputera z dowolnego miejsca

Jak uzyskać dostęp do komputera z dowolnego miejsca

Uzyskaj dostęp do komputera z dowolnego miejsca za pomocą zdalnego dostępu

Istnieje coś takiego jak zdalny dostęp, który łagodzi te problemy. Jest to proces, dzięki któremu można uzyskać dostęp do domowego komputera siedzącego w oddalonym pokoju hotelowym. Po skonfigurowaniu tych programów można ich używać do bezpiecznego łączenia się z jednym komputerem z innego komputera.

Za pomocą tych programów możesz mieć pełną kontrolę nad komputerem z dowolnego miejsca. Jeszcze kilka lat temu trzeba było być ekspertem w dziedzinie komputerów, aby zrozumieć te procesy. Obecnie można zarządzać tymi programami za pomocą kilku kliknięć.

W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom zdalnego dostępu do komputera z dowolnego miejsca i urządzenia.

Windows

Do uzyskiwania dostępu do komputera z innego urządzenia z systemem Windows służy bezpłatne narzędzie Pulpit zdalny firmy Microsoft. Ale jest pewien haczyk: możesz połączyć się tylko z komputerem z wersją Windows Professional w wersji Professional, Ultimate lub Enterprise. Jeśli na komputerze jest którakolwiek z tych wersji systemu Windows, możesz użyć narzędzia Remote Desktop Assistant do skonfigurowania dostępu zdalnego, ale w przeciwnym razie możesz zawsze skorzystać z programu innej firmy.

jabłko

Istnieją dwie opcje, jeśli jesteś użytkownikiem Apple. Jeśli jesteś specjalistą IT lub ekspertem komputerowym, który potrzebuje tylko najbardziej zadziwiającego programu, możesz zainstalować program Remote Desktop dla komputerów Mac, który kosztuje 79,99 USD.

Jeśli nie potrzebujesz narzędzia premium, możesz skorzystać z bezpłatnej opcji udostępniania ekranu, aby połączyć się z jednym komputerem Mac z drugiego. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Preferencji systemowych, kliknąć Udostępnianie i zaznaczyć przycisk Udostępnianie ekranu. Następnie w sekcji iCloud zaznacz pole Wróć do mojego Maca. To wszystko, możesz teraz uzyskać dostęp do komputera domowego z dowolnego innego urządzenia Mac, logując się na swoje konto iCloud.

Chrom

Chociaż dostępne są drogie opcje systemu Windows i Mac, możesz uzyskać dostęp do komputera zdalnie i bezpłatnie z dowolnego urządzenia za pomocą narzędzia wbudowanego w przeglądarkę Chrome.

Narzędzie jest dostępne dla wszystkich systemów operacyjnych, w tym Windows, Android, Mac i iOS. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację internetową do zdalnego dostępu na Chrome na komputerze, z którym chcesz się połączyć, uruchomić aplikację i umożliwić połączenia zdalne. W tym celu należy użyć kodu PIN, który będzie używany w celu uzyskania dostępu do tego urządzenia w przyszłości.

Aby uzyskać dostęp do komputera z innego urządzenia, drugie urządzenie musi także mieć zainstalowaną aplikację internetową. Po uruchomieniu aplikacji internetowej komputer zostanie wyświetlony w menu Moje komputery. Po kliknięciu musisz wprowadzić kod PIN i wszystko gotowe.

TeamViewer

Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej i łatwej opcji strony trzeciej, TeamViewer jest bezpłatny do użytku osobistego. Najpierw musisz pobrać aplikację na komputer domowy, uruchomić aplikację, a następnie zainstalować ją. Zostaniesz poprowadzony przez proces instalacji, który obejmuje ustawienie nazwy użytkownika i hasła.  

Jest to doskonały program, z którego korzysta wiele osób. Jest dość łatwy w użyciu i działa dobrze na komputerze. 

Musisz także zainstalować TeamViewer na urządzeniu, z którego uzyskasz dostęp do komputera. Po instalacji możesz połączyć się z utworzoną właśnie nazwą użytkownika i hasłem. To połączenie odbywa się za pośrednictwem konta TeamViewer, które można utworzyć bezpłatnie.

Jak uzyskać dostęp do komputera z dowolnego miejsca – podsumowanie

Są to jedne z najlepszych sposobów na dostęp do komputera osobistego z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Chociaż nie wszystkie z nich są bezpłatne i tanie, ale jeśli chcesz najlepszej usługi, możesz rozważyć wybranie płatnego narzędzia do zdalnego dostępu. Jeśli jednak potrzebujesz tylko dostępu do niektórych plików, wystarczy narzędzie do synchronizacji plików.

Dysk Google, Dropbox, iCloud to niektóre z usług, które umożliwiają dostęp do plików i dokumentów z dowolnego urządzenia i przeglądarki.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map