Jak zamienić komputer z systemem Windows lub Mac w router wirtualny

Czy byłeś kiedyś w pokoju w domu, w którym Wi-Fi po prostu nie jest w stanie połączyć się z urządzeniem? Czy zamiast siedzieć bezpośrednio pod routerem, wiesz, że możesz przekonwertować komputer PC lub Mac na wirtualne routery? To kryterium ma wiele zalet na końcu linii. W tym przewodniku pokażę, jak udostępnić połączenie Wi-Fi z komputera z systemem Windows i komputera Macintosh oraz jakie dokładnie korzyści z tego wynikają.


Jak udostępnić połączenie Wi-Fi na komputerze PC i Mac

Jak uczynić z komputera Mac wirtualny router

Korzystanie z połączenia internetowego Maca jest jak bezpośrednie połączenie z dowolnym innym routerem. Możesz dosłownie zmienić komputer Mac w hotspot, z którym mogą się połączyć wszystkie urządzenia w domu. Przy użyciu nazwy użytkownika i hasła udostępnione połączenie internetowe jest takie samo, jak w hotelach, kawiarniach, a nawet w sieci domowej.

Mac jest znany z tego, że ogranicza działania swoich użytkowników. W takim przypadku możesz połączyć się z siecią Wi-Fi i hostować punkt dostępu jednocześnie. Dlatego daje nam to dwie metody udostępniania połączenia internetowego Mac. Sprawdź je poniżej:

Ethernet

  1. Podłącz kabel Ethernet do komputera Mac
  2. Uruchom „Preferencje systemowe” z menu  Apple lub naciśnij ikonę na ekranie.Preferencje systemu
  3. Kliknij „Udostępnianie”Kliknij opcję Udostępnianie
  4. Kliknij „Udostępnianie Internetu” z menu po lewej stronie
  5. Wybierz menu rozwijane obok „Udostępnij swoje połączenie z:” i wybierz „Ethernet”
  6. Obok „Do komputerów używających:” zaznacz pole obok „Wi-Fi” lub „AirPort” (nazwa zależy od systemu OS X 10.8+ i 10.6)udostępnianie Internetu-mac
  7. Następnie kliknij „Opcje Wi-Fi” i nazwij sieć.
  8. Podaj niezbędne dane.Wypełnij dane WiFi
  9. Kliknij „OK” i potwierdź, że chcesz rozpocząć udostępnianie Internetu

Włącz udostępnianie Internetu z komputera Mac

Adapter Wi-Fi

Gdy zdobędziesz bezprzewodowy adapter sieciowy, możesz udostępniać Wi-Fi komputera Mac tak jak każde inne urządzenie. Dzięki temu jedno urządzenie sieciowe może odbierać połączenie internetowe, a drugie udostępniać je. W przeciwieństwie do sytuacji, gdy Mac działa samodzielnie. Jeśli chcesz, Amazon oferuje wiele takich urządzeń w swoim sklepie. Sprawdź to Karta sieci Wi-Fi a kiedy go zdobędziesz, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Podłącz adapter Wi-Fi do komputera Mac.
  2. Przejdź do „Preferencji systemowych”.Preferencje systemu
  3. Wybierz „Udostępnianie”Kliknij opcję Udostępnianie
  4. Wybierz „Udostępnianie Internetu” z menu.
  5. Przejdź do „Udostępnij swoje połączenie z:” i wybierz „Wi-Fi”.
  6. Teraz, obok „Do komputerów używających:” wybierz „AirPort”.udostępnianie Internetu-mac
  7. Następnie naciśnij „Opcje Wi-Fi” i podaj szczegółowe informacje.
   Wypełnij dane WiFi
  8. Kliknij „OK” i wybierz Start.

Włącz udostępnianie Internetu z komputera Mac

Jesteś skończony. Twój komputer Mac emituje teraz sygnał bezprzewodowy, który może być odbierany przez inne urządzenia Wi-Fi.

Udostępnij hotspot Wi-Fi za pośrednictwem komputera z systemem Windows

Możesz zmienić swój komputer z systemem Windows w bezprzewodowy punkt dostępowy za pomocą tylko kilku kliknięć tu i tam. Tym, co różni się od komputera Mac, jest to, że dzięki adapterowi Wi-Fi systemu Windows 10 możesz utworzyć punkt dostępu Wi-Fi, gdy jesteś połączony z inną siecią Wi-Fi, udostępniając jedno połączenie Wi-Fi drugiemu. Oto jak to zrobić:

 1. Na komputerze przejdź do Ustawień, naciskając Windows + I na klawiaturze.
 2. Kliknij „Sieć & Internet.”Ustawienia Windows
 3. Po otwarciu w lewym dolnym rogu ekranu naciśnij Mobile Hotspot.Mobilny punkt dostępu Windows
 4. Teraz przejdź do prawej części ekranu i włącz „Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom”.
 5. Następnie kliknij Edytuj.Kliknij Edytuj Wi-Fi
 6. W oknie edycji wpisz dowolną nazwę sieci i hasło, których chcesz użyć, a następnie kliknij „OK”.Wstaw szczegóły połączenia
 7. Możesz teraz używać laptopa jako routera wirtualnego.

Korzyści z udostępniania połączenia Wi-Fi przez Mac / PC

Jak wspomniałem wcześniej, uczynienie z laptopa wirtualnego punktu dostępowego może ułatwić korzystanie z Internetu. Po prostu rozwiążesz wiele problemów, które napotkałeś i prawdopodobnie zaoszczędzisz sobie dodatkową opłatę po drodze. Pozwól mi wyjaśnić więcej.

Przedłużacz Wi-Fi

Gdy siedzisz w pokoju z dala od routera, twoje połączenie internetowe albo staje się wolniejsze, albo nie wyświetla się na twoich urządzeniach. Byłem tam i tyle razy spędziłem siedząc tuż pod lokalizacją routera. Jednak dla tych, którzy lubią przeglądać i przeglądać treści internetowe na swoich urządzeniach mobilnych i kartach, nie wspominając o urządzeniach do przesyłania strumieniowego w telewizji, masz szczęście.

Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić komputer PC / Mac w router wirtualny, umieszczając go w równej odległości między tobą a routerem domowym. Pozwoli to rozszerzyć zasięg Wi-Fi bez utraty prędkości połączenia. Dodatkowo zaoszczędzisz tyle pieniędzy i czasu, konfigurując rzeczywisty przedłużacz Wi-Fi w domu.

Działa to również w hotelach i kawiarniach. Niektóre sieci publiczne umożliwiają korzystanie z jednego urządzenia na konto. Jeśli jesteś w pokoju hotelowym, Twoja sieć może znajdować się daleko od używanego urządzenia lub po prostu możesz użyć jednego urządzenia na rezerwację pokoju. Jeśli więc zmienisz laptopa w wirtualny router, możesz skorzystać z hotelowej sieci na wszystkich urządzeniach, które masz przy sobie. To całkiem przydatne, nie sądzisz?

Zachowaj Wi-Fi dla siebie

W dzisiejszych czasach każdy gość, który odwiedza Twój dom, prosi o hasło do Wi-Fi, a nawet wydaje „cześć”. Niektóre osoby denerwują się tym, ponieważ nie chcą, aby ktoś czaił się w obszarze sieci w celu uzyskania bezpłatnego dostępu do połączenia.

Rozwiązanie jest teraz w zasięgu ręki. Nie musisz nikomu udostępniać hasła swojej sieci. Po prostu daj im wirtualne połączenie, które już utworzyłeś na komputerze PC lub Mac i to wszystko. Możesz to wyłączyć i zmienić hasło w dowolnym momencie, pozostawiając swoją prywatną sieć do użytku.

Udostępnij połączenie VPN

Dla mnie najważniejszym narzędziem do korzystania podczas uzyskiwania dostępu do Internetu jest VPN. Ta usługa szyfruje ruch i chroni twoje prywatne dane przed gromadzeniem przez osoby postronne, zwane najczęściej hakerami i cyberprzestępcami. Kiedy korzystasz z połączenia VPN, ukrywasz swój adres IP. Dlatego możesz przeglądać internet bez ciągłego monitorowania przez usługodawcę internetowego lub rząd.

Co więcej, gdy masz połączenie z VPN, możesz ominąć regionalne ograniczenia. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do kanałów i witryn z ograniczeniami geograficznymi, niezależnie od tego, gdzie jesteś na mapie.

Jeszcze jedna rzecz: dostawcy VPN zapewniają ograniczoną liczbę urządzeń do połączenia w ramach jednej subskrypcji. jednak, współużytkowanie połączenia VPN na komputerze Mac lub PC podnosi tę liczbę do nieskończoności. Wszystkie podłączone urządzenia będą nawiązywać połączenia VPN, dlatego wszystkie mają szyfrowane Wi-Fi.

Konfigurowanie sieci wirtualnej z VPN obejmuje wszystkie kroki, które zrobiłeś wcześniej, a także aktywację klienta VPN na komputerze PC lub Mac. Jeśli więc chcesz udostępnić połączenie VPN na komputerze Macintosh, zarejestruj się u dostawcy VPN, pobierz aplikację VPN na komputer Mac i postępuj zgodnie z instrukcjami Proces połączenia udostępniania Maca.

To samo dotyczy metody na PC. Aktywuj aplikację VPN i połącz się z wybranym serwerem. Następnie przejdź do instrukcji dla Udostępnianie Wi-Fi w systemie Windows.

To powiedziawszy, oto najlepsi dostawcy VPN, których możesz użyć do ochrony wszystkich urządzeń podłączonych do sieci wirtualnej.

Jak zamienić komputer PC / Mac w wirtualne routery – podsumowanie

Są chwile, kiedy sieć Wi-Fi po prostu nie daje ci połączenia z Internetem, którego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy jest to z dala od urządzeń, czy po prostu pozwala na pewną liczbę połączeń, rozwiązaniem może być zmiana komputera PC / Mac na wirtualne routery. Nie ograniczaj się do zakresu, który router wymusza na tobie, a zdecydowanie nie polegaj na jednoczesnym połączeniu zapewnianym przez VPN. Myśl nieszablonowo i ciesz się internetem w najlepszym wydaniu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map