Jak zapobiec słuchaniu Ciebie przez Alexę

Dla wielu osób fajną rzeczą jest zabranie do domu gadającego cyfrowego asystenta i prowadzenie przypadkowych rozmów z urządzeniem. To szaleństwo zaczęło się zaraz po tym, jak Amazon uruchomił swojego wirtualnego asystenta o nazwie Amazon Echo, popularnie zwanego Alexa.


Jak zapobiec słuchaniu Ciebie przez Alexę

Jak zapobiec słuchaniu Ciebie przez Alexę

Słuchanie Alexy

Często zdarza się, że użytkownicy prowadzą długie rozmowy z urządzeniem, zaczynając od „Alexa, jaka jest pogoda?” do „Alexa, czy możemy porozmawiać o złym dniu, który miałem dzisiaj?”

Więc kto dokładnie stoi za Alexą? Jak wynika z raportu Bloomberga, tysiące pracowników Amazon. Zgadza się. Podczas tej absurdalnej rozmowy z Alexą pracownicy Amazon mogą cię podsłuchiwać.

Nie zdziw się. Kupując urządzenie Echo, wyrażasz zgodę na udostępnienie danych Amazon. A dane pozostają przechowywane przez długi czas, nawet po oczyszczeniu aktywności z urządzenia. 

Maszyna nigdy nie może działać samodzielnie. Dlatego, gdy Alexa szybko i dokładnie odpowiada na twoje pytania, zawsze większość ludzi wykonuje pracę.

Czy stanowi to naruszenie prywatności? Tak, ale pamiętaj, że zgodziłeś się na warunki zakupu urządzenia.

Niepokojąca myśl

Ponieważ urządzenia Amazon Echo są zbudowane w taki sposób, aby były intuicyjne i inteligentne, większość użytkowników zapomina, że ​​rozmawia z maszyną i w rezultacie podaje wiele informacji osobistych. Gdy to robią, zapominają również, że Alexa sama nie pracuje.

Są ludzie, którzy pracują za kulisami, aby Alexa była tym, czym jest. Ci ludzie zawsze nasłuchują twoich rozmów i przechowują je w swoich bazach danych do późniejszego wykorzystania. 

Ilu jest pracowników? Tysiące Zgadza się. Amazon.com zatrudnia ogromną liczbę osób w kilku krajach na całym świecie, aby ulepszyć cyfrowego asystenta stojącego za urządzeniami Echo.

Ci ludzie słuchają nagrań głosowych zarejestrowanych przez urządzenia Echo w domach i biurach, transkrybują, dodają adnotacje i przesyłają informacje zwrotne do oprogramowania. Jest to część procesu, którego używa Amazon, aby poprawić rozumienie ludzkiej mowy przez Alexę i pomóc mu lepiej reagować na polecenia.

Chociaż Alexa ma żyć w chmurach, ludzie są odpowiedzialni za jej szkolenie i sprawienie, że będzie w stanie odpowiadać na pytania i rozmawiać.

Ale sama myśl o tysiącach nieznajomych słuchających twoich rozmów z Alexą jest niepokojąca – coś w rodzaju wprowadzenia ustawy o ochronie zdrowia, która zabiera ludziom ich lekarza i karze firmy za zatrudnienie 50. pracownika. To jest powód, dla którego wiele osób nie chce zabierać do domu gadającego urządzenia.

Nagrywanie prywatnych rozmów

Kilka miesięcy temu pojawił się raport o urządzeniach Echo rejestrujących prywatne rozmowy użytkowników. Użytkownicy Echo stwierdzili, że urządzenie zapisało rzeczy, których nigdy nie powiedzieli wirtualnemu asystentowi. Należą do nich osobiste rozmowy, które nie były przeznaczone dla mówcy.

Echo budzi się na cztery słowa: Alexa, Amazon, Echo i Komputer.

Problem polega na tym, że słowa te są tak powszechne w języku potocznym, że nie jest zaskakujące, że urządzenie obudzi się i zacznie słuchać, nawet gdy rozmawiasz z kimś na drugim końcu pokoju.

Ponieważ inteligentne głośniki aktywowane głosem są zaprojektowane tak, aby były intuicyjne, mogą odbierać słowa pobudki z daleka, nawet jeśli używasz ich losowo w codziennej rozmowie z kimś innym. Niebezpieczeństwo bycia mądrym.

W rzeczywistości zdolność Alexy do nagrywania losowych rozmów również znalazła ją w polu świadków. Organy ścigania chcą teraz wykorzystywać dane przechowywane w tych inteligentnych głośnikach do rozwiązywania przestępstw. Mimo że dane użytkowników zasadniczo nie są udostępniane organom ścigania, w niektórych przypadkach jest to wymagane.

Tajny dyktafon

Niewielu rozumie, jak działają te inteligentne głośniki. Niektórzy ludzie chcą podążać za trendami i uważają, że fajnie byłoby zmusić Alexę do robienia rzeczy w domu. Inni chcą zdigitalizować swoje życie, przynosząc do domu Cortanę. Niektórzy nawet lubią rozmawiać z Siri, gdy się nudzą.

Ale przede wszystkim są to urządzenia nagrywające aktywowane głosem. Mogą rozmawiać z tobą, ale musisz pamiętać, że każde słowo tych rozmów jest rejestrowane przez firmę macierzystą.

W rzeczywistości głównym celem tych urządzeń jest wysyłanie informacji o użytkowniku z powrotem do firmy, aby można je było wykorzystać do analizy i reklamy.

Jak byś się czuł, gdybyś wiedział, że w twoim domu jest sekretny dyktafon słuchający twoich rozmów? Niebezpieczne i niespokojne, prawda?

Właśnie tak powinieneś czuć się z urządzeniem Echo w domu. urządzenie nie potrzebuje dużo czasu, aby się obudzić i zacząć słuchać, i nagrywa wszystko, co usłyszy. Nawet jeśli nagrywa zniekształconą mowę, ludzie stojący za maszyną mogą z łatwością odkryć prawdziwe znaczenie. 

Zmiana ustawień prywatności

Amazon wie, że ludzie chcą korzystać z urządzeń Echo, ale troska o prywatność może sprawić, że wiele osób będzie trzymać się z daleka. Dlatego Amazon informuje również ludzi, jak zmienić ustawienia prywatności, aby ich rozmowy z Alexą nie były rejestrowane przez firmę.

 1. Najpierw musisz otworzyć aplikację Alexa na smartfonie. 
 2. Naciśnij przycisk menu w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Następnie wybierz „Konto Alexa” i „Prywatność Alexa”.
 4. W sekcji „Zarządzaj sposobem, w jaki Twoje dane poprawiają Alexę”, możesz wyłączyć przycisk obok „Pomóż rozwijać nowe funkcje”, a także przycisk obok swojego imienia i nazwiska w sekcji „Używaj wiadomości do ulepszania transkrypcji”.

Dodatkowe porady i wskazówki

Są inne kroki, które możesz podjąć, aby zapobiec szpiegowaniu cię przez Alexę. Tutaj jest kilka z nich:

Wyłącz „Always Listen” – Hit Mute

Jeśli obawiasz się, że twoje prywatne rozmowy zostaną udostępnione nieznanym stronom dzięki uprzejmości Twojej Alexy, możesz po prostu wyciszyć jej mikrofon. Zawsze włączone funkcje odsłuchowe mogą być dość przerażające, jeśli mówimy o delikatnych sprawach. Dlatego należy nacisnąć przycisk wyciszenia (mikrofon) na górze urządzenia. Kiedy zobaczysz czerwone światła, oznacza to, że Alexa nie słyszy już tego, co mówisz. Jeśli chcesz go ponownie włączyć, naciśnij przycisk ponownie, a wróci do normy.

Usuń historię

Możesz dać Alexie kilka poleceń, które mogą być zabawne, jak wydawanie odgłosów kota. Jednak niektóre zapisane nagrania mogą Cię prześladować w przyszłości. Konsekwencje przechowywania rozmów przez długi czas są szczególnie ważne, jeśli ktoś może się do nich przyłączyć. Wyobraź sobie na przykład, że poprzednie nagranie pojawia się na nowo podczas przechodzenia przez rozwód lub opiekę nad dzieckiem

Rozwiązanie jest dość proste: „Po prostu usuń swoje nagrania”. Wszyscy czyścimy naszą historię przeglądania, gdy surfujemy po Internecie, tak, to jest to samo.

Aby odsłuchiwać i usuwać zapisane nagrania, otwórz Ustawienia > Historia w aplikacji Alexa, a następnie wyczyść Historię. Nagrania pozostaną w chmurze Amazon, dopóki ich nie usuniesz. Sugeruję, żebyś to zrobił.

Wyłącz „Opracuj nowe funkcje”

Amazon wyjaśnia, że ​​prawdziwi ludzie w firmie słuchają naszych rozmów i poleceń, aby poprawić funkcjonalność Alexy. Chociaż jest to dość proste, nie polecam tego kontynuować. Garść losowo wybranych rozmów jest wykorzystywana do poprawy działania Alexy. Twierdzą, że robią to bez identyfikowania użytkownika lub konta, ale nie można obecnie nikomu ufać, jeśli chodzi o Internet. Zawsze najlepiej jest podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić ochronę prywatności. Wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć „Pomoc w opracowywaniu nowych funkcji” i „Używaj wiadomości do ulepszania transkrypcji”.

Odłącz urządzenie

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem uniknięcia szpiegowania jest odłączenie całego urządzenia. Otóż ​​to. W ten sposób nie będziesz musiał iść do środków technicznych ani martwić się o niewłaściwe naciśnięcie. Odłącz prąd od urządzenia, usiądź wygodnie i rozpocznij dowolną rozmowę.

Działaj z VPN

Nie możemy winić urządzenia za to, co się dzieje. Najważniejszym zadaniem jest SŁUCHANIE naszych poleceń. Problem polega jednak na tym, że haker dostaje nasze dane osobowe i nagrania. Korzystając z VPN, przekierujesz swój ruch przez wybrany serwer zdalny. To zaszyfruje Twój ruch i ukryje Twoją tożsamość tak długo, jak będziesz podłączony. Będziesz chroniony przez całą drogę.

Aby ci pomóc, możesz wybrać jeden z nich najlepsze VPN tam, aby zachować prywatność podczas korzystania z Alexa.

Zapobiegaj podsłuchiwaniu Alexy – Podsumowanie

Wymagająca wygoda ma obecnie wysoką cenę – naszą prywatność. Alexa może znacznie ułatwić codzienne życie, ale jednocześnie może zagrozić Twojej prywatności. Uważaj, komu podajesz hasło. Ktokolwiek to ma, może sprawdzić twoje nagrania, a nawet zmienić aktualne hasło. Teraz wiesz, jak zabezpieczyć swoje życie prywatne bez konieczności słuchania przez Alexę wszystkiego, co masz do powiedzenia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map