Jak zapobiegać reklamom i blokować wyskakujące okienka

Jeśli jest jedna cecha, którą łączy większość użytkowników, którzy wykonują większość swojej pracy online lub spędzają dużo czasu w Internecie, to nienawidzą licznych reklam, które pojawiają się zarówno podczas transmisji ulubionego programu, jak i podczas przeglądania poprzez treści z ich ulubionych stron. Ciągłe przeszkadzanie w działaniach marketingowych, które zawsze próbują promować coś, czego najprawdopodobniej nie potrzebujesz, lub informacje, którymi tak naprawdę nie byłbyś zainteresowany, może być tak denerwujące..


Jak zapobiegać reklamom i blokować wyskakujące okienka

Jak zapobiegać reklamom i blokować wyskakujące okienka

Reklamy zwiększają ruch

Błędem byłoby myśleć o nich jako botach, które koncentrują się na zakłóceniu przeglądania, ponieważ prawda jest taka, że ​​są wynikiem inwestycji różnych stron, które chcą zwiększyć ruch. Szanse, że możesz natknąć się na coś, co Ci się podoba lub jesteś zainteresowany jednym z tych wyskakujących okienek, są niewielkie, ale to wystarczający powód dla właścicieli witryn do umieszczenia tych reklam.

Czy te reklamy są złośliwe??

Jedną z niefortunnych rzeczy, które pochodzą z tych reklam, jest fakt, że niektóre z nich mogą potencjalnie zainfekować komputer takimi elementami, jak złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie ransomware, wirusy i wiele innych zagrożeń, które z pewnością spowodują utratę danych lub wtargnięcie Twoja prywatność. Pozbycie się ich może nawet stać się trudne, jeśli zdarzy ci się korzystać z jednej z usług świadczonych przez witrynę, która zajmuje się reklamą. Zwykle dzieje się tak, gdy korzystasz z bezpłatnej wersji oprogramowania lub usługi, a przy prawie wszystkich usługach możesz zatrzymać reklamy, subskrybując pakiet premium tej usługi..

Jeśli jednak nie masz pewności, czy chcesz przejść na płatną wersję swojego oprogramowania i nadal chcesz korzystać z wersji bezpłatnej, nadal masz do dyspozycji szereg narzędzi, których możesz użyć, aby pozbyć się tych irytujących reklam..

Zapobieganie reklamom & Blokowanie wyskakujących okienek w przeglądarce

Jednym z najprostszych sposobów zapobiegania zakłócaniu działania wyskakujących okienek przez Internet, jest skonfigurowanie kilku rzeczy w przeglądarce. Rzućmy okiem na kilka najpopularniejszych przeglądarek i pokażemy, co możesz zrobić, aby żadne wyskakujące okienka nie zakłócały przeglądania strony.

1. Mozilla FireFox

Z łatwością jedna z najpopularniejszych przeglądarek na rynku, Mozilla FireFox oferuje łatwe opcje, które pozwolą ci sprawić, że przeglądanie będzie o wiele bardziej płynne. Oto, co musisz zrobić:

 1. Uruchom przeglądarkę.
 2. Otwórz opcję menu.
 3. Wybierz opcje”.
 4. Otwórz „Treść”.
 5. Powinieneś zobaczyć opcję „Blokuj wyskakujące okna”. Sprawdź to. Otóż ​​to.

2. Edge

Gdy system Windows próbuje przekonać klientów do przyjęcia nowej przeglądarki, oto co możesz zrobić, aby zablokować dowolną formę wyskakujących okienek w Microsoft Edge:

 1. Zacznij od kliknięcia ikony aplikacji Edge.
 2. W prawym górnym rogu strony kliknij trzy kropki, „…”.
 3. Przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Ustawienia zaawansowane”.
 4. Powinna być dostępna opcja Blokuj wyskakujące okienka. Pozostaw niebieski, co oznacza, że ​​jest włączony.

3. Chrome

Chrome jest prawdopodobnie jedną z najczęściej używanych przeglądarek na świecie, częściowo dzięki kompatybilności przeglądarki z wieloma usługami online Google. Blokowanie reklam i wyskakujących okienek w przeglądarce to łatwe zadanie, w którym musisz tylko:

 1. Uruchom przeglądarkę.
 2. Otwórz kartę Menu, powinny to być trzy pionowe kropki.
 3. Kliknij opcję „Ustawienia”.
 4. Następnie kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane”.
 5. Przejdź do sekcji Prywatność.
 6. Wybierz „Ustawienia treści”.
 7. Następnie przejdź do „Pop-upów”.
 8. Włącz opcję „Nie zezwalaj żadnej witrynie na wyświetlanie wyskakujących okienek”.
 9. Istnieje również kilka rozszerzeń, których możesz użyć, np OpenGoAdblock, Adguard, Adblocker & Pop-up Blocker Pro.

4. Opera

Uważamy, że można bezpiecznie powiedzieć, że większość użytkowników Opery korzysta z tej usługi za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych, ale dla tych, którzy nadal polegają na niej na laptopie lub komputerze stacjonarnym, oto trzyetapowy proces, który musisz wdrożyć:

 1. Śmiało i otwórz przeglądarkę.
 2. Przejdź do opcji menu w lewym górnym rogu.
 3. Na liście zobaczysz opcję „blokowania reklam”. Upewnij się, że jest włączony.

5. Internet Explorer

Jeśli nadal dobrze Ci działa stary Internet Explorer w Windows, musisz wykonać następujące czynności, aby odrzucić wszystkie te reklamy i wyskakujące okienka:

 1. Zacznij od uruchomienia przeglądarki.
 2. Przejdź do „Narzędzia”, ale jeśli nie widzisz go na początku, możesz nacisnąć klawisz Alt, aby go wyświetlić.
 3. Następnie wybierz „Opcje”.
 4. Kliknij kartę „Prywatność”.
 5. Poszukaj elementu blokującego wyskakujące okienka.
 6. Zaznacz pole „Blokuj wyskakujące okienka” lub „Włącz blokowanie wyskakujących okienek”.

6. Ublock

Jeśli używasz wielu przeglądarek i chciałbyś wdrożyć rozwiązanie, które jednogłośnie poradziłoby sobie ze wszystkimi blokami i wyskakującymi oknami, które mogą się pojawić przez wszystkie z nich. Oto, co musisz zrobić:

 1. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji przeglądarki. Możesz to zrobić, otrzymując aktualizację.
 2. Zaloguj się na stronie Ublock tutaj.
 3. Pobierz rozszerzenie, a następnie uruchom przeglądarkę.
 4. Wybierz jedną lokalizację, którą zapamiętasz, i wybierz „Zapisz”.
 5. Uruchom plik zainstalowany w przeglądarce.
 6. Następnie otwórz przeglądarki, w których zainstalowałeś rozszerzenie Ublock.

Korzystanie z VPN do blokowania reklam & Pop Ups

Ta sama technologia zaimplementowana za pomocą protokołów, takich jak OpenVPN, Secure Sockets Layer (SSL) i 256-bitowe szyfrowanie AES, umożliwia wiarygodnej usłudze VPN świadczenie usług wyskakujących i blokujących reklamy wszystkim swoim abonentom. Oznacza to, poza tym, że jest anonimowy, jest w stanie przesyłać strumieniowo treści ograniczone geograficznie i zapobiegać zarówno DNS & Wycieki IP, będziesz mógł cieszyć się bezproblemowym, nieprzerwanym przeglądaniem, bez względu na to, co robisz online. Oto podstawowe kroki instalacji VPN:

 • Przeprowadź badania i znajdź wiarygodnego dostawcę VPN. Polecamy ExpressVPN, i możesz zobaczyć, dlaczego za pośrednictwem naszego Przegląd ExpressVPN.
 • Pobieranie & zainstaluj wybranego dostawcę VPN.
 • Zacznij cieszyć się doświadczeniem online, bez żadnych dodatków i wyskakujących okienek.

Nie musisz niczego konfigurować w usłudze VPN, ponieważ jest ona już dobrze skonfigurowana.

Jak zapobiegać reklamom i blokować wyskakujące okienka

Podczas gdy wiele reklam online jest znośnych, wiele reklam i popów jest natrętnych i szalenie w dół. Na szczęście możesz zablokować te reklamy i wyskakujące okienka, korzystając z instrukcji wymienionych powyżej. Podczas przeglądania sieci nie trzeba bombardować nietrafnymi reklamami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map