Jakie są proxy i powinieneś ich używać?

Dzisiaj chciałbym porozmawiać pełnomocnicy. Być może słyszałeś o nich, ponieważ są ich setki – wersje darmowa i premium. W rzeczywistości, nawet w ustawieniach internetowych, na pewno znajdziesz opcja o nazwie „Proxy”.


Jakie są proxy? Czy powinniśmy ich używać?

Jakie są proxy? Powinniśmy ich użyć?

Niezależnie od tego, czy wiesz o nich cokolwiek, czy nie, wkrótce dowiesz się, kim oni są, jakie są ich wykorzystuje, ich zalety i wady, ale także ich niebezpieczeństwa, i więcej. Na razie jednak zacznijmy od podstaw. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o serwerach proxy i czy powinieneś ich używać, czy nie.

Co to jest proxy??

Logo proxyMówiąc prościej, proxy to narzędzia używane do osiągnięcie anonimowości w Internecie oraz ominięcie cenzury i ograniczeń geograficznych. To nie ustanawia anonimowość zawsze. Jest wiele różne rodzaje serwerów proxy i serwerów proxy, za chwilę też o nich porozmawiamy.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to działają jak twoje okno w świecie zewnętrznym. Wyobraź sobie, że jesteś w pokoju bez okien, który reprezentuje wszystko, co możesz dostęp do internetu w swoim własnym kraju.

Wszystko, na co Twój lub inne kraje nie pozwalają, na przykład cenzurowane materiały, treść ograniczona geograficznie, i podobnie – jest na zewnątrz. Korzystając z pełnomocnik, instalujesz okno w ścianie pokoju, które pozwala ci również oglądać tę zawartość, stając się częściowo anonimowy.

Jednak wszystko dzieje się na koszt, i mówię nie tylko o pieniądzach. Wyjaśnię to również, ale najpierw – zobaczmy co rodzaje serwerów proxy tam są.

Różne typy serwerów proxy wyjaśnione

Serwery proxy istnieją już od dłuższego czasu. Problemy takie jak cenzura i ograniczenia online od lat niepokoją ludzi i wymyślono proxy, aby rozwiązać te problemy. Jednak używając ich, jesteś w połowie drogi do osiągnięcia prawdziwe rozwiązanie.

Podczas ich historii, różne typy serwerów proxy zostały wynalezione, w tym:

Serwery proxy

Są one najczęściej używane do filtrowania treści. Ten typ proxy często prowadzi dzienniki, przechowywanie informacji o tym, do których stron uzyskujesz dostęp i ile używana przepustowość. Twój ruch przechodzi przez ten typ serwera proxy, jeśli skonfigurujesz go w przeglądarce.

Pamiętaj, że rejestrowanie nie zawsze ma miejsce i wszystko zależy od polityka prywatności proxy. Pamiętaj też, że „internetowy serwer proxy” można traktować jako ogólny termin. Na przykład oba wrogie i anonimowe proxy mogą być serwerami proxy.Serwery proxy

Wrogie proxy

Rodzaj proxy, który przechwytuje dane o odwiedzanych stronach internetowych i wypełnianych formularzach. Twój ruch jest w większości wymuszany przez tego typu proxy i tak jest nie jest bezpieczne korzystać z nich, ponieważ rejestrują one Twoje dane. Twój ruch często przechodzi przez ten serwer proxy, jeśli Twoje urządzenie to pobierze zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.Wrogi Proxy

Buforowanie serwerów proxy

Są to serwery, które potrafią przyspieszyć wnioski. Zapisują wszystkie twoje żądania internetowe, „Zarówno przy użyciu zapytań DNS, jak i zapytań HTTP” i po prostu skopiuj często używane zasoby. To poprawia pasmo i ogólne doświadczenie.

Dlaczego? Cóż, ponieważ powtarzające się treści są pobierane z bufora proxy, a nie ze strony internetowej, treść jest wymagana od. Tego typu serwera proxy należy używać tylko wtedy, gdy jest to serwer proxy homebrew. Innymi słowy, tylko Ty możesz zobaczyć cache content, a nie osoba trzecia.Zewnętrzny serwer proxy

Anonimizacja serwerów proxy

Ten typ proxy sprawia, że ​​Twój Internet przeglądanie anonimowe, do stron internetowych, z których żądasz informacji. Jednak, podobnie jak w przypadku innych serwerów proxy, właściciel anonimowego serwera proxy nadal go ma dostęp do twoich informacji.

Jednak pod względem serwerów proxy jest najbliżej anonimowość do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem serwera proxy. Ponownie, aby ustanowić tego rodzaju anonimowość, najlepiej jest samemu skonfigurować taki serwer. Tak możesz skonfiguruj DNS na dowolnym urządzeniu bez wysiłku na własną rękę.

Przezroczysty / przechwytujący serwer proxy

Jest to serwer proxy, którego używają dostawcy usług internetowych przechwytywać ruch uliczny, który jest następnie wymuszany przez serwer proxy. Może to prowadzić do kilku problemów, takich jak ograniczanie internetu, podsłuchiwanie twoich działań, nagrywanie twojego zachowania online, i zwiększona cenzura.

Możesz sprawdzić przezroczyste przechwytywanie proxy z tym zaawansowanym narzędziem do wykrywania proxy. Po prostu użyj go, aby okresowo sprawdzać i dowiedzieć się, czy ktoś słucha.Przezroczysty serwer proxy

Serwer proxy SmartDNS

Z tego typu proxy wszystko, co musisz zrobić, to zmienić swój Adres DNS. Gdy będziesz nadal używać własnego adresu IP do większości surfowania po Internecie. Jednak na podstawie liczby kanałów przesyłania strumieniowego Inteligentny serwer proxy DNS odblokujesz, dostaniesz dużo treści zablokowanych geograficznie. Na przykład po zmianie adresu DNS możesz to zrobić dostęp do BBC Iplayer lub USA Netflix, nawet jeśli nie jesteś w Wielka Brytania lub USAZA.

Sposób, w jaki to działa, jest spowodowany Usługa inteligentnego serwera proxy DNS przyjmowanie zapytań DNS i wysyłanie ich za pośrednictwem ich usług zamiast przechodzenia bezpośrednio do żądanej witryny. To z kolei umożliwia ruch do pojawiają się geograficznie jak nadchodzi z serwera Smart DNS Proxy.Inteligentny serwer proxy DNS

Proxy sieciowe, to tyle?

Istnieją inne typy, ale są to główne, o których powinieneś wiedzieć. Oczywiście, pochodzą z pewną wadą, która przechowuje większość twoich informacji. Serwery proxy nie są narzędziami, których można użyć do osiągnięcia prawdziwej anonimowości lub wszelkiego rodzaju zabezpieczeń online. Jednak thej, pozwalają ominąć ograniczenia jeśli nie martwisz się o prywatność w Internecie i po prostu chcesz uniknąć ograniczeń.

Proxy, kto i co?

Jak już wyjaśniłem, proxy mogą być bardzo przydatne, jeśli chodzi o dostęp do treści zagranicznych lub ocenzurowanych. W istocie oni ukryj swój adres IP z usługi, do której próbujesz uzyskać dostęp za ich pośrednictwem.

Po włączeniu serwera proxy ruch przechodzi przez niego i działa on jak tarcza że chroni cię przed narażeniem. Wszelkie wysłane przez Ciebie prośby o informacje – na przykład próba uzyskania dostępu do strony internetowej – wysyłane są na adres Serwer proxy. Serwer następnie prosi o te same informacje ze strony internetowej, a po ich otrzymaniu wysyła je do ciebie.

Innymi słowy, proxy to pośrednik między tobą a usługą, do której próbujesz uzyskać dostęp. W ten sposób proxy ukrywa twój adres IP – Twój adres internetowy – z tych usług. Zapobiega to ujawnieniu dzienników przeglądania, Twojej lokalizacji i tożsamości. Jednym z przykładów dobrego i niezawodnego, który oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny jest Unlocator. Jednak są inni dostawcy które mogą ci pomóc, większość z nich jest VPN które oferują usługi Smart DNS.

Jeśli chodzi o proxy, których powinieneś unikać, wszystko zależy od twoich preferencji pod względem Prywatność są. Zawsze pamiętaj, aby sprawdzić ich polityka prywatności, komentarze użytkowników i recenzje, i co dokładnie oferują. To powinno ostrzec Cię na czas, jeśli serwer proxy jest tak dobry, jak twierdzi, lub jeśli próbuje zalogować twoje działania.

Plusy i minusy korzystania z proxy

Oczywiście, podobnie jak wszystko inne, proxy również mają swój udział zalety i wady. Oto niektóre zalety i wady, o których powinieneś wiedzieć podczas korzystania z proxy.

Plusy:

 • Pozostawać anonimowym
 • Chroń swoją prywatność przed odwiedzanymi stronami internetowymi i usługami
 • Ukryj swoją lokalizację geograficzną
 • Uzyskaj dostęp do cenzurowanej lub ograniczonej geograficznie treści
 • Nie spowalniają prędkości Internetu ”Jeśli zastosowane zostanie właściwe buforowanie
 • Jesteś chroniony przed złośliwym oprogramowaniem, jeśli serwer proxy jest skonfigurowany do blokowania typów złośliwego oprogramowania. Ponieważ dane nie wchodzą bezpośrednio w interakcje z systemem.

Cons:

 • Serwer proxy nadal widzi Twój adres IP i wie, kim jesteś
 • Serwery proxy rzadko używają szyfrowania. Niektóre serwery proxy szyfrują ruch między systemami a serwerami proxy. To jednak zmniejsza prędkość łącza.
 • Najlepsze proxy to rozwiązania premium, co oznacza, że ​​będziesz musiał za nie zapłacić
 • Brak prawdziwej anonimowości lub ochrony danych, ponieważ operator proxy może zobaczyć Twoje dane. 
 • Serwer proxy może być uruchamiany przez złośliwą stronę, która może ukraść dane i / lub zainfekować urządzenie złośliwym oprogramowaniem.

Problemy z serwerami proxy: prywatność i największe zagrożenia

Logo niebezpieczeństwaPomimo wszystkich ich zalet, proxy zawiera sporo niebezpieczeństwa i ryzyko. Wskazałem już, że Twoje informacje nie są bezpieczne od samego serwera proxy, ponieważ usługa je rejestruje.

W zależności od usługi robią to z różnych powodów. Wiele z nich jest tylko nagrywanie twoich danych aby mogli zapewnić lepsza obsługa, chociaż jest to prawdopodobne tylko w przypadku serwerów proxy premium.

Sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdy mówimy o bezpłatnych usługach. Darmowe usługi nie otrzymujesz od ciebie pieniędzy, więc muszą zrobić to w inny sposób, aby zapłacić za całą przepustowość, utrzymanie serwera i tym podobne.

Mogą to zrobić bombardować cię reklamami, lub mogliby sprzedać informacje przechowują. To sprawia, że ​​serwery proxy są praktycznie bezużyteczne, jeśli Twoim celem jest poprawa prywatności i bezpieczeństwa online.

Jedyną korzyścią z takich usług jest to, że nadal możesz z nich korzystać dostęp do treści którego nie można zobaczyć bez serwera proxy. Jednak są alternatywne rozwiązania które mogą zapewnić lepszą i bezpieczniejszą obsługę.

Więcej niebezpieczeństw?

Istnieje również złośliwe serwery proxy które są tworzone przez przestępców internetowych, hakerów i tym podobne. Te są zawsze wolny abyście wpadli w ich pułapkę. Pozwalają ci korzystać z serwera proxy, gdy są wykorzystując swoją prywatność, kradnij poufne dane i infekuj komputer złośliwym oprogramowaniem. Mogą nawet być w stanie odszyfruj swoje hasła.

Innymi słowy, musisz być bardzo ostrożny z bezpłatnymi serwerami proxy i nigdy nie używaj ich do uzyskiwania dostępu do takich rzeczy jak twoje internetowe konto bankowe, PayPal i podobne. Nigdy nie wiadomo, kto jest właścicielem proxy lub kto może nim być przechwytywanie twojego ruchu.

Istnieją setki usług, więc wykorzenienie złych jest niezwykle trudne, zwłaszcza, że ​​łatwo im wrócić rebranded.

Jak wykryć proxy?

Wykrywanie proxyJak zapewne rozumiesz, proxy mogą być bardzo przydatne, ale także bardzo niebezpieczne w niewłaściwych rękach. Większość osób, które ich używają, chce osiągnąć pewien poziom anonimowość i prywatność, ale jest pewien procent, który ma nieco bardziej nieuczciwe intencje.

Oszuści i oszuści są znane z używania serwerów proxy, ponieważ nie spowalniają tak bardzo Internetu, ale nadal mogą pozwolić im na używanie fałszywego adresu IP w celu ukrycia swojej prawdziwej lokalizacji. 

Robiąc to, nie muszą się martwić, oszukując ludzi, i mogą bez problemu wykonywać oszustwa związane z kartami kredytowymi lub ominąć ograniczenia. Po ujawnieniu się niewłaściwego wykorzystania serwerów proxy, programiści wymyślili usługi wykrywania proxy którego możesz użyć do wykrywania użytkowników proxy.

Usługi wykrywania – przykłady!

Wiele firm, witryn handlu elektronicznego, sprzedawców kart kredytowych i podobnych korzysta z nich w dzisiejszych czasach, aby chronić siebie i swoje firmy. Usługi wykrywania proxy, takie jak FraudLabs i MaxMind są jednymi z najpopularniejszych, jak mogą wykryć sfałszowane IP. Niektóre z tych usług mają nawet wersje internetowe, które pozwalają natychmiastowe wykrycie.

Te usługi wykrywania działają po prostu – za każdym razem, gdy wchodzisz na stronę internetową, rejestruje ona twoje IP. Jeśli korzystasz z serwera proxy, rejestruje adres IP tego serwera proxy. Ponieważ wiele osób korzysta z serwerów proxy na całym świecie – ich Adresy IP stają się znacznie bardziej widoczne i łatwo je rozpoznać i przechowywać w bazie danych.

Więc, gdy używasz proxy do wejścia na stronę, strona rejestruje ją, a usługa wykrywania proxy porównuje ją z własną bazą danych. Jeśli istnieje dopasowanie, usługa wykrywania proxy zgłasza go własnemu użytkownikowi.

Jeśli chcesz wykryć, czy jesteś za serwerem proxy, nawet jeśli nigdy go nie używałeś, możesz użyj tego narzędzia. 

Jeszcze kilka metod ochrony się w Internecie?

Wiem, że ten artykuł dotyczy serwerów proxy, ale ponieważ otworzyliśmy tę skrzynkę robaków, równie dobrze możemy wspomnieć o kilku innych Problemy z bezpieczeństwem

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że zawsze musisz pamiętać chroń się podczas surfowania w sieci. Złośliwe strony internetowe, reklamy i inne pułapki są obecnie wszędzie, a ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zdobycie urządzenia zainfekowany.

Teraz, jak być może wiesz – oprogramowanie antywirusowe to całkiem dobry sposób na zabezpieczenie komputera przed najbardziej znanymi wirusy i złośliwe oprogramowanie. Możesz także użyć oprogramowania anty-malware, które specjalizuje się w różnego rodzaju złośliwych zagrożeniach.

Jednak może nie wiesz o tym oprogramowanie antywirusowe już ma funkcje, które mogą chronić cię przed złośliwymi witrynami. Funkcje te mogą się różnić, ale w niektórych przypadkach program antywirusowy może polegać na serwerze proxy w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Zwiększone bezpieczeństwo Chrome

Podobnie, jeśli jesteś Google Chrome użytkownik, skorzystasz z ich narzędzi ochrony. Zastosowana ochrona oznacza, że ​​jeśli kiedykolwiek wejdziesz do złośliwa strona internetowa – istnieje prawdopodobieństwo, że Chrome ma już w nim zapisane dane Baza danych.

Jeśli tak się stanie, może wydać ostrzeżenie. Tak będzie uniemożliwić ci kontynuowanie chyba że naprawdę chcesz odwiedzić określoną witrynę „Zdecydowanie nie rób tego”.
Ostrzeżenie przed złośliwym oprogramowaniemChrome Security

Google stale pracuje poprawa bezpieczeństwa Chrome, wydajność i inne podobne funkcje, które utrzymają Cię jako użytkownika, bezpieczny. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś zachować czujność. Zawsze pojawiają się nowe zagrożenia, a Google nie zawsze może je przetworzyć na czas. Oznacza to, że się opłaca bądź czujny i do korzystania z rozwiązań bezpieczeństwa, takich jak antywirus, antimalware, i oczywiście – pełnomocnicy i inne podobne technologie.

A jeśli chodzi o wybór odpowiedniego serwera proxy, nie zapomnij zbadać każdy serwer proxy, który może Cię zainteresować przed jego użyciem. Sprawdź swoją politykę prywatności i sprawdź jej stronę internetową. 

Niektóre fałszywe usługi proxy skonfigurowane przez hakerów mogą ukraść dane lub zainfekuj komputer złośliwym oprogramowaniem. Nie zawsze tak jest, ale jeśli chodzi o twoje bezpieczeństwo – opłaca się być ostrożnym, a nawet nieco paranoicznym. Pamiętaj, że alternatywa może być znacznie gorsza.

Alternatywne proxy

Chociaż proxy nie są jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie twojego anonimowość online, jest kilka alternatywy jeśli się do tego zwrócisz, będziesz bezpieczny. Dwie sprawdzone metody gwarantują zachowanie anonimowości. Jeśli nie wiesz, o czym mówię, są Przeglądarka Tor lub VPN.

Przeglądarka Tor

Logo TorThe Przeglądarka Tor jest anonimowy przeglądarka, która pozwala zachować tożsamość ukryta i unikaj śledzenia strony internetowe, hakerzy, rządy lub praktycznie wszyscy inni.

Ta przeglądarka używa swojej sieci, która składa się z węzłów (komputerów) zlokalizowane na całym świecie.

Jednak komputery te nie należą do żadnej firmy ani usługi. Zamiast tego są należący do innych indywidualnych użytkowników którzy przyczyniają się do sieci.

Kiedy używasz Tora, używasz tej sieci również do uzyskiwania dostępu do stron internetowych. Jednak część anonimowości wynika z faktu, że twoja prośba o informacje zostaną przekierowane, i przeskakuje z jednego komputera na drugi.

Robi to setki, a nawet tysiące razy, dopóki ścieżka, którą kroczy, nie jest tak złożona, że ​​nikt nie może ustalić, kto ją wysłał oryginalne zapytanie.

Oczywiście wszystko to odbywa się w ciągu kilku sekund, co oznacza, że ​​nie zauważysz dłuższego opóźnienia. Ale negatywną stroną jest to, że opóźnienie istnieje, co czyni Tor kiepskie rozwiązanie do pobierania lub przesyłania strumieniowego. Wszystkie informacje, o które prosiłeś, muszą przejść tak samo długą drogę do ciebie, co jest okropne, jeśli chodzi o to oglądanie filmów, filmów itp.

Tutaj druga opcja zyskuje zdolność świecenia.

VPN

Logo VPNVPN lub Wirtualne sieci prywatne, to aplikacje wydane przez usługi VPN. Te aplikacje pozwalają całkowicie chronić twoją tożsamość i prywatność.

Podobnie będą z serwerami proxy ukryj swoje prawdziwe IP z odwiedzanych stron. Robią to jednak, umożliwiając ci łączenie się z własnymi serwerami na całym świecie.

Po połączeniu z jednym z tych serwerów zostanie Ci przypisany Adres IP powiązany z tym serwerem i jego fizyczna lokalizacja.

Dzięki temu możesz wyglądać, jakbyś mieszkał w tym samym miejscu, w którym siedzi serwer. Tymczasem twój własny adres IP jest niewidoczny.

Ale, w przeciwieństwie do serwerów proxy VPN nie kończą się na tym. Prawie zawsze używają protokołów bezpieczeństwa, aby utworzyć plik bezpieczny tunel i pozwól, aby Twój ruch przepływał przez niego, ukrywając go w tym procesie. To pozwala na szyfrowanie, co sprawia, że ​​ruch jest całkowicie nieczytelny. Więc nawet jeśli komuś uda się go zdobyć – nie będzie w stanie powiedzieć, co ma.

Główne cechy

Tutaj sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana, ponieważ istnieje również wiele usług VPN, a każda z nich ma własny zestaw dodatkowych funkcji. Niektóre nie mają; niektóre mają wiele. Nawet te trzy główne funkcje definiujące VPN – sieć serwerów, protokoły bezpieczeństwa i szyfrowanie – może różnić się siłą i jakością.

VPN są trochę wolniej niż pełnomocnicy, ponieważ są szyfrowanie całego twojego ruchu w drodze. Jednak przy ciągłym rozwoju i doskonaleniu tej technologii wiele z nich może teraz oferować szybkie serwery, które wciąż pozwalają wysokie prędkości przesyłania strumieniowego, torrentów, a nawet gier online.

Ale co najlepsze, wielu dostawców VPN najwyższej jakości nie rejestruje żadnych twoich informacji w ogóle. Upewnij się, że używasz dostawcy VPN z ścisłe zasady braku logów. Ale musisz zachować ostrożność przy wyborze VPN i nigdy nie używaj darmowego, ponieważ prawie zawsze są tak samo źli jak pełnomocnicy.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zalecamy skorzystanie z takich opcji ExpressVPN, BulletVPN, lub NordVPN. Tych trzech dostawców oferuje usługi premium i najwyższe bezpieczeństwo w branży. Bądź bezpieczny, wybierz wiarygodną usługę VPN.

Wniosek

Omówiłem również, czym są proxy i jakie są różne typy. W zależności od twoich potrzeb, proxy mogą być dobrą lub złą rzeczą. Tak czy inaczej, zawsze upewnij się, że szukasz sygnałów swojego dane są rejestrowane. Ponownie, jeśli podejrzewasz, że masz za sobą proxy, lub po prostu chcesz to sprawdzić, użyj tego narzędzia.

Jeśli szukasz prawdziwa anonimowość, lepiej się do niego zwrócić Tor lub VPN. Serwery proxy po prostu nie są wystarczająco dobre we wszystkich dostępnych obecnie technologiach śledzenia. Jak przydatny był dla ciebie ten przewodnik? Nauczyłeś się nowych rzeczy? Opowiedz mi o tym w komentarzach.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map