Które kraje zakazują Facebooka?

Zakaz Facebooka jest czymś niezwykłym dla wielu osób w krajach na całym świecie. Wierzcie lub nie, jedna z najpopularniejszych stron w mediach społecznościowych nie jest zachęcana do korzystania, a decyzja ta ma wiele powodów..


Które kraje zakazują Facebooka?

Które kraje zakazują Facebooka?

Dlaczego Facebook jest zabroniony w krajach??

Siła i wpływ Facebooka na jego użytkowników są niezaprzeczalne, ale wiele rządów na całym świecie próbuje odłączyć swoich mieszkańców od Facebooka. W związku z tym żądają banowania na Facebooku, w ramach którego użytkownicy nie mogą prosić o platformę zgodnie z przepisami danego kraju. Przez lata rządy narzucały Facebookowi, niektóre stałe, inne tymczasowe. Rządy te obawiają się, że treści internetowe, do których mają dostęp ich ludzie, mogą zabrudzić własną reputację i zagrozić ich pozycji politycznej.

Takie rządy obawiają się krytyki i siły, jaką daje Facebook. Nadmierne korzystanie z Facebooka i ekspozycja na świat zewnętrzny mogą wywoływać bunt, protesty i wiele więcej. Korzystanie z Facebooka jest dla nich środkiem do organizowania protestów politycznych, na co ich nie stać. Zakazując Facebooka, rząd przejmuje kontrolę nad jego mieszkańcami. Ogranicza dyskusje, opinie i przekazywanie informacji.

Kraje, które zakazały Facebooka

Wiele krajów zakłócało dostęp do Facebooka lub zabroniło go. Poniżej znajduje się lista tych krajów.

Chiny

Blokady i zakazy są bardzo popularne w Chinach. W rzeczywistości jest to jeden z najtrudniejszych krajów, jeśli chodzi o ograniczenia internetowe. Chiny zablokowały Facebooka w 2009 r. Po spokojnej wymianie informacji na platformie. Spowodowało to śmiertelne zamieszki w Sinkiangu. Chociaż pojawiły się doniesienia o zniesieniu zakazu przez rząd chiński, strona internetowa pokazuje inaczej. Możesz jednak użyć najlepsza VPN dla Chin aby odblokować i uzyskać dostęp do Facebooka.

Korea Północna

Korea Północna może faktycznie wygrać rekord świata w blokowaniu sieci społecznościowych dłużej niż w jakimkolwiek innym kraju. Dzięki temu możemy wywnioskować, że Facebook nie jest tam dostępny. Pjongjang wprowadził ogólnokrajowy zakaz na Facebooku i Twitterze. Tak więc dyplomaci i organizacje humanitarne, którzy wcześniej mieli dostęp do platformy mediów społecznościowych, nie byli już w stanie uzyskać do niej dostępu.

Indie

Rząd Indii nałożył sześciomiesięczny zakaz na Facebook, Twitter i inne portale społecznościowe w latach 2016-17. Powodem, dla którego rząd podjął tę decyzję, jest niewłaściwe wykorzystanie mediów społecznościowych przez elementy antynarodowe i antyspołeczne. Innym powodem było zakaz komunikacji z terrorystami. Wybierz najlepsza sieć VPN do korzystania w Indiach w celu swobodnego dostępu do Facebooka.

Bangladesz

Bangladesz już wcześniej zakazał Facebooka i był on egzekwowany przez krótki czas. Również prawicowe partie polityczne i grupy w Bangladeszu protestowały przeciwko braku szacunku blogerom w momencie składania wniosku. Jednak w 2015 r. Rząd Bangladeszu zniósł zakaz, a Facebook stał się dostępny pod koniec 2017 r.

Egipt

Egipt nie jest obcy zakazom Facebooka. W 2011 roku, gdy Egipcjanie korzystali z witryn do organizowania protestów, rząd nałożył zakaz na Facebooku. Blok trwał wiele dni.

Pakistan

Ten rząd musiał w pewnym momencie zakazać Facebooka, ponieważ niektórzy udostępnili i opublikowali rysunki proroka Mahometa. Chociaż kilka tygodni później rząd uchylił zakaz, Pakistan obiecał nadal blokować pojedyncze strony, które wydawały się bluźniercze.

Wietnam

W listopadzie 2009 r. Wietnamscy mieszkańcy zgłosili brak dostępu do Facebooka. Chociaż rząd odmówił wydania zakazu na Facebooku, raporty techników wskazują inaczej.

Iran

Facebook został przede wszystkim zbanowany w kraju po wyborach w 2009 r. W obawie przed organizowaniem ruchów opozycyjnych za pośrednictwem strony internetowej. Cztery lata później rząd zniósł zakaz bez uprzedzenia. Aby korzystać z Facebooka w Iranie, poszukaj najlepsza sieć VPN tam.

Syria

W ramach tłumienia aktywizmu politycznego rząd zablokował Facebooka w 2007 r. Jednak w 2011 r. Prezydent Bashar al-Assad zniósł pięcioletni zakaz w oczywistej próbie uniknięcia problemów na własnej ziemi.

Kuba

Chociaż Facebook nie jest oficjalnie zbanowany na Kubie, dostęp do niego jest z pewnością trudny. Tylko politycy, niektórzy dziennikarze i studenci medycyny mogą legalnie uzyskać dostęp do sieci ze swoich domów. Wszyscy inni muszą łączyć się ze światem online za pośrednictwem kafejek internetowych.

Facebook zbanowany w krajach – końcowe myśli

Niezależnie od tego, czy kochasz, czy nienawidzisz Facebooka, jest on nadal jedną z najczęściej używanych platform społecznościowych. Ponad 1,23 miliarda użytkowników na całym świecie uwielbia Facebooka, ale musisz zaakceptować fakt, że nie jest on dostępny we wszystkich krajach. Jednak bez względu na to, jak surowe ograniczenia internetowe mogą być w poszczególnych krajach, ich mieszkańcy mogą nadal uzyskiwać dostęp do Facebooka przy pomocy usługodawcy VPN. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać najlepsza VPN na Facebooku, i będziesz mógł korzystać z Facebooka gdziekolwiek.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map