Najbezpieczniejsze aplikacje do przesyłania wiadomości wszechczasów

Jakie są najbezpieczniejsze aplikacje do przesyłania wiadomości prywatnych? Liczba przypadków, w których słyszymy o hakowaniu wiadomości osobistych i e-maili, jest obecnie najwyższa, dzięki nieśmiertelnemu apetytowi, jaki pozbawieni skrupułów hakerzy mają teraz na prywatne informacje użytkowników. Niezależnie od tego, czy hakerzy działają niezależnie, czy też nie są sponsorowani przez państwo, mechanizmy, których używają, aby uzyskać dostęp do prywatnej korespondencji ludzi, są coraz bardziej zaawansowane. To wymaga, aby użytkownicy byli w pogotowiu i przyjęli zabezpieczenia, które pozwolą im chronić swoje prywatne dane.


Najbezpieczniejsze aplikacje do przesyłania wiadomości z 2017 roku

Najbezpieczniejsze aplikacje do przesyłania wiadomości

Jednym ze sposobów, w jaki użytkownik może to zrobić, jest zapewnienie, że aplikacja do przesyłania wiadomości, której używają do komunikacji, zawiera pewien poziom szyfrowania; tak, że ich prywatne wiadomości nie są narażone na wpadnięcie w niepowołane ręce.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jakich produktów powinieneś użyć, aby poprawić swoją prywatność? Zróbmy przegląd najbardziej popularnych usług komunikacyjnych dla konsumentów, aby dać ci wyobrażenie o poziomie ochrony, którego powinieneś się spodziewać.

Jak prywatna jest Twoja aplikacja do przesyłania wiadomości?

Należy pamiętać o tym, czy jest to usługa wiadomości „Szyfrowane kompleksowo”. Jest to rodzaj szyfrowania, w którym usługodawca tak naprawdę nie przechowuje kopii wiadomości wysyłanych na ich serwery. Zapobiega wydobywaniu wiadomości przez organy ścigania, a nawet reklamodawców. To, co wysyłasz, można odczytać tylko na urządzeniach nadawcy i odbiorcy.

Które aplikacje do przesyłania wiadomości oferują szyfrowanie typu end-to-end?

Które aplikacje do przesyłania wiadomości oferują szyfrowanie typu end-to-end?

Popularne aplikacje do przesyłania wiadomości i szyfrowanie typu end-to-end

Oto niektóre z najczęściej używanych aplikacji / usług oraz ich ofertę w zakresie prywatności.

 1. Messenger: Jako odpowiedź Facebooka na WhatsApp, Messenger pozwala włączyć szyfrowanie typu end-to-end, określając, że wpisywane wiadomości będą wysyłane „w tajemnicy”. Jednak domyślnie nie jest aktywowany.
 2. iMessage: niezwykle popularna usługa przesyłania wiadomości iPhone oferuje szyfrowanie całościowe tylko wtedy, gdy zarówno nadawca, jak i odbiorca są użytkownikami iPhone’a. Teksty wysyłane do użytkowników Androida nie są tak naprawdę szyfrowane. Pamiętaj również, że jeśli użyjesz iCloud do utworzenia kopii zapasowej swoich informacji, wówczas wysyłane wiadomości będą przechowywane na serwerach Apple. Wyłącz to ustawienie, aby wysyłać wiadomości bez śladu.
 3. Skype: Jeśli chodzi o wiadomości, Skype to jedna z najstarszych nazwisk w okolicy. W zakresie prywatności Skype nie oferuje kompleksowego szyfrowania.
 4. Snapchat: Popularność tej aplikacji do błyskawicznego wzrostu wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Niestety Snapchat nie oferuje kompleksowego szyfrowania.
 5. Hangouty: znana usługa Google do czatowania wideo i przesyłania wiadomości umożliwia usuwanie wiadomości z historii tylko za pomocą funkcji „poza rejestrowaniem”, ale nadal pozostają one na serwerach firmy.
 6. Sygnał: Przy wysokich zaleceniach z lewej, prawej i środkowej strony, użycie tej aplikacji stale rośnie, odkąd Donald Trump został prezydentem. Edward Snowden, wraz z innymi ekspertami, chwalił tę aplikację, być może dlatego, że kod źródłowy jest open source i może być sprawdzony pod kątem luk w zabezpieczeniach przez praktycznie każdego z dobrym doświadczeniem programistycznym.
 7. Telegram: Telegram jest również niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych. Oferuje funkcję, która pozwala włączyć szyfrowanie typu end-to-end poprzez „tajne czaty”. Jednak domyślnie nie jest włączone.
 8. Zwierzać: Prawdopodobnie nie jest to najpopularniejsza na świecie aplikacja do przesyłania wiadomości. jednak, Witryna firmy wyraźnie stwierdza, że ​​jej aplikacja domyślnie oferuje kompleksowe szyfrowanie.
 9. Whatsapp: Chłopaki z WhatsApp naprawdę zmienili swoją grę po przejęciu przez Facebook, ponieważ wcześniej nie oferowali tak naprawdę kompleksowego szyfrowania wiadomości, jak teraz.
 10. Wiadomości tekstowe: zwykłe wiadomości tekstowe są zazwyczaj dozwolone przez sąd, więc ich użycie oznacza, że ​​tak naprawdę nie są zaszyfrowane.

VPN – dodatkowa warstwa prywatności

Jeśli chcesz się upewnić, że nikt nie podsłuchuje Twojej wiadomości, zalecamy korzystanie z VPN. Wirtualna sieć prywatna, lepiej znana jako VPN, umożliwia w zasadzie szyfrowanie całego ruchu. Dotyczy to również twoich wiadomości. Oto lista najlepszych usług VPN do bezpiecznego przesyłania wiadomości online. Możesz również przeczytać nasz obszerny przewodnik przeglądu VPN tutaj.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, dlaczego warto zabezpieczyć prywatne wiadomości

Świadomość, że nikt nie jest w stanie przechwycić prywatnych wiadomości wysyłanych przez e-mail lub tekst, stanowi element bezpieczeństwa, który możesz docenić tylko wtedy, gdy masz doświadczenie w kradzieży prywatnych informacji. Mogą to być hakerzy lub oszuści kart kredytowych. Co najważniejsze, można temu zapobiec. Wszystko czego potrzebujesz to podjąć wymaganą ilość działań. Zrób krok i chroń swoje dane. Szkody, które można wyrządzić, jeśli nie można w niektórych przypadkach uznać za nieodwracalne. Pamiętaj, że jeśli naprawdę cenisz swoją prywatność, zawsze najlepiej jest połączyć się z serwerem VPN. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map