Najlepsze aplikacje do anonimowego przeglądania na Androidzie

Wszyscy wiedzą, że internet jest niezabezpieczoną siecią. Ponieważ tylu hakerów i oszustów próbuje przedostać się do twoich danych osobowych, nic dziwnego, że prywatność w Internecie stała się wielkim problemem dla wielu użytkowników. Co więcej, fakt, że rząd może aktywnie szpiegować ludzi, tylko pogarsza sytuację i potrzebę skutecznych narzędzi anonimowości. W sklepie Google Play znajduje się wiele aplikacji, które można pobrać i zainstalować, aby anonimowo surfować po Internecie na smartfonie lub stołach. Ale które są najlepszymi aplikacjami do anonimowego przeglądania na Androidzie?


Najlepsze aplikacje do anonimowego przeglądania na Androidzie

Najlepsze aplikacje do anonimowego przeglądania na Androidzie

Najlepsze aplikacje do anonimowego przeglądania na Androidzie

Chociaż istnieje wiele narzędzi programowych do anonimowego przeglądania na komputerze, jest kilka takich, które warto rozważyć dla Androida. Biorąc to pod uwagę, wciąż istnieje kilka wysokiej jakości opcji oprogramowania, których możesz użyć, aby ukryć swoją tożsamość przed kimkolwiek szpiegującym twoją aktywność online.

Chcesz wiedzieć, które oprogramowanie najlepiej pozostać anonimowe podczas przeglądania sieci? Oto pełna lista.

ExpressVPN

Jeśli naprawdę chcesz pozostać anonimowy podczas korzystania z urządzenia z Androidem, aplikacja VPN jest koniecznością. Istnieje wielu dostawców usług VPN, którzy oferują swoje aplikacje w sklepie Google Play. Niektóre z tych aplikacji VPN są nawet bezpłatne. Jednak zdecydowanie odradzamy korzystanie z darmowej aplikacji VPN na dowolnym urządzeniu, ponieważ są one zbyt ryzykowne i mogą nawet zagrozić Twojemu bezpieczeństwu i prywatności. Jeśli szukasz aplikacji VPN do zainstalowania na urządzeniu z Androidem, ExpressVPN jest po prostu najlepszy. Ich aplikacja na Androida jest wyjątkowo niezawodna i przyjazna dla użytkownika. Wystarczy uruchomić aplikację, zalogować się i połączyć z serwerem VPN. Po zakończeniu cały ruch internetowy, zarówno przez WiFi, jak i 4G, zostanie zaszyfrowany. Aplikacje, których używasz, i witryna, którą odwiedzasz na urządzeniu z Androidem, nie będą już w stanie wykryć Twojego publicznego adresu IP.

Orfox: Android Tor

Każdy, kto wie cokolwiek o anonimowości online, słyszał o Tora. Jednak ta stosunkowo mniej znana przeglądarka o nazwie Orfox jest dedykowana platformie Android. Oparta na kodzie Firefox dla Androida i działająca na tej samej zasadzie co Tor, aplikacja zapewnia idealną harmonię między bezpieczeństwem a anonimowością.

Mówiąc najprościej, przeglądarka Orfox przekazuje Twoją komunikację wieloma kanałami, czyniąc je nieczytelnymi. To sprawia, że ​​każdy, kto monitoruje Twoją aktywność online, przechodzi przez tak wiele obręczy, aby dotrzeć do Twojej historii online, że jest bardziej prawdopodobne, że się poddadzą niż odniosą sukces.

Przeglądarka Orfox ma wszędzie zainstalowany fabrycznie HTTPS i funkcję NoScript. Recenzje przeglądarek podają, że zapewnia płynne surfowanie. Jeśli chcesz prostą, ale niezawodną anonimową przeglądarkę dla Androida, to ta jest jedna.

Ghostery

Przeglądarka Ghostery jest obecnie jedną z najbardziej konfigurowalnych anonimowych przeglądarek dla Androida na rynku. Powodem, dla którego jest popularny wśród tłumów bardziej doświadczonych w technologii, jest fakt, że pozwala użytkownikom łatwo śledzić śledzenie korzystania z urządzeń śledzących w każdej odwiedzanej witrynie.

Przechodząc przez odpowiednie ścieżki w interfejsie użytkownika, możesz zezwolić lub zablokować określone moduły śledzące używane przez dowolną stronę internetową. Oznacza to, że TY kontrolujesz, jakie informacje na twój temat wychodzisz, a nie administratorzy odwiedzanej witryny.

Jest jednak z tym jeden problem. Witryny, które intensywnie korzystają z modułów śledzących, mogą wydawać się opóźnione lub nawet nie zostać załadowane, jeśli wiele ważnych modułów śledzących jest zablokowanych. Jeśli napotkasz taki problem i nadal chcesz uzyskać dostęp do całej zawartości witryny, musisz ręcznie przejść i zmienić status modułu śledzącego w przeglądarce Ghostery.

Poza tym Ghostery zapewnia solidną funkcję bezpieczeństwa, którą można dostosować w sposób, którego nie oferuje większość innych przeglądarek. Jeśli lubisz bawić się z widocznością online i rozumiesz, jak dostosować trackery, aby cieszyć się witrynami i zachować anonimowość, jest to przeglądarka dla Ciebie.

Firefox

Wiemy, co myślisz. Czy Firefox nie jest zbyt powszechny, aby można go było uważać za dobrą przeglądarkę dla Androida pod kątem anonimowości? Nie. W rzeczywistości Firefox jest na tyle otwarty, że pozwala na najlepsze wykorzystanie wszystkich funkcji strony internetowej i nadal jest stosunkowo niewidoczny dla wścibskich oczu.

Podczas gdy podstawowa przeglądarka Firefox nie zapewnia żadnego dodatkowego bezpieczeństwa, o którym można mówić, to szereg oferowanych przez nią dodatków wyróżnia ją na tle konkurencji. Wybierając dodatki, które chcesz mieć w przeglądarce Firefox, możesz zdecydować, jakie informacje o sobie wysyłasz do internetu w ogóle.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że wszystkie dodatki do Firefoksa obejmują użycie pamięci RAM. Oznacza to, że nie trzeba uruchamiać dodatkowych aplikacji, aby włączyć funkcję bezpiecznego przeglądania w przeglądarce Firefox. W rzeczywistości wszystko to będzie działać według tego samego schematu, co podstawowa przeglądarka.

Jeśli więc chcesz mieć przeglądarkę zapewniającą bezpieczeństwo na średnim poziomie podczas przeglądania w Androidzie, Firefox może wykonać to za Ciebie.

IceCat Mobile

Być może słyszałeś już o IceCat. Tylko to było wcześniej znane jako IceWeasel. Ta przeglądarka jest jak ulepszona wersja Firefoksa. Główna różnica między nimi polega na tym, że chociaż Firefox czasami poleca płatne aplikacje i dodatki, IceCat korzysta wyłącznie z bezpłatnych aplikacji i dodatków.

Oczywiście istnieją pewne wady i zalety tego faktu. Plusem jest to, że nie musisz już robić irytujących płatnych rekomendacji i możesz wygodnie cieszyć się surfowaniem na telefonie komórkowym bez przeszkód. Z drugiej strony brakuje Ci naprawdę bezpiecznych aplikacji i dodatków, które mogą sprawić, że będziesz ukryty przed wszystkimi. W końcu jest tylko tyle, ile mogą osiągnąć bezpłatne aplikacje.

Niemniej jednak, jeśli nie martwisz się zbytnio prywatnością i możesz czuć się komfortowo z nominalnym poziomem anonimowości, który IceCat może zapewnić dzięki wielu darmowym aplikacjom, to jest to godny wybór.

Przeglądarka CM

Ta przeglądarka to marzenie minimalisty. Oferuje jeden z najprostszych interfejsów przeglądarki spośród wszystkich dostępnych na rynku. Ale to nie znaczy, że zagraża funkcjonalności. W rzeczywistości ma wiele wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, w tym automatyzację bez śledzenia, wykrywacze oszustw i przyspieszenie przeglądania w celu usprawnienia surfowania.

Ta przeglądarka jest również jedną z najmniejszych bezpiecznych przeglądarek dostępnych online. Jeśli chcesz czegoś, co zapewni Ci bezpieczeństwo i nadal będzie działać skutecznie, nie prowadząc Cię do płatnych aplikacji i innych problemów, ta przeglądarka jest warta rozważenia.

Najlepsze aplikacje do anonimowego przeglądania na Androidzie – Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy wybierzesz podstawową przeglądarkę z minimalnymi funkcjami bezpieczeństwa, czy anonimową ciężką wagą, nie da się obejść faktu, że bez odpowiedniej wiedzy o tym, jak to działa, jesteś zagrożony.

Upewnij się, że mierzysz zalety i wady aplikacji przed jej zainstalowaniem. Mogą istnieć niektóre aplikacje, które wyglądają świetnie, ale mogą stanowić ogromne zagrożenie dla Twojej prywatności.

Przeglądarki, które wymieniliśmy tutaj, mogą pomóc Ci zachować bezpieczeństwo, ale najlepszym środkiem bezpieczeństwa jest Twoja czujność.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map