Najlepsze wyszukiwarki dla prywatności – Google Replacements

Prawdopodobnie jesteś jednym z wielu użytkowników, którzy polegają na Google podczas wyszukiwania online, ilekroć korzystasz z Internetu. Prawdopodobnie dlatego, że wszyscy wiemy, że Google jest zdecydowanie jedną z najlepszych wyszukiwarek, jakie kiedykolwiek zbudowano, a jeśli jesteś osobą, która ma dużo pracy, którą wykonujesz online, prawdopodobnie korzystasz nawet z jej innych usług, takich jak Dysk, Gmail, a nawet YouTube. Większość osób odkrywa później, że długotrwałe korzystanie z wyszukiwarki może prowadzić do uzyskania wyników mniej lub bardziej dostosowanych do Twojego gustu. Możesz zauważyć, że zaczyna się to zdarzać, gdy Google zaczyna sugerować rzeczy, które mogą Ci się podobać, lub gdy otrzymujesz powiadomienia, na które nigdy się nie zapisałeś, o rzeczach, które mogą Cię zainteresować.


Najlepsze wyszukiwarki dla prywatności - Google Replacements

Najlepsze wyszukiwarki dla prywatności – Google Replacements

Google śledzi Twoje zachowanie online

Dzieje się tak, ponieważ Google ma subtelny sposób na śledzenie wzorców wyszukiwania i rejestrowanie tego, co Cię interesuje za każdym razem, gdy korzystasz z ich wyszukiwarki. Ludzie, którzy są świadomi swojej prywatności w Internecie, mogą nie być zadowoleni z pomysłu, że ich wzorce wyszukiwania są gdzieś rejestrowane, więc mając to na uwadze, opracowaliśmy szereg alternatywnych modeli wyszukiwarek, które mogą ci lepiej służyć, jeśli chcesz zachować prywatność swoich badań.

Najlepsze wyszukiwarki dla prywatności

Pomysł tutaj nie jest tak naprawdę oferowaniem lepszych możliwości niż Google, ale identyfikacją wyszukiwarek, które są bardziej zorientowane na prywatność użytkowników w porównaniu z gigantem wyszukiwania online.

1. DuckDuckGo

Ponieważ nasza lista zawiera kilka wyszukiwarek, które nie są tak popularne wśród większości społeczeństwa, DuckDuckGo jest jednym z rodzajów, o którym możemy się założyć, że przynajmniej spora liczba użytkowników mogła usłyszeć o.

Usługa ma wiele unikalnych atrybutów, z których najbardziej zauważalnym jest to, że widzisz tylko reklamy, które są w taki czy inny sposób związane z tym, czego szukasz w Internecie. Oznacza to, że nie utworzono żadnego profilu użytkownika, dlatego Twoja prywatność pozostaje nienaruszona. Z tego powodu tracisz możliwość spersonalizowanego przeglądania, ponieważ algorytmy wyszukiwania nie przechowują poprzednich wyszukiwanych haseł ani wyników.

Alternatywnie, aby upewnić się, że wyniki są w jakiś sposób dostosowane do Twoich potrzeb, usługa korzysta z metadanych w celu zmniejszenia odpowiedzi. Ma to zastosowanie na przykład, gdy szukasz miejsca docelowego w swoim kraju. Będziesz mieć możliwość wyboru określonego kraju.

2. Strona początkowa

Następna strona to Startpage, kolejna alternatywa dla użytkowników, na którą zgodzi się większość osób, nie jest tak podobna do Google pod względem inteligencji wyszukiwania. Interfejs użytkownika jest nieco podobny do interfejsu Google, ale obie usługi są bardzo różne.

Pozwala to jednak na dostosowanie, umożliwiając wybór preferowanego motywu, a także oferuje opcję, która pozwala utworzyć adres URL specyficzny dla użytkownika, którego można użyć, aby zachować nienaruszone ustawienia podczas następnego wyszukiwania za pomocą usługi.

3. Qwant

Jeśli wypróbowałeś DuckDuckGo i nie podobało ci się tak bardzo, być może Qwant może być lepszą alternatywą. Serwis jest w dużej mierze uwielbiany, ponieważ zapewnia wszystkim użytkownikom swobodę cyfrową, czyli możliwość wyszukiwania wszystkiego, czego potrzebujesz, bez obawy o śledzenie.

Qwant oferuje dynamiczne wrażenia, które najprawdopodobniej będą się różnić od tego, do czego przywykłeś w Google i podobnych. Serwis jest w stanie oferować popularne historie i popularne tematy bez konieczności tworzenia profilu użytkownika. Doświadczenie użytkownika jest bogate, a usługa wyszukiwania dobrze radzi sobie z oferowaniem różnorodnych wyników na podstawie wyszukiwanego zapytania.

4. Szwajcarskie krowy

Wcześniej znana jako Hulbee, Swisscows to kolejna niedawno zmieniona marka wyszukiwarek, która jest również wyjątkowa pod względem świadczenia usług. Bing podaje wyniki wyszukiwania i ma przydatną chmurę tagów, która pojawia się na lewym pasku bocznym, gdzie wyświetlane są przydatne i powiązane informacje o zapytaniu.

Możesz uporządkować wyniki wyszukiwania tylko według daty, a to dzięki uprzejmości bardzo prostego języka projektowania, który został użyty do zbudowania silnika. Najlepsze wyniki są pobierane w oparciu o technikę wyszukiwania kafelków, w której stosuje się technologię semantyczną, aby zapewnić, że wyszukiwane hasła są powiązane z wymienionymi wynikami. Algorytmy, których używają, zapobiegają również pojawieniu się jakiejkolwiek formy przemocy lub materiałów pornograohicznych podczas wyszukiwania.

5. Privatelee

Kolejną usługą, która gwarantuje, że nie będzie szpiegować ani tworzyć profili użytkowników na podstawie twoich zapytań, jest Privatelee. Ta wyszukiwarka jest niezawodna, jeśli przeszukujesz internet w celu przeszukiwania głównie ogólnych zapytań i nie jest to najlepsza opcja do rozważenia, jeśli zamierzasz przeprowadzić głębokie kopanie online. Możesz również uzyskać niepowiązane wyniki, gdy tylko skończysz przeglądać pierwsze 10 stron wszystkiego, co się pojawi.

Jedyną unikalną rzeczą, którą odkryliśmy w Privatelee, jest to, że możesz polegać na skrótach, które pomogą Ci wyszukać zapytanie przy użyciu bardziej wydajnych metod. To wszystko przyspiesza, a także poszerza zakres wyszukiwania.

6. Peekier

Opierając się również na algorytmach zamiast metadanych, Peekier wyszukuje twoje zapytania online, dając ci podgląd strony internetowej, na której zidentyfikowano twoje zapytanie. Zasadniczo możesz „zerknąć” na to, czego szukasz. Jest to nowy sposób prezentacji wyników, ale jedynym minusem jest to, że zajmuje dużo więcej czasu, niż ludzie są gotowi czekać na wymyślenie małych zapowiedzi.

Jedyną zaletą tego jest to, że dzięki Peekier możesz zdecydować, aby nie odwiedzać strony internetowej, a tym samym uniemożliwić im uzyskanie informacji o tobie.

7. SearX

Faceci z SearX opracowali dość sprytny plan, w którym polegają na innych wyszukiwarkach, aby opracować wyniki zapytania, a następnie zestawiają je i przedstawiają użytkownikowi końcowemu. Usługa jest typu open source, więc Twoje dane nie są nigdzie przechowywane. Jeśli uważasz się za specjalistę, możesz kontynuować i dostosować usługę, konfigurując ją do własnych wyszukiwanych haseł, abyś mógł używać jej jako własnej usługi wyszukiwania.

Ci z was, którzy lubią korzystać z torrentów, skorzystają bardzo na tej usłudze, ponieważ pozwolą ci wyszukać linki magnetyczne do określonego pliku. Możesz także dostosować ustawienia wyszukiwania, aby działały jak najlepiej.

8. MetaGer

Zamknięcie naszej listy to MetaGer; jedyna wyszukiwarka, którą znaleźliśmy, polegającą na sieci Tor, która zapewnia anonimowy dostęp do wyników wyszukiwania wielu wyszukiwarek. Działa mniej więcej tak samo jak SearX, ale zawiera dodatkową warstwę bezpieczeństwa, aby zapewnić prywatność i anonimowość.

Siedziba w Niemczech oznacza, że ​​nie działają zgodnie z żadnymi ścisłymi zasadami udostępniania danych, co oznacza, że ​​Twoje informacje i rekordy wyszukiwania nie są przechowywane ani udostępniane przez nikogo. Jedyne, z czym możesz mieć do czynienia, to ciągłe reklamy, których możesz się pozbyć, zostając członkiem SUMA-EV, organizacji non-profit, która sponsoruje wyszukiwarkę.

VPN dla dodatkowej prywatności

Upewnij się także, że korzystasz z VPN, aby ukryć swoją aktywność online. Google nie jest jedynym podmiotem, który Cię śledzi. Istnieją dostawcy usług internetowych i hakerzy. Aby upewnić się, że nie czytają Twoich danych, musisz zasubskrybować i korzystać z usługi VPN.

Zawsze korzystaj z niezawodnej usługi VPN i unikaj bezpłatnych sieci VPN, ponieważ bezpłatne mogą być honeypotami określonymi przez hakerów, aby zwabić Cię do ujawnienia danych. Oprócz tego darmowe VPN mają ograniczenia przepustowości i prędkości. A potem mogą śledzić twoje działania online, więc zanim zasubskrybujesz VPN, przeczytaj kilka recenzji.

Wniosek w sprawie najlepszych alternatyw dla wyszukiwarek w stosunku do Google

Teraz, gdy wiesz już o wielu alternatywnych wyszukiwarkach, powinieneś wypróbować je, aby zobaczyć, jak ci się podobają. Myślisz, że jest kilka, których moglibyśmy pominąć? Zostaw nam komentarz i daj nam znać. Z przyjemnością dokonamy przeglądu wszelkich nowych alternatyw.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map