Niemal natychmiast włącz weryfikację dwuetapową na swoim koncie Google

Internet robi się przerażający. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka sposobów ochrony swoich danych i kont online. Wydaje się, że wiele osób nie wie, że Google ma opcję, która dodaje do Twojego konta warstwę zabezpieczeń o nazwie Weryfikacja dwuetapowa. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, co to znaczy i jak możesz włączyć to w Google.


Niemal natychmiast włącz weryfikację dwuetapową na swoim koncie Google

Niemal natychmiast włącz weryfikację dwuetapową na swoim koncie Google

Jak włączyć weryfikację dwuetapową konta Google

Aby rzucić piłkę, pokażę Ci, jak najpierw włączyć Google 2FA (Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest bardziej powszechnym sposobem powiedzenia weryfikacji dwuetapowej). Następnie omówię kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o tym procesie.

Aby włączyć opcję weryfikacji dwuetapowej na koncie Google, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google i przejdź do strony logowania & Karta Zabezpieczenia lub przejdź do strony docelowej weryfikacji dwuetapowej Google.
 2. Przewiń w dół do sekcji „Logowanie się do Google” i kliknij kartę „Weryfikacja dwuetapowa”.
 3. Kliknij „Rozpocznij”. Zaloguj się ponownie na swoje konto.
 4. Wybierz typ weryfikacji, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz uzyskać w Google monit Google, użyć fizycznego klucza bezpieczeństwa lub wybrać opcję „SMS-a lub połączenia głosowego”. Wyjaśnię różnicę między tymi opcjami poniżej.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami Google, aby aktywować weryfikację dwuetapową.

3 typy weryfikacji dwuetapowej Google:

Monit Google:

Jest to niezawodna i bezpieczna opcja dla indywidualnych użytkowników, którzy są naprawdę zaniepokojeni prywatnością swojego konta. Jeśli wybierzesz opcję Google Monituj, musisz pobrać aplikację o nazwie „Google Authenticator”. Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się na swoje konto, Google wyśle ​​Ci klucz uwierzytelniający jednorazowego użytku w aplikacji. Użyjesz tego klucza, aby zweryfikować swoje logowanie.

Wiadomość tekstowa lub połączenie głosowe:

Opcja łatwiejsza niż Google Monit, wymaga synchronizacji numeru telefonu z kontem. W zależności od preferowanej metody Google wyśle ​​Ci SMS-em klucz uwierzytelniający lub przekaże go Tobie przez połączenie. Chociaż jest to łatwa opcja, sugeruję wybranie metody połączenia zamiast SMS-a. Powodem tego jest to, że SMS nie jest tak bezpieczny. Istnieje wiele form ataków, które mogą wykraść dane SMS bezpośrednio z telefonu. Mimo to ataki te wymagają dużego wysiłku w imieniu atakującego. Zwykli użytkownicy tak naprawdę nie muszą się martwić o tę opcję. Jeśli jesteś kierownictwem wyższego szczebla, dziennikarzem lub działaczem politycznym, gorąco sugeruję, abyś trzymał się z dala od tej opcji.

Klucz bezpieczeństwa:

Ta opcja jest zdecydowanie najbezpieczniejszą formą 2FA, której możesz użyć. Ta opcja może być trochę za duża dla zwykłego użytkownika. Opcja klucza bezpieczeństwa Google wymaga klucza fizycznego, którego należy użyć do zweryfikowania konta. Jest to idealna opcja dla osób, które są bardziej narażone na ataki hakerów, takich jak dziennikarze, działacze polityczni / społeczni, dyrektorzy generalni, menedżerowie banków itp. Niemal niemożliwe jest zhakowanie tej konkretnej opcji (technicznie jest to możliwe, ale całkowicie niemożliwe).

Dlaczego potrzebujesz weryfikacji dwuetapowej?

Nie jest tajemnicą, że Internet staje się coraz bardziej niebezpieczny. Regularnie słyszymy o nowych atakach, zarówno na przeciętnych użytkowników, jak i na firmy o wartości wielu milionów dolarów. Jednym z najprostszych sposobów, w jaki haker może uzyskać dostęp do twoich informacji, jest „przejście przez frontowe drzwi”, tj. Użycie własnego hasła do zalogowania się na twoje konta.

Zasadniczo hasło to warstwa bezpieczeństwa, która uniemożliwia dostęp do twoich kont wszystkim osobom innym niż ty. Jednak ludzie nie są zbyt wiarygodni, jeśli chodzi o tworzenie haseł. Większość ludzi używa łatwych do zapamiętania, prostych lub zwykłych leniwych haseł. Większość osób używa tego samego hasła (lub z niewielkimi odmianami) na więcej niż jednym koncie. Jest to jeden z powodów, dla których ataki słownikowe, bardzo prosty i szczątkowy sposób na zdobycie czyjeś hasło, nadal działają do dziś.

Możesz uczynić swoje życie o wiele łatwiejszym io wiele bezpieczniejszym, po prostu nie będąc jedną z tych osób. Nigdy nie używaj hasła o długości mniejszej niż 8 znaków ani nie używasz swojego imienia ani nazwiska żadnego krewnego / przyjaciela / zwierzaka. Zawsze upewnij się, że masz całkowicie nowe i unikalne hasło do każdego tworzonego konta. Istnieje wiele różnych narzędzi i aplikacji, które pomagają tworzyć złożone unikalne hasła i śledzić wszystkie szczegóły konta (aplikacje te nazywane są Menedżerami haseł). Jeśli obawiasz się włamania na te konta, możesz nawet zapisać swoje hasła na kartce papieru i przechowywać je przez cały czas w portfelu. Jeśli nie jest cyfrowy, nie można go zhakować, prawda?

Typowe typy weryfikacji dwuetapowej

Teoretycznie może istnieć wiele opcji dla 2FA. Mimo to najczęściej stosuje się 4 rodzaje weryfikacji. Google stosuje 3 z tych typów weryfikacji (weryfikacja SMS / połączenia, aplikacje uwierzytelniające i klucze zabezpieczeń fizycznych). Czwarty typ, znany jako 2FA oparty na Push, jest podobny do opcji aplikacji Uwierzytelnianie, ale oferuje nieco większe bezpieczeństwo. 2FA oparte na push chronią Cię przed oszustwami typu phishing… jeśli zwracasz uwagę. Zazwyczaj ten rodzaj weryfikacji wysyła monit z informacją, że ktoś próbuje połączyć się z Twoim kontem. Aby tak się stało, musisz osobiście zatwierdzić połączenie. Większość 2FA opartych na Push pokazuje również szacunkową lokalizację dla próby zalogowania, co oznacza, że ​​możesz łatwo dowiedzieć się, czy jesteś hakowany, czy nie, sprawdzając, czy lokalizacja pasuje do twojej.

Włącz weryfikację dwuetapową Google – końcowe myśli

Mówiąc prościej, musisz zacząć myśleć o swoim bezpieczeństwie online o wiele więcej. Weryfikacja dwuetapowa Google to solidny sposób na dodanie warstwy bezpieczeństwa do konta Google. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Internetu, sugeruję skorzystanie z opcji Monit uwierzytelniania, ponieważ jest to bezpieczniejsza i mniej skomplikowana opcja. Dla użytkowników Internetu, którzy naprawdę chcą przenieść swoje bezpieczeństwo online na wyższy poziom, rozważ subskrypcję usługi VPN, aby zabezpieczyć połączenie internetowe i uchronić się przed możliwymi atakami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map