Nożyce do przewodów Spell Doom Do telewizji kablowej

W ciągu ostatnich kilku lat na całym świecie szybko rozwija się trend: przecinanie kabli. Odnosi się to do rezygnacji z telewizji kablowej i uzyskiwania treści wyłącznie za pośrednictwem usług przesyłania strumieniowego. Jeśli jesteś w kraju rozwiniętym lub pierwszym na świecie, w którym Internet jest bezpłatny i szybki, albo całkowicie przełączyłeś się na usługi strumieniowe, albo korzystasz z większości swojej rozrywki za pośrednictwem Netflix, Amazon Prime lub innych podobnych usług.


Nożyce do przewodów Spell Doom Do telewizji kablowej

Nożyce do przewodów Spell Doom Do telewizji kablowej

Nie Więc Zapalony na kablu

Telewizja kablowa nigdy nie była popularna wśród widzów. Wysokie ceny, długoterminowe umowy, niekończąca się reklama, ograniczone opcje oglądania i niska jakość obrazu były często głównymi problemami wśród widzów telewizyjnych, ale ponieważ nie było żadnej alternatywy, wszyscy nadal oglądali telewizję kablową. 

Ale już nie. Scenariusz bardzo się zmienił – 14 milionów gospodarstw domowych otrzymuje teraz codzienną dawkę treści z serwisów streamingowych. Liczba gospodarstw domowych, które wciąż rezygnują z połączenia telewizji kablowej z usługami przesyłania strumieniowego, stale rośnie, co oznacza katastrofę dla kanałów telewizyjnych.

Według raportu Biura Reklamy wideo liczba osób korzystających z usług przesyłania strumieniowego potroiła się od 2013 r. Chociaż liczba ta nie jest teraz czymś martwić, tempo jej wzrostu jest z pewnością niepokojące. Cóż, nie dla firm, które zapewniają streaming!

Usługi przesyłania strumieniowego są tańsze, mają bardziej zróżnicowaną bibliotekę treści, a opcja oglądania ulubionych programów w dowolnym momencie to niektóre z funkcji, których telewizja kablowa nigdy nie oferowała (i nigdy nie będzie). Jest rzeczą oczywistą, że zawartość serwisów streamingowych jest o wiele bardziej interesująca niż to, co zwykle pokazuje telewizja. Ludzie chcą oglądać różne treści, a gdy nie są one dostępne w telewizji, przełączają się na streaming.

Liczba gospodarstw domowych, które nadal subskrybują telewizję kablową, jest większa niż tych, które przesyłają treści. Chociaż jest to znak pozytywny, przyczyny mogą być niezliczone. Może tak być, ponieważ nie mają jeszcze dostępu do szybkiego lub bezpłatnego Internetu, jak ma to miejsce w wielu krajach.

Rzeczy są inne dla innych

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych wiele narodów wciąż nie ma tak dobrego dostępu do Internetu i nie wyobraża sobie prędkości 4G lub 5G. Te narody wciąż oglądają tradycyjną telewizję, ponieważ jest to tańsza i łatwiejsza alternatywa dla Internetu.

W innych przypadkach ludzie mogą trzymać się telewizji kablowej, ponieważ obejmuje ona ich domową usługę internetową, a dwie z nich dają znacznie tańszą ofertę. Kilka gospodarstw domowych nadal ma telewizję kablową, telefon i połączenia internetowe jako jedno, a ta połączona oferta jest zbyt dobra, by się na nią zrezygnować. Może się również zdarzyć, że gospodarstwa domowe, które subskrybują zarówno telewizję kablową, jak i usługi przesyłania strumieniowego, czekają, aż biblioteka zawartości stanie się większa i bardziej interesująca, zanim odłączy połączenie kablowe.

Trend cięcia sznurków przejmuje kontrolę

W ubiegłym roku ponad milion gospodarstw domowych porzuciło telewizję kablową i satelitarną w celu przesyłania strumieniowego w ciągu trzech miesięcy. Według popularnego szacunku w ubiegłym roku telewizję kablową i satelitarną przewidywano jako martwą do 2030 r. Biorąc pod uwagę obecny scenariusz, nie wydaje się to mało prawdopodobne. 

Jednym z najbardziej dotkniętych w tym przypadku jest reklama telewizyjna, której przychody znacznie spadną w nadchodzących latach. Ponieważ oglądanie telewizji spada, reklamodawcy przechodzą również na platformy cyfrowe. To pogarsza sytuację telewizji kablowej i satelitarnej.

Poza tym prowadzenie usługi telewizji kablowej lub satelitarnej jest bardziej skomplikowane i kosztowne niż usługi przesyłania strumieniowego. Firmy telewizji kablowej rezerwują część przepustowości dla kanałów telewizyjnych, podczas gdy dekodery są dystrybuowane do właścicieli domów, przy czym technicy muszą podłączyć fizyczne przewody do każdego telewizora. Telewizja jest również mniej zaawansowana niż media cyfrowe.

Chociaż ludzie mogą przesyłać strumieniowo treści 4K i HDR online, telewizja wciąż nie oferuje tych nowych technologii. Dlatego ludzie bardziej przyciągają media cyfrowe, które wyprzedzają tradycyjną płatną telewizję o lata świetlne.

Co dalej z telewizją kablową?

Istnieje kilka innych powodów, dla których telewizja kablowa i satelitarna może nie przetrwać na dłuższą metę. Oprócz rosnącej liczby użytkowników usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix i Hulu, zadowolenie klientów jest również jednym z powodów, dla których tak wiele osób było niezadowolonych z tradycyjnej płatnej telewizji.

Wielkie korporacje, takie jak Comcast, mają monopol na rynku Internetu i telewizji kablowej i nie zwracają uwagi na obsługę klienta. Niezależnie od jakości usług wiedzą, że będą zarabiać, a zatem nie martwią się o klientów. Istnieją również inne problemy, takie jak piractwo i nielegalne pobieranie plików, które coraz bardziej pogarszają scenariusz telewizji kablowej.

Skoro ludzie mają tak wiele sposobów na codzienną rozrywkę, po prostu dlaczego będą trzymać się płatnej telewizji?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map