NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – Który lepszy?

Nvidia Shield TV vs Shield TV Pro – Który powinieneś kupić? Streaming stał się bardzo popularnym segmentem, a duże firmy technologiczne chcą złapać większe ciasto tego szybko rozwijającego się sektora. Od gigantów takich jak Apple i Amazon po starych graczy takich jak Roku – wszyscy wskoczyli na modę! Nawet Nvidia, marka związana z grami na PC, nie była w stanie oprzeć się pokusie. Zorientowane na gry urządzenie do transmisji strumieniowej o nazwie Shield TV wywołało spory plus w 2015 roku, kiedy zadebiutowało. Miał pewne wady, ale następcy, zwanemu Shield TV 2017, udało się wyeliminować większość usterek w takim stopniu, że został nazwany flagowym Android TV. Jednak Nvidia wydała również wersję Pro na CES 2017. Może to utrudnić wybór odpowiedniego zawodnika. Przygotowaliśmy następujące porównanie Nvidia Shield TV vs Shield TV Pro w nadziei, że ułatwi to ostateczną decyzję.


NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro - Który lepszy?

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – Który lepszy?

Nvidia Shield TV vs Shield TV Pro

Wybór między Nvidia Shield TV 2017 a wersją Pro może być mylący. Oba serpentyny mają solidną specyfikację i zadowalającą wydajność w kluczowych kwestiach. Dokładna analiza i porównanie może ułatwić zadanie.

Projekt

Nvidia Shield TV 2017 i Shield TV Pro różnią się wyglądem na początek. Jeśli widziałeś pierwszą wersję Shield TV, znajdziesz podobieństwo do pierwszego urządzenia i Shield TV Pro. Shield TV 2017 jest bardziej kompaktowy, a najpierw lepiej ciasne przestrzenie. Waży tylko 250 gramów w porównaniu z 654 gramami profesjonalisty. Stylizacja jest dość podobna, pomimo dużej różnicy wielkości i wagi.

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro - Design

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – Design

Okular

To naturalne, że Nvidia Shield TV 2017 Pro będzie miała lepszą specyfikację niż Shield TV 2017. W modelu Pro masz gniazdo micro-USB oraz microSD. Nie ma ich w standardowym modelu Shield TV. Jednak oba modele są wyposażone w porty USB i HDMI. Pro ma gigantyczny dysk twardy o pojemności 500 GB, w przeciwieństwie do 16 GB wewnętrznej pamięci Shield TV 2017. Reszta specyfikacji jest taka sama na obu urządzeniach. Oba są dostarczane z dołączonym pilotem. Oba urządzenia są zasilane przez bardzo reklamowany procesor Tegra X1 firmy Nvidia i 3 GB pamięci RAM.

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro - dane techniczne

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – dane techniczne

Funkcje i oprogramowanie

Nie ma wiele do segregowania tych dwóch urządzeń, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe i listę funkcji. Oba urządzenia umożliwiają strumieniowe przesyłanie treści HD z usług takich jak Netflix i obsługiwana jest zawartość 4K HDR. Urządzenia te obsługują również Amazon Prime Instant Video, a także Hulu. Jeśli chodzi o gry, możesz przesyłać strumieniowo bezpośrednio za pomocą komputera lub skorzystać z usługi subskrypcji GeForce Now. Oba obsługują funkcję AI Assistant Google. Oba urządzenia obsługują Wi-Fi 802.11ac i działają na nowej wersji Android TV z systemem Android 7.0 Nougat.

Cena £

To jest największa różnica! Shield TV 2017 kosztuje aż o 100 dolarów mniej niż rodzeństwo Pro. Wersja Pro wyraźnie nie jest przeznaczona dla osób o skromnym budżecie.

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro - cena

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – cena

Pilot

Zarówno telewizor Shield 2017, jak i jego rodzeństwo Pro są dostarczane z pilotem, ale piloty nie są takie same. Pilot Shield TV 2017 nie ma gniazda słuchawkowego. Ale ma wbudowany blaster IR, dzięki czemu można go używać do sterowania telewizorem. W 2017 Shield TV Pro brakuje nadajnika IR, ale zawiera gniazdo słuchawkowe. Pilot Shield TV Pro jest zasilany przez port micro USB, który służy do ładowania wewnątrz baterii, w przeciwieństwie do standardowego pilota.

Kodi

Zarówno Nvidia Shield TV, jak i Shield TV Pro są idealnie dostosowane do Kodi. Ich imponująca moc przetwarzania pozwala im bezproblemowo obsługiwać aplikację Kodi 17 Krypton.

Najlepsza sieć VPN dla Nvidia Shield

Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia do przesyłania strumieniowego, aplikacje i kanały, które można uzyskać na Nvidii, zależą od aktualnego kraju zamieszkania. Na przykład Amerykanie mają dostęp do kanałów takich jak American Netflix, HBO GO i Hulu. Wszystkie te aplikacje są geoblokowane poza USA. Aby ominąć regionalne ograniczenia, musisz sfałszować swoją lokalizację Nvidia Shield za pomocą wirtualnej sieci prywatnej zwanej także VPN. Proces konfiguracji VPN na dowolnej tarczy Nvidia nie jest wcale taki trudny; nie musisz być maniakiem technologii, żeby to wszystko zrozumieć. Korzyści, jakie otrzymujesz, są ogromne.

Poniżej znajduje się lista najlepszych usług VPN dla Nvidia Shield i Nvidia Shield Pro.

Nvidia Shield TV vs Shield TV Pro – Który kupić?

To może być trudne pytanie nawet po porównaniu dwóch urządzeń do przesyłania strumieniowego. Najważniejsze czynniki, które pomogą ci dokonać ostatecznego wyboru między duetem, to przestrzeń do przechowywania. Pomyśl o tym z praktycznego punktu widzenia. Pamięć 16 GB zostanie zapewniona szybciej, niż można sobie wyobrazić, a dysk twardy 500 GB z łatwością pomieści wiele gier i plików muzycznych ―, choć nie jest to nieograniczone miejsce. Hej, życie nie jest idealne!

Jeśli mieszkasz w ciasnym mieszkaniu, a każdy cal ma znaczenie, model Pro może być dla Ciebie kłopotliwy. Pilot zdalnego sterowania jest ostatnim czynnikiem różnicującym oba te czynniki. Zastanów się, czy chcesz mieć wspólnego pilota do sterowania telewizorem i móc go używać do słuchania utworów oraz zarządzania treściami medialnymi..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map