Ograniczanie danych dostawców usług internetowych: dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić

Ograniczanie danych – najgorszy koszmar każdego użytkownika Internetu! Wielu dostawców usług internetowych, takich jak Comcast, AT&T, podobnie jak Verizon, nakładają lub planują nałożyć ograniczenia danych na plany internetowe na wszystkich platformach. Oznacza to, że już niedługo będziesz musiał stawić czoła ograniczonym prędkościom, dodatkowym opłatom, a nawet całkowitej utracie połączenia internetowego, gdy osiągniesz określony limit wykorzystania danych. Jakby szpiegowanie przez ISP było niewystarczające, są też ograniczenia, które zabijają całą resztę zabawy.


Ograniczanie danych dostawców usług internetowych: dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić

Ograniczanie danych dostawców usług internetowych: dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić

Czy ograniczenie danych jest uzasadnione?

Obecnie w Internecie toczy się wściekła debata na ten temat. Ludzie wyrażają swoje niezadowolenie dzięki ograniczeniom. Dzień może nie być daleko, gdy ograniczenie danych zostanie zniesione na dobre, a ludzie na całym świecie mogą cieszyć się bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do Internetu.

Jednak w obecnej chwili, jeśli przekroczysz limit danych ustalony przez dostawcę usług internetowych, natkniesz się na ceglaną ścianę niskich prędkości Internetu. W ten sposób zarabiają pieniądze. Potrzebujesz tej samej prędkości? Wydawać więcej. Chociaż to niesprawiedliwe, jest to powszechna praktyka wśród dostawców usług internetowych, którzy mają monopol w regionie i nic nie możesz na to poradzić. A może ty?

Jak to uzasadniają

Ograniczanie danych jest denerwujące. Nie ma na to dwóch sposobów. Ale czy istnieje uzasadniony powód tej praktyki? Większość dostawców usług internetowych i dostawców mobilnego internetu tak uważa. Oto, co mają do powiedzenia:

 • Ograniczanie danych pomaga ograniczyć przeciążenia doświadczane przez serwery dedykowane.
 • Pomaga również regulować wykorzystanie danych i pośrednio pomaga klientom, automatycznie ograniczając ich użycie.
 • Ograniczanie danych jest uczciwe dla klientów o niskim zużyciu, ponieważ umożliwia dostawcom usług internetowych oferowanie im usług po niższych cenach.

Chociaż na pierwszy rzut oka te powody mogą wydawać się uzasadnione, zrób trochę więcej badań, a zobaczysz, dlaczego są one mylące. Oto, co znaleźliśmy:

 • Operatorzy komórkowi, a nawet dostawcy usług internetowych, nadal świadczą usługi transmisji danych, nawet po osiągnięciu limitu, jeśli klient płaci za to więcej. Tak więc wyraźnie nie ma problemu z przeciążeniem, jeśli użytkownik może za to zapłacić.
 • Jeśli chcesz zapłacić więcej za tę samą usługę, limit danych wydaje się magicznie zniknąć. Wydaje się to wątpliwym sposobem, aby ludzie wydawali więcej pieniędzy na korzystanie z tej samej usługi, za którą już zapłacili.
 • Ograniczanie danych nie ma żadnego wpływu na ceny niższych planów danych. W rzeczywistości niższe stawki zazwyczaj kosztują więcej za mniejsze usługi.

Z naszych dochodzeń wydaje się jasne, że ograniczenie danych to sztuczka, dzięki której ludzie wydają więcej, aby otrzymywać mniej. Zamiast narzekać, pomyśleliśmy o tym, jak poradzić sobie z tym problemem.

Wyjście

Jak w przypadku większości rzeczy technicznych, ludzie już szukają sposobów na ominięcie lub po prostu dostosowanie limitów danych do codziennych, tygodniowych i miesięcznych procedur wykorzystania danych. Ale jest to praca w toku i nadal nie ma jasnej metodologii, jak to zrobić, oprócz podejrzanych, podstępnych technik, takich jak usuwanie pliku WPR od dostawcy usług internetowych.

Nie będziemy się tu zajmować. Zamiast tego porozmawiamy o tym, w jaki sposób możesz wykorzystać szereg technik, aby zmniejszyć zużycie danych i zaoszczędzić sobie kłopotu z osiągnięciem pułapów danych pod koniec każdego tygodnia / miesiąca.

Jak pracować z limitem danych

W chwili obecnej nie ma pewnego sposobu na pozbycie się ograniczenia danych poza opłaceniem go. Ale oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie cenne rezerwy danych do wykorzystania pod koniec miesiąca:

Użyj sieci VPN kompresującej dane

Wszyscy wiemy, że VPN świetnie chronią się w Internecie. Ale czy wiesz, że możesz używać niektórych sieci VPN do kompresji danych? Chociaż tylko niektóre sieci VPN zapewniają tę funkcję, inne nadrabiają zaległości i jest prawdopodobne, że wkrótce będziesz mógł używać dowolnej sieci VPN nie tylko do kompresji danych, ale także monitorować użycie.

Użyj opcji kompresji danych w przeglądarce

Zarówno Chrome, jak i Opera zapewniają funkcje kompresji danych, których można użyć do zmniejszenia ogólnego zużycia danych. Chociaż może to w rzeczywistości nie zrobić dużej różnicy, nadal jest realną opcją do rozważenia wraz z innymi technikami kompresji danych.

Użyj aplikacji do zapisywania danych

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na oszczędzanie danych, wielu programistów aplikacji oferuje oprogramowanie pomagające w kompresji i zarządzaniu wykorzystaniem danych. Możesz wypróbować bezpłatne narzędzia, a jeśli coś robią, warto zainwestować w płatne.

Zmień protokół wykorzystania danych w przeglądarce

Reguluj wykorzystanie danych, ustawiając wszystkie wtyczki w trybie „kliknij, aby odtworzyć”. W ten sposób musisz tylko wydać swoje dane na odpowiednie rzeczy. Dotyczy to również aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Youtube. Upewnij się, że wyłączyłeś opcję „Auto-Play” w ustawieniach aplikacji na Facebooku. Zrób to samo dla Youtube. Wyłączenie funkcji automatycznego odtwarzania w YouTube zapobiega odtwarzaniu następnego filmu po zakończeniu oglądanego.

Ograniczanie danych dostawców usług internetowych: dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić

Są to jedne z najlepszych dostępnych opcji zapisywania danych. Jednak wraz z rozwojem rynku bardzo prawdopodobne jest, że wkrótce pojawią się inne opcje. W tej chwili możesz korzystać z dobrej sieci VPN i połączyć ją z taktyczną technologią, o której wspominaliśmy powyżej. Takie postępowanie zapewni najlepsze wykorzystanie abonamentu i pozwoli zaoszczędzić kłopotów z ograniczonymi połączeniami, dodatkowymi płatnościami i całkowitym rozłączeniem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map