Oprogramowanie antywirusowe – z których należy korzystać?

Oprogramowanie anty-malware szybko stało się ważnym i podstawowym aspektem bezpieczeństwa twojego urządzenia / systemu, ponieważ złośliwe oprogramowanie stało się tak płodne. Problem polega na tym, że niewiele osób wie, z którego oprogramowania anty-malware powinny korzystać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie najlepsze typy oprogramowania anty-malware, zarówno bezpłatne, jak i płatne.


Oprogramowanie antywirusowe - z których należy korzystać?

Oprogramowanie antywirusowe – z których należy korzystać?

Najlepsze płatne oprogramowanie antywirusowe

1. Malwarebytes

Malwarebytes przez lata pozostawało jednym z najpopularniejszych programów anty-malware. Oferują wspaniałą usługę, zarówno do użytku osobistego, jak i dla firm, która może nie tylko chronić Twój system przed złośliwym oprogramowaniem, ale także całkowicie go wyczyścić.

W rzeczywistości jest to jedyne oprogramowanie anty-malware, które uzyskało pełny „bezbłędny” wynik czyszczenia z AV-TEST.org.

To oprogramowanie powinno być Twoim głównym narzędziem do rozwiązywania problemów, jeśli podejrzewasz trwającą infekcję złośliwym oprogramowaniem w twoim systemie. Wspaniałą rzeczą jest to, że mają nawet plan o nazwie „Malwarebytes Chameleon”, który można zainstalować w systemie Windows, nawet jeśli instalacje anty-malware są zablokowane. Podczas gdy darmowa wersja Malwarebytes (spójrz na nią poniżej!) Jest bardziej lekarstwem na zhakowane systemy, pełna płatna wersja również:

 • Zapobiega złośliwemu oprogramowaniu, programom szpiegującym i wirusom.
 • Zatrzymuje ataki ransomware.
 • Chroni programy i systemy przed hakerami (dostępne tylko w wersji Windows)
 • Umożliwia bezpieczne przeglądanie stron internetowych (tylko Windows i Android)
 • Ma domyślne ustawienie automatycznej aktualizacji dla ciągłej ochrony.

2. Bitdefender

Bitdefender zyskał reputację lidera w społeczności programów anty-malware i antywirusowych. Możesz wybrać jedną z 3 płatnych opcji: abonament Internet Security 2019, abonament Total Security 2019 i abonament Family Pack 2019. Cena może wydawać się nieco ekstrawagancka, ale jeśli pomyślisz o tym na dłuższą metę, jest całkowicie tego warta. Ponadto Bitdefender zwykle ma oferty, z których możesz skorzystać, wszystko co musisz zrobić, to sprawdzić ich stronę internetową.

Jeśli jesteś internautą, który szuka solidnego oprogramowania antywirusowego / antywirusowego i chciałby skorzystać z kilku dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, jest to usługa dla Ciebie. Sami sugerują skorzystanie z planu Total Security 2019, który obejmuje zasięg do 5 urządzeń i działa przez cały rok. Możesz nawet przetestować ofertę dzięki 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej.

3. McAfee

McAfee jest bardzo popularną firmą zajmującą się bezpieczeństwem w Internecie, współpracuje nawet z wieloma markami komputerów, więc możesz mieć już oprogramowanie w swoim systemie.

Oferują różne produkty dla użytkowników indywidualnych (zwanych przez nich konsumentami) i firm. Dla zwykłego użytkownika masz możliwość wyboru jednego z 3 pakietów:

 • 1 urządzenie McAfee Total Protection: Otrzymasz standardowy program antywirusowy, antyspamowy, antyspamowy, ransomware, funkcja optymalizacji komputera, PC Booster, zapora sieciowa i monitorowanie sieci, Mobile Security (jeśli zdecydujesz się użyć go na urządzeniu mobilnym) oraz szyfrowanie plików.
 • 5 urządzeń McAfee Total Protection: Oprócz standardowych funkcji wymienionych powyżej otrzymasz funkcję ochrony przed kradzieżą tożsamości. Będziesz także mógł używać oprogramowania na 5 urządzeniach jednocześnie.
 • 10 urządzeń McAfee Total Protection: Otrzymasz funkcję ochrony przed kradzieżą, standardowe funkcje wymienione powyżej, i będziesz mógł zabezpieczyć urządzenia całej rodziny.

Oczywiście ceny różnią się w zależności od pakietu: odpowiednio 59,99 USD, 89,99 USD i 99,99 USD. Sprawdź stronę internetową, jeśli planujesz korzystać z tej usługi, ponieważ zwykle mają oferty i rabaty, z których możesz skorzystać. Możesz nawet zapisać się na bezpłatny okres próbny, aby samemu to sprawdzić.

4. Norton

Inna nazwa rodziny, Norton, znana jest szeroko ze swoich pakietów zabezpieczeń internetowych. Mają wiele różnych planów dla użytkowników biznesowych, którzy wymagają złożonych rozwiązań bezpieczeństwa, ale oferują 4 różne pakiety dla każdego użytkownika. Każdy pakiet zawiera opcję rocznej lub dwuletniej subskrypcji:

 • Standardowe opakowanie: Ten pakiet może chronić się przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami online. Chroni również dane osobowe i transakcje. Możesz użyć tego pakietu tylko na jednym urządzeniu.
 • Pakiet Deluxe: Z tego pakietu można korzystać na maksymalnie 5 różnych urządzeniach. Będziesz mieć te same funkcje w pakiecie standardowym i dodany przyjazny dla użytkownika portal internetowy, który pomaga zarządzać wszystkimi 5 urządzeniami.
 • Pakiet Premium: Ten pakiet może być używany na maksymalnie 10 różnych urządzeniach. Otrzymasz te same funkcje, co w przypadku pakietu Deluxe i 25 GB bezpiecznej pamięci online.
 • Delux z pakietem LifeLock: Jest to zasadniczo pakiet Deluxe z ochroną przed kradzieżą LifeLock, a więc 2 usługi w jednym. Jest to świetna opcja dla użytkowników, którzy obawiają się kradzieży tożsamości w Internecie.

Możesz przetestować wszystkie ich usługi za pomocą bezpłatnej wersji próbnej, którą znajdziesz tutaj. Planując zakup pakietu, sprawdź na stronie Oferty Norton wszystkie dostępne oferty i rabaty.

5. Kaspersky

Wreszcie, Kaspersky to kolejna firma zajmująca się bezpieczeństwem w Internecie znana ze swojego zaangażowania w zwalczanie zagrożeń online. Kaspersky ma bardzo solidną listę ofert, z 3 różnymi pakietami do wyboru, możesz dostosować swoją subskrypcję do swoich potrzeb w zależności od tego, ile urządzeń chcesz objąć i przez ile lat chcesz ją uruchomić. Tutaj możesz sprawdzić różne dostosowania. Oferowane pakiety to:

 • ochrona Internetu (Dla jednego określonego urządzenia).
 • ochrona Internetu (więcej niż 1 urządzenie).
 • Całkowite bezpieczeństwo (do 10 urządzeń i 2 konta użytkowników).

Wszystkie pakiety oferują funkcje ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, antywirusem i ochrony prywatności. Wszystkie mają także funkcję ochrony bankowości internetowej dla twoich transakcji. Funkcja Total Security różni się od dodania funkcji kontroli rodzicielskiej dla dzieci. Możesz sprawdzić wszystkie ich produkty tutaj.

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie antywirusowe

1. Kaspersky

Kaspersky Labs oferuje bezpłatne oprogramowanie antywirusowe oprócz wielokrotnie nagradzanych płatnych wersji. Produkt jest całkowicie darmowy i po pewnym czasie nie wymaga subskrypcji. Otrzymasz tę samą, wielokrotnie nagradzaną technologię, która chroni Twój system przed zwykłymi wirusami, złośliwym oprogramowaniem, podejrzanymi stronami internetowymi, zainfekowanymi plikami i niebezpiecznymi aplikacjami. Jeśli chodzi o darmowe oprogramowanie, upewnij się, że pobierasz ten program tylko z oficjalnej strony internetowej Kaspersky. Nie używaj stron internetowych innych firm do pobierania, może to spowodować uszkodzenie systemu zamiast mu pomóc.

Smutne jest to, że ta usługa jest dostępna tylko dla użytkowników systemu Windows. Kaspersky nie posiada mobilnej ani MacOS wersji tego bezpłatnego oprogramowania anty-malware.

2. Malwarebytes

Jeśli okaże się, że zostałeś zhakowany lub zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, najlepszym i najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zdobycie Malwarebytes. Mimo że mają fantastyczne, płatne oprogramowanie anty-malware, oferują także bezpłatne oprogramowanie do usuwania złośliwego oprogramowania.

Zaletą jest to, że możesz powstrzymać włamanie lub złośliwe oprogramowanie od robienia czegoś naprawdę szkodliwego dla twojego systemu i twoich danych. Jednak ta wersja Malwarebytes nie działa jako oprogramowanie anty-malware z profilaktycznego punktu widzenia. Usunie infekcje, ale ich nie złapie. Skorzystaj z tego, jeśli chcesz wyczyścić system, ale zastanów się, czy nie poświęcić więcej czasu na płatne plany, aby zagwarantować brak infekcji złośliwym oprogramowaniem w przyszłości.

3. Avast

Avast to nazwa, o której prawdopodobnie słyszałeś, biorąc pod uwagę jej dużą popularność wśród codziennych użytkowników Internetu. Oferują płatną wersję swojego oprogramowania antywirusowego, ale niestety tak naprawdę nie uczyniła naszej listy najlepszych 5 powyżej.

Darmowa wersja jest jednak świetną opcją dla każdego, kto chce ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, złośliwymi linkami, pobranymi plikami i wirusami. Skanuje nawet sieć Wi-Fi (i wszystkie podłączone urządzenia), aby upewnić się, że nie masz żadnych luk, o które musisz się martwić.

4. Avira

Avira to kolejna świetna opcja dla bezpłatnego oprogramowania anty-malware. W rzeczywistości Avira oferuje szereg bezpłatnych produktów, w tym darmową sieć VPN. Nie sugeruję jednak, aby używać tego, ponieważ bezpłatne sieci VPN mogą być niezwykle niebezpieczne.

Ich bezpłatne oprogramowanie anty-malware jest jednak dobrą opcją dla osób, które chcą ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, zainfekowanymi linkami, oprogramowaniem reklamowym i oprogramowaniem szpiegującym. Możesz pobrać oprogramowanie anty-malware tutaj. Podobnie jak w przypadku Avast, pamiętaj, aby pobrać to oprogramowanie tylko z oficjalnej strony internetowej Avira.

5. Narzędzie Microsoft do usuwania złośliwego oprogramowania

Jeśli masz komputer z systemem Windows 7, Vista, 2003, 2008 lub Windows XP, większość opisanego powyżej oprogramowania może nie działać..

Microsoft ma jednak sprytne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, którego można używać do aktualizowania starszych modeli systemów operacyjnych.

Ostrzeżenie: ryzyko związane z bezpłatnym oprogramowaniem antywirusowym

Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy online za darmo, musisz być trochę ostrożny. Czasami darmowe oprogramowanie to po prostu ukryte złośliwe oprogramowanie (tak, nawet darmowe oprogramowanie anty-malware). Aby upewnić się, że nie pobierasz niczego, co mogłoby Ci zaszkodzić później, używaj tylko zaufanych witryn do pobierania. Upewnij się, że otrzymujesz oprogramowanie od samych programistów, a nie od witryny innej firmy.

Oprogramowanie antywirusowe – końcowe przemyślenia

Oto nasze najpopularniejsze typy płatnego i bezpłatnego oprogramowania antywirusowego. Pamiętaj, aby pobierać oprogramowanie tylko z zaufanych stron internetowych, aby nie stać się ofiarą zainfekowanych linków i plików. Z reguły staraj się pobierać oprogramowanie tylko z oficjalnej strony programisty. Oczywiście wszystko to ma związek z tym, kim jest programista. Daj mi znać, jakiego oprogramowania anty-malware używasz w sekcji komentarzy poniżej! Czy sądzisz, że coś pominęło w tym artykule??

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map