Polityka prywatności YouTube – co musisz wiedzieć

Internetowa platforma wideo YouTube ma ponad miliard użytkowników. Posiada także lokalne wersje dostępne w ponad 88 krajach. Przy takim narażeniu prywatność staje się bardzo ważna. Jeśli jesteś osobą dbającą o prywatność, oto co powinieneś wiedzieć o YouTube.


Polityka prywatności YouTube - co musisz wiedzieć

Polityka prywatności YouTube – co musisz wiedzieć

Jak to działa

YouTube spełnia określone kryteria usuwania treści naruszających czyjąś prywatność. Ich wytyczne dotyczące prywatności zawierają wyczerpujące informacje na temat warunków naruszenia prywatności. Jeśli chcesz złożyć skargę na naruszenie prywatności, musisz mieć możliwość ustalenia swojej obecności w treści, którą chcesz zgłosić. Oznacza to, że musisz znajdować się w treści ORAZ musi to naruszać twoją prywatność. Podczas sprawdzania, czy dana osoba jest możliwa do zidentyfikowania, należy sprawdzić następujące czynniki.

 • Czy używany jest Twój obraz lub głos?
 • Czy treść ma pełne imię i nazwisko?
 • Czy ujawnia informacje finansowe?
 • Czy ujawnia dane kontaktowe?
 • Jakie inne dane osobowe, które można zidentyfikować, zostały ujawnione?

YouTube podejmuje również decyzję za każdym razem, gdy zgłoszono skargę dotyczącą naruszenia prywatności na podstawie kilku kryteriów. Biorą pod uwagę interes publiczny, zgodę i aktualność.

Co to wszystko znaczy?

Jakie treści naruszają politykę prywatności YouTube? Ogólnym celem polityki prywatności YouTube jest to, że osoby muszą być jednoznacznie identyfikowalne. Tylko wtedy treść może zostać oflagowana i usunięta. Film powinien zawierać odpowiednie szczegóły, aby ludzie mogli Cię rozpoznać i nie mylić z kimś innym.

Dane takie jak numer ubezpieczenia społecznego, dane kontaktowe, numer konta bankowego są chronione na YouTube. Jeśli ktoś prześle film wideo zawierający jakiekolwiek poufne dane, zostanie to uznane za naruszenie prywatności. Co stanowi naruszenie prywatności? Jeśli zawarte są tagi gracza, pseudonimy awatara lub informacje adresowe, w których nie wymieniono żadnych nazwisk, nie uznaje się naruszenia prywatności. YouTube oczywiście zastrzega sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Złożenie skargi

Cały proces składania skargi na YouTube jest anonimowy. Według YouTube dane kontaktowe lub tożsamość osoby składającej skargę nie są ujawniane osobie przesyłającej wideo. Reklamacje w większości tych przypadków muszą być roszczeniami osób trzecich. Oznacza to, że tylko osoba, której prywatność została naruszona, może złożyć skargę; skarga nie jest w imieniu innej osoby.

YouTube również nie usuwa filmu w ciągu pierwszych 2 dni. Oto jak to działa – skarga została złożona. Następnie przesyłający jest informowany o naruszeniu. Ma on 2 dni / 48 godzin na usunięcie danego filmu. Jeśli zainteresowany przesyłający nie zastosuje się do tego, zespół YouTube sprawdza skargę.

Pisemna zgoda lub ustny dowód: dlaczego pisanie jest na ścianie!

Nawet jeśli przesyłający ma dokumentalny dowód, że osoba, której tożsamość została ujawniona, wyraziła na to zgodę, treść musi być nadal usunięta z platformy. Umowy wyrażające zgodę przed przesłaniem filmu nie mogą zostać zaakceptowane ani nawet przejrzane przez platformę wideo.

Przepisy dotyczące prywatności obowiązujące na całym świecie

Wytyczne YouTube dotyczące prywatności są stałe, mimo że prawa, zasady i przepisy dotyczące prywatności różnią się w zależności od kraju. Wytyczne dotyczące prywatności dotyczą użytkowników na całym świecie. Nawet jeśli film nie narusza przepisów dotyczących prywatności w Twoim kraju, jeśli narusza wytyczne YouTube, możesz go usunąć.

Prywatne filmy wideo: tylko dla prywatnych oczu?

YouTube ma nawet ustawienie prywatności, które chroni Twoją tożsamość online i utrzymuje profil podczas udostępniania filmów online. Wszystko zależy od tego, czy chcesz chronić swoją prywatność, czy ją porzucić. Dostosowując ustawienia profilu, należy dokładnie rozważyć zawartość wideo i kontrolować interakcje online, aby chronić swoją prywatność w YouTube. Możesz udostępniać filmy z YouTube na całym świecie lub zachować je prywatnie i wybrać tylko 25 par oczu, które mogą oglądać Twoje klipy online.

Udostępnianie filmów z YouTube

Jeśli filmy muszą być udostępniane więcej niż 25 użytkownikom lub tylko tym, którzy nie mają konta YouTube, filmy można ustawić na „niepubliczne”. Każdy, kto ma odpowiedni adres internetowy, może obejrzeć niepubliczny film. Nie można znaleźć tych filmów bez odpowiedniego adresu, ponieważ nie pojawią się w wynikach wyszukiwania. Jeśli masz przyjaciela i chcesz podzielić się z nim czymś pilnym i poufnym lub odwrotnie, niepubliczne filmy są dobrym rozwiązaniem. Możesz udostępniać filmy bez wirusów.

Oglądasz swoje życie prywatne? Dlaczego filmy ujawniają więcej niż myślisz!

Całkiem możliwe, że w filmie można udostępnić wiele danych osobowych, takich jak rodzina, wnętrza domu, adres i wiele innych. Jeśli martwisz się o swoją prywatność, najlepiej tego uniknąć.

Ochrona konta YouTube przed płaczącymi oczami

Jako użytkownik dbający o prywatność możesz chronić swoje filmy w YouTube przed obcymi, korzystając z ustawień prywatności konta YouTube. Możesz kontrolować, kto wysyła Ci wiadomości i udostępniane filmy, czego inni mogą się dowiedzieć i wiedzieć o filmie i wiele więcej.

Zarządzaj sposobem wyświetlania filmów

Filmy na YouTube to coś więcej niż tylko jedno urządzenie lub strona. Jeśli obawiasz się, że Twoje filmy są umieszczane na stronach internetowych lub transmitowane przez telewizję i sieci komórkowe bez Twojej zgody, dostosuj opcje Osadzania + syndykowania.

Co jeszcze możesz zrobić

Oto kilka dodatkowych wskazówek na temat ochrony prywatności w YouTube.

 • Zastanów się przed opublikowaniem danych osobowych. Czy naprawdę chcesz, aby internet wiedział, jaki jest twój ulubiony kolor, gdzie chodziłeś do szkoły, a nawet adres domowy? Pamiętaj, że każda informacja, którą udostępniasz, może zostać wykorzystana do naruszenia Twojej prywatności.
 • Kolejnym ważnym krokiem jest ochrona danych konta i nie udostępnianie hasła innym osobom. Pracownicy YouTube nigdy nie pytają o hasła. Nie daj się zwieść, jeśli ktoś się z Tobą łączy, udając, że pochodzi z YouTube.
 • Odwiedź stronę ustawień prywatności i bezpieczeństwa w YouTube, aby znaleźć listę narzędzi do zarządzania treściami i doświadczeniami w witrynie.
 • Zawsze należy uzyskać zgodę przed filmowaniem osób lub publikowaniem ich danych osobowych.
 • Większe bezpieczeństwo kont Google jest niezbędne dzięki weryfikacji dwuetapowej.

Podejmij wszelkie możliwe środki ostrożności, ponieważ YouTube jest miejscem spotkań wielu różnych rodzajów ludzi. Na koniec dnia chcesz udostępniać filmy, a nie dane osobowe. A jeśli szukasz dobrego VPN do oglądania YouTube, znajdziesz nasze najlepsze typy tutaj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map