Różne oszustwa związane z zakupami w aplikacji w sklepie Apple App Store

Apple jest dziś powszechne. To znaczy marka. Siedem na dziesięć osób korzysta z Macbooka, a jeszcze więcej jest podłączonych do swojego iPhone’a. Co więcej, istnieją oczywiste zalety wysokiej klasy gadżetu. Możesz nosić świat ze sobą, oglądać Netflix, strumieniować muzykę lub czytać książki (Drogi i chwalebny lekarz Taylor Caldwell jest niesamowity, podobnie jak każda książka Jamesa Michenera, Lee Child i John Grisham) w podróży.


Możesz czytać i wysyłać wiadomości e-mail bez konieczności korzystania z komputera, a także pobierać fajne aplikacje zapewniające zabawę, informacje i łączność.

Jeśli chodzi o aplikacje, do wyboru są miliony. Apple App Store ma wiele bezpłatnych i płatnych aplikacji, które są użyteczne, ale są też aplikacje oszustwa, które mogą wyczerpać twoje pieniądze, zainfekować urządzenie lub oba. Często trudno jest odróżnić prawdziwe i fałszywe aplikacje. Hakerzy wykorzystują łatwowierność użytkowników, aby oszukiwać ich pieniądze, dane osobowe lub bezpieczeństwo.

Różne oszustwa związane z zakupami w aplikacji w sklepie Apple App Store

Różne oszustwa związane z zakupami w aplikacji w sklepie Apple App Store

Oszustwa związane z zakupami w aplikacji

Łatwość technologiczna ma swoją cenę, a oszustwa zakupowe w aplikacji odzwierciedlają tę rzeczywistość. W dzisiejszych czasach są hakerzy, którzy czekają na atak, gdy używasz hotspotu Wi-Fi w kawiarni, streamujesz muzykę lub pobierasz aplikacje. Przez większość czasu ofiary nie zdają sobie sprawy z tego, że zostały zaatakowane, dopóki ich pieniądze nie znikną lub nie zostanie zainfekowany wirus systemowy.

Liczba oszustw zakupowych w aplikacji Apple rośnie, a kilka osób każdego dnia staje się ofiarą zagrożenia. Dzieje się tak, gdy kupujesz aplikację, która nie istnieje, i tracisz pieniądze, lub gdy dokonujesz zakupów w aplikacji, takich jak przedłużenie subskrypcji, aby zdać sobie sprawę, że pieniądze zniknęły, ale subskrypcja nie została przedłużona.

Oszustwa związane z aplikacjami to zazwyczaj atak typu man-in-the-middle, co oznacza, że ​​wysyłane informacje nie trafiają do Apple, ale do hakera, który ustawił się między tobą a Apple.

Istnieje wiele fałszywych aplikacji w Apple App Store. Niektóre z nich mogą ukraść Twoje dane osobowe, zainfekować urządzenie lub zmarnować pieniądze. W niektórych przypadkach aplikacja może nawet nie istnieć, więc pieniądze, na które kupujesz, trafiają do kieszeni hakera.

W popularnym artykule autor wyjaśnia, w jaki sposób dowiedział się, w jaki sposób oszuści zarabiają pieniądze za pomocą fałszywych aplikacji. Jeśli zauważysz, ceny aplikacji nie są wygórowane. Ale jednocześnie Apple twierdzi, że zapłacili twórcom aplikacji ponad 70 miliardów dolarów. Dokąd idą te pieniądze?

To proste: fałszywych twórców aplikacji. Sprzedaż aplikacji na platformie iOS wymaga tylko 30 procent prowizji dla Apple. Więc jeśli fałszywa aplikacja oszukująca miliony ich pieniędzy zarabia ponad 80 000 USD miesięcznie, nie jest zaskakujące, dlaczego kończy się to 70 miliardami USD rocznie.

Hakerzy oszukują użytkowników, a także samych Apple, szkodząc reputacji firmy i polityce klienta. Dzięki fałszywym aplikacjom zatłoczonym w App Store, czas, aby Apple coś z tym zrobiło. 

Związane z: Najlepsze VPN dla iPhone’a i iPada ujawnione

Apple ponosi winę?

Są miliony ludzi, którzy robią zakupy w iTunes każdego dnia, czy to dla książek, filmów czy aplikacji. Hakowanie zwykle wykorzystuje przejęcie DNS do kradzieży informacji, pozycjonując się między użytkownikiem a Apple. Sfałszowane certyfikaty bezpieczeństwa służą do włamania się do połączenia SSL Apple w celu kradzieży informacji od użytkowników. Chociaż Apple nie może być obwiniane, jeśli ktoś używa fałszywego certyfikatu bezpieczeństwa do włamania się do swojego systemu, jest wiele rzeczy, za które jest odpowiedzialny.

Największym błędem Apple jest prostota potwierdzania zakupu w aplikacji. Można je łatwo powielić, aby oszukać użytkowników, że dokonali prawdziwego zakupu. Drugim sposobem, w jaki Apple ułatwia hakerom zarabianie na sprzedaży fałszywych aplikacji, jest umożliwienie wyświetlania reklam w wyszukiwarkach bez odpowiedniego systemu zatwierdzania. Reklamy wyświetlane w sklepie z aplikacjami są manipulowane, aby wyświetlać fałszywe aplikacje. Korzystając z tej prostej metody, fałszywi twórcy aplikacji zarabiają tysiące dolarów. Najgorsza część? Nie ma możliwości ich wyśledzenia.

Jak zachować bezpieczeństwo?

Ponieważ technologia niesie ze sobą różne niebezpieczeństwa, użytkownicy muszą być bardziej ostrożni i ostrożni przy zakupach w aplikacji. Niektóre sposoby rozpoznawania fałszywych aplikacji są następujące:

 • Sprawdź recenzje w App Store. Prawdziwa aplikacja ma zwykle tysiące recenzji, podczas gdy fałszywa aplikacja jej nie ma.
 • Sprawdź błędy ortograficzne lub gramatyczne. Słaby angielski, dziwne użycie słów, niepoprawne wielkie litery i interpunkcja wskazują, że aplikacja jest fałszywa.
 • Sprawdź datę opublikowania. Prawdziwe aplikacje nie mają daty „opublikowania w dniu”. Mają datę „aktualizacji na”. Jeśli aplikacja wyświetla datę opublikowania, oznacza to, że jest to fałszywa aplikacja.
 • Czy aplikacja składa obietnice lub oświadczenia, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe? Więc prawdopodobnie są. Nie daj się nabrać na oferty lub obietnice, które brzmią niesamowicie. Fałszywi programiści próbują cię oszukać.
 • Podczas pobierania aplikacji określonej witryny najlepiej jest wejść na tę stronę i kliknąć link „pobierz naszą aplikację”. Doprowadzi Cię to do właściwej aplikacji.

Oszustwa związane z zakupami w aplikacji w App Store – podsumowanie

Aplikacje zapewniają zabawę, rozrywkę i przydatne informacje. Zachowując ostrożność podczas robienia zakupów w aplikacji, zapewnisz sobie bezpieczeństwo i zmaksymalizujesz przyjemność.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map