Rozpoczęcie pracy z Twitch Streaming

Gry wideo zawsze były popularne, ale nikt nie mógł sobie wyobrazić powszechnej sławy, jaką zyskał na całym świecie dzięki transmisji strumieniowej.


Rozpoczęcie pracy z Twitch Streaming

Poradnik Ultimate Twitch dla początkujących

Od dłuższego czasu ludzie grają w gry wideo na własnych komputerach, samodzielnie lub z partnerem. Mieli także opcję gry przeciwko komuś na innym urządzeniu.

Ale transmisja strumieniowa całkowicie podniosła poziom gier wideo. W rzeczywistości nie jest to już rozrywka dla młodych chłopców. To wielomilionowy biznes, który jest nie mniej niż inne ważne wydarzenia sportowe.

Kan tworzy imię dla siebie

Twitch to jedna z takich platform streamingowych, która nadaje grom wideo zupełnie nowe znaczenie. Został stworzony przez Justina Kan i wprowadzony na rynek w 2011 roku, ale został przejęty przez Amazon w 2014 roku. Chociaż Twitch zaczął jako kolejna platforma gier online, obecnie dominuje w branży gier wideo.

Ma ponad 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 15 milionów to użytkownicy codzienni. Oprócz tego platforma ma także 2,2 miliona nadawców miesięcznie i 241 miliardów minut transmisji strumieniowej na żywo. Wynika to głównie z nowości oferowanej przez platformę.

Na platformie możesz współpracować z innymi graczami w grze, podczas gdy publiczność może oglądać, jak grasz. W rzeczywistości liczba osób, które przyjeżdżają oglądać ludzi grających, jest większa niż liczba osób faktycznie grających.

Istnieje również pokój czatu, który pozwala użytkownikom na bezpośrednią komunikację z publicznością i innymi graczami, dzięki czemu platforma jest bardziej interaktywna niż jakakolwiek inna. Twitch organizuje profesjonalne turnieje gier, talk-show, a także sesje solo nadawców.

Oto przewodnik, jak zacząć korzystać z Twitcha i jak najlepiej wykorzystać funkcje.

Rzeczy, których potrzebujesz

Zanim zaczniesz jako streamer lub nadawca na Twitchu, potrzebujesz kilku rzeczy. Pamiętaj, że streamery i nadawcy na Twitchu są celebrytami internetowymi z setkami sponsorów i tysiącami obserwujących w mediach społecznościowych.

Wiele z tych osób gra na żywo, a także bierze udział w najlepszych turniejach w NBA lub NFL. Chociaż mogą to być tylko nieliczni szczęściarze, nie trzeba wiele czekać, aby rozpocząć pracę jako streamer Twitcha. Poniżej przedstawiono podstawowe wymagania, aby rozpocząć korzystanie z Twitcha.

Jeden lub więcej komputerów

Twitch jest dostępny zarówno z komputera, jak i urządzeń mobilnych, ale zaleca się korzystanie z komputera, ponieważ ma on większą pojemność niż urządzenia mobilne.

Zgodnie z zaleceniami Twitcha komputer powinien mieć co najmniej procesor Intel Core i5-4670 lub jego odpowiednik, 8 GB lub więcej pamięci RAM i Windows 7 lub nowszy. Możesz także przesyłać strumieniowo z komputera Apple.

Do przesyłania strumieniowego gier komputerowych potrzebna jest mocna karta graficzna, najlepiej obsługująca co najmniej DirectX 10. Potrzebne jest również szybkie, niezawodne połączenie internetowe o prędkości przesyłania co najmniej 3 MB / s. Jest to dość łatwe do uzyskania w domowych i mobilnych połączeniach internetowych.

Jeśli chcesz zostać nadawcą, musisz jednocześnie przesyłać strumieniowo i nadawać. Może to być trudne z tego samego urządzenia. Dlatego zaleca się przesyłanie strumieniowe z jednego komputera podczas transmisji z innego. Zapobiegnie to przeciążeniu jednego komputera.

Kamera i mikrofon

Oprócz dobrego komputera potrzebujesz także kamery internetowej i mikrofonu. Podczas transmisji widzowie będą mogli Cię zobaczyć na tle rozgrywki i aby to osiągnąć, potrzebujesz wysokiej jakości kamery internetowej.

Im wyższa jakość aparatu, tym lepszy obraz. Potrzebujesz także dobrego mikrofonu, który pozwoli publiczności wyraźnie Cię usłyszeć.

Chociaż zestaw słuchawkowy do gier zawiera przyzwoity mikrofon, dla najlepszej jakości rozważ zakup oddzielnego mikrofonu, albo czegoś, co można przypiąć do ubrania lub położyć na biurku.

Konto Twitch

Po ustaleniu aspektu technicznego musisz utworzyć konto w serwisie Twitch. Dołączenie do platformy jest dość proste i jednoznaczne. Musisz zalogować się do twitch.tv i założyć konto. Dołączanie i przesyłanie strumieniowe na Twitchu jest całkowicie darmowe, ale aby wyróżnić się na tle innych, musisz włożyć trochę wysiłku.

Pamiętaj, aby użyć niestandardowego awatara i banera, abyś był natychmiast rozpoznawalny. Nie zapomnij też podać ciekawego opisu siebie.

Oprogramowanie do przesyłania strumieniowego

Bez oprogramowania do przesyłania strumieniowego nie możesz pokazać swojej gry światu. Dwa najpopularniejsze programy do przesyłania strumieniowego to bezpłatne oprogramowanie Open Broadcasting Software (OBS) i płatny XSplit.

Zrób imię dla siebie

Po uporządkowaniu całego zestawu możesz rozpocząć transmisję strumieniową i budowanie odbiorców. Jak każda platforma społecznościowa, zdobycie własnego imienia na Twitchu wymaga czasu, wysiłku i cierpliwości.

Na platformie są miliony innych takich jak Ty i zawsze masz silną konkurencję. Dlatego wykonanie następujących czterech czynności jest koniecznością, aby zbudować obserwatora na platformie.

 • Konsystencja: Gdy jesteś nowy, powinieneś być spójny ze swoimi treściami i wykonaniem – musisz być na czas. Zawsze musisz przesyłać strumieniowo w określonym czasie, aby odbiorcy wiedzieli, kiedy zwrócić uwagę na Twoje treści. Nawet jeśli na początku nie masz wielu widzów, ważne jest, aby kontynuować. Spójność jest kluczem; losowa, nieregularna obecność nie przyniesie żadnego pożytku.
 • Interakcja: Ważną częścią tego procesu jest interakcja z publicznością i innymi nadawcami. Pomaga rozwijać relacje i gromadzić większą liczbę obserwujących.
 • Cierpliwość: Chociaż Twitch stworzył sensacje internetowe z streamerów, pamiętaj, że konkurencja jest sztywna i zajmie to trochę czasu. Bycie cierpliwym i konsekwentnym, a jakość treści przesyłanych strumieniowo pomoże ci ostatecznie odcisnąć piętno.
 • Przestrzegaj zasad: Są rzeczy, które możesz robić na Twitchu i rzeczy, których nigdy nie powinieneś próbować. Jeśli złamiesz Warunki korzystania z usługi, możesz zostać zablokowany w serwisie Twitch bez możliwości powrotu.

Końcowe przemyślenia

Teraz oczywiście Twitch stał się najpopularniejszą platformą do przesyłania strumieniowego gier elektronicznych. Nie jest to jednak jedyny. Sprawdź te niesamowite alternatywy Twitcha, aby uzyskać lepszy obraz różnych dostępnych usług przesyłania strumieniowego gier.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map