Rozpoznawanie twarzy iPhone’a X: koszmar prywatności

Wcześniej w tym miesiącu Apple ujawniło iPhone’a X. Dzięki tak drogiemu telefonowi potrzeba dużo przekonania, aby zachęcić ludzi do podniesienia tego rodzaju pieniędzy, zwłaszcza gdy podatki nie zostały jeszcze obniżone, a Obamacare nadal działa miażdżąc ludzi i małych średnie firmy. Tym razem największą zaletą iPhone’a X jest Face ID, funkcja, która odblokowuje telefon po prostu patrząc na twoją twarz.


Zagrożenie prywatności iPhone X Face ID

Rozpoznawanie twarzy iPhone’a X – koszmar prywatności

Oczywiste jest, że Apple jest wiodącą siłą w dziedzinie innowacji technologicznych. To, co Apple robi dzisiaj, reszta jutro. Należy również zauważyć, że systemy operacyjne Apple, czy to Mac, czy iOS, są bezpieczniejsze niż inne systemy operacyjne. Ale ogłoszenie nowej funkcji Face ID do odblokowywania telefonów było szokiem dla wielu użytkowników na całym świecie.

Co to jest Face ID?

Do tej pory telefony Apple były odblokowywane za pomocą Touch ID, dzięki czemu osoba korzysta z odcisku palca, aby uzyskać dostęp do urządzenia. Teraz, niedługo wypuszczony iPhone X ma funkcję Face ID, która pozwala użytkownikowi odblokować urządzenie poprzez skierowanie aparatu na jego twarz. To rozpoznawanie twarzy zastępuje funkcję Touch ID w telefonie iPhone X..

Zamiast prosić użytkownika o dotknięcie palcem przycisku głównego w celu odblokowania urządzenia, iPhone X porówna twarz użytkownika ze skanami zapisanymi na urządzeniu, aby przyznać dostęp. Apple twierdzi, że ten ruch jest bezpieczniejszy niż korzystanie z odcisku palca, ale użytkownicy już atakują Internet z możliwymi naruszeniami bezpieczeństwa, które Face ID może ułatwić.

Dlaczego nie uwzględnić obu? Palec i twarz?

Co to za strach?

Obawa jest zrozumiała. Żyjemy w czasach, w których bezpieczeństwo i prywatność w Internecie są stale zagrożone. Nawet jeśli uważamy, że mamy bezpieczny dostęp do Internetu, ktoś może gdzieś śledzić naszą historię przeglądania i kraść nasze dane osobowe.

Dzięki nowej funkcji rozpoznawania twarzy w telefonie iPhone X agencje bezpieczeństwa mogłyby mieć lepszy dostęp do naszych prywatnych informacji. Podobnie hakerzy i inni przestępcy. Przypadki organów ścigania zmuszających podejrzanych do odblokowania telefonu za pomocą Touch ID nie są rzadkie, a dzięki Face ID sprawy mogą być dla nich łatwiejsze. Zamiast zmuszać podejrzanych, policja może po prostu skierować telefon na twarz podejrzanego, aby go odblokować. Straszny? tak.

Hakerzy i inni cyberprzestępcy również mogą to ułatwić, po prostu używając wyraźnego, realistycznego zdjęcia osoby, aby odblokować urządzenie.

Wygląda jednak na to, że Apple już pomyślał o tych obawach dotyczących bezpieczeństwa i opracował środki ochronne. Podczas premiery starszy wiceprezes Apple Phil Schiller powiedział, że funkcja Face ID wykorzystuje rozpoznawanie obecności, aby upewnić się, że to naprawdę użytkownik, a nie zdjęcie.

Ta funkcja również nie będzie działać z bliźniakiem ani sobowtórem, ponieważ Face ID używa systemu o nazwie TrueDepth do mapowania twarzy z 30 000 niewidocznymi kropkami, tworząc matematyczny model 3D. Face ID ma na celu poznanie twarzy użytkownika i zmian, które przychodzą z czasem, takich jak broda, okulary lub fryzura.

Nawet jeśli to uniemożliwi cyberprzestępcom dostanie się na twoje urządzenie, niekoniecznie powstrzyma to konfiskatę twojego telefonu i odblokowanie go przez skierowanie go na twoją twarz, ale co z tego? Nie bądź przestępcą! Agresywni partnerzy również mogą łatwo uzyskać dostęp do telefonu za pomocą tej samej metody. Ponieważ Face ID nie jest w stanie rozpoznać oznak problemów na twarzy użytkownika, odblokuje telefon w każdych okolicznościach. Więc co? Nic nie jest idealne, prawda?

Związane z: Najlepsza VPN dla iPhone’a ujawniona.

Ulga

Jedyną rzeczą, która odróżnia funkcję rozpoznawania twarzy Apple od Facebooka, jest to, że skany twojej twarzy są przechowywane na twoim urządzeniu, a nie w bazie danych Apple. Nie ma więc obaw, że reklamy Apple dopasowują się do wizerunku Twojej twarzy.

Drugim środkiem bezpieczeństwa jest wymóg podania hasła, gdy telefon jest podłączony do nieznanego komputera. To jest fajne.

Biorąc pod uwagę reputację Apple, jeśli chodzi o prywatność, jest mało prawdopodobne, aby gigant technologiczny pozwolił na jakiekolwiek naruszenia bezpieczeństwa dzięki nowej funkcji Face ID. Ale nic nie może być pewne, dopóki iPhone X nie zostanie wypuszczony, a ludzie zaczną go używać lub nadużywać.

Dolna linia

Podobnie jak w przypadku wszystkich technologii w chwili obecnej, iPhone X (działający na iOS 11) budzi również obawy i obawy. Jednak największą wadą funkcji Face ID jest niemożność dyskretnego sprawdzenia naszych telefonów pod stołem.

Niezależnie od tego, czy znudziło Cię spotkanie, czy chciałeś sprawdzić wyniki sportowe w klasie, odblokowanie telefonu było kiedyś łatwiejsze – wystarczyło wyjąć go z kieszeni i odblokować. Dzięki Face ID musisz wyciągnąć telefon i przytrzymać go bezpośrednio przed twarzą, aby go odblokować. Użytkownicy iPhone’a X z pewnością mogą pożegnać się ze sprawdzeniem telefonu pod stołem.

Najwyraźniej nie można go odblokować!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map