Seedbox vs. VPN – Który jest odpowiedni dla Ciebie

Wiadomości, które pojawiają się obecnie na całym świecie, często mają związek z zagrożeniami bezpieczeństwa cybernetycznego. Wydaje się, że nikt tak naprawdę nie jest na nie odporny. Od wielkich korporacji takich jak Facebook po giełdy, a nawet same agencje rządowe. Rzeczywiście, niesławny hack Bitcoin o wartości 70 milionów dolarów jest dowodem na to, jak podatne mogą być nawet najbardziej cyfrowe firmy.


Seedbox vs. VPN - Który jest odpowiedni dla Ciebie

Seedbox vs. VPN – Który jest odpowiedni dla Ciebie

Chociaż kradzież danych i oszustwa finansowe są z pewnością najbardziej zauważalną formą naruszenia bezpieczeństwa w Internecie, nie tylko. Powstaje więc pytanie, jak chronić siebie i swoją rodzinę przed takimi kompromisami? Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie opcje. Zobaczmy, co każdy ma do zaoferowania tobie i / lub twojej firmie.

Seedbox – pełnomocnik do wszystkiego, co jest szare

Seedboksy to wyspecjalizowane usługi oferujące dedykowane ścieżki proxy do torrentów online. Jako takie, są one prawdopodobnie najlepszym sposobem na zdobycie wszelkiego rodzaju torrentów, które możesz zdobyć. Sam potencjał pobierania i wysyłania, jaki można uzyskać z seedboxa, nie ma sobie równych w żadnym innym mechanizmie.

Płonące Prędkości

Najlepsza różnorodność seedboxów oferuje przepustowość około 1 Gb / s i może przechowywać do 3 TB danych. Tak więc dla osób, które są duże w torrentach, seedboxy są bez wątpienia pierwszym wyborem. Ponieważ seedboksy są również zaprojektowane w celu ominięcia ograniczeń geograficznych przez dostawców usług internetowych i agencje rządowe, można ich również używać do odblokowywania innych treści.

Obejście bloków geograficznych

Rodzaj zawartości, którą będziesz mógł odblokować, będzie w dużej mierze zależał od lokalizacji serwera dedykowanego. Możesz być również pewien, że zawsze będziesz cieszyć się standardowymi protokołami szyfrowania z seedboxami. Oprócz tego wiele seedboxów oferuje również opcje usług VPN, a także funkcje zdalnego pulpitu.

Mała szansa na ograniczenie przepustowości

Ponieważ są tak wysoce wyspecjalizowane i zapewniają dokładną ochronę konkretnej niszy, którą obsługują, skrzynie nasienne są trudne do otwarcia przepustnicy. Jeśli więc otrzymasz seedbox, twój dostawca usług internetowych nie będzie w stanie ograniczyć wykorzystania danych. Jest to korzystne dla tych użytkowników, którzy chcą uzyskać nieograniczony dostęp do torrenta.

Wysoka wartość, ale także wysokie koszty

Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, możesz pomyśleć, że seedboxy są najlepszą opcją. Istnieje jednak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy oferowaniu wysokiej funkcjonalności. Pierwszą kwestią jest to, że seedboxy mogą być dość drogie. Są więc lepsze dla tych, którzy w pełni wykorzystają swój potencjał.

Teraz, gdy mamy dobry pomysł na to, co przynoszą seedboksy do stołu, zastanówmy się, co oferują VPN.

VPN – tańsza uniwersalna opcja

Wirtualne sieci prywatne to internetowe usługi szyfrowania, które oferują różnorodne korzyści dla klientów. Większość ludzi, którzy są świadomi nawet podstaw rynku cyberbezpieczeństwa, ma pojęcie o tym, do czego służą VPN. Ale dla jasności, szybko przejrzyjmy to, co oferują.

Całkowita anonimowość online

Sieci VPN są dobrze znane z oferowania różnych opcji szyfrowania, dzięki którym klienci mogą ukryć swój rzeczywisty adres IP. Nie tylko to, kompleksowe szyfrowanie tunelujące ukrywa również to, co użytkownik robi online. Tylko firma świadcząca usługę VPN może zobaczyć swoją działalność.

Geo-Block Bypass

Geoblokowanie jest praktykowane na całym świecie, a VPN jest często wykorzystywany do jego przeciwdziałania. Jest to szczególnie widoczne w krajach o treści blokowanej geograficznie, takiej jak Netflix lub w reżimach dyktatorskich, takich jak Rosja, Chiny i Arabia Saudyjska. Obejście bloków pozwala użytkownikom wyrazić swoje poglądy, a nawet uzyskać dostęp do mediów protestujących przeciwko działaniom rządu.

Ochrona danych

Oferując kompleksowe szyfrowanie, usługi VPN są w stanie chronić wszelkiego rodzaju dane przed kradzieżą. Cyberprzestępcy nie mogą naruszyć szyfrowanego tunelu połączenia utworzonego, gdy klient uruchamia VPN. Niezależnie od tego, czy wykonujesz transakcje kryptograficzne, czy przesyłasz poufne materiały badawcze na prywatne serwery, VPN może cię obserwować.

Możliwość zastosowania wielokrotnego

Większość sieci VPN jest przeznaczona do użytku ogólnego i może być skutecznie wdrażana do różnych zadań. Istnieją jednak sieci VPN przeznaczone do określonego rodzaju usług, takich jak ochrona przeglądania lub internetowych transakcji finansowych. Istnieje więc szereg opcji dostępnych do korzystania z VPN i każdy może uzyskać usługę z funkcjami, które lubią.

Jak widać, zarówno seedboxy, jak i VPN mają swoje własne miejsce na rynku. I każdy użytkownik ma swoje preferencje co do tego, co wybiera. Ponadto można również łączyć seedboksy i VPN dla zoptymalizowanej anonimowości i szyfrowania. Poniżej znajdują się uwagi, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego dla siebie.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze Seedbox lub VPN lub kombinacji

Budżet

Sieci VPN są znacznie tańsze w inwestowaniu niż Seedbox. Ale nie będą oferować niesamowitych prędkości tego drugiego. Musisz więc zastanowić się, ile prędkości chcesz i do czego jej potrzebujesz.

Bezpieczeństwo

Niektóre sieci VPN mogą być lepsze niż seedboxy, pomagając ci uzyskać dostęp do zablokowanych treści. Dlatego przed dokonaniem wyboru należy wziąć pod uwagę oferowany przez nich stopień szyfrowania.

Użyteczność

Na koniec musisz rozważyć, w jaki sposób zamierzasz korzystać z VPN lub seedbox. Ogólnie rzecz biorąc, VPN będą oferować większą wszechstronność, podczas gdy seedboksy będą najlepsze do torrentowania. Jak powiedzieliśmy wcześniej, możliwe jest również połączenie VPN z seedboxami. Wstępnie skonfigurowane seedboxy z VPN mają wyjątkowo wysoką cenę. Zapewnią jednak niezrównane bezpieczeństwo i wydajność. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale nadal dostaniesz oba, to znajdź VPN, który można skonfigurować w swoim seedboxie.

Wniosek

Zarówno usługi VPN, jak i usługi seedbox mają swoją unikalną wartość, którą oferują odpowiednio firmom i osobom fizycznym. Dokonany wybór powinien zapewniać właściwą równowagę między czynnikami, o których wspomnieliśmy powyżej. Ważne jest również uważne przeczytanie polityki prywatności wszystkich usług, z których korzystasz. Pozwoli to uniknąć oszustwa lub utraty w inny sposób. Bądź na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi szyfrowania i bezpieczeństwa danych, a powinieneś być w stanie w pełni wykorzystać swoją łączność z Internetem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map