Telia zmuszona do ujawnienia danych osobowych użytkowników

Szwedzki dostawca usług internetowych Telia jest teraz zmuszony ujawniać dane osobowe należące do 8600 szwedzkich adresów IP podejrzanych o nielegalne udostępnianie plików. Patenty i sąd rynkowy ogłosiły wczoraj swoje orzeczenie. Duńska kancelaria prawna Njord wniosła sprawę do sądu. W rezultacie Telia musi ujawnić dane osobowe osób, które, jak się uważa, pobierają pirackie materiały za pośrednictwem aplikacji P2p, takich jak Bittorrent lub uTorrent. Ujawnione informacje będą obejmować te osoby e-maile, numery telefonów i adresy fizyczne. Njord skontaktuje się z tymi podmiotami naruszającymi prawa autorskie, zmuszając ich do jednego z nich zapłacić ugodę lub wnieść sprawę do sądu. To kolejny smutny dzień dla wszystkich zainteresowanych prywatnością w Internecie. Decyzja zapada w kilka tygodni po tym, jak Bredbandsbolaget, inny szwedzki ISP, został zmuszony do zablokowania użytkownikom dostępu do Pirate Bay.


Telia zmuszona do ujawnienia danych osobowych użytkowników

Telia zmuszona do ujawnienia danych osobowych użytkowników

Telia ujawnia dane osobowe użytkowników

Rzecznik prasowy Telii, Inger Gunterberg, stwierdził: „Uważamy, że prywatność naszych klientów jest niezwykle ważna, ale teraz nadszedł wyrok i musimy postępować”. 

Oznacza to, że Njord Lawfirm może teraz wysyłać listy o naruszeniu praw autorskich do osób, które wydają się być odpowiedzialne za adresy IP używane do udostępniania plików i pobierania torrentów. Kancelaria oświadczyła, że ​​nie wniesie sprawy do sądu, jeśli osoba uiści opłatę w wysokości 2000-3000 SEK. Liczba ta wynosi w przybliżeniu od 240 do 330 USD.

Njord również tego zażądał Tele2, Telenor i Bredbandsbolaget muszą również ujawnić dane osobowe swoich użytkowników. Jeśli więc mieszkasz w Szwecji, zagrożona jest Twoja prywatność online.

Jak mogę złapać torrentowanie?

Za każdym razem, gdy bierzesz udział w udostępnianiu plików lub torrentowaniu, twój adres IP jest dodawany do roju torrentów. Innymi słowy, adres IP każdego, kto wysiewa lub peeringuje ten sam plik torrent, jest upubliczniany. Telia może uzyskać dostęp do tego roju torrentów, a następnie sprawdzić każdy adres IP pobierający ten torrent.

Następnie Njord wysyła adres IP podejrzany o nielegalne udostępnianie plików do Telii, która z kolei przekazuje ustawodawcy dane osobowe wszystkich osób korzystających z tego adresu IP.

Jedynym sposobem, aby się nie złapać, jest ukrycie adresu IP podczas torrentowania. Korzystanie z VPN to najlepszy sposób na zachowanie anonimowości przy każdym pobieraniu filmów, muzyki, aplikacji lub programów telewizyjnych online.

Jak chronić swoją prywatność za pomocą VPN

Nadal możesz wykonywać codzienne czynności online, nie martwiąc się o trolle praw autorskich szpiegujące to, co robisz. Wszystko, co musisz zrobić, to skorzystać z wirtualnej sieci prywatnej. Połączenie z serwerem VPN umożliwia szyfrowanie całego ruchu, a także ukrywanie adresu IP.

 • Zamiast dodawać adres IP do roju torrentów pobieranego pliku, dodaje się adres IP serwera VPN, z którym zależy ci połączenie.
 • Pobierz torrenty anonimowo tak długo, jak jesteś podłączony do serwera VPN.
 • VPN pozwala również na to uzyskać dostęp do stron zbanowanych przez twojego dostawcę usług internetowych takich jak Pirate Bay lub KickAss Torrents.
 • Możesz użyć VPN do ominąć ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do kanałów transmisji strumieniowej zablokowanych geograficznie w Szwecji. Innymi słowy, odblokuj American Netflix, HBO GO, BBC iPlayer i wiele innych.

Jak skonfigurować VPN do anonimowego pobierania torrentów

Ustanowienie połączenia VPN jest łatwiejsze niż myślisz. Proces tworzenia konta VPN i łączenia się z serwerem VPN może zająć mniej niż 10 minut. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby pobieraj torrenty anonimowo niezależnie od tego, którego usługodawcy używasz.

 1. Najpierw zarejestruj się u dostawcy VPN. Upewnij się, że Twoja usługa VPN faktycznie obsługuje aplikacje P2P.
 2. Następnie pobierz aplikację VPN ze strony internetowej dostawcy VPN na komputer PC, Mac, Android lub iOS.
 3. Teraz uruchom aplikację i użyj konta VPN, aby się zalogować.
 4. Na koniec połącz się z serwerem VPN z poziomu aplikacji.

Jeśli przejdziesz do WhatIsMyIP.Network po połączeniu się z serwerem VPN, zobaczysz adres IP tego serwera VPN zamiast twojego. Wszystkie aplikacje i witryny, które odwiedzasz lub których używasz, będą także widzieć adres IP serwerów VPN, a nie twój.

Pod względem tego, z którym dostawcą VPN powinieneś się zarejestrować, musisz sprawdzić, czy dostawca VPN, z którym się rejestrujesz, nie prowadzi dzienników twoich działań związanych z przeglądaniem. ExpressVPN jest dobrym przykładem przyjaznej P2P usługi VPN.

Telia zmuszona do ujawnienia danych osobowych swoich użytkowników – co dalej?

Polityka dostawców usług internetowych udostępniających swoim użytkownikom dane osobowe trollom chronionym prawem autorskim jest nowa w Szwecji. Jednak internauci w innych krajach, takich jak Wielka Brytania, USA i Niemcy, cierpią na takie środki od lat. Jako użytkownicy końcowi nie możemy wiele zrobić, aby zmienić takie zasady, ale możemy podjąć dodatkowe kroki w celu ochrony naszej prywatności online za pomocą VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map