VPN: kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa internetowego

Wszędzie na świecie wolność Internetu jest atakowana. Był czas, kiedy rząd zawsze atakował wolność prasy, ale w dzisiejszych czasach Internet jest bardziej popularnym sposobem wolności słowa i wypowiedzi, budząc niezadowolenie rządów na całym świecie. W niektórych krajach, takich jak Rosja i Chiny, Internet wcale nie jest bezpłatny. Ludzie nie mają dostępu do tego, co chcą.


VPN: kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa internetowego

VPN: kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa internetowego

Na przykład w Chinach każda popularna usługa jest zablokowana, od Facebooka do Gmaila. Nawet jedyna dostępna usługa, WeChat, jest zawsze pod ścisłą kontrolą rządu. Jeśli rząd uważa, że ​​robisz coś, czego nie powinieneś robić w Internecie, Twój adres IP zostanie zablokowany. Możesz nawet zostać ukarany lub osadzony w więzieniu.

Złaź ze mnie, rząd!

Ponieważ Internet nie jest tak bezpieczny ani tak darmowy jak 20 lat temu, ludzie zawsze szukają sposobów, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie. Technologia się rozwinęła, a łatwa dostępność smartfonów sprawiła, że ​​każdy może pozostać w kontakcie.

Korzystanie z mediów społecznościowych, przechowywanie i udostępnianie danych cyfrowych oraz transakcje online wzrosły skokowo, a jednocześnie wzrosły również zagrożenia online.

Wrażliwe dane i informacje finansowe można łatwo ukraść, jeśli nie będziesz ostrożny. Wygląda na to, że nikt nie może być bezpieczny w Internecie bez uciekania się do dodatkowych narzędzi lub aplikacji.

Obecnie istnieje kilka innych aplikacji bardziej wydajnych niż wirtualna sieć prywatna. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, wirtualna sieć prywatna zapewnia bezpieczeństwo Twojej działalności w Internecie przez cały czas. Nikt nie chce, żeby John Brennan szpiegował ich!

Tak bardzo, że wykorzystanie VPN rośnie z każdym rokiem o 30 procent. Ze względu na rosnącą świadomość zagrożeń internetowych i użyteczność sieci VPN coraz więcej osób korzysta z tej aplikacji, aby zabezpieczyć swoje działania online.

Co to jest VPN?

Wirtualna sieć prywatna to łatwa w użyciu aplikacja do zabezpieczania wszystkich działań online. Zwykle cały ruch internetowy jest kierowany przez dostawcę usług internetowych. Oznacza to, że wszystkie twoje działania internetowe mogą być przeglądane i śledzone przez twojego dostawcę usług internetowych, nawet bez twojej wiedzy.

Po unieważnieniu neutralności sieci w USA dostawcy usług internetowych mają teraz pełne prawo do śledzenia twoich działań online, przechowywania informacji bez Twojej zgody, a nawet udostępniania danych stronom trzecim, w tym rządowi. Dlatego musisz najpierw zabezpieczyć się przed usługodawcą internetowym.

Gdy korzystasz z VPN, Twój ruch internetowy nie przechodzi już przez serwer ISP. Zaszyfrowany ruch jest przekierowywany przez bezpieczny serwer VPN.

Ten proces nazywa się tunelowaniem, ponieważ ruch przechodzi przez prywatny tunel między urządzeniem a serwerem VPN. Ponieważ ruch nie jest kierowany przez serwer ISP, dostawca usług internetowych – lub ktokolwiek inny niż ty – nie może odszyfrować treści.

Twój dostawca usług internetowych nie jest w stanie dowiedzieć się, co robisz online, ani dokąd zmierza ruch. Maskując swój adres IP, jesteś anonimowy w Internecie.

Dlaczego warto korzystać z VPN??

VPN to aplikacja, której potrzebujesz, jeśli chcesz pozostać anonimowy w Internecie i powstrzymać osoby postronne przed podglądaniem twoich działań.

Oprócz rozwiązania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem VPN jest jedyną aplikacją potrzebną do pełnego bezpieczeństwa online. Pamiętaj, że VPN nie zapobiega pobieraniu złośliwego oprogramowania na twoje urządzenie, więc korzystanie z antywirusa jest również ważne obok VPN.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym VPN zapewnia bezpieczeństwo Ciebie i Twoich danych w Internecie. Przede wszystkim ukrywa twój oryginalny adres IP, więc nikt nie może wiedzieć, gdzie się znajdujesz, skąd jesteś online, ani kim jesteś.

Praktycznie odbij się!

VPN zastępuje oryginalny adres IP losowym adresem IP z dowolnego serwera VPN na całym świecie. Więc nawet jeśli faktycznie przebywasz w USA, twój adres IP może być adresem australijskiego regionu.

Ukrywanie oryginalnego adresu IP ma kilka zalet, oprócz zachowania anonimowości. Możesz łatwo ominąć bloki geograficzne i uzyskać dostęp do swoich ulubionych treści w serwisie Netflix.

Możesz także ominąć cenzurę internetową, jeśli mieszkasz lub podróżujesz do kraju takiego jak Chiny lub Rosja. Możesz zatrzymać kradzież przepustowości przez sąsiada. Możesz torrentować do swojego serca bez blokowania adresu IP.

Chociaż VPN wykonuje wszystkie te funkcje, nie ma żadnych komplikacji technicznych. Jak każda inna aplikacja, należy ją zainstalować, a następnie aktywować. Gdy nie jest używany, można go dezaktywować. Możesz wybierać spośród dostępnych serwerów w dowolnym miejscu na świecie, w zależności od swojego planu. Większość planów zaczyna się już od 3 USD miesięcznie. 

Przy tak wielu funkcjach połączonych w jedną sieć VPN jest dziś naprawdę korzystnym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa w Internecie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map