Wybór dobrego VPN: 10 czynników do rozważenia!

Wraz z niedawnym wzrostem liczby zgłoszeń o cyberprzestępczości i inwigilacji rządu, znaczenie VPN stale rośnie. Nie brakuje zagrożeń online, które tylko czekają na szansę. Sama liczba sposobów na narażenie twoich danych osobowych skłoniła wielu do wyboru niezawodnych usług VPN. Jednak liczba opcji na tym rynku doprowadziła również do wielu debat na temat najlepszych sieci VPN. Każda firma chce, abyś myślał, że jej VPN jest jedyną, którą powinieneś wybrać. Ogólnie uważa się, że płatne sieci VPN są znacznie lepsze niż darmowe. Ale nadal nie ma zgody co do tego, co czyni dobrą VPN. Oczywiście, chciałbyś zapisać się na VPN, który jest tańszy niż inne, ale możesz zrezygnować z niektórych niezbędnych funkcji bez wiedzy. Dlatego cena subskrypcji VPN nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy usług VPN.


Wybór dobrego VPN: 10 czynników do rozważenia!

Wybór dobrego VPN: 10 czynników do rozważenia!

Wybór dobrego VPN: 10 czynników do rozważenia!

W tym miejscu oceniliśmy najczęstsze potrzeby użytkowników i przedstawiliśmy listę najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ta lista pomoże Ci zrozumieć, czego możesz oczekiwać od VPN i czego powinieneś unikać. Zaczynajmy:

1. Prędkość

Powszechną skargą wielu użytkowników VPN jest zauważalne spowolnienie prędkości Internetu. W grę wchodzi wiele czynników, takich jak odległość między tobą a serwerem, własne urządzenie i oryginalna prędkość serwera. Wybór dobrego VPN naprawdę polega na tym, aby wiedzieć, ile serwerów ma.

Ponadto na ogólną szybkość będzie mieć wpływ bliskość wybranego serwera. Im bliżej, tym lepsza prędkość.

2. Maksymalna liczba połączeń

Wcześniej ludzie korzystali z VPN tylko na swoich komputerach. Teraz, gdy coraz więcej osób korzysta z Internetu na swoich urządzeniach mobilnych i tabletach, potrzebują sieci VPN, która obejmuje wszystkie ich urządzenia jednocześnie.

Jeśli VPN pozwala tylko na jedno urządzenie na licencji, oznacza to, że musisz kupić kilka licencji, aby chronić wszystkie swoje urządzenia. Ale załóżmy, że masz VPN, który chroni 5 urządzeń na jednej licencji, możesz zabezpieczyć wszystkie urządzenia, płacąc tylko raz.

ExpressVPN pozwala obecnie użytkownikom na ustanowienie 5 jednoczesnych połączeń, podczas gdy IPVanish pozwala na maksymalnie 10.

3. Obsługa urządzenia

Nie wszystkie usługi VPN mogą obsługiwać wszystkie rodzaje urządzeń. Twoja sieć VPN może więc działać dobrze na komputerze Mac, ale nie działać na telefonie z systemem Windows Phone. Ta wieloplatformowa funkcjonalność jest bardzo ważna dla tych, którzy mają urządzenia różnych firm. Najlepsi dostawcy usług VPN są dostępni na wszystkich platformach.

Kiedy zastanawiasz się, którą sieć VPN wybrać, sprawdź platformy, które obsługują. Nie chcesz subskrypcji, która działa tylko na komputerze Mac.

ExpressVPN, BulletVPN i IPVanish to jedyne sieci VPN, które mają aplikację VPN zgodną na przykład z Amazon FireStick.

4. Dostępne serwery

Jest to dość skomplikowana kwestia, którą należy podjąć głównie dlatego, że weryfikacja jest trudna. Wielu użytkowników VPN zdaje sobie sprawę z żmudnego doświadczenia, że ​​ich dostawcy usług VPN mają tylko kilka serwerów do zaoferowania.

Ponadto bardzo ważny jest tutaj aktywny status serwera. Nie ma znaczenia, czy usługa VPN ma wiele serwerów, jeśli nie są one aktywne. Przed zakupem subskrypcji sprawdź liczbę serwerów, które uzyskasz dzięki usłudze i ich dostępność.

5. Zasady i praktyki

Wielu użytkowników VPN po raz pierwszy popełnia błąd, wybierając usługę bez sprawdzania swoich zasad. Może to być niebezpieczne, ponieważ ufasz VPN z danymi osobowymi. Twoja usługa VPN musi mieć krystalicznie czyste oświadczenie o polityce i powinna być poparta faktycznymi zapisami.

Dostawcy usług premium VPN, tacy jak BulletVPN i NordVPN, oferują subskrybentom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że możesz wypróbować VPN przez cały miesiąc, wiedząc, że zawsze możesz odzyskać pieniądze, jeśli nie będziesz w pełni zadowolony. Niektóre sieci VPN mają nawet bezpłatne wersje próbne. Te próby trwają jednak zwykle tylko 3 dni. Z drugiej strony IPVanish ma ścisłą 7-dniową politykę zwrotów.

Przed subskrypcją sprawdź historię wydajności swojej usługi. Szukaj takich rzeczy, jak własność cienia, słaba polityka prywatności, nierealistyczne oferty, nadmiernie agresywni sponsorzy, przypadki naruszenia danych itp..

6. Łączność

Łączność jest łatwo jednym z głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrej sieci VPN. Łączność sama w sobie zależy od siły sygnału i dostępności. Tylko jeśli oba te czynniki zostaną posortowane, będziesz mieć płynne przeglądanie.

Podczas gdy siła zależy od lokalizacji serwera i liczby połączeń, dostępność odnosi się do szeregu podłączonych urządzeń. Przy wyborze VPN należy pamiętać o obu tych czynnikach, aby zapewnić sobie opłacalność.

7. Torrent życzliwość

Wiele osób korzysta z usług VPN po prostu w celu uzyskania dostępu do stron z torrentami, które w innym przypadku są zakazane. Istotą uzyskania VPN jest dostęp do rzeczy, których inaczej nie można uzyskać. Torrenty znajdują się na szczycie tej listy dla wielu osób.

Ważne są tu również połączenia P2P. Dla tych, którzy chcą swobodnie udostępniać dane, jest to bardzo ważna kwestia. Zanim przejdziesz i wybierzesz VPN, upewnij się, że mogą dyskretnie obsługiwać twoje torrenty i udostępnianie plików.

Podczas gdy większość dostawców usług VPN obsługuje protokół P2P, niektórzy nie. Jeśli chcesz się zarejestrować za pomocą VPN w celu anonimowego pobierania torrentów, trzymaj się z dala od VyprVPN i HideMyAss VPN.

8. Różnorodność geograficzna

Nie jest tajemnicą, że tego, co możesz zrobić z Internetem w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie nie możesz zrobić w Turcji. Ważną technologią jest ominięcie krajowych przepisów nałożonych na urządzenia internetowe. Jednak ich skuteczność zależy od dostępności serwerów w różnych krajach.

Najlepsze usługi VPN mają wiele serwerów w różnych krajach. Umożliwia to użytkownikom dostęp do wszelkiego rodzaju danych bez naruszenia przepisów obowiązujących w ich krajach. Wybierz VPN mając na uwadze ten czynnik.

9. Obsługa klienta

Każda usługa online wymaga silnej obsługi klienta, która może pomóc w rozwiązaniu problemu. Bez tego nie można oczekiwać rozwiązania problemów. Najlepsze usługi VPN mają doskonałą obsługę klienta, która jest dostępna przez całą dobę. Większość sieci VPN ma stosunkowo luźny system wsparcia, który można zakwalifikować jako zły. Niektóre mają dosłownie nieistniejące poparcie. Pamiętaj, jaki rodzaj wsparcia uzyskasz dzięki VPN, ponieważ może to okazać się dużym problemem w przyszłości.

10. Bezpieczeństwo

Najważniejszy czynnik zostawiliśmy na koniec, ponieważ wszyscy go znają. Niemniej jest to bardzo ważna kwestia. Zasadniczo nigdy nie wybieraj darmowych VPN. Stracisz z nimi więcej niż zyskasz. Wśród płatnych VPN istnieje również wiele opcji. Należy jednak wybrać te, które oferują najbardziej niezawodne protokoły tunelowania.

Najlepsza sieć VPN oparta na tych czynnikach

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, stosunkowo łatwo jest odróżnić dobrych i złych dostawców usług VPN. Oto nasza lista najlepszych dostawców usług VPN.

Jak wybrać dobrą sieć VPN – Podsumowanie

Wybór odpowiedniej usługi VPN jest bardzo ważny dla twojego bezpieczeństwa online, a nawet dla fizycznego i finansowego samopoczucia. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki i dokładnie zbadać, zanim zdecydujesz się na jeden. Zapewni to maksymalny stosunek jakości do ceny i pełne bezpieczeństwo online, na które naprawdę zasługujesz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map