Wyciek hasła z Twittera – jak zachować bezpieczeństwo i chronić siebie

Po tym, jak błąd oprogramowania złapał Twittera, gigant mediów społecznościowych ostrzegł ponad 330 milionów użytkowników, aby zmienili swoje hasła. Podczas gdy badania przeprowadzone przez Twittera nie wykazały wsparcia dla naruszenia lub niewłaściwego użycia nieoznaczonych haseł, platforma mediów społecznościowych zaleca użytkownikom zmianę haseł nie tylko w samej witrynie, ale także w aplikacjach innych firm, takich jak TweetDeck i Twitterrific.


Wyciek hasła z Twittera - jak zachować bezpieczeństwo i chronić siebie

Wyciek hasła z Twittera – jak zachować bezpieczeństwo i chronić siebie

Twitter ogłasza, że ​​hasło użytkowników zostało ujawnione

Twitter ogłosił, że błąd wystąpił z powodu problemów z procesem mieszania. Hashowanie polega na maskowaniu haseł poprzez zastąpienie ich losowymi ciągami znaków. Jednak z powodu błędu w systemie hasła były przechowywane w dziennikach wewnętrznych w postaci zwykłego tekstu. Twitter twierdził, że sam odkrył błąd i usunął zdemaskowane hasła. Firma stara się, aby tego samego rodzaju problemy nie pojawiały się ponownie.

Niedawno znaleźliśmy błąd, który przechowywał hasła zdemaskowane w wewnętrznym dzienniku. Naprawiliśmy błąd i nie mamy żadnych oznak naruszenia lub niewłaściwego użycia przez nikogo. Ze względów bezpieczeństwa rozważ zmianę hasła we wszystkich usługach, w których go użyłeś. https://t.co/RyEDvQOTaZ

– Wsparcie Twittera (@TwitterSupport) 3 maja 2018 r

Twitter nie podał, ile haseł mogło zostać naruszonych. Ważne jest to, że firma poprosiła wszystkich użytkowników o zmianę hasła. Sugeruje to, że dotyczy to znacznej liczby użytkowników.

Twitter dodał ostrzeżenie do swoich aplikacji mobilnych, prosząc użytkowników o zmianę haseł:

Dbanie o bezpieczeństwo konta na Twitterze

Kiedy ustawiasz hasło do swojego konta na Twitterze, używamy technologii, która je maskuje, aby nikt w firmie go nie widział. Niedawno zidentyfikowaliśmy błąd, który przechowywał hasła zdemaskowane w dzienniku wewnętrznym. Naprawiliśmy błąd, a nasze dochodzenia nie wskazują na naruszenie lub niewłaściwe użycie przez nikogo.

Ze względu na dużą ostrożność prosimy o rozważenie zmiany hasła we wszystkich usługach, w których go użyłeś.

Parag Agrawal na Twitterze, CTO, wysłał tweeta z przeprosinami za wyciek po opublikowaniu ogłoszenia. Ujawnił, że Twitter udostępnił te informacje „, aby pomóc ludziom w podejmowaniu świadomych decyzji” dotyczących bezpieczeństwa ich konta. Chociaż powiedział, że „nie musieli, ale wierzą, że tak należy zrobić”, podniosło to wiele brwi.

To ujawnienie na Twitterze jak na ironię zostało dokonane podczas Światowego Dnia Hasła! Mówiąc poważniej, nawet jeśli nic nie wskazuje na faktyczne naruszenie, ten błąd wzmacnia potrzebę podstawowej higieny bezpieczeństwa i służy jako dobre przypomnienie.

W związku z tym warto poświęcić kilka chwil na zastanowienie się, jak ustawione są hasła. Rozważ przejście do menedżera haseł i zawsze używaj różnych haseł w różnych usługach. W ten sposób, gdy dochodzi do wycieków, najgorszych szkód można uniknąć.

Używanie unikalnych haseł do każdej usługi jest łatwe dzięki menadżerowi haseł, ponieważ ten ostatni pomaga śledzić je wszystkie.

Bądź bezpieczny i wykonaj te kroki

Chociaż długoterminowe i pełne konsekwencje wycieku hasła nie są jasne i nie dotyczy to bezpośrednio liczby użytkowników, natychmiastowe działanie nie jest szkodliwe.

CEO TrustedSec, firmy zajmującej się testami penetracyjnymi, stwierdził, że to „zła rzecz, a Twitter powinien zostać za to postawiony”, ale kanał mediów społecznościowych podejmuje wszystkie „właściwe kroki”, zachęcając ludzi do zmiany haseł i zgłaszając błąd , zamiast go ukrywać.

Podejmując inicjatywę, Twitter powiadomił użytkowników komputerów stacjonarnych i mobilnych o zmianie haseł. Oto, co musisz zrobić.

Jak zmienić moje hasło na Twitterze

Odwiedź Twitter i kliknij zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym górnym rogu. Kliknij Ustawienia i Prywatność i przejdź do zakładki Hasło. Twitter poprosi o istniejące hasło i da ci możliwość zmiany go na nowe.

Upewnij się, że wprowadziłeś unikalne i silne hasło. Inną rzeczą do zrobienia jest użycie różnych haseł dla wszystkich kont online, aplikacji i wielu usług. Na wszelki wypadek, jeśli twoje stare hasło do Twittera zostało użyte dla innych kont, również tam należy je zmienić.

Weryfikacja logowania & Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Aby być bezpiecznym, musisz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jest dostępny na Twitterze i niektórych innych aplikacjach na Twitterze. Sprawdź, które inne aplikacje mają dostęp do Twojego konta. Jeśli te aplikacje są niepewne, mogą zaoferować hakerom skrót do Twojego konta, nawet bez złamania hasła.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest procesem, który utrudnia hakowanie haseł przestępcom. Jeśli ktoś uzyska twoją nazwę użytkownika i hasło i spróbuje zalogować się na twoje konto, Twitter wyśle ​​kod SMS na twój telefon, aby potwierdzić. Ponieważ prawdopodobnie nie będą mieli dostępu do Twojego telefonu, nie będą mogli zhakować Twojego konta.

Możesz nawet wybrać aplikację do generowania kodów, taką jak Authy lub Google Authenticator. Te aplikacje generują nowy kod co kilka sekund, co czyni je bardzo bezpiecznymi.

Jak skonfigurować weryfikację logowania online

 • Kliknij ikonę profilu. Następnie kliknij Ustawienia i Prywatność.
 • Wybierz Konto i postępuj zgodnie z tym, wybierając Konfiguruj weryfikację logowania. Na smartfonach jest dodatkowy krok – kliknij sekcję Bezpieczeństwo w Ustawieniach i prywatności.
 • Przed kliknięciem przycisku Start przejrzyj instrukcje ogólne.
 • Kliknij Verify po wprowadzeniu hasła.
 • Kliknij Wyślij kod, aby dodać numer smartfona.
 • Wpisz kod weryfikacyjny wysłany na Twój telefon komórkowy, a następnie kliknij Prześlij, aby włączyć weryfikację logowania.

Jak generować kody za pomocą aplikacji innych firm

 • Naciśnij lub kliknij ikonę Profil, a następnie wybierz Ustawienia i Prywatność.
 • Wybierz kartę Konto.
 • Kliknij opcję Sprawdź swoje metody weryfikacji logowania znajdujące się pod sekcją Bezpieczeństwo i tuż obok weryfikacji logowania.
 • Wpisz hasło i dotknij Potwierdź.
 • Znajdziesz Skonfiguruj obok aplikacji Mobile Security.
 • Przeczytaj uważnie instrukcje, a następnie naciśnij Start.
 • Jeśli zostaniesz poproszony o weryfikację hasła, zrób to.

Zobaczysz kod QR, którego użyjesz do skanowania i generowania kodu logowania na Twitterze.

Po zakończeniu procesu aplikacja automatycznie generuje sześciocyfrowy kod. Pamiętaj, że ten kod zmienia się co 30 sekund.

Wpisz aktualnie aktywny kod w polu Kod bezpieczeństwa. Kliknij Gotowe.

Wniosek

Chociaż Twitter mógł być nieostrożny z naszymi hasłami, dobrą rzeczą jest to, że błąd został zauważony przed naruszeniem. W każdym razie wskazane jest, aby zmienić hasło i zastosować uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim Twitterze i powiązanych kontach. Postępuj zgodnie z podanymi tutaj instrukcjami, aby zachować bezpieczeństwo na wszystkich kontach mediów społecznościowych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map