Złote zasady publikowania w Internecie – dlaczego udostępnianie online może być ryzykowne

Internet polega głównie na udostępnianiu treści. Od wiadomości po zdjęcia, informacje i doświadczenia, publikowanie online jest sposobem na łączenie i budowanie relacji. Możesz udostępniać swoje zdjęcia na Facebooku lub poglądy polityczne na Twitterze i uważać je za całkowicie nieszkodliwe. Ale może to być niebezpieczne, zwłaszcza gdy zbyt dużo dzielisz. Podczas przeglądania Internetu zostawiasz wszędzie informacje. Bez względu na to, czy podasz swój adres e-mail w zamian za przeczytanie artykułu naukowego, czy udostępnisz swoje treści w mediach społecznościowych, Twoje dane są rozproszone wszędzie. W dobie boomu w mediach społecznościowych musimy zachować szczególną ostrożność za każdym razem, gdy publikujemy nasze prywatne informacje w Internecie.


Złote zasady publikowania w Internecie

Złote zasady publikowania w Internecie

Złote zasady udostępniania online

Jak zabezpieczyć się przed zbyt dużym publikowaniem w Internecie?

# 1 Nie publikuj tego, czego nie chcesz, aby inni widzieli

Jest to podstawowe zabezpieczenie internetowe. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nadal musisz być czujny na temat tego, co udostępniasz, nawet jeśli udostępniasz je ograniczonej grupie odbiorców. Staraj się nie ujawniać żadnych danych osobowych w swoich statusach. Twoje zdjęcia nie powinny ujawniać dużej ilości twoich danych osobowych. Nie powinny też informować nikogo o twoim harmonogramie i miejscach, które często odwiedzasz.

# 2 Bądź czujny i świadomy

Korzystanie z Internetu jest łatwe. Wystarczy włączyć router, aby uzyskać połączenie. Ale zanim przejdziesz do trybu online, musisz poznać wszystkie niebezpieczeństwa, które mogą czaić się pod wodą. Niezależnie od tego, czy chodzi o wirusy i złośliwe oprogramowanie, czy hakerzy ukrywający się za publiczną siecią Wi-Fi, istnieje kilka złośliwych podmiotów spragnionych twoich danych.

Świadomość to tylko pierwszy krok, więc nie grozi ci naruszenie bezpieczeństwa z powodu braku wiedzy. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Internetu, możesz nie zdawać sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie może zawierać internet. Chociaż nie wszyscy w Internecie chcą cię skrzywdzić, zawsze najlepiej jest zachować bezpieczeństwo.

Hakerzy mogą skonfigurować publiczne bezpłatne Wi-Fi. Ponieważ kontrolują określoną sieć Wi-Fi, mogą łatwo zobaczyć szczegóły, które wysyłasz i odbierasz. Jeśli więc korzystasz z publicznych Wi-Fi, upewnij się, że korzystasz z dobrej sieci VPN, aby zachować bezpieczeństwo przed hakerami.

# 3 Unikaj publikowania kontrowersyjnych tematów

Ludzie mają silne poglądy na takie tematy jak polityka i religia. Jeśli publikujesz posty na te tematy, możesz stracić obserwujących. Możesz nawet wdawać się w kłótnie z innymi. W zależności od kraju publikowanie niektórych rodzajów komentarzy może być nawet nielegalne.

# 4 Nie udostępniaj swojej lokalizacji

Możesz zameldować się w tej drogiej restauracji, do której wszedłeś. Jeśli jednak poinformujesz opinię publiczną, że jesteś na zewnątrz, potencjalni złodzieje mogą wiedzieć, że nikogo nie ma w domu. Chociaż funkcja meldowania na Facebooku jest bardzo kusząca, najlepiej jest trzymać swoją lokalizację z dala.

Nie ogłaszaj też wcześniej wakacji. Możesz opublikować zdjęcia na Facebooku po powrocie z podróży. Nie informuj innych, że będziesz nieobecny przez kilka dni.

# 5 Pomyśl, że udostępniasz to komuś, kto siedzi z tobą

Jeśli siedzisz sam, zechcesz opublikować, przesłać dalej lub udostępnić określony post. Wyobraź sobie jednak, że ktoś siedzi z tobą. Mogą być jednym z twoich wyznawców, a może nawet członkiem twojej rodziny. Czy podzielisz się z nimi treścią??

Naciśnięcie przycisku udostępniania jest łatwe, gdy jesteś sam. Ale może kogoś urazić – może kogoś bliskiego. Dlatego zawsze wyobraź sobie, że ktoś siedzi z tobą i udostępniasz mu ten post. Pomoże Ci to zrozumieć, czy dany wpis powinien zostać udostępniony, czy nie.

# 6 Zachowaj prywatność swoich kont w mediach społecznościowych

Gdy Twoje konta będą prywatne, nawet jeśli udostępnisz coś, czego nie powinieneś, będzie to widoczne tylko dla ograniczonej grupy odbiorców. Chociaż zawsze rozsądne jest nieudostępnianie, chodzi o to, że nawet jeśli wykonasz to przez pomyłkę, nie dotrze ono do wielu oczu.

Dbając o prywatność swoich kont, upewniasz się, że Twoje posty są widoczne tylko dla osób, które Cię obserwują. Jeśli masz bliski krąg znajomych na Facebooku i omyłkowo udostępniasz dane szkoły dla swojego dziecka, dane te będą widoczne tylko dla Twoich znajomych, co będzie bezpieczniejsze niż udostępnianie opinii publicznej. Sprawdź, które ustawienia konta społecznościowego powinieneś wyłączyć.

# 7 Nigdy nie publikuj informacji związanych z pracą

Jeśli masz obserwujących w mediach społecznościowych, nieznajomych, upewnij się, że nie publikujesz zbyt wielu szczegółowych informacji na temat pracy lub biura. Możesz nie wiedzieć, ale mogą istnieć prześladowcy, szczególnie jeśli uznają twoją treść za interesującą.

Poza tym udostępnianie informacji związanych z pracą może stanowić naruszenie oficjalnej polityki prywatności. Jeśli musisz udostępniać informacje o biurze, nie powinny one zawierać zbyt wielu szczegółów, aby nie można było ich prześledzić dokładnie do miejsca, w którym pracujesz.

Złote zasady udostępniania – wnioski

Okradanie, aresztowanie, śledzenie lub śledzenie wszystkiego z powodu działań online jest bardzo realne. Chociaż myślisz, że może ci się to nie zdarzyć, prawda jest zupełnie inna. Od władz po hakerów zagrożenie niechcianymi ingerencjami online jest bardzo realne. Chociaż wiele osób nie bierze pod uwagę potencjalnego ryzyka bezpieczeństwa związanego z dostępem niechcianych osób do ich informacji, zagrożenie istnieje. I musisz uważać na to, jak możesz uchronić się przed szpiegami, niezależnie od tego, czy dotyczy to przestępców, czy nawet rządu.

Prywatność w Internecie staje się prawdziwym problemem, szczególnie w związku z rozpowszechnianiem kanałów mediów społecznościowych. Jeśli udostępnisz za dużo, najwyższy czas rozpocząć proces nadawania prywatnej obecności w Internecie. W przeciwnym razie wynik będzie większy niż możesz sobie poradzić. Od złośliwego hakowania do wirusów, online lub cyberstalkingu po rządowe szpiegowanie, niechciane ingerencje w twoją prywatność mogą mieć poważny wpływ na twoje samopoczucie i bezpieczeństwo. Podejmij kroki, aby zabezpieczyć siebie i swoje konta w mediach społecznościowych online i uczynić cyberprzestrzeń bezpieczniejszym miejscem, niezależnie od tego, czy robisz zakupy online, przeglądasz lub po prostu łączysz się z innymi w mediach społecznościowych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map