Jak zainstalować VPN na routerze Netgear

VPN to bardzo popularne narzędzie, które pomaga zachować bezpieczeństwo i prywatność w Internecie. Sieci VPN mają wiele funkcji, które pomagają poprawić komfort korzystania z Internetu. Łatwo jest uruchomić VPN na twoim komputerze, telefonie i tablecie, ponieważ większość VPN ma natywne aplikacje dla tych urządzeń. Co zrobić, jeśli chcesz rozszerzyć tę ochronę na PS4, Xbox lub Smart TV? Aby to zrobić, musisz zainstalować VPN na routerze. Routery nie mają natywnych aplikacji VPN, wymagają konfiguracji, aby skonfigurować działające połączenie VPN. W tym przewodniku, Pokażę ci, jak to zrobić skonfiguruj VPN na routerze Netgear. Jeśli masz inny router, możesz przeczytać nasz ogólny przewodnik po routerach tutaj.


Jak zainstalować VPN na routerze Netgear

Jak zainstalować VPN na routerze Netgear

Po co konfigurować VPN na routerze Netgear?

VPN to bardzo przydatne narzędzie do cyberbezpieczeństwa, które szyfruje dane i przekierowuje ruch internetowy za pośrednictwem bezpiecznego połączenia. Innymi słowy, VPN jest Twoim zabezpieczeniem przed inwigilacją i cyberatakami. Z tego powodu zdecydowanie chcesz mieć połączenie VPN na wszystkich swoich urządzeniach. Smutne jest to, że większość sieci VPN pozwala na ograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń urządzeń. Skonfigurowanie sieci VPN na routerze umożliwia obejście tego i ochronę wszystkich urządzeń podłączonych do Internetu.

Jeśli korzystasz z wielu urządzeń na stałe lub masz rodzinę, w której chcesz rozszerzyć ochronę online VPN, zainstalowanie VPN na routerze Netgear jest najlepszą opcją. Właściciele firm mogą również skorzystać z instalacji VPN na routerach firmowych. W ten sposób możesz upewnić się, że wszystkie dane Twojej firmy są chronione i że Twoja firma nie ryzykuje potencjalnego ataku, takiego jak atak DDoS.

Najlepsza sieć VPN dla routerów Netgear

Jak zawsze, nasz ekspert VPN, Charles, przejrzał szeroką listę VPN dostępnych na rynku i wybrał najlepsze VPN dla routerów Netgear. Jego najlepszym wyborem był ExpressVPN i nie trzeba długo czekać, dlaczego.

Po pierwsze, ExpressVPN obsługuje protokoły OpenVPN, co oznacza, że ​​konfigurujesz klienta VPN na długiej liście urządzeń, które nie obsługują natywnych aplikacji VPN. ExpressVPN znacznie ułatwia proces instalacji, udostępniając „aplikacje” dla najpopularniejszych routerów Netgear.

Szczegółowe instrukcje instalacji można znaleźć w następujących modelach:

 • Netgear R6300 v2
 • Netgear Nighthawk R7000

Jeśli masz inny router Netgear lub nie chcesz subskrybować usługi ExpressVPN, przeczytaj ogólny proces instalacji poniżej.

Jak zainstalować VPN na routerze Netgear – przewodnik krok po kroku

Aby zainstalować VPN na routerze Netgear, musisz wykonać 2 główne kroki. Pierwszym z nich jest flashowanie routera za pomocą DD-WRT.

Oznacza to, że będziesz musiał zmienić oryginalny system operacyjny routera na DD-WRT. Czemu? Ponieważ DD-WRT może obsługiwać VPN, oryginalny system operacyjny routera nie może. Jeśli masz router z już skonfigurowaną funkcją DD-WRT, możesz pominąć krok pierwszy.

Drugim krokiem jest instalacja klienta VPN na routerze. Będę używał ExpressVPN, aby wyjaśnić, jak to zrobić, ale proces jest taki sam dla wszystkich sieci VPN, które sugerował Charles.

Krok 1 – Flashowanie routera Netgear za pomocą DD-WRT

Jak powiedziałem powyżej, pierwszym krokiem jest flashowanie routera Netgear. Nie każdy router będzie kompatybilny z DD-WRT, ale Netgear ma długą listę modeli, które są.

Uwaga: Ten proces jest trochę techniczny, więc musisz być ostrożny. Instalacja DD-WRT jest dość prosta, ale musisz upewnić się, że pobrałeś odpowiednie oprogramowanie. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak sflashować router za pomocą DD-WRT do litery T i nie zapomnij odrobić lekcji!

Nie spiesz się, przygotowując się do tego kroku. Nie obawiaj się prosić o pomoc, jeśli masz problem z ustaleniem oprogramowania, które powinieneś otrzymać.

Krok 2 – Instalacja klienta VPN na routerze Netgear

Zamierzam użyć ExpressVPN, aby wyjaśnić ten proces instalacji. Jeśli nie korzystasz z ExpressVPN, nie martw się. Ten proces jest mniej więcej taki sam w przypadku wszystkich sieci VPN najwyższego poziomu.

Przygotowanie do instalacji

 1. Zaloguj się do ExpressVPN. Iść do Skonfiguruj ExpressVPN.
 2. Iść do Konfiguracja ręczna i wybierz OpenVPN
 3. Pobierz  .ovpn plik.
 4. Przejdź do konfiguracji routera Netgear. Możesz to zrobić, wpisując adres IP routera w pasku adresu przeglądarki. Możesz znaleźć adres IP z tyłu routera.
 5. Znajdziesz panel sterowania DD-WRT. Iść do Usługi następnie kliknij VPN.
 6. Włącz Uruchom klienta OpenVPN opcja.

Gdy to zrobisz, zauważysz, że jest lista pól, które musisz wypełnić. Powinieneś wypełnić Adres IP / nazwa serwera, port, klucz uwierzytelniania TLS, certyfikat CA, certyfikat klienta publicznego, i Klucz klienta prywatnego.

Nie martw się, masz wszystkie potrzebne informacje w pobranym wcześniej pliku .ovpn.

Instalacja techniczna

 1. Musisz otworzyć plik w aplikacji do edycji tekstu. W tym celu możesz po prostu użyć notatnika komputera.
 2. Aby znaleźć Adres IP / nazwa serwera, poszukaj słowa „zdalny”. Linia z adresem i 4 cyframi jest tym, czego chcesz. Adres będzie zgodny z następującym wzorem: XXXX.copythisaddress.com
 3. Skopiuj adres na środku.
 4. W tej samej linii znajdziesz 4 cyfry zaraz za adresem. To jest twój Port.
 5. Następnie chcesz uzyskać informacje w polu Klucz uwierzytelniania TLS. W tym samym pliku wyszukaj .
 6. Przewiń trochę w dół i znajdź

Skopiuj tekst pomiędzy i . Rozpocznij kopiowanie tam, gdzie jest napisane „ROZPOCZNIJ Klucz statyczny OpenVPN”I zatrzymaj się po„KONIEC Klucz statyczny OpenVPN„. Po skopiowaniu wystarczy wkleić go w pole na stronie konfiguracji routera.

Widzisz jakie to było proste? To ten sam proces, co musisz zrobić z resztą pól, ale będziesz szukał różnych tagów.

 • Pole CA Cert: Szukać i
 • Certyfikat klienta publicznego: Szukać i
 • Klient prywatny: Szukać i

Po umieszczeniu wszystkich skopiowanych informacji w odpowiednich polach kliknij Zapisać następnie kliknij Zastosuj ustawienia.

Gratulacje! Zainstalowałeś VPN na swoim routerze Netgear!

Aby upewnić się, że twoja sieć VPN działa poprawnie, przejdź do Statusu, a następnie kliknij OpenVPN. W polu statusu powinien zostać wyświetlony komunikat „Klient: STAN POŁĄCZONY”.

Jak zainstalować VPN na routerze Netgear – końcowe myśli

Prawda jest taka, że ​​instalacja VPN na routerze NetDar DD-WRT nie jest trudna, ale wymaga pełnej uwagi. Jeśli skorzystasz z tego przewodnika i przeczytasz o zasobach, z którymi się połączyłem, będziesz mógł skonfigurować VPN za 20 minut! Nie zapomnij odrobić lekcji przed flashowaniem routera i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji krok po kroku.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map