Jak zainstalować VPN na routerze TP-Link?

Czytelnicy VPN Guru będą już wiedzieć, jak ważna jest VPN w dzisiejszych czasach. Popularne narzędzie do cyberbezpieczeństwa jest najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem na zachowanie poufności i bezpieczeństwa informacji w Internecie. Sieci VPN pozwalają również na fałszowanie adresu IP i dostęp do różnych regionalnych witryn, aplikacji i treści. Wspaniałą rzeczą jest to, że większość VPNów najwyższej klasy będzie mieć natywne aplikacje dla najczęściej używanych urządzeń, w tym smartfona i komputera. Ale co, jeśli chcesz mieć ochronę VPN na swoim urządzeniu PS4, Xbox, lub Smart TV? Musisz zainstalować VPN na routerze. To nie jest bardzo prosty proces, ale nie martw się, zapewniamy Ci ochronę. W tym przewodniku, Pokażę ci, jak skonfigurować VPN na routerze TP-Link.


Jak zainstalować VPN na routerze TP-Link

Jak zainstalować VPN na routerze TP-Link

Jeśli masz router Linksys, router Netgear lub router innej marki, przeczytaj nasz ogólny przewodnik tutaj.

Dlaczego warto skonfigurować VPN na routerze TP-Link??

Zacznijmy od tego, czym jest VPN.

Skrót od Virtual Private Network, VPN to oprogramowanie do cyberbezpieczeństwa, które można subskrybować, co pomaga zachować prywatność, bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie. Sieci VPN używają własnych serwerów do przekierowywania ruchu, przepuszczając go przez bezpieczny „tunel” przez bezpieczne połączenie. Kiedy tak się dzieje, ruch jest ukryty przed zewnętrznymi systemami nadzoru, a nawet rząd nie może monitorować tego, co robisz online. Co więcej, sieci VPN szyfrują dane, aby kradzież danych stała się czymś, o czym nigdy więcej nie musisz myśleć.

Innymi słowy, VPN bardzo utrudnia osobie lub agencji uzyskanie informacji na temat twoich działań online.

Inną świetną opcją dostępną w sieci VPN jest jej zdolność do odblokowywania treści ograniczonych geograficznie. Ponieważ VPN przekierowuje Twój ruch przez własny serwer, w rezultacie otrzymujesz publiczny adres IP, który pasuje do lokalizacji tego serwera. Oznacza to, że wybierając serwery, z którymi chcesz się połączyć, możesz wybrać publiczny adres IP. Chcesz uzyskać dostęp do strony internetowej zablokowanej przez twój kraj? Po prostu zmień swój adres IP, a będziesz mógł to zrobić. Chcesz obejrzeć program, który jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych? Amerykański serwer pomoże ci uzyskać amerykański adres IP, abyś mógł ominąć ten blok.

Po co konfigurować VPN na routerze??

Teraz, gdy wiesz, co robi VPN, porozmawiajmy o tym, jak zainstalowanie go na routerze może zapewnić wyjątkowe wrażenia online.

Konfigurując VPN na routerze, gwarantujesz ochronę wszystkich swoich urządzeń. Większość dostawców VPN ma limit liczby urządzeń, z których można jednocześnie korzystać z VPN. Jeśli twoja sieć VPN znajduje się na routerze, omijasz limit urządzeń i możesz objąć każde urządzenie podłączone do Internetu. Jest to świetna opcja dla firm rozpoczynających działalność, małych firm i rodzin. Mówiąc bardziej osobiście, VPN na routerze pomaga korzystać z tego bezpiecznego połączenia na urządzeniach, które nie mają natywnych aplikacji VPN, takich jak konsole do gier i telewizory Smart TV. Będziesz mieć szerszy dostęp do treści online, mogąc sfałszować swoje IP i nie będzie narażony na żaden atak (gracze, w tym DDoS!).

Najlepsza sieć VPN dla routerów TP-Link

Zalecamy użycie ExpressVPN na routerach TP-Link. ExpressVPN jest znany z najlepszej sieci VPN na rynku i nie bez powodu. Możesz znaleźć VPNy, które zapewniają niszowe funkcje, które przewyższają ExpressVPN, ale nie znajdziesz usługodawcy, który sprawdza wszystkie pola VPN, a także ExpressVPN.

ExpressVPN obsługuje protokoły OpenVPN i L2TP / IPsec, które można wykorzystać do ręcznej konfiguracji VPN na routerze. W tym przewodniku omówię obie metody na przykładzie ExpressVPN. Jeśli nie chcesz korzystać z ExpressVPN, te instrukcje konfiguracji mogą być używane z innymi dostawcami najwyższego poziomu. Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami i na stronach pomocy technicznej dostawcy, aby znaleźć wszelkie instrukcje instalacji.

Jak zainstalować VPN na routerze TP-Link – przewodnik krok po kroku

W tym przewodniku użyję ExpressVPN, aby wyjaśnić, jak zainstalować klienta VPN na routerze TP-Link.

Powiem jasno, że routery TP-Link można skonfigurować przy użyciu 2 różnych metod. Pierwszy nie wymaga flashowania routera, ale wymaga ręcznej konfiguracji w Twoim imieniu. Druga metoda obejmuje 2 etapy: flashowanie routera TP-Link za pomocą DD-WRT, a następnie zainstalowanie klienta VPN na routerze flashowanym. Ręczne konfiguracje będą się różnić w zależności od dostawcy VPN, dlatego sugeruję sprawdzenie strony pomocy w celu uzyskania instrukcji, jak ręcznie skonfigurować VPN na routerze TP-Link. W przypadku ExpressVPN oto link do ich szczegółowego przewodnika.

Jeśli chodzi o drugą metodę, możesz wykonać poniższe czynności, aby skonfigurować dowolny router TP-Link, o ile jest on zgodny z DD-WRT. Oto lista obsługiwanych routerów dla DD-WRT, sprawdź, czy router znajduje się na liście, zanim przejdziesz do poniższej procedury krok po kroku. Jeśli Twojego routera nie ma na tej liście i nie możesz znaleźć ręcznej instrukcji konfiguracji dla swojej sieci VPN, możesz kupić router zgodny z siecią VPN, aby nieco ułatwić ten proces.

Krok 1 – Flashowanie routera TP-Link za pomocą DD-WRT

Jeśli sprawdziłeś wyżej wspomnianą listę i zobaczyłeś, że router TP-Link obsługuje DD-WRT, możesz przejść do instrukcji instalacji.

Na początek wyjaśnię, co oznacza „flashowanie routera”. Router jest mniej więcej małym komputerem. Działa na oprogramowaniu układowym; system operacyjny routera. Nie wszystkie oprogramowanie układowe daje możliwość zainstalowania klienta VPN na routerze, więc musisz to zrobić, zanim będzie to możliwe. Flashowanie routera oznacza dokładnie to; proces zmiany oprogramowania układowego (systemu operacyjnego) routera.

OSTRZEŻENIE: Flashowanie routera jest bardzo technicznym procesem, więc musisz być ostrożny. Proces jest dość prosty, ale musisz upewnić się, że router jest zgodny i że masz prawidłowe oprogramowanie układowe routera. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak sflashować router za pomocą DD-WRT do litery T i nie zapomnij przeprowadzić badań.

Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz na skonfigurowanie tego kroku. Gdy masz pewność, że masz pobrane prawidłowe oprogramowanie, reszta zajmie Ci tylko 20 minut.

Krok 2 – Instalacja klienta VPN na routerze TP-Link

Po sflashowaniu routera TP-Link za pomocą DD-WRT, czas zainstalować klienta VPN na nowym kompatybilnym routerze. Będę używać ExpressVPN, aby pokazać, jak zainstalować klienta VPN, ale proces działa w przypadku większości usług VPN.

Konfiguracja instalacji

 1. Zaloguj się do ExpressVPN. Iść do Skonfiguruj ExpressVPN.
 2. Kliknij Konfiguracja ręczna i wybierz OpenVPN.
 3. Pobierz .ovpn plik.
 4. Przejdź do konfiguracji routera TP-Link. Można to uzyskać, wpisując adres IP routera w pasku adresu przeglądarki. Możesz znaleźć adres IP z tyłu routera wraz z resztą informacji identyfikujących.
 5. W panelu sterowania dla DD-WRT znajdź Usługi i kliknij VPN.
 6. Włącz Uruchom klienta OpenVPN opcja.

Na razie w porządku? Świetny!

Teraz zauważysz, że jest kilka pól, które musisz wypełnić. Nie martw się, masz wszystkie potrzebne informacje w właśnie pobranym pliku .ovpn.

Instalacja techniczna

Otwórz plik za pomocą edytora tekstu. Większość ludzi ma NotePad na swoich komputerach, który działa idealnie do tego, co musisz zrobić.

Plik zawiera wiele informacji o kliencie VPN, ale wszystko, co musisz znaleźć, to adres IP / nazwa serwera, port, klucz uwierzytelniania TLS, certyfikat certyfikatu, certyfikat klienta publicznego i klucz klienta prywatnego.

Znalezienie tych informacji jest w rzeczywistości dość łatwe:

 • Adres IP / nazwa i port serwera: Znajdź słowo „zdalne” w swoim pliku. Zobaczysz wiersz z adresem i 4 cyframi. Adres będzie zgodny z tym wzorem: xxxx.copythisaddress.com. Skopiuj adres i wstaw go w pole IP / Nazwa serwera. Następnie skopiuj 4 liczby widoczne bezpośrednio po adresie i wklej je w polu Port.
 • Klucz uwierzytelniania TLS: Szukaj . Jeśli przewiniesz trochę później, znajdziesz . Skopiuj tekst między tymi dwoma tagami. Rozpocznij kopiowanie tam, gdzie jest napisane „ROZPOCZNIJ Klucz statyczny OpenVPN”I zatrzymaj się po„KONIEC Klucz statyczny OpenVPN„. Wklej te informacje do pola Klucz uwierzytelniania TLS na stronie konfiguracji routera.

Widzisz, jak łatwy był ten krok? To wszystko, co musisz zrobić dla każdego kroku! Po prostu skopiuj tekst i wklej go w pola. Oto tagi, których należy szukać w pliku .ovpn, aby można było skopiować tekst:

 • CA Cert: szukać i
 • Klient publiczny: szukać i
 • Klient prywatny: szukać i

Po wklejeniu wszystkich informacji do odpowiednich pól kliknij Zapisz, a następnie Zastosuj ustawienia.

Otóż ​​to! Oficjalnie zainstalowałeś klienta VPN na routerze TP-Link!

Aby upewnić się, że wszystkie systemy działają, przejdź do Status i kliknij OpenVPN. Powinieneś zobaczyć „Klient: STAN POŁĄCZONY”. Oznacza to, że Twoja sieć VPN jest połączona i możesz zacząć z niej korzystać.

Daj mi znać w komentarzach, czy ten poradnik był pomocny, i podziel się swoimi doświadczeniami z routerami skonfigurowanymi w sieci VPN, abyśmy wszyscy mogli je przeczytać!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map