BitTorrent vs uTorrent – Który z nich rządzi

Korzystanie z torrentów jest jednym z najpopularniejszych sposobów na bezpłatny dostęp do materiałów chronionych prawem autorskim. Ludzie używają torrentów z wielu powodów, od rozrywki po profesjonalne potrzeby, takie jak zdobycie oprogramowania. Chociaż istnieje wiele narzędzi do pobierania torrentów, dwa wyróżniają się ogromną popularnością – BitTorrent i uTorrent. Ogólnie rzecz biorąc, obie te aplikacje mają podobne pochodzenie i zasadniczo spełniają tę samą funkcję. Ale gdy schodzisz pod powierzchnię, możesz zauważyć pewne znaczące różnice. Rzućmy okiem na niektóre z nich.


BitTorrent vs uTorrent - Który z nich rządzi

BitTorrent vs uTorrent – Który z nich rządzi

Jakie są główne różnice między BitTorrent a uTorrent?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o BitTorrent, jest to, że jest to oprogramowanie P2P lub peer to peer. Jako taki jest bardzo popularny i służy do przesyłania i pobierania torrentów na całym świecie.

BitTorrent jest w zasadzie zmienioną marką wersji uTorrent, która została uruchomiona po przejęciu uTorrent.

Natomiast uTorrent został stworzony jako platforma open source do pobierania torrentów. Wersja podstawowa była dostępna bezpłatnie, a wersja płatna plus dostępna w cenie. uTorrent jest również dostępny na wszystkich popularnych systemach operacyjnych i platformach.

Pod względem bezpieczeństwa BitTorrent jest lepszy, ponieważ nie obsługuje wielu reklam. To czyni go lepszym pod względem bezpieczeństwa. Jednak uTorrent ma wiele wbudowanych i wyskakujących reklam. Dla wielu może to być irytujące, a niektórzy mogą stosować narzędzia blokujące reklamy w celu zadowalającego korzystania z witryny.

Aby korzystać z uTorrent, użytkownik musi mieć świadomość, że jego bezpieczeństwo zostanie naruszone. Ponieważ twórcy reklam będą śledzić swoje działania w celu zapewnienia lepiej ukierunkowanych reklam, ich prywatność jest zagrożona.

BitTorrent vs uTorrent: co jest szybsze?

Gdy wybierzesz dowolną witrynę lub oprogramowanie do pobierania torrentów, ogólna prędkość powinna być twoim priorytetem. Ponadto należy wziąć pod uwagę aspekt bezpieczeństwa. W związku ze zwalczaniem piractwa na całym świecie potrzebujesz podstawowej formy szyfrowania. Zapewni to cienką warstwę bezpieczeństwa.

Pod względem prędkości BitTorrent jest znacznie szybszy, a średnie prędkości sięgają 75 kb / s. Z drugiej strony, uTorrent taktuje tylko z prędkością około 10 kb / s. Istnieje jednak wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Na przykład liczba aktywnych siewników dla dowolnego torrenta będzie miała ogromny wpływ na ogólną prędkość, którą można osiągnąć. Nawet wcześniej plan przepustowości na urządzeniu internetowym musi obsługiwać maksymalne osiągalne prędkości. W przeciwnym razie zawsze osiągniesz limit prędkości określony przez Twojego dostawcę usług internetowych.

Te dwa czynniki razem determinują dużą część tego, co wchodzi w szybkie torrentowanie.

BitTorrent vs uTorrent: Kompatybilność

Istnieją również inne różnice między dwoma programami istotnymi dla różnych platform. Na przykład na platformie Mac OS BitTorrent jest znacznie lepszym wyborem, ponieważ zapewnia opcję jednoczesnego pobierania. uTorrent nie obsługuje tej funkcji w systemie Mac OS.

Z drugiej strony zarówno BitTorrent, jak i uTorrent działają na platformie Android. Istnieje jednak wyraźna różnica w ich wydajności, ponieważ BitTorrent znacznie przewyższa uTorrent. Wśród innych funkcji, BitTorrent obsługuje nieco mniej języków niż uTorrent na 66, w przeciwieństwie do 67.

BitTorrent jest trzy razy większy niż uTorrent. Jednak w praktyce różnica jest nieznaczna, ponieważ BitTorrent zajmuje 3 MB pamięci, w przeciwieństwie do uTorrenta 1 MB pamięci.

Co więcej, BitTorrent ma nieco ograniczoną kompatybilność w porównaniu do uTorrent. BitTorrent jest dostępny tylko na komputery i urządzenia mobilne. Jednak uTorrent jest dostępny na urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych oraz w Internecie. Tak więc dla osób, które nie chcą pobierać oprogramowania torrent, lepszym wyborem jest korzystanie z internetowej wersji uTorrent.

Wreszcie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, BitTorrent ma przewagę, ponieważ nie przechowuje tyle danych użytkowników, co uTorrent. Tak więc, jeśli w dowolnym momencie agencja rządowa oskarży cię o piractwo internetowe, użycie BitTorrenta zapewni ci większe bezpieczeństwo.

Jak zachować ochronę podczas korzystania z torrentów?

Chociaż zarówno BitTorrent, jak i uTorrent mają swoje zalety, zapewniają użytkownikom niewiele lub wcale nie zapewniają bezpieczeństwa. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym piractwo lub dostęp do stron z torrentami jest zabroniony, masz problem. Uzyskanie dostępu do takich stron bez korzystania z VPN jest niebezpieczną rzeczą. Z tego powodu możesz wpaść w poważne kłopoty prawne.

Istnieje jednak wiele sposobów uniknięcia śledzenia stron pirackich. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest skorzystanie z VPN. Wirtualna sieć prywatna zasadniczo maskuje twój adres IP i daje dostęp do wielu serwerów innych niż twój. Jest to bardzo przydatne do torrentowania z wielu powodów, które omówimy poniżej.

Po pierwsze, jeśli twój adres IP jest zamaskowany, twój dostawca usług internetowych lub inna agencja nadzoru nie może zlokalizować twojej pozycji. To czyni ich niezdolnymi do wszczynania kroków prawnych przeciwko tobie za torrentowanie. Po drugie, korzystanie z różnych serwerów umożliwia dostęp do stron internetowych, które mogą zostać zbanowane w twoim regionie. W ten sposób może potencjalnie dać ci dostęp do stron, których w innym przypadku nie możesz używać.

Kolejną ważną korzyścią, jaką można uzyskać dzięki korzystaniu z VPN do torrentowania, jest szybkość. Wszyscy wiedzą, że dostawcy usług internetowych ograniczają prędkość, gdy dowiadują się, że użytkownik torrentuje. Dzięki VPN ISP nie widzi tego, co robisz, więc Twoje prędkości będą lepsze podczas torrentowania z VPN niż robienie tego bez VPN.

Wreszcie, z powodu rosnących zakazów rządowych na stronach z torrentami, wiele z nich wymaga od odwiedzających dostępu do nich za pomocą VPN. Więc nawet do odwiedzania stron z torrentami, które możesz normalnie odwiedzić, możesz potrzebować VPN, aby uzyskać bezpośredni dostęp.

Której sieci VPN powinienem używać do torrentowania?

Na rynku istnieją niezawodne sieci VPN do torrentowania. Jednak nie wszystkie pozwalają na torrenty. Po wybraniu VPN upewnij się, że zezwala on na P2P. Jeśli wybierzesz VPN, który nie zezwala na P2P, mogą zablokować twoje konto użytkownika, jeśli pobierasz torrenty, więc bądź ostrożny.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map