Jak skonfigurować ustawienia DNS na routerach DD-WRT

Jeśli posiadasz router DD-WRT, prawdopodobnie wiesz, że możesz odblokować pełny potencjał routera. Mówię o instalacji VPN na routerze DD-WRT i wielu innych rzeczach, które możesz teraz zrobić. Cóż, pełny potencjał nie zostanie osiągnięty, dopóki nie wiesz, jak zmienić ustawienia DNS. Nie martw się, poniższy przewodnik pokaże Ci dokładnie, jak to zrobić.


Jak zmienić ustawienia DNS na routerach DD-WRT

Jak zmienić ustawienia DNS na routerach DD-WRT

Routery DD-WRT i DNS

Router DD-WRT to router z zainstalowanym specjalnym oprogramowaniem układowym o nazwie DD-WRT. DD-WRT to alternatywne oprogramowanie OpenSource oparte na systemie Linux, odpowiednie dla szerokiej gamy routerów WLAN w celu zwiększenia ich wydajności i funkcji. Po pierwsze, różni się znacznie od routera, który daje ci dostawca Internetu przy zakupie umowy na dostęp szerokopasmowy. Po drugie, kiedy masz DD-WRT na routerze, możesz zwiększyć stabilność routera bezprzewodowego, prywatność, a co najważniejsze, bezpieczeństwo sieci. Możesz nawet z łatwością zainstalować wirtualną sieć prywatną na routerze, jeśli jest oznaczony jako DD-WRT.

Flashowanie routera za pomocą DD-WRT może być dość zniechęcające. Dlatego większość osób, które nie mają wiedzy technicznej, kupuje tylko wersję flashowaną.

Teraz, aby przejść do części DNS. Skrót od Domain Name System, DNS to książka telefoniczna Internetu. Po wejściu do określonej witryny internetowej w przeglądarce słowa wpisane przed naciśnięciem przycisku „Enter” zostaną skierowane na serwer DNS. Tam są one tłumaczone na adres IP i wysyłane z powrotem do przeglądarki w celu załadowania strony. Widzisz, komputery nie rozumieją języka, który mówimy, działają na cyfrach, które nazywamy adresami IP. Tak dzieje się za kulisami za każdym razem, gdy próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej. Ponadto zmiana DNS na dowolnym urządzeniu może być bardzo korzystna, jeśli chodzi o korzystanie z Internetu. Zanim powiem ci, jak to zrobić, spójrz na najlepsze najlepsze serwery DNS, których możesz użyć:

 • Google
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4
 • OpenDNS:
  • 208,67.222.222
  • 208,67.220.220

Krok 1: Uzyskaj adres IP routera

Ok, więc jeśli zaznaczyłeś jak sflashować router za pomocą DD-WRT, prawdopodobnie jesteś teraz trochę nieszczęśliwy. Nie martw się, gdy skończysz lub masz już flashowaną wersję, proces nie będzie łatwiejszy. Zmiana DNS na routerze to proste zadanie. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe kroki, w zależności od twojego podejścia.

Najpierw musisz uzyskać adres IP routera, aby uzyskać dostęp do jego ustawień DNS. Przedstawiłem Ci przewodnik na komputerach PC i Mac. Sprawdź je i postępuj zgodnie z instrukcjami, z którego urządzenia korzystasz.

Uzyskaj adres IP routera na MacOS

Na komputerze Macintosh proces ten powinien zająć tylko kilka minut. Nie są wymagane żadne umiejętności techniczne, spójrz:

 1. Na komputerze Mac dotknij na znak Apple w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz Preferencje systemu.Preferencje Mac
 3. Udaj się do Sieć.Wybierz sieć
 4. Teraz kliknij zaawansowane.Zaawansowane opcje
 5. Wybierz TCP / IP. Adres IP routera powinien być tam, gdzie wskazuje strzałka. Adres IP routera

Uzyskaj adres IP routera na komputerze z systemem Windows

Uzyskanie adresu IP routera na komputerze z systemem Windows jest nieco trudniejsze niż na komputerze Mac. Musisz podać kilka rzeczy tu i tam, zanim poznasz adres IP. Nie martw się, poprowadzę cię przez to. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Na laptopie przejdź do „Wiersza polecenia”.Wiersz polecenia
 2. Wpisz następujące polecenie: „ipconfig”. Nie używaj cytatów.
 3. Zobaczysz informacje o swojej sieci przed sobą.
 4. Adres IP routera powinien znajdować się obok Brama domyślna.Windows IP routera

Krok 2: Zmień DNS na routerze DD-WRT

Teraz, gdy masz już adres IP routera, możesz łatwo zmienić ustawienia DNS. Kroki, które masz zamiar wykonać, są dość łatwe, więc nie martw się tym, że nie rozumiesz, co zobaczysz. Aby tego dokonać, nie musisz być obeznany z technologią. Zróbmy to?

 1. Otwórz dowolną przeglądarkę, w której czujesz się komfortowo.
 2. Przejdź do strony ustawień routera. Możesz to zrobić, wpisując adres IP routera, który właśnie dostałeś w pasku adresu przeglądarki.
 3. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu poświadczeń. Wpisz nazwę użytkownika i hasło. Jeśli nadal są domyślnie, najczęściej jest to „admin”.
 4. Spowoduje to przejście do strony głównej routera DD-WRT.
 5. Tam naciśnij Ustawienia, a następnie Ustawienia podstawowe.Konfiguracja - konfiguracja podstawowa
 6. Teraz przewiń stronę w dół, a zobaczysz obszar Ustawienia serwera adresów sieciowych.
 7. Istnieją trzy pola zatytułowane Statyczny DNS 1 i Statyczny DNS 2.
 8. Wpisz preferowane serwery DNS.Ustawienia DNS w DD-WRT
 9. Na koniec przewiń w dół i kliknij „Zastosuj ustawienia”.Zastosuj ustawienia
 10. Jesteś skończony. Pomyślnie zmieniłeś serwery DNS na routerze DD-WRT.

5 najlepszych routerów DD-WRT

Jeśli nie wiesz, jak obchodzić się z routerami DD-WRT, wybrałem te najlepsze, które możesz zdobyć, aby zwiększyć swoje wrażenia z korzystania z Internetu. Sprawdź je poniżej:

 • Netgear R7000
 • Netgear R6400V2
 • Linksys WRT3200ACM
 • Asus RT-AC5300
 • Asus RT-AC56U
 • Linksys WRT1200AC
 • Netgear R9000

Dlaczego warto zmieniać serwery DNS na routerach DD-WRT?

Otrzymasz wiele korzyści ze zmiany ustawień DNS na routerze. Gdy subskrybujesz dowolną usługę internetową, twój dostawca usług internetowych automatycznie przypisuje ci kilka ustawień, w tym serwer DNS, którego używasz podczas uzyskiwania dostępu do Internetu. Jeśli jednak dostawca usług internetowych nie zainwestuje dużo w swoje serwery, możesz napotkać pewne problemy, szczególnie szybkość. Zobaczmy, co przyniesie Ci ręczna konfiguracja DNS w przyszłości.

Prędkość połączenia

Czy byłeś kiedyś świadkiem nagłego spadku połączenia internetowego? Wszyscy to znacie i powiedzcie, kiedy to nastąpi: „Przeciążenie”. Tak, serwery Twojego dostawcy usług internetowych mogą zostać łatwo przeciążone, zwłaszcza jeśli w Twoim kraju nie ma wielu dostawców usług internetowych. Po zmianie serwera DNS możesz połączyć się z serwerem, w którym nie ma godzin szczytu.

Wyobraź sobie na przykład, że łączysz się z serwerem DNS, na którym pora nocna w Twoim kraju jest najwyższa? Oznacza to, że wszyscy w tym regionie śpią i możesz swobodnie wędrować po Internecie bez żadnych problemów z opóźnieniami. To jest w świecie techniki. Jednak w rzeczywistości nie zauważysz dużej różnicy, ale twoja strona ładuje się znacznie szybciej niż wtedy, gdy działałeś na serwerach twojego dostawcy usług internetowych.

Uzyskaj dostęp do treści objętych ograniczeniami geograficznymi

Nie można tego zrobić, zmieniając sam serwer DNS. Musisz zainwestować w usługę inteligentnego serwera proxy DNS, aby ją uruchomić. Może chcesz, żebym najpierw wszystko wyjaśnił. Kanały strumieniowe są dostępne na całym świecie, ale są ograniczone do ich własnego regionu. Innymi słowy, usługi przesyłania strumieniowego zezwalają tylko na niektóre treści w określonych krajach. Najczęstszym sposobem egzekwowania tych ograniczeń jest sprawdzenie adresu IP widza i próba ustalenia dokładnej lokalizacji.

Smart DNS to połączenie serwerów DNS i taktycznie zlokalizowanych serwerów proxy. Przekierowuje część twojego ruchu internetowego, co pomaga oszukać kanał, aby myślał, że uzyskujesz dostęp do jego witryny z kraju. W rezultacie będziesz mieć pełny dostęp do treści kanału, mimo że fizycznie jesteś poza jego zasięgiem. Teraz nie wszystkie usługi Smart DNS są gotowe do tego zadania. Właśnie dlatego zacząłem przeglądać 3 z najlepsze usługi Smart DNS tam. Pamiętaj, że 2 z nich to dostawcy wyłącznie VPN. Tutaj są:

ExpressVPN

ExpressVPN jest jednym z największych dostawców VPN na świecie. Oferują dużą różnorodność geograficzną serwerów. Mówimy o ponad 2000 serwerach w 94 krajach. Ponadto VPN ma prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs. Nie musisz być tak technicznie świadomy, aby współpracować z klientami bez względu na platformę, z której korzystasz.

Jeśli chodzi o MediaStreamer, dobrze znane jest odblokowywanie setek kanałów bez komplikacji. Dostarczają ci wszystkich informacji potrzebnych do skonfigurowania usługi Smart DNS na twoim urządzeniu. Nie martw się, odzyskali cię. Jeśli nie podoba Ci się ich usługa (wątpię w to), możesz poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli nie upłynął okres 30 dni.

BulletVPN

BulletVPN, z siedzibą w Estonii z pewnością jest dość szybka, jeśli chodzi o szybkość. Niezależnie od tego, czy odblokowujesz usługi z ograniczeniami geograficznymi, takie jak Netflix, czy omijając filtry kontrolowane przez rząd, ta sieć VPN może to zrobić z łatwością. Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​VPN jest krok wstecz, jest to, że ma tylko serwery w 30 krajach, co jest nieco małe w porównaniu z innymi VPNami tam dostępnymi.

Mówimy jednak o inteligentnym serwerze proxy DNS, a ten dostawca VPN ma jedną usługę. Dziesiątki kanałów mogą być w zasięgu ręki, jeśli zdecydujesz się zainwestować w BulletVPN.

Unlocator

Unlocator oferuje usługę Smart DNS jak żadna inna, jeśli chcesz odblokować kanały przesyłania strumieniowego. Duńska firma oferuje 7-dniowy okres próbny, który nie obejmuje podawania danych karty kredytowej.

Przekonasz się, że usługa oferuje szybki sposób odblokowania usług medialnych, które obejmują ponad 233 kanały na całym świecie. Mówię o Hulu, Netflix, ABC, Disney Movies Anywhere, ESPN, Sky i Spotify. Sprawdź ich witrynę internetową, aby uzyskać pełną listę obsługiwanych usług. Jeśli podoba Ci się ich usługa, możesz postępować zgodnie z instrukcjami instalacji dostępnymi na stronie, aby pomóc w konfiguracji.

Czy to jest bezpieczne??

Nie chodzi o to, że nie są bezpieczne, po prostu nie dodają nic więcej do twojego połączenia. Smart DNS to narzędzie do ominięcia regionalnych ograniczeń, kropka. Jeśli szukasz dodatkowego bezpieczeństwa, VPN jest dobrym rozwiązaniem.

Sieci VPN zapewniają lepszą prywatność niż serwery proxy, ponieważ sieci VPN szyfrują ruch i ukrywają Twój prawdziwy adres IP. Część ochrony dotyczy tylko sieci VPN. Bez względu na to, jak bezpieczny jest serwer, którego używasz ze Smart DNS, nie zyskujesz dodatkowej warstwy ochrony, której wszyscy potrzebujemy, kiedy uzyskujemy dostęp do Internetu. Dostrzeganie przez dostawcę usług internetowych tego, co robisz w zaszyfrowanym tunelu VPN, jest znacznie trudniejsze lub prawie niemożliwe.

Jeśli więc jesteś maniakiem bezpieczeństwa, który dobrze zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z Internetem w dzisiejszych czasach, sugeruję skorzystanie z VPN. Jeśli jesteś tutaj tylko w celu przesyłania strumieniowego, najlepszym rozwiązaniem jest Smart DNS, ponieważ nie następuje spadek połączenia, ponieważ nie będziesz szyfrować danych. Aby ci pomóc w poszukiwaniu najlepsza sieć VPN dla routerów DD-WRT, sprawdź tabelę poniżej.

Jak skonfigurować DNS na routerach DD-WRT – końcowe myśli

Masz to. Teraz możesz uwolnić się od tego, co narzucił ci twój dostawca usług internetowych w momencie, gdy powiedziałeś „Zgadzam się” i „Połącz”. Routery DD-WRT są bardzo pomocne, jeśli chodzi o instalowanie oprogramowania bez konieczności przechodzenia przez irytujące kwestie techniczne. Zmień ustawienia DNS i ciesz się zupełnie innymi wrażeniami z Internetu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map