Jak zmienić DNS w Samsung Smart TV

Jedną z głównych zalet posiadania telewizora Samsung Smart TV jest dostęp do dziesiątek aplikacji do przesyłania strumieniowego. Obejmuje to między innymi Youtube, Netflix, Hulu i wiele innych. Jednak na moim urządzeniu pojawiło się kilka problemów, jeśli chodzi o szybkość i zawartość dostępną w moim regionie. Nie martw się, znalazłem sposób na obejście tego. Jeśli napotykasz te same problemy, ten przewodnik nauczy Cię, jak zmienić DNS w Samsung Smart TV i cieszyć się jakością tego urządzenia do maksimum.


Jak zmienić DNS w Samsung Smart TV

Jak zmienić DNS w Samsung Smart TV

Co to jest DNS?

Po zarejestrowaniu się u lokalnego usługodawcy internetowego w celu uzyskania połączenia z Internetem otrzymasz natychmiast określone informacje. Obejmuje to adres IP i serwer DNS przypisany automatycznie przez usługodawcę internetowego.

System nazw domen lub DNS dla skrótów to język internetu. Podobnie jak nasze różne języki i style pisania, przeglądarki internetowe mają swój własny sposób komunikacji.

Możesz tego nie wiedzieć, ale wpisanie adresu URL i odwiedzenie strony nie jest tak proste, jak myślisz. Wprowadzone słowa zostaną wysłane na serwer DNS, przetłumaczone na adres IP, a następnie odesłane do przeglądarki, aby zrozumiała, co chcesz i załadowała stronę.

Jeszcze jedno: serwery DNS są w większości odpowiedzialne za prędkość, którą ostatecznie uzyskasz. Jeśli serwer jest wyłączony lub przeciążony, zauważysz drastyczny spadek połączenia internetowego.

Istnieją bezpłatne serwery DNS, na które możesz się przełączyć. Oto kilka:

 • Google
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4
 • OpenDNS:
  • 208,67.222.222
  • 208,67.220.220

Jak zmienić ustawienia DNS w Samsung Smart TV

Podobnie jak każde urządzenie podłączone do Internetu, telewizory Samsung Smart współużytkują DNS twojej sieci po połączeniu. Naraża to go na kilka problemów z Internetem, z których jednym jest oczywiście prędkość Internetu. Nie martw się. Zrób to, co robiłem za dnia i zmień ustawienia DNS na swoim urządzeniu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, oto jak to zrobić:

 1. Włącz telewizor Samsung Smart TV.
 2. Naciśnij przycisk Menu na pilocie.
 3. W menu głównym wybierz „Sieć”.Samsung Smart TV DNS
 4. Przejdź do stanu sieci.Samsung Smart TV - Stan sieci
 5. Poczekaj kilka sekund. Na dole stanu sieci wybierz przycisk „Ustawienia IP”.
 6. Przejdź do „Ustawienia DNS”.Ustawienia DNS Samsung Smart TV
 7. Wybierz „Wprowadź ręcznie”.Wprowadzić ręcznie
 8. Wpisz DNS, na który chcesz zmienić.
 9. Jesteś skończony.

Po co zmieniać DNS w Samsung Smart TV?

Serwery DNS, które otrzymujesz od dostawcy usług internetowych, nie zawsze są niezawodną opcją. Niezależnie od tego, czy przesyłasz strumieniowo YouTube czy odcinek swojej ulubionej serii Netflix, na pewno wystąpią problemy z buforowaniem. Tak więc zmiana serwera DNS jest najlepszą dostępną opcją. Poniżej przedstawię trochę korzyści, jakie przyniosą ci zmiany opcji DNS w telewizorach Samsung Smart. Spójrz.

Lepsza prędkość

Przesyłanie strumieniowe treści to jedna z największych zalet posiadania Smart TV w domu. Mówiąc w szczególności o telewizorach Samsung, możesz znaleźć wiele usług przesyłania strumieniowego, które ułatwią ci korzystanie. Od Hulu, Netflix po CW TV – wszystko jest dostępne do wzięcia.

Jednak przy wolnym połączeniu nie będziesz mógł korzystać z żadnej z tych funkcji. Wszystko, co dostajesz, to pewne opóźnienia i wiele znaków buforujących.

Gdy ręcznie skonfigurujesz DNS na swoim Smart TV, będziesz w stanie obejść to, co narzucił ci twój dostawca usług internetowych. Oznacza to, że połączysz się z serwerem, który nie jest przeciążony przez subskrybentów Twojego dostawcy usług internetowych. Nigdy nie wiadomo, może to zapewnić serwerowi w innym regionie z inną strefą czasową. Dzięki temu godziny szczytu będą się różnić i mogą być w momencie, gdy śpisz.

Bez względu na przyczynę nie powinieneś cierpieć z powodu złego połączenia internetowego tylko dlatego, że Twój dostawca usług internetowych dał zły serwer. Myśl nieszablonowo i ręcznie zmień serwer.

Ominięcie regionalnych ograniczeń

Ten wymaga konfiguracji DNS, ale przy pomocy usługi Smart DNS. Gdy na telewizorze pojawi się aplikacja kanału strumieniowego, możesz z niej korzystać, po prostu łącząc się z Internetem. Jednak wcale tak nie jest. To, co dostajesz, zależy od twojego adresu IP, ponieważ usługa przesyłania strumieniowego zerknęła na to, aby dać ci dostęp.

Weźmy na przykład Netflix, biblioteka strumieniowa dostępna w USA jest znacznie większa niż ta w Wielkiej Brytanii. To samo dotyczy każdego kraju na świecie, w którym istnieją różne katalogi treści. Dzięki usłudze Smart DNS, takiej jak ExpressVPN, BulletVPN i Unlocator, możesz pojawić się w kraju, w którym kanał oferuje dostęp do transmisji strumieniowej.

Z kolei BBC iPlayer jest dostępny tylko w Wielkiej Brytanii. Inteligentny DNS zmienia części w adresach URL, które pokazują twoją aktualną lokalizację. W rezultacie będziesz wyglądać tak, jakbyś był w Wielkiej Brytanii i uzyskał bezpośredni dostęp do kanału. Będę mówić o najlepsze usługi Smart DNS później w artykule.

Jak zmienić region Samsung Smart TV

Niezależnie od tego, czy zmienisz DNS, czy nie, nie będziesz w stanie wykorzystać pełnego potencjału Smart TV, jeśli jest on powiązany z określonym regionem. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Hulu nie jest dostępny do pobrania, gdy mieszkasz poza USA? Wynika to z ograniczeń geograficznych. Każde terytorium na całym świecie ma określony katalog aplikacji, do których można uzyskać dostęp.

Zmiana DNS nie załatwi sprawy, pomaga tylko oglądać kanały po ich pobraniu. Aby uzyskać dostęp do tych zastrzeżonych aplikacji, musisz zmień region Samsung Smart TV. To bardzo proste, jeśli dokładnie wykonasz podane kroki.

Jak bezpieczna jest zmiana Twojego DNS?

Ani trochę. Nie dodaje żadnej dodatkowej warstwy ochrony do twoich działań związanych z przeglądaniem. Wszystko, co robisz, to zmiana serwera, przez który byłeś połączony. Poza tym VPN są nadal najlepszym narzędziem bezpieczeństwa.

VPN przekierowuje cały ruch przez zaszyfrowane tunele. Pozwala to uniknąć niechcianych prób podważenia przez twojego dostawcę usług internetowych lub rząd. Co więcej, dzięki wysokim protokołom bezpieczeństwa hakerzy i cyberprzestępcy nigdy nie będą mogli uzyskać dostępu do twoich prywatnych danych bez względu na to, jak bardzo się starają.

Jako urządzenie, Samsung Smart DNS nie jest natywnie kompatybilny z klientami VPN. Jeśli chcesz udostępnić połączenie VPN, musisz to zrobić zainstaluj VPN na routerze. Gdy to zrobisz, każde urządzenie w zasięgu sieci będzie korzystać z bezpiecznego podejścia do Internetu.

Poniżej znajdziesz najlepsze VPN dla Samsung Smart TV. Skorzystaj z tego stołu i wybierz według swoich potrzeb.

Najlepszy inteligentny DNS dla Samsung Smart TV

Omijanie ograniczeń geograficznych jest tym, co najlepiej robią usługi Smart DNS, a raczej powinienem powiedzieć, co robią, kropką. Jak wspomniałem wcześniej, Smart DNS to usługa umożliwiająca dostęp do treści o ograniczeniach regionalnych, a nie ochronę danych. Możesz znaleźć wielu dostawców oferujących tę usługę, ale nie wszyscy są tego wart. Dlatego przetestowałem parę i wyszedłem z najlepszymi do użycia. A wyniki są następujące:

ExpressVPN

ExpressVPN to niezawodny dostawca VPN, który pozwala użytkownikom korzystać z ponad 2000 serwerów na całym świecie. Bez względu na to, że jest jedną z najlepszych sieci VPN na świecie, ta oferuje jedną inteligentną usługę DNS. MediaStream to jego nazwa, która umożliwia odblokowanie ponad 150 kanałów transmisji strumieniowej na całym świecie.

Co więcej, ten dostawca oferuje przewodniki na swojej oficjalnej stronie internetowej, które poprowadzą Cię przez proces ustawiania Smart DNS na dowolnym możliwym urządzeniu. Jest to trochę drogie, ale ostatecznie dostaniesz to, za co zapłaciłeś.

BulletVPN

BulletVPN oferuje mnóstwo usług za przyzwoitą opłatę abonamentową. Jest wciąż nowy na rynku, więc jego sieć serwerów jest trochę mała. Oczekujemy, że wraz z upływem czasu wzrośnie jeszcze bardziej. Ta sieć VPN jest doskonałym narzędziem do bezpieczeństwa. Cóż, czego brakuje na serwerach, składa się z protokołów bezpieczeństwa.

Wtedy mówimy o VPN. Z drugiej strony BulletVPN oferuje również usługę Smart DNS. Pamiętaj, że kiedy subskrybujesz, nie możesz wybrać funkcji, które chcesz uzyskać w ramach subskrypcji. Zyskujesz zarówno VPN, jak i Smart DNS na jednym koncie. BulletVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że ​​nie masz nic do stracenia u tego dostawcy. Weź to na jazdę próbną, jeśli chcesz.

Unlocator

Unlocator istnieje od 2013 roku. Zapewnia streamerom internetowym ponad 230 kanałów odblokowanych i gotowych do użycia. Ze względu na dużą liczbę usług przesyłania strumieniowego jest uważany za klienta nr 1 w branży inteligentnego DNS.

Ponadto w chwili obecnej Unlocator oferuje usługę VPN. W ten sposób możesz chronić swoje działania online i ukryć swoją tożsamość podczas korzystania z Internetu. Usługa wcale nie jest droga. Możesz zapisać się na bezpłatny 7-dniowy okres próbny, a następnie wnieść opłatę 4,95 $ miesięcznie.

Jak zmienić DNS w Samsung Smart TV – Podsumowanie

Konfigurowanie DNS na dowolnym urządzeniu jest bardzo łatwe. Przedstawiłem Ci bardzo obszerny przewodnik krok po kroku, jeśli kiedykolwiek napotkasz problemy z telewizorem Samsung Smart. Odtąd będziesz świadkiem ogromnej różnicy między tym, co robi teraz Twój telewizor, a tym, co było wtedy w stanie zrobić na serwerze Twojego usługodawcy internetowego. Cieszyć się.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map