Jak zmienić ustawienia DNS na Amazon Fire Stick

Fire Stick to świetne urządzenie do obsługi, gdy jesteś stałym streamerem. Jednak, choć może to być doskonałe, nie można uniknąć problemów, które mogą napotkać twoje połączenie internetowe. Czy jest tam W tym samouczku dowiesz się, jak zmienić ustawienia DNS na Fire Stick, aby obejść dławienie Internetu twojego dostawcy Internetu i ominąć ograniczenia geograficzne. Idź za mną.


Jak zmienić ustawienia DNS na Fire Stick

Jak zmienić ustawienia DNS na Fire Stick

Jak ręcznie skonfigurować DNS w Amazon FireStick

Przed zmianą ustawień DNS pamiętaj, aby zapisać aktualne adresy serwerów lub ustawienia na kartce papieru. Bardzo ważne jest, aby zachować te liczby do celów tworzenia kopii zapasowych, na wypadek gdybyś musiał wrócić do nich w dowolnym momencie. Jeśli proces zmiany DNS wydaje się przytłaczający, możesz zamiast tego zainstalować VPN na Fire Stick.

Możesz użyć publicznego DNS Google. Jest bardzo niezawodny i bezpłatny.

 • 8.8.8.8
 • 8.8.4.4

Teraz, tak jak wcześniej omawiałem konfigurację DNS Xbox One i PS4, oto jak zmieniasz ustawienia DNS w FireStick:

 1. Włącz Fire Stick.
 2. Udaj się do Ustawienia -> My Fire TV -> O.Fire Stick About
 3. Zobaczysz szczegóły swojego połączenia. Zanotuj je.Fire Stick Network
 4. Teraz przejdź do Ustawienia -> Sieć jeszcze raz.
 5. Kliknij połączenie bezprzewodowe i naciśnij Zapomnij o sieci.Zapomniałem hasła
 6. Ponownie przeskanuj swoje połączenie i dotknij go.Fire Stick Rescan
 7. Wprowadź hasło do Wi-Fi, ale naciśnij zaawansowane tym razem.
 8. Zapamiętaj notatkę, którą zrobiłeś wcześniej, tak, czas na jej wpisanie:
  • adres IPIP Fire Stick
  • PrzejścieGateway Fire Stick
  • Maska podsieci (Jeśli ostatnią cyfrą było 0, wpisz 24. Jeśli to 255, to 32 to twój numer).Subnet Fire Stick
 9. Wpisz nowy Podstawowy i Wtórny DNS (Możesz użyć Google DNS lub OpenDNS)Fire Stick Zmień DNS
 10. Jesteś skończony.

Przełączanie serwerów DNS – dlaczego?

Staje się to zbyt frustrujące, gdy nie możesz wykorzystać pełnego potencjału urządzenia, takiego jak Fire Stick. Platforma ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o streaming. Od Amazon Prime Video po BBC iPlayer, wszystkie mogą być dostępne pod warunkiem, że mieszkasz w ich kraju pochodzenia. Nie tylko to, ale w godzinach szczytu oglądanie filmu jest prawie niemożliwe bez problemów z buforowaniem.

O ile lubisz przesyłać strumieniowo treści, codziennym nawykiem Twojego dostawcy usług internetowych jest monitorowanie twoich działań i dławienie połączenia. Opowiem dalej o tym dogłębnie, przewijaj dalej.

ZWIĘKSZ PRĘDKOŚĆ POŁĄCZENIA

W momencie, gdy dostawca Internetu zapewni Ci połączenie z Internetem, otrzymasz serwer, z którego będziesz korzystać automatycznie. Pamiętaj, że nie tylko korzystasz z serwera. Problem polega na tym, że serwery te są przeciążone i z czasem mogą działać wolniej.

Na szczęście zmieniając ustawienia DNS, możesz uniknąć tego problemu. Po manipulowaniu DNS-em możesz połączyć się z serwerem z niskim pingiem, który jest uważany za bardzo dobry. W ten sposób możesz obejść narzucone ci wolne połączenie.

Obejście ograniczeń geograficznych

Istotą Amazon FireStick jest to, że jest to urządzenie do przesyłania strumieniowego. Jaka jest dobra platforma do przesyłania strumieniowego, jeśli nie masz dostępu do dobrych rzeczy? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie możesz oglądać BBC iPlayer poza Wielką Brytanią? W tej branży nazywa się to ograniczeniami regionalnymi.

Nie martw się. Jesteś tutaj, aby się uczyć, a ja jestem tutaj, aby cię poprowadzić. Możesz łatwo ominąć blokady geograficzne, gdziekolwiek jesteś, jeśli korzystasz z dostawcy Smart DNS. To łatwe zadanie, jeśli znasz się na swojej drodze. Istnieją dziesiątki dostawców, którzy oferują usługi Smart DNS, takie jak UnlocatorBulletVPN, i ExpressVPN.

Oto jak to wszystko działa. Smart DNS manipuluje przy użyciu adresów URL, które pokazują, gdzie jesteś w tej chwili. Po zmianie tego, co ujawnia Twoją lokalizację, będziesz wyglądać, jakbyś przeglądał gdzie indziej. W ten sposób możesz przesyłać strumieniowo treści z ograniczeniami geograficznymi, niezależnie od tego, gdzie fizycznie się znajdujesz.

Co z bezpieczeństwem?

Zmiana systemu DNS nie szyfruje danych ani nie ukrywa adresu IP. Oznacza to, że nadal jesteś na radarze swojego usługodawcy internetowego, bez względu na wszystko. Krótko mówiąc, zmiana DNS nie jest bezpieczna lub innymi słowy, nie zapewnia dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

To zadanie narzędzia internetowego o nazwie VPN. Jeśli więc chcesz się zabezpieczyć w trybie online, lepiej zainwestuj w wirtualną sieć prywatną. Z drugiej strony wspomniałem powyżej o 2 dostawcach VPN, którzy włączają Smart DNS do swoich usług. Możesz ich użyć, jeśli chcesz tego, co najlepsze z obu światów, nie? Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, oto: jak zainstalować VPN na Fire Stick.

Pamiętaj, że nie możesz korzystać z dwóch usług jednocześnie. Czy chcesz bezpieczeństwa i prywatności? Następnie zapłać z szybkością internetu. Chcesz ominąć ograniczenia przy niezakłóconym połączeniu? Następnie ujawnij się, jeśli nie masz nic przeciwko bezpieczeństwu. Aby się chronić podczas korzystania z FireStick, sprawdź te najlepsze sieci VPN w poniższej tabeli.

Inteligentni dostawcy usług DNS

W przypadku korzystania z usługi Smart DNS połączenie z witryną przesyłającą strumieniowo przesyłane jest za pośrednictwem serwera proxy. W tej chwili Twoja rzeczywista lokalizacja staje się zaciemniona, co kwalifikuje Cię jako użytkownika Internetu, na którym znajduje się serwer, z którym się łączysz. Dzięki temu można oszukać usługi mediów strumieniowych.

Na przykład jeśli połączysz się z serwerem Smart DNS w USA, będziesz mieć pełny dostęp do kanałów amerykańskich. To takie proste, zaufaj mi. Oto moi najlepsi dostawcy Smart DNS:

ExpressVPN

Jest całkiem możliwe, że ExpressVPN jest najszybszą dostępną siecią VPN. To, w połączeniu ze spektakularnymi funkcjami odblokowywania, zdecydowanie czyni go moim pierwszym wyborem, jeśli chodzi o streaming. To mówi o jego funkcjach VPN. Co powiesz na MediaStream? Ta sieć VPN ma własny inteligentny DNS, który jest prawie w stanie odblokować dowolną pożądaną usługę przesyłania strumieniowego.

BulletVPN

BulletVPN jest estońskim dostawcą VPN, który stał się ulubieńcem w krótkim czasie. Okazało się, jako wyjątkowe rozwiązanie VPN dla użytkowników Internetu. Ale to, co jest naprawdę chwytliwe, to fakt, że mimo że jest nowy w scenie, zapewnia użytkownikom Smart DNS. Nie tak wiele serwerów VPN, ale to, czego brakuje ci w miejscach, zyskujesz w innych.

Unlocator

Unlocator to czysta usługa Smart DNS, która wysyła tylko ruch DNS związany z geolokalizacją do wymaganej lokalizacji. Po podłączeniu żadna prędkość nie zostanie zmniejszona i działa na kilku platformach, w tym na PC, Mac, Apple TV, Roku, PS4, Xbox One, telefony, a nawet FireStick.

Skonfiguruj DNS w FireStick – Podsumowanie

To jest naprawdę prosty przewodnik. Wszystko, co musisz zrobić, to uważnie śledzić to, co powiedziałem, a zobaczysz zupełnie inne wrażenia z FireStick. Nie pozwól, aby dławienie twojego dostawcy usług internetowych zrujnowało Twój nastrój. Nawet ograniczenia geograficzne nie mogą anulować twoich planów oglądania.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map