Jak zmienić ustawienia DNS na PlayStation 4

Kupiłem PS4 jakiś czas temu i zauważyłem, że prędkość pobierania, którą na nim dostaję, nie jest bliska prędkości mojego komputera i telefonu komórkowego. Jest to dość denerwujące, gdy jesteś stałym graczem. Przeprowadziłem trochę badań i znalazłem rozwiązanie. Dlatego jeśli napotykasz ten sam problem, co ja, mam nadzieję, że to pomoże ci rozwiązać problem.


Jak zmienić ustawienia DNS na PS4

Rozpoczęcie

Pozwólcie, że przedstawię Wam krótki pomysł na temat naszej dzisiejszej uwagi. Dowiemy się, jak zmienić ustawienia DNS na PlayStation 4.

DNS, powszechnie znany jako Domain Name System, to reprezentacja adresu internetowego, takiego jak adres IP. Dla ludzkiego oka używanie nazw witryn takich jak google.com jest jedyną oczywistą rzeczą. Jednak rzeczywista magia dzieje się między liniami. Za każdym razem, gdy chcesz połączyć się z określoną witryną, komputer pobiera adres IP i próbuje dopasować go do wprowadzonej domeny. W rezultacie po zakończeniu tłumaczenia strona się załaduje.

Jak zmienić ustawienia DNS swojego PS4

Google to kolejna znana firma, która oferuje bezpłatny DNS. W obu przypadkach lub z innymi, których możesz użyć, prawdopodobnie będzie lepsza niż ta, którą zapewnia twój dostawca usług internetowych.

W przypadku PlayStation 4 możesz zastosować niestandardowy DNS bezpośrednio do konsoli. Nie jest to szczególnie oczywiste, jak to zrobić, ale kiedy już wiesz, gdzie szukać, jest to dość łatwe.

Oto, co musisz wiedzieć.

 1. Przejdź do „Ustawienia ” menu na konsoli.
 2. Wybierz Sieć.Sieć PS4
 3. Następnie wybierz Skonfiguruj połączenie internetowe.Połączenie internetowe PS4
 4. Wybierz Wi-Fi lub LAN w zależności od preferencji.
 5. Wybierz Zwyczaj.Łatwy lub niestandardowy
 6. Następne kroki dotyczą adresu IP i ustawień DHCP. Jeśli nie masz preferencji, wybierz ustawienie domyślne dla obu.
 7. Gdy pojawi się „Ustawienia DNS”, dotknij „Podręcznik”.Ręczny DNS
 8. Wprowadź wartości dla podstawowego i pomocniczego DNS.Ustawienia DNS
 9. Pomyślnie zmieniłeś ustawienia DNS PS4.

Korzyści ze zmiany DNS

Serwery ISP są znane z gwałtownego upadku. Mogą zostać przeciążone, a zatem znacznie wolniejsze. Po zmianie serwera DNS możesz grać online bez obaw o opóźnienia i opóźnienia.

Prędkości pobierania różnią się w zależności od używanego serwera. Powszechnie wiadomo, że serwery ISP nie są tak niezawodne, jeśli chodzi o idealną prędkość pobierania. Aby uniknąć takich problemów, musisz zmienić serwer DNS i mieć nadzieję, że uzyskasz szybsze połączenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z tym przewodnikiem, jak zwiększyć prędkość pobierania na PS4.

Usługi takie jak ExpressVPN, BulletVPN i Unlocator oferują funkcję Smart DNS. Teraz służy to wyłącznie omijaniu regionalnych ograniczeń. Jak wszyscy wiemy, konsola PS4 to nie tylko urządzenie do gier, ale jest również idealnym domem dla platform streamingowych. Możesz znaleźć amerykańskich Netflix, Hulu i BBC iPlayer w zależności od regionu, w którym mieszkasz.

Na szczęście ograniczenia geograficzne nie stanowią problemu, jeśli prowadzisz usługę Smart DNS. W ten sposób kanały nie będą mogły rozpoznać Twojej oryginalnej lokalizacji, ponieważ uzyskasz status rezydenta w ich regionie. Dzięki temu będziesz mógł przesyłać strumieniowo najlepsze kanały na całym świecie, niezależnie od lokalizacji.

VPN vs. DNS – bezpieczeństwo przede wszystkim?

Sieci VPN to narzędzia bezpieczeństwa. Tak wyglądają od momentu ich stworzenia. Jednak omijają ograniczenia geograficzne za pomocą prostej zmiany adresu IP. Robiąc to, szyfrują ruch internetowy i chronią go przed wszelkimi próbami włamania lub monitorowania. Minusem jest to, że dzięki szyfrowaniu prędkość Internetu będzie spowalniać. Czy chcesz bezpieczeństwa i prywatności? Następnie zapłać z pewną prędkością połączenia.

Z drugiej strony DNS i Smart DNS nie zapewniają dodatkowej warstwy ochrony, podobnie jak VPN. Zmieniają serwer, który podarował ci ISP, i pozwalają oglądać odpowiednio kanały z blokadą geograficzną. Pamiętaj, że Twoje dane nie zostaną zaszyfrowane, więc nadal jesteś narażony na ryzyko cyberataku.

Powiedziawszy to, pozwól mi rzucić nieco światła na najlepsze usługi oferujące Smart DNS.

ExpressVPN

ExpressVPN łączy najlepsze funkcje VPN i oferuje usługę Smart DNS w celu odblokowania dostępu do treści z ograniczeniami geograficznymi. Możesz chronić swoje połączenie internetowe, instalując je na routerze lub przesyłać strumieniowo wszystko, co chcesz, korzystając z jego funkcji Smart DNS.

BulletVPN

Jest to idealny wybór dla dostawcy usług VPN o niesamowitej szybkości internetu. Mimo że BulletVPN może być nowy, ma wiele do zaoferowania. Z pewnością możesz skorzystać z ich funkcji Smart DNS podczas obsługi PS4.

Unlocator

Niektóre osoby mogą nie potrzebować lub nie chcieć funkcji bezpieczeństwa VPN. Inni mogą już mieć wolne połączenie internetowe i nie chcą ryzykować jeszcze bardziej spowolnienia. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz użyć Unlocator ponieważ jest to czysta usługa Smart DNS.

Możesz dowiedzieć się więcej o dostawcach VPN, którzy oferują usługi Smart DNS w tabeli poniżej.

Jak zmienić ustawienia DNS na PS4

Skończyliśmy. To wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zmienić ustawienia DNS na PlayStation 4. Możesz teraz grać online i oglądać treści z ograniczeniami geograficznymi bez martwienia się o opóźnienia i problemy z buforowaniem. Ciesz się nową rozgrywką na PS4.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map