Jak zmienić ustawienia DNS w LG Smart TV

Telewizory inteligentne stają się coraz bardziej popularne, łącząc jakość obrazu HD z możliwością łączenia się z Internetem. LG Smart TV zwrócił moją uwagę, więc sam zdecydowałem się go zdobyć. To było dobre i na początku, dopóki nie zacząłem mieć problemów z połączeniem. Nie wspominając o niemożności dostępu do większości usług przesyłania strumieniowego z powodu mojej lokalizacji. Nie martw się, znalazłem sposób na obejrzenie się z wami. W tym samouczku pokażę, jak ręcznie skonfigurować DNS w telewizorze LG bez żadnych umiejętności technicznych.


Jak zmienić ustawienia DNS w LG Smart TV

Jak zmienić ustawienia DNS w LG Smart TV

Zanim zaczniemy – DNS 101

Skrót od Domain Name System, DNS to istniejąca w Internecie sieć katalogów, które przekształcają nazwy hostów lub adresy URL na czytelne adresy IP, aby pomóc przeglądarce w ładowaniu żądanej strony.

Wyobraź sobie, że mamy pamiętać adresy IP wszystkich stron, które musieliśmy odwiedzić. Przeglądanie Internetu nie byłoby przyjemnością. Po wpisaniu adresu URL adres jest wysyłany na serwer DNS przydzielony automatycznie przez usługodawcę internetowego, tłumaczony na adres IP, a następnie wysyłany z powrotem na komputer, aby strona była dostępna.

Możesz tego nie wiedzieć, ale komputery komunikują się przez Internet przy użyciu adresów IP, które można odczytać z komputera. To tak, jakbyśmy komunikowali się słowami, ale ich to cyfry. Więc tak! DNS jest tak ważny!

Istnieje kilka serwerów DNS, które działają za darmo. Poniżej wspomniałem o dwóch z najlepszych. Możesz je wypróbować:

 • Google
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4
 • OpenDNS:
  • 208,67.222.222
  • 208,67.220.220

Jak ręcznie skonfigurować DNS w LG Smart TV

Zanim cokolwiek zrobisz, zapisz bieżące adresy serwerów na wypadek, gdybyś musiał później do nich wrócić. Proces konfiguracji jest dość łatwy do wykonania. Więc bez zbędnych ceregieli, oto jak możesz zmienić ustawienia DNS w telewizorach LG Smart TV:

 1. Włącz telewizor LG Smart TV.Ekran główny LG Smart TV
 2. Na pilocie naciśnij przycisk Przycisk Ustawienia.
 3. Wróćmy teraz do telewizora. Idź do W kształcie koła zębatego ikona, tj Ustawienia.Ustawienia LG Smart TV
 4. Kliknij Wszystkie ustawienia.LG Smart TV Wszystkie ustawienia
 5. Udaj się do Sieć.Sieć LG Smart TV
 6. Wybierz “Połączenie WiFi”.Połączenie LG Smart TV Wi-Fi
 7. Wybierz zaawansowane ustawienia Wi-Fi.
 8. Uderz w Przycisk edycji.LG Smart TV Edit
 9. Zobaczysz małe pudełko obok Ustaw automatycznie, odznacz do użytku ręcznego.Odznacz LG Smart TV
 10. Przejdź do pola Serwer DNS i wprowadź swój DNS.LG Smart TV Set DNS
 11. Hit Connect.
 12. Wszystko gotowe.

Po co zmieniać serwery DNS?

Gdy po raz pierwszy odwiedzisz stronę, jej załadowanie zajmie trochę czasu. Jednak za drugim razem komputer zapamięta adres IP powiązany z nazwą domeny. Poprawi to szybkość połączenia, pomijając fazę żądania DNS. Niemniej jednak serwery ISP muszą nagle zwolnić. Istnieje wiele powodów, aby zmienić swój DNS, zaufaj mi, musisz. Dlatego:

Lepsza prędkość połączenia

Serwery, na które się przełączasz, są czasami lepsze niż domyślne serwery ISP. Pamiętaj, że nie jest to pewne. Wszystko zależy od tego, jak blisko jest serwer od domu lub od miejsca, z którego uzyskujesz dostęp do internetu. Ale hej, warto sprawdzić, moim zdaniem, jest o wiele lepszy niż cokolwiek, co dają nam dostawcy usług internetowych.

Jeśli Twój dostawca usług internetowych nie jest w stanie utrzymać swoich serwerów DNS działających bez żadnych problemów, możesz doświadczyć powolnego wysyłania / pobierania i obsługi, podczas gdy żądanie DNS zostaje zablokowane. Przejście na bardziej niezawodną usługę może rozwiązać ten problem: Wiele alternatyw DNS ma na celu zapewnienie szybkiej usługi, którą chcesz, w tym tych, które dałem ci na początku przewodnika. Dlaczego więc nie spróbować? Jeśli to Ci nie pomoże, po prostu wróć do swoich starych.

Dostęp do materiałów objętych ograniczeniami regionu

Telewizory LG Smart TV są znane z wielu usług przesyłania strumieniowego. Netflix, Hulu, YouTube i świat treści premium to tylko kilka kliknięć na telewizor LG Smart TV z systemem webOS. Możesz przesyłać strumieniowo hity filmów i najnowsze programy telewizyjne w jakości Full HD i 4K. Problem polega na tym, że kanały te mogą nakładać ograniczenia geograficzne na ich treść. Na przykład Hulu jest dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że widzowie mieszkający za granicą nie będą mieli szansy zobaczyć, co kanał ma do zaoferowania.

Rozwiązaniem tutaj jest skonfigurowanie DNS za pomocą usługi proxy Smart DNS. Są to klienci, którzy pomagają zmienić bieżącą lokalizację i pojawiają się w kraju, w którym kanał ma prawa do nadawania. W rezultacie będziesz mieć dostęp do serwera przesyłania strumieniowego, niezależnie od tego, czy znajdujesz się poza zasięgiem sieci.

O tych usługach Smart DNS będę mówić w dalszej części tego artykułu. Dlatego, aby szybko zobaczyć, co będzie dalej, oto 3 najlepszych dostawców Smart DNS:

 • ExpressVPN
 • BulletVPN
 • Unlocator

Jak bezpieczny to jest?

Zmieniasz tylko serwery, co oznacza, że ​​nie dodasz żadnej dodatkowej warstwy ochrony do swojego internetu. Czasem pojawiają się przerażające myśli. Ale może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy operujesz na serwerze swojego dostawcy usług internetowych. Jest to więc nieuniknione, chyba że użyjesz narzędzia bezpieczeństwa, takiego jak VPN.

Niektóre wirusy i inne złośliwe programy mogą zmienić domyślny serwer DNS na serwer DNS obsługiwany przez złośliwą organizację lub oszusta. Pozwól mi wyjaśnić więcej. Wyobraź sobie, że próbujesz odwiedzić stronę Facebooka. Cóż, już tam dotarłeś, ale nie wiesz, że to nie jest ten fakt. Za kulisami złośliwy serwer DNS wskazał inny adres IP. To źle.

Jeśli jesteś maniakiem bezpieczeństwa, sugeruję skorzystanie z VPN. Szyfruje twoje dane i ukrywa twoją tożsamość nawet przed twoim ISP. Zawsze mówię, że Internet nie zawsze jest bezpiecznym miejscem, w którym można się czaić. Jeśli mimo wszystko chcesz to zrobić, sugeruję, abyś był przygotowany i dobrze osłonięty.

W poniższej tabeli znajdziesz najlepsze VPN dla LG Smart TV. Sprawdź je i zdecyduj zgodnie ze swoimi potrzebami.

Po zapoznaniu się z siecią VPN możesz uzyskać dostęp do różnych treści do pobrania. Powyższy przewodnik pokaże Ci, jak zmienić region. Po zakończeniu możesz wybrać najlepsze aplikacje do pobrania na telewizor nie ważne gdzie jesteś.

Najlepsze usługi Smart DNS

Pytanie, czy korzystać z produktów SmartDNS czy VPN, nie jest proste. Obie usługi mają swoje zalety i wady i są odpowiednie dla różnych rodzajów użytkowania. W porządku, zgadzam się, że oba odblokowują treści ograniczone geograficznie, ale dla każdej własnej metody. SmartDNS działa tylko na obsługiwanych stronach internetowych, więc jeśli witryna, z której chcesz skorzystać, nie jest obsługiwana, VPN jest jedyną opcją.

SmartDNS nie ma tych samych funkcji bezpieczeństwa, więc jeśli szukasz dodatkowego bezpieczeństwa, skorzystaj z VPN. Większe pytanie brzmi: dlaczego nie korzystać z obu? Nasz najlepsze usługi Smart DNS są również klientami VPN. Niektóre z nich zaczęły nawet jako VPN i rozszerzyły jego funkcje o Smart DNS. Tutaj są:

ExpressVPN

Jeśli wybierzesz ExpressVPN, będziesz mógł korzystać zarówno z ich usługi VPN, jak i własnego MediaStream DNS. Będąc numerem jeden na rynku VPN jest trudnym miejscem, aby sprostać. Jednak ten dostawca VPN jest zawsze gotowy do zadania. Jego inteligentny DNS może odblokować ponad 150 kanałów przesyłania strumieniowego na całym świecie. Jeśli chodzi o resztę, użyj ich VPN, aby przesyłać strumieniowo z powrotem do domu.

Smart DNS tego klienta VPN jest łatwy do skonfigurowania. Oferują przewodniki po każdym urządzeniu, które możesz mieć. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na ich oficjalną stronę internetową, kliknąć platformę, na której działa, i postępować zgodnie z podanymi instrukcjami.

BulletVPN

BulletVPN to mały nowicjusz, który zszokował branżę VPN tym, co potrafi. Chociaż sieć serwerów nie jest tak duża i szeroko rozpowszechniona, ale to, co oferuje w zakresie bezpieczeństwa, naprawdę Cię zadziwi. Ta sieć VPN pozwala wybierać spośród różnych protokołów w celu ochrony urządzenia przed złośliwym atakiem.

Z drugiej strony jego usługa Smart DNS jest bardzo przydatna dla streamerów. Możesz odblokować swoje ulubione kanały przesyłania strumieniowego w dowolnym miejscu na świecie. 30 krajów nie jest złą liczbą dla dystrybucji serwerów, jeśli jesteś tak strategiczny jak BulletVPN. Tak, ich serwery znajdują się w najbardziej poszukiwanych krajach, jeśli chodzi o telewizję.

Unlocator

Ostatni na naszej liście należy do Danii Unlocator. W 2013 roku ten dostawca zadebiutował jako czysta usługa Smart DNS. 6 lat później stało się najlepszym narzędziem do odblokowywania kanałów z ograniczeniami geograficznymi. Powodem tej popularności jest to, że Unlocator jest bardzo łatwy w użyciu. Nie tylko, ale może uzyskać dostęp do ponad 233 kanałów na całym świecie – liczby, do której wszyscy dostawcy Smart DNS nie byli w stanie dotrzeć.

Korzystanie z ich usługi Smart DNS jest bardzo wydajne i elastyczne, ale możesz także skorzystać z nowej usługi VPN. Jest naprawdę niezawodny i sam go wypróbowałem. Aplikacja jest całkiem fajna pod względem wyglądu i funkcjonalności. Oferują 7-dniowy bezpłatny okres próbny na wypadek, gdybyś chciał go wypróbować.

Zmień serwer DNS w telewizorze LG – końcowe myśli

Jeśli planujesz korzystanie z usługi do strumieniowego przesyłania treści wideo lub muzyki, bez większych obaw dotyczących bezpieczeństwa, lepszym rozwiązaniem jest technologia SmartDNS. Co więcej, zmiana ustawień DNS może zwiększyć prędkość w przypadku awarii jednego z usługodawców internetowych. Teraz wiesz, co robić, przetestuj, to nie jest trudne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map