Jak zmienić ustawienia DNS w systemie Windows 10

Za każdym razem, gdy konfigurujesz internet w domu lub w pracy, Twój dostawca usług internetowych zapewnia określone ustawienia sieciowe. Jednym z nich są „adresy DNS”. Cokolwiek robisz w Internecie, wiąże się z serwerami DNS. To praktycznie język internetu. Adresy DNS pomagają ładować strony internetowe, pobierać treści i korzystać z usług online. Ponieważ jednak wydają się one idealne, można nieco poprawić ręcznie. Dlatego oto jak możesz zmienić domyślne ustawienia DNS w systemie Windows 10.


Jak zmienić ustawienia DNS w systemie Windows 10

Jak zmienić ustawienia DNS w systemie Windows 10

Co to jest DNS?

System nazw domen jest jak słownik używany do komunikacji między komputerami. Jest to po prostu sposób na przetłumaczenie nazw domen, a usługa przełoży się na adres IP, dzięki czemu będziesz mógł niemal natychmiast wejść na stronę.

Dla ludzkich oczu proces jest dość prosty. Chłopaki, to nie dzieje się nagle. Przyzwyczaiłeś się do odwiedzania swojej ulubionej witryny, po prostu wpisując adresy URL. Jednak między wierszami mówimy tutaj. Aby uzyskać dostęp do witryny, przeglądarka wysyła żądanie do serwerów DNS w celu przetłumaczenia nazwy na adres IP. Wreszcie, po znalezieniu dopasowania adres IP wraca do przeglądarki i voila, twoja strona się ładuje.

Niektórzy z nas mogą mieć problemy z rozróżnieniem między DNS a Smart DNS. Smart DNS to usługa zaprojektowana specjalnie w celu uzyskania dostępu do treści z ograniczeniami geograficznymi. Smart DNS używa dedykowanych serwerów proxy do zmiany lokalizacji online. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś różnicy, przeczytaj ten pełny przewodnik na temat serwerów proxy Smart DNS.

Jak zmienić ustawienia DNS systemu Windows 10

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zmienić ustawienia DNS, a my porozmawiamy o nich w dalszej części tego artykułu. Proces zmiany jest naprawdę prosty. Musisz tylko uważnie wykonać każdy z tych kroków. Gdy skończysz, otrzymasz nowe doświadczenie internetowe:

  1. Iść do Sieć i Internet w Panel sterowania.
  2. Wybierz Centrum sieci i udostępniania.
  3. Po lewej wybierz Zmień ustawienia adaptera.Zmień ustawienia adaptera
  4. Zobaczysz Interfejs sieciowy. Kliknij prawym przyciskiem myszy na to i Wybierz Właściwości.Nieruchomości
  5. Po otwarciu listy wybierz Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4).
  6. Teraz kliknij Nieruchomości.IP4
  7. Wybierz Użyj następujących adresów serwera DNS opcja.
  8. Wstaw alternatywny adres serwera DNS. Jeśli potrzebujesz znanych, oto 2 bezpłatne.
   • Publiczne adresy DNS Google: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
   • Adresy OpenDNS: 208,67.222.222 i 208,67.220.220
  9. Trafienie dobrze.Zmień DNS
  10. Kliknij Blisko aby zastosować nowe ustawienia DNS do adaptera.
  11. Po wykonaniu tych kroków będzie można rozpocząć nowy adres DNS.

Po co zmieniać ustawienia DNS w systemie Windows 10?

Wcześniej oczekiwanie na załadowanie obrazu o niskiej rozdzielczości dało ci czas na zrobienie kawy. Teraz, wraz z rozwojem Internetu, jest o wiele szybszy. Tłumaczenie potrzebne do załadowania strony jest mierzone w milisekundach. Istnieją jednak pewne wady, jeśli chodzi o dostawcę usług internetowych. Co się stanie, jeśli serwery DNS dostarczone przez Twojego dostawcę usług internetowych nie będą niezawodne? Co zrobić, jeśli masz ochotę użyć niestandardowego ustawienia? Na szczęście, jak pokazałem powyżej, system Windows 10 pozwala szybko zmieniać je na komputerze. Ale w jakim celu? Czytaj.

1. Serwer DNS nie działa?

Czy kiedykolwiek widziałeś takie wiadomości podczas przeglądania?

„Serwer DNS nie odpowiada.”

„Wygląda na to, że komputer jest poprawnie skonfigurowany, ale urządzenie lub zasób (serwer DNS) nie odpowiada.”

Jeśli coś jest nie tak z serwerem DNS, który zapewnia ci dostawca usług internetowych, twoja przeglądarka nie będzie mogła nawiązać połączenia z Internetem. Jeśli nie wiesz, oszalejesz, ponieważ jest oczywiste, że twój internet jest w porządku. Na szczęście istnieje obejście. Rozwiązaniem może być zmiana serwera DNS.

Serwery mogą czasem być wolne lub łatwo przeciążone. Pokazałem już, jak zmienić ustawienia DNS. Gdy to zrobisz, będziesz mógł przejść do innego, w którym ping jest odpowiedni. Dzięki temu szybko wstaniesz.

2. Unikaj filtrowania ISP

W dzisiejszych czasach stale doświadczamy licznych ograniczeń i ograniczeń internetowych. W rzeczywistości w niektórych regionach cenzura i inwigilacja internetowa stają się coraz bardziej powszechne. Gdy nagle zostajesz zablokowany przez witrynę internetową, jest to praca twojego dostawcy usług internetowych, który zablokował użytkowników na swoich serwerach w celu uzyskania dostępu.

Jednak zmiana ustawień systemu nazw domen (DNS) jest podobno skutecznym obejściem w celu obejścia cenzury i filtrowania Internetu.

Gdy DNS zostanie zmieniony, zauważysz, że nigdzie nie można znaleźć żadnej wiadomości blokowej. Możesz uzyskać dostęp do wszystkiego, co chcesz, bez martwienia się o to, które witryny zablokował Twój dostawca usług internetowych.

3. Omiń regionalne ograniczenia

Kody DNS są teraz wszędzie. Ludzie używają ich, aby uzyskać dostęp do amerykańskich serwisów Netflix, Hulu, BBC iPlayer i wielu innych. Możesz nawet połączyć się ze zmodyfikowanymi serwerami gier i wieloma innymi rzeczami.

Zmiana DNS nic ci nie da. Jednak korzystanie z usługi zapewniającej Smart DNS to prawdziwa okazja. Istnieje wielu dostawców, którzy przodują w branży Smart DNS. Niektórzy z nich to dostawcy VPN, którzy oferują proxy Smart DNS, takie jak ExpressVPN i BulletVPN.

Z drugiej strony, masz Unlocator, który jest czystą usługą Smart DNS, która pomaga odblokowywać treści z ograniczeniami geograficznymi bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Usługa głównie zmienia adresy URL, które pokazują Twoją lokalizację. Jeśli kanał znajduje się w Wielkiej Brytanii, klient Smart DNS pomoże Ci wyglądać, jakbyś przeglądał bezpośrednio z tego regionu. W rezultacie będziesz mógł przesyłać strumieniowo pełną bibliotekę raz zablokowanego kanału.

4. Szybsze przeglądanie

Słaby serwer DNS zostanie łatwo zalany, gdy użytkownicy spamują go żądaniami korzystania z Internetu. Właśnie dlatego internauci często widzą czkawkę prędkości w swoich usługach od swoich dostawców usług internetowych. Czasami serwery po prostu nie są wystarczająco dobrze przygotowane do obsługi tak dużego ruchu.

Z drugiej strony niektóre witryny przekierowują wprowadzane adresy URL na serwery znajdujące się daleko od Ciebie. To nie jest zamierzone, ale zdarzają się pomyłki. Jeśli zmienisz serwer, nie będziesz już mieć tego problemu. Każda odwiedzana witryna będzie przechodzić przez serwer blisko Twojej lokalizacji. Dlatego ładuje się znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Najlepsze usługi DNS

Większość tych usług ma stronę główną, na której dostawca informuje, które usługi przesyłania strumieniowego mogą odblokować. Większość dostawców może odblokować prawie wszystko. Oczywiście mówimy o renomowanych klientach. Najlepsze usługi Smart DNS dostarczają wskazówek, jak odblokować określoną witrynę z ograniczeniami geograficznymi. Oprócz tego zawierają krok po kroku instrukcje konfiguracji Smart DNS w oparciu o platformę, na której działasz. Powiedziawszy to, oto najlepsi dostawcy usług Smart DNS:

ExpressVPN

ExpressVPN jest jednym z najlepszych dostawców VPN na świecie. Jest super bezpieczny i może odblokować prawie każdy kanał na świecie. Dodałem tę VPN do naszej listy, ponieważ oferuje ona usługi Smart DNS.

Podczas korzystania z ExpressVPN nie przekierowujesz całego ruchu. Przeciwnie, po prostu przekierowujesz ruch, który umożliwia dostęp do kanałów i stron internetowych na całym świecie. Oznacza to, że w procesie nie będzie uczestniczyć żadne szyfrowanie, tzn. Nie będzie żadnych ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa online.

BulletVPN

BulletVPN jest estońską firmą, która oferuje usługi VPN za pośrednictwem stosunkowo małej sieci serwerów. Dobrą rzeczą jest to, że oferuje również usługę Smart DNS. Więc jeśli chciałeś oglądać swoje ulubione programy telewizyjne podczas podróży za granicę, BulletVPN to Twój zakład.

Unlocator

Unlocator działa od 2013 roku, oferując inteligentną usługę proxy DNS. Mówiąc najprościej, pozwala ominąć wszelkie ograniczenia i ograniczenia dotyczące treści na całym świecie, do których chcesz uzyskać dostęp. Oferują także przewodniki po konfiguracji dla osób nie znających się na technologii, które próbują tego po raz pierwszy.

Czy zmiana ustawień DNS jest bezpieczna??

Nie, zdecydowanie nie jest. W przeciwieństwie do VPN zmiana DNS nie szyfruje danych i nie dodaje dodatkowej warstwy ochrony. Będziesz całkowicie bezbronny online. Jeśli więc nie interesują Cię środki bezpieczeństwa i tylko dla zabawy, zmiana DNS jest dla Ciebie idealna.

SmartDNS nie jest produktem zabezpieczającym. Jeśli chcesz zabezpieczyć się podczas przesyłania strumieniowego. Jeśli szukasz bezpieczeństwa, lepiej zainwestuj w VPN. Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować VPN na dowolnym komputerze z systemem Windows 10.

Z drugiej strony szyfrowanie VPN wpływa na szybkość. Wybieraj więc mądrze w oparciu o potrzeby związane z Internetem. Chcieć wiedzieć więcej? Zapoznaj się z tym przewodnikiem, który szczegółowo opisuje wszystko, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się o bezpieczeństwie DNS.

Dowiedz się więcej o sieciach VPN, które pomagają chronić twoje dane i omijać ograniczenia regionalne w poniższej tabeli.

Jak zmienić ustawienia DNS w systemie Windows 10 – Podsumowanie

Smart DNS nie ukrywa dokładnie twojego adresu IP, ale maskuje twój adres DNS przypisany przez dostawcę usług internetowych. Zasadniczo usługa zastępuje oryginalny DNS nowym, który wskazuje na określone położenie geograficzne. Teraz wiesz, jak zmienić serwer DNS, teraz korzystaj z Internetu w inny sposób.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map