6 oszustw VPN, których powinieneś być świadomy!

Wraz ze zwiększoną potrzebą bezpieczeństwa i prywatności online coraz więcej osób zaczęło korzystać z VPN. Na rynku istnieje wiele firm VPN, a nowe są dodawane co jakiś czas. I wiele z tych firm oferuje wyjątkowe funkcje. Ale czy firmy VPN naprawdę oferują coś cennego, czy to tylko kolejna strategia marketingowa przyciąga użytkowników do kolejnej oszustwa? Wszystko zależy od wybranej sieci VPN. Istnieje wiele zaufanych i niezawodnych sieci VPN, w tym ExpressVPN, BulletVPN i NordVPN, ale znajdziesz też takie, które mogą chcieć po prostu ukraść Twoje dane.


6 oszustw VPN, których powinieneś być świadomy!

6 oszustw VPN, których powinieneś być świadomy!

6 oszustw VPN, których powinieneś unikać

W tym artykule przedstawiono sześć różnych oszustw VPN, których można uniknąć, i pomaga wybrać dostawcę VPN, który zapewnia ochronę i bezpieczeństwo w Internecie.

# 1 Dożywotnie subskrypcje

Szybka i bezpieczna sieć światowych serwerów VPN z obsługą aplikacji i oprogramowania nie jest niedrogą sagą. Obejmuje stałe powtarzające się wydatki.

W jaki sposób dostawcy usług VPN oferują tak tanie dożywotnie subskrypcje, biorąc pod uwagę, że tych wysokich kosztów nie można odliczyć?

Punkty te jasno wyjaśniają, w jaki sposób:

  1. Sprzedaż zebranych danych użytkowników zewnętrznym reklamodawcom jest jedną z najbardziej dochodowych firm. Bezpłatna sieć VPN albo wkurza użytkowników reklamami, albo przekierowuje ich na strony reklamodawców w celu uzyskania prowizji.
  2. „Żywotność” w rzeczywistości odnosi się do wytrzymałości firmy VPN, a nie klienta. Mogą faktycznie anulować „dożywotnią” subskrypcję po roku lub dwóch i przekształcić je w cykliczne płatne subskrypcje.

Tonika: Nigdy nie daj się nabrać na dożywotnią subskrypcję VPN.

# 2 Darmowe VPN

Dlaczego jest tak wiele darmowych sieci VPN??

Ogromne zbór internautów skupia się przede wszystkim na wszystkim, co jest „darmowe”. Gorzka prawda mówi jednak, że bezpłatne VPN to po prostu kolejny prosty sposób faworyzujący dostawcę usług VPN i pomagający im czerpać zyski z twoich danych.

Darmowe VPN są wykorzystywane jako medium do gromadzenia większości danych w celu ich odsprzedaży stronom trzecim.

Wszystkie bezpłatne aplikacje VPN dostępne na rynku zarabiają dzięki:

Kradzież danych internetowych za pomocą różnych środków, takich jak wstrzykiwanie złośliwego oprogramowania lub oprogramowania szpiegującego oraz śledzenie lub logowanie się do pakietu danych i odsprzedawanie go stronom trzecim, z którymi są partnerami, np. Witryny e-commerce.

Wszystkie bezpłatne aplikacje VPN kradną przepustowość i sprzedają ją tak zwanym partnerom.

# 3 Oszukańcze aplikacje VPN

Nie wszystkie aplikacje VPN zostały stworzone w celu ochrony danych przed rządem lub dostawcą usług internetowych.

Większość tych aplikacji albo ujawnia Twój prawdziwy adres IP firmom zewnętrznym, albo zawiera złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące, oprogramowanie ransomware, trojany i złośliwe oprogramowanie w celu kradzieży lub uszkodzenia informacji w sieci.

Większość tych aplikacji nie obsługuje szyfrowania danych i próbuje uzyskać dostęp do poufnych danych oraz kraść przepustowość użytkownika.

Istnieje ogromna grupa internautów, którzy padają ofiarą zainfekowanej złośliwym oprogramowaniem sieci VPN i śledzenia danych.

# 4 Fałszywe VPN

Gwałtownie rosnące zainteresowanie VPNami doprowadziło do pojawienia się fałszywych VPN na rynku.

Mówiąc prościej lub laik, oszuści pobierają opłaty za subskrypcje VPN, podczas gdy w ogóle nie ma żadnej usługi VPN.

Tonika: Unikaj wszelkich „nowych” usług VPN wprowadzonych ostatnio na rynek.

Zachowaj skrupulatność, sprawdzając historię usługodawcy VPN, jego raport wydajności i funkcje obsługi klienta.

# 5: Fałszywe obietnice i nieuczciwe umowy

Czasami sceptycyzm może uratować cię od wielu kłopotów!

Nie wierz, gdy firma VPN ogłasza „Nie zbieramy, nie rejestrujemy ani nie przechowujemy żadnych możliwych do zidentyfikowania danych osobowych użytkowników” lub „najszybszej sieci VPN na świecie” lub „100% anonimowości” lub „ochrony przed wyciekiem”. Jeśli są to stwierdzenia przekazane przez dostawcę VPN, przetestuj je, zanim uwierzysz.

Możesz wypróbować niektóre narzędzia do wycieków, aby sprawdzić, czy VPN przecieka twoje IP. Przetestuj także swoje prędkości z siecią VPN i bez niej, aby sprawdzić, czy występują spadki prędkości. Przeczytaj także ich politykę prywatności, aby sprawdzić, czy rejestrują twoje dane. Jeśli tak, jakie elementy rejestrują?

Nie skupiaj się na fałszywych obietnicach anonimowości, ale szukaj przejrzystości, zaufania, wygody, wykonania i niezawodności w sieci VPN.

# 6 Fałszywe recenzje, referencje i komentarze

Od czasu do czasu oferowane są nowe usługi VPN i publikowane są dziesiątki fałszywych recenzji z informacją, że są one legalne. Pamiętaj, aby polegać tylko na zaufanych blogach. Z dumą oferujemy bezstronne opinie tutaj w The VPN Guru. Istnieją jednak blogi, które zamieszczają fałszywe recenzje za pieniądze. Upewnij się, że omijasz takie blogi i opinie użytkowników z pierwszej ręki tylko do odczytu pod kątem ważnych zalet i wad każdego dostawcy VPN.

Ostateczne myśli | Omiń lub zostań kolejną ofiarą

Istnieją praktycznie setki VPN. Przy tak wielu firmach, jak wybrać właściwą? Komu mozesz zaufac? Z których VPN powinieneś w ogóle korzystać?

Czytanie recenzji jest jednym ze sposobów. Będziesz jednak musiał przetestować kilka wybranych sieci VPN, aby upewnić się, że przynajmniej jedna spełnia Twoje wymagania. Nawet jeśli specyfikacje techniczne wyglądają dobrze, a aplikacja działa płynnie, czy przecieka twój adres IP? Co jeśli rejestruje twoje działania online? Czy infekuje system złośliwym oprogramowaniem? Czy przekazuje twoje informacje organizacjom reklamowym, NSA lub hakerom w ciemnej sieci??

Unikaj podejrzanych firm i zawsze testuj usługi VPN przed subskrybowaniem czegokolwiek. Gwarancja zwrotu pieniędzy pomoże ci tutaj. Jeśli uważasz, że VPN jest dla Ciebie wystarczająco dobry, przeczytaj o gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeśli VPN gwarantuje, że zwrócą ci pieniądze w określonym czasie, jeśli nie jesteś zadowolony z ich usług, zawsze jest to dobry interes. W ten sposób możesz przetestować ich usługi i sprawdzić, czy przecieka twoje IP lub oferuje dobre prędkości.

Wreszcie, niektóre sieci VPN mają zestaw ograniczeń. Niektóre usługi, takie jak Netflix, mogą nie działać, gdy korzystasz z określonej sieci VPN. Są też inne, które nie pozwalają na torrenty. Niektóre sieci VPN nie są wystarczająco silne, aby przeniknąć przez wielką zaporę ogniową Chin. Jeśli masz na myśli konkretny cel korzystania z VPN (na przykład dostęp do US Netflix za granicą lub korzystanie z niego w Chinach), upewnij się, że porozmawiasz z obsługą klienta przed zakupem subskrypcji.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map