Co to jest WireGuard VPN?

VPN jest obecnie modnym hasłem wśród użytkowników Internetu. Bez względu na to, do której części świata się wybierasz, każdy użytkownik Internetu jest zainteresowany VPN. Wraz z rosnącą liczbą zagrożeń internetowych użytkownicy korzystają teraz z różnych środków, aby upewnić się, że ich dane są bezpieczne w Internecie. Obecnie zagrożenia nie są już tak proste jak wirus lub złośliwe oprogramowanie. Inteligentni cyberprzestępcy mogą nieetycznie uzyskać dostęp do dowolnej sieci lub urządzenia, ukraść informacje, a nawet zażądać okupu, blokując dostęp do urządzenia.


Co to jest WireGuard VPN?

Co to jest WireGuard VPN?

Powstanie cyberzagrożeń

Wzrasta liczba przypadków kradzieży danych i tożsamości oraz powodujących ogromne straty. Wielkie korporacje, takie jak Target, były wielokrotnie atakowane przez hakerów o wysokim profilu, w których informacje o karcie kredytowej tysięcy klientów zostały skradzione. Nic dziwnego, że internauci szukają dziś bezpieczeństwa danych bardziej niż czegokolwiek innego.

Wirtualne sieci prywatne to kompletne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo w Internecie. Są tak szeroko dostępne i tak łatwe w użyciu, że wszyscy poważnie podchodzą do bezpieczeństwa w Internecie. Krótko mówiąc, VPN to aplikacja, którą należy pobrać i zainstalować na urządzeniu. Po aktywacji tworzy bezpieczny tunel między urządzeniem a serwerem VPN.

Wszystkie dane są przesyłane przez ten tunel przy użyciu najwyższej formy szyfrowania. Tylko urządzenie i bezpieczny serwer mają kody kluczy do przesyłanych danych.

Wszyscy inni nie będą w stanie odczytać danych, nawet jeśli przechwycą sieć, ponieważ zaszyfrowane będą wyglądały jak bełkot. VPN maskuje również oryginalny adres IP użytkownika, ukrywając jego tożsamość i zapewniając anonimowość.

Co to jest WireGuard?

Amerykański senator Wyden w liście otwartym do National Institute of Standards and Technology (NIST) zniechęcił rząd do korzystania ze starych technologii, takich jak OpenVPN i IPsec. Zamiast tego wezwał NIST do znalezienia odpowiednich zamienników dla tych technologii i przyjęcia czegoś bardziej bezpiecznego. Zachęcał również do korzystania z Wireguard do użytku rządowego..

Wireguard to nowy projekt o otwartym kodzie źródłowym, który ma na celu sprawienie, aby VPN był szybszy i bezpieczniejszy niż obecnie. Według oficjalnej strony internetowej WireGuard „WireGuard to niezwykle prosta, ale szybka i nowoczesna sieć VPN, która wykorzystuje najnowocześniejszą kryptografię. Ma być szybszy, prostszy, szczuplejszy i bardziej przydatny niż IPSec, unikając przy tym ogromnego bólu głowy. Ma być znacznie wydajniejszy niż OpenVPN. ”

Pierwotnie kodowany przez Jasona A. Donenfelda i Edge Security, WireGuard został wdrożony przez usługę VPN Mullvad i AzireVPN dopiero w czerwcu 2018 r. Jednak programiści ostrzegli, że nie osiągnęli jeszcze stabilnej wersji i zalecili traktowanie kodu i protokołu jak eksperymentalne. Ostrzegli również przed lukami, które mogą istnieć.

Port WireGuard dla Androida jest dostępny na Androidzie 5.0 i nowszych, podczas gdy porty dla macOS, FreeBSD i OpenBSD działają również dobrze, a port Windows jest dobry.

Ci, którzy chcą sprawdzić WireGuard, mogą pobrać aplikację ze Sklepu Google Play lub pobrać wersję alfa aplikacji z oficjalnego wątku. Obecnie Wireguard jest przeznaczony do użytku na serwerze Linux i komputerze stacjonarnym, a główny system Linux jest w toku. Wireguard zdecydowanie wygląda jak przyszłość VPN. Jeśli szukasz wysokiej jakości usługi VPN, której można używać na większej liczbie urządzeń, zapoznaj się z naszą recenzją Najlepszych dostawców usług VPN.

Plusy i minusy VPN

Wirtualne sieci prywatne mają wiele zalet. W rzeczywistości korzyści znacznie przewyższają ich wady. VPN łączy kilka funkcji w jedną. Pozwala użytkownikom ominąć ograniczenia geograficzne podczas przesyłania strumieniowego treści.

Na przykład użytkownik w Australii może łatwo oglądać treści z Ameryki, łącząc się z amerykańskim serwerem VPN. Gdy oryginalny adres IP jest maskowany przez adres IP w USA, użytkownicy uzyskują dostęp do treści blokowanych geograficznie.

Użytkownicy serwisu Netflix, którzy chcą regularnie przesyłać treści blokowane geograficznie, korzystają z VPN. Odblokowanie treści i ukrywanie oryginalnych adresów IP to dwa najważniejsze cele VPN.

Ścisłe szyfrowanie chroni również dane przed wścibskimi oczami, dzięki czemu korzystanie z publicznej sieci WiFi jest bezpieczniejsze. Ci, którzy regularnie podróżują i korzystają z otwartego WiFi, zdecydowanie powinni skorzystać z VPN. W krajach takich jak Chiny i Rosja, gdzie wolność Internetu jest poważnie ograniczona, ponieważ rządy w tych skorumpowanych krajach chcą trzymać swoich ludzi w ciemności, użytkownicy korzystają z VPN, aby uzyskać dostęp do swoich ulubionych stron internetowych lub platform mediów społecznościowych.

VPN chroni twoje dane osobowe, takie jak dane karty kredytowej i numer ubezpieczenia społecznego, nawet gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi. Gdy WiFi jest zainstalowane na urządzeniu, wszystkie dane są szyfrowane i chronione przed osobami postronnymi.

Z drugiej strony nie wszystkie sieci VPN są jednakowe. Należy zauważyć, że w przypadku ważnych informacji nawet najpopularniejsze sieci VPN mają własne problemy, które mogą zagrozić bezpieczeństwu danych. Wiele sieci VPN jest skomplikowanych i trudnych w użyciu. Większość darmowych sieci VPN słynie również z przechowywania dzienników użytkowników i sprzedawania ich stronom trzecim w celu uzyskania przychodów z reklam.

WireGuard otrzymuje poparcie Senatora USA

Nie wszystkim VPN można ufać. Kiedy więc WireGuard VPN został zatwierdzony przez amerykańskiego senatora Rona Wydena, zwrócił on uwagę świata cyfrowego. Jeśli WireGuard rzeczywiście zostanie przyjęty po tym poparciu, ugruntuje pozycję WireGuard jako lepszą alternatywę dla istniejących sieci VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map