Jak naprawić błąd VPN 809 w systemie Windows 10

Wirtualna sieć prywatna (VPN) ma ogromne znaczenie dla użytkowników Internetu. Jest to kompleksowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Naruszanie prywatności i kradzież danych rosną z dnia na dzień, a duża część użytkowników Internetu polega teraz na sieciach VPN, aby zapewnić bezpieczeństwo i prywatność podczas działań online. Sieci VPN są używane z wielu powodów. Zapewniają anonimowość i bezpieczeństwo wszelkiego rodzaju działań online, zwiększają bezpieczeństwo pobierania i omijają ograniczenia geograficzne, ukrywając oryginalny adres IP użytkownika. W krajach, w których Internet jest ograniczony, użytkownicy korzystają z pomocy VPN do swobodnego dostępu do Internetu.


Jak naprawić błąd VPN 809 w systemie Windows 10

Jak naprawić błąd VPN 809 w systemie Windows 10

Ruch jest bezpieczny

VPN to aplikacja, którą należy zainstalować na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Po aktywacji VPN kieruje cały ruch między urządzeniem a serwerem VPN przez bezpieczny tunel. Proces ten nazywa się tunelowaniem, za pomocą którego cały ruch jest szyfrowany. 

Tylko urządzenie i bezpieczny serwer VPN mają kod klucza do odszyfrowania ruchu. Nikt inny, nawet jeśli wejdzie do sieci, nie będzie w stanie odczytać treści. Dlatego VPN jest koniecznością podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi. Podczas korzystania z VPN hakerzy są skutecznie trzymani na dystans.

Ale czasami VPN napotykają niewielkie problemy, które powodują brak połączenia. Gdy połączenie z serwerem nie powiedzie się, wyświetlany jest komunikat o błędzie. Jeden taki częstym błędem na urządzeniach z systemem Windows jest błąd VPN 809. Przyjrzyjmy się, czym jest ten błąd i jak go naprawić.

Co to jest błąd VPN 809?

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Windows i VPN, często pojawia się komunikat o błędzie 809. Dzieje się tak, gdy system Windows nie zezwala na ustanowienie sieci VPN za pośrednictwem zapory. Jeśli nie korzystasz z zapory sieciowej, ale korzystasz z urządzenia NAT, ten błąd może wystąpić.

Translacja adresów sieciowych (NAT) służy do ochrony adresów IP. Pozwala prywatnym sieciom IP z niezarejestrowanymi adresami IP łączyć się z Internetem. NAT zwykle działa na routerze, łącząc ze sobą dwie lub więcej sieci i konwertuje niezarejestrowaną sieć na legalne adresy.

NAT pozwala, aby pojedyncze urządzenie, takie jak router, działało jako kanał między siecią publiczną (internet) a siecią prywatną (sieć lokalna). Oznacza to, że tylko jeden unikalny adres IP reprezentuje całą grupę urządzeń.

Ponieważ urządzenia NAT tłumaczą ruch sieciowy w inny sposób, często pojawia się komunikat o błędzie, gdy serwer znajduje się za urządzeniem NAT i środowiskiem NAT-T IPsec.

Niektóre znaki błędu VPN 809 to komunikat o błędzie. Jeśli używasz protokołu L2TP i nie możesz, pojawia się komunikat o błędzie, „Nie można nawiązać połączenia sieciowego między komputerem a serwerem VPN.”

Gdy wystąpi ten błąd, istnieje kilka sposobów jego rozwiązania:

1. Włącz porty routera lub zapory

Błąd VPN 809 zwykle występuje, gdy port PPTP, port L2TP lub port IKEv2 są blokowane przez zaporę ogniową lub router. W takim przypadku włączenie portu zapory ogniowej lub routera rozwiązuje problem.

Jeśli nie jest to możliwe, należy wdrożyć tunel VPN oparty na SSTP lub OpenVPN, aby umożliwić połączenie VPN pomimo połączenia zapory ogniowej, NAT i serwerów proxy.

2. Wyłącz usługi sieciowe Xbox Live

Podczas korzystania z systemu Windows 10 czasami program antywirusowy może być niezgodny z systemem operacyjnym, co powoduje odmowę połączeń IPsec.

Gdy usługa Windows 10 blokuje dostęp do L2TP lub IPsec VPN, problem można rozwiązać, wpisując „usługi” w polu wyszukiwania, a następnie kliknij „Usługi” w wynikach wyszukiwania i wyłącz usługi sieciowe Xbox Live. Twoje połączenie VPN powinno działać, a błąd powinien zniknąć.

3. Sprawdź ustawienia PAP

Wykonaj następujące kroki, aby potwierdzić, że ustawienia PAP są poprawnie skonfigurowane.

 1. najpierw kliknij „Start” i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie wybierz Sieć i Internet i wybierz „VPN”.
 3. Następnie musisz dodać VPN, podając nazwę połączenia, nazwę użytkownika i hasło.
 4. Następnie na karcie Właściwości wybierz Zabezpieczenia, a następnie Ustawienia zaawansowane.
 5. W obszarze Uwierzytelnianie wybierz „Zezwalaj na te protokoły”, a następnie zaznacz tylko pole PAP.

Po ponownym uruchomieniu komputera błąd powinien zniknąć.

4. Wyłącz aplikacje innych firm

Zbyt często aplikacje innych producentów na urządzeniu mogą powodować problemy z połączeniem dla VPN. Może być konieczne indywidualne ustalenie, która aplikacja powoduje problem, ale po wyłączeniu tej aplikacji błąd powinien zniknąć.

VPN to tak przydatna i ważna aplikacja, że ​​każdy problem z nią powoduje wiele problemów dla użytkownika. Błąd 809 jest częstym problemem VPN, z którym od czasu do czasu musi się zmierzyć każdy użytkownik. Wykonaj te proste kroki, aby znaleźć podstawową przyczynę i rozwiązać problem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map