Jak odblokować VPN na Webroot

Wirtualna sieć prywatna (VPN) jest używana przez rosnącą liczbę osób na całym świecie z powodu rosnących zagrożeń internetowych. Jeszcze dziesięć lat temu mogliśmy bezpiecznie połączyć się z Internetem, nie wymagając dodatkowej warstwy ochrony, ale dziś scenariusz się zmienił.


Jak odblokować VPN na Webroot

Jak odblokować VPN na Webroot

Irytacje online

Od hakerów po agencje rządowe i bezpieczeństwa, dostawców usług internetowych i wścibskich sąsiadów, każdy chce zobaczyć twoją działalność internetową i zarabiać na tym. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz ujawnić prywatne dane, takie jak dane karty kredytowej, numer ubezpieczenia społecznego i adres domowy.

Aby uniknąć tych wszystkich nieznośnych problemów, ludzie wolą korzystać z VPN. Jest to aplikacja, która jest pobierana i instalowana na komputerze lub urządzeniu mobilnym, a po aktywacji szyfruje cały ruch internetowy, kierując ją przez bezpieczny serwer.

Dostęp do tej sieci prywatnej nie może uzyskać nikt inny niż użytkownik i bezpieczny serwer VPN. Nawet twój dostawca usług internetowych nie widzi, co robisz online. Krótko mówiąc, VPN zapewnia anonimowość w Internecie.

Jak zezwolić na VPN przez zaporę Webroot

Czasami niektóre aplikacje są blokowane przez oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na urządzeniu. Webroot to jedno rozwiązanie antywirusowe, o którym wiadomo, że blokuje aplikacje VPN. Kilku użytkowników Webroot narzekało, że ich dostęp VPN został zablokowany przez program antywirusowy. Zwykle nie jest to poważny problem i można go rozwiązać w kilku prostych krokach.

Wyklucz VPN z Ustawień

W ustawieniach ochrony Webroot możesz wykluczyć aplikację VPN. Zapobiegnie to blokowaniu dostępu VPN przez aplikację – szkoda, że ​​nie mogliśmy zablokować filmów Przebudzenie Mocy, Jurassic World i Captain America I, ale to kolejny temat.

Aby to zrobić, musisz najpierw uruchomić oprogramowanie antywirusowe Webroot, wybierz Wirus & Ustawienia ochrony przed zagrożeniami, a następnie wybierz Wykluczenia i dodaj aplikację VPN w wykluczeniach. To powinno wystarczyć do rozwiązania problemu, ale jeśli nie, możesz spróbować dodać VPN w ustawieniach zaawansowanych Zapory systemu Windows.

Wyłącz tymczasowo Webroota

Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wyłączenie programu antywirusowego podczas korzystania z VPN. To nie jest najmądrzejsze rozwiązanie, ponieważ nadal potrzebujesz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem podczas korzystania z VPN, ale może na chwilę pomóc uzyskać dostęp do VPN. Chociaż wydaje się to praktycznym rozwiązaniem, nie zalecamy wyłączania ochrony antywirusowej w żadnych okolicznościach. Jeśli więc zdecydujesz się tymczasowo wyłączyć Webroota, zrób to na własną rękę 

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę Webroot i wybrać „zamknij ochronę”. Musisz pamiętać, aby włączyć ją po zakończeniu korzystania z VPN i uruchomieniu skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

Możesz też spróbować wyłączyć monitorowanie protokołu SSL, ponieważ może to czasem zostać zablokowane przez Webroot. Możesz to zrobić, wyłączając osłonę internetową & filtrowanie ”w aplikacji Webroot.

Ponownie zainstaluj VPN

Wielu użytkowników zgłosiło, że ponowna instalacja programu VPN rozwiązała problem. Aby to zrobić, uruchom aplikację VPN z listy programów w urządzeniu i wybierz Odinstaluj. Kliknij Kreatora instalacji, gdy się pojawi i pozwól mu działać. Jeśli proces odinstalowania powiedzie się, kliknij Zamknij i zamknij kreatora.

Jeśli odinstalowanie nie powiedzie się, otwórz Połączenia sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy WAN Miniport oznaczony VPN i wybierz Usuń. Po pomyślnym odinstalowaniu przejdź do oprogramowania klienta VPN i zainstaluj aplikację od nowa, używając pliku wykonywalnego.

Zmień program antywirusowy

Dostępnych jest kilka rozwiązań antywirusowych, więc nie musisz nadal używać tego, który blokuje Twoją sieć VPN. Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe opcje, ale problem nie został rozwiązany, możesz spróbować zastąpić obecny program antywirusowy innym..

Oprócz Webroot istnieje kilka innych aplikacji antywirusowych i chroniących przed złośliwym oprogramowaniem, takich jak Norton, Kaspersky, Avast, McAfee i Panda Cloud. Podobnie jak Webroot, wszystkie te programy mają różne przydatne funkcje i korzyści, a także wersje bezpłatne i płatne.

Zawsze rozsądnie jest wybrać wersję płatną zamiast darmowej, ponieważ ochrona jest zawsze lepsza, gdy jesteś płatnym klientem. Poza tym istnieje większa elastyczność wyboru funkcji po wykupieniu abonamentu płatnego i dzięki tym niesamowitym obniżkom podatków, które były tak niesamowite dla Amerykanów, że możesz sobie pozwolić na opłacenie usługi VPN.

Zmień VPN

Jeśli zmiana programu antywirusowego również nie okaże się pomocna w rozwiązaniu problemu, musi to być problem z klientem VPN.

W takim przypadku rozmowa z obsługą klienta dostawcy VPN może dać rozwiązanie. Jeśli jednak obsługa klienta nie jest w stanie zaoferować rozwiązania, być może trzeba będzie wypróbować inną sieć VPN.

Nie wszystkie sieci VPN będą kompatybilne na urządzeniach lub z innymi aplikacjami. Ponieważ antywirus jest tak samo ważny jak VPN, tak naprawdę nie można się bez niego obejść. Ostatnią opcją jest zmiana dostawcy VPN i wybranie innego. Podobnie jak w przypadku oprogramowania antywirusowego, sieci VPN premium są bardziej niezawodne niż darmowe.

Jeśli problem zniknie z nowej sieci VPN, możesz bezpiecznie przeglądać. Jeśli nie, może być coś nie tak z siecią i może wymagać dalszych badań.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map