Jak skonfigurować serwer VPN na Raspberry Pi

Jak zamienić Raspberry Pi w serwer VPN? Podłączenie dowolnego serwera VPN do routera nieuchronnie zapewni Ci szyfrowane i bezpieczne połączenie z dowolnego miejsca na świecie do Twojej sieci osobistej. Umożliwia to dostęp do plików na serwerze NAS bez skomplikowanych konfiguracji. Co więcej, gdy szyfrowane jest połączenie, nie musisz się martwić o przechwycenie danych, jeśli korzystasz z laptopa na publicznym hotspocie Wi-Fi, a ponieważ wszystko jest pod kontrolą, Twoje dane pozostają całkowicie bezpieczne, a Ty nie „ musisz polegać na innych usługach. Stworzenie tej sieci VPN nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu. Prosty Raspberry Pi może to zrobić. Oto jak skonfigurować serwer VPN na Raspberry Pi.


Jak skonfigurować serwer VPN na Raspberry Pi

Jak skonfigurować serwer VPN na Raspberry Pi

Instalacja serwera Raspberry PI VPN:

Oto jak skonfigurować własny serwer Open VPN na Raspberry Pi.

 1. Weź instalator Raspbian Jessie PiVPN OpenVPN, ponieważ jego bezpłatna usługa bez adresu IP zapewnia ciągłą łączność z siecią VPN, nawet przy zmianie adresu IP. Używaj Raspberry Pi w trybie wiersza poleceń (wersja Raspbian Lite), który jest dostarczany bez graficznego interfejsu użytkownika i w znacznie mniejszym rozmiarze.
 2. Rozpocznij od pobrania pliku raspbian-jessie (zip 2017-07-05), a następnie wypakuj znajdujący się w nim plik .img. Następnie zainstaluj Disk Imager (Win32) i podłącz kartę microSD do czytnika kart, upewniając się, że karta nie zawiera niczego, czego potrzebujesz. Skorzystaj z Disk Imager (Win32), aby przenieść obraz Raspbian Jessie Lite na kartę microSD.
 3. Uruchom Win32 Disk Imager. Jeśli logujesz się przy użyciu standardowego konta Windows, musisz wprowadzić hasło administratora. U góry, po prawej stronie białego pola, zobaczysz niebieską ikonę folderu. Kliknij na nią i przejrzyj wcześniej wyodrębniony plik .img Raspbian Jessie Lite. Kliknij go dwukrotnie.
 4. Upewnij się, że karta microSD jest wymieniona w części Urządzenie. Następnie kliknij Napisz. Po zakończeniu tego procesu wyjmij kartę microSD i włóż Raspberry Pi. Uruchomienie Następnie zaloguj się normalnie przy użyciu nazwy użytkownika – pi i malinowego jako hasła.
 5. Tutaj Raspberry Pi wykona zadanie serwera, więc ukryj się w jednym rogu obok routera. Skonfiguruj Raspberry Pi do zdalnego sterowania w trybie „bez skorupy”. Jest to możliwe poprzez włączenie SSH lub Secure Shell. Rodzaj sudo raspi-config.
 6. Twoim najważniejszym zadaniem po tym będzie zmiana hasła do Raspberry Pi. Umożliwi to zalogowanie się tylko przez SSH. Kliknij opcję 1, dwukrotnie wprowadzając nowe hasło, aby je ostatecznie zmienić. Następnie przejdź do opcji interfejsu.
 7. Wybierz opcję P2 SSH, kliknij Tak, gdy pytanie, czy chcesz włączyć serwer SSH, miga na ekranie. Raspberry Pi następnie potwierdza, że ​​SSH jest włączony. Następnie przejdź do Zakończ.

Kończenie pracy z serwerem VPN przy instalacji RPi

Aby zakończyć, musisz wyłączyć Raspberry Pi. Po prostu wpisz zamknięcie sudo, odłącz klawiaturę i monitor, a następnie podłącz Raspberry Pi do routera za pomocą kabla Ethernet. Klawiatura i monitor staną się teraz zbędne, ponieważ Raspberry Pi będzie teraz sterowany zdalnie.

Ponownie włącz Raspberry Pi, pozwalając na uruchomienie przez około 30 sekund. Zacznij lokalizować Raspberry Pi w sieci za pomocą aplikacji Fing na Androida. Fing wyświetla listę każdego urządzenia podłączonego do sieci, pokazując Raspberry Pi oraz jego adres IP.

W systemie Windows użycie Angry IP Scanner, który wymaga Java, powoduje, że Twój Raspberry Pi jest wymieniony jako raspberrypi.local w kolumnie Nazwa hosta.

Aby ustanowić łączność z Raspberry Pi, wymagane jest pobranie i instalacja klienta PuTTY SSH. To bezpłatne narzędzie PuTTY pomaga zdalnie łączyć się z Raspberry Pi. Jesteś teraz w stanie zalogować się przy użyciu własnej nazwy użytkownika i hasła do Raspberry Pi.

Wskazane jest, aby teraz pobrać i zainstalować wszelkie aktualizacje systemu Linux. Można to zrobić za pomocą polecenia sudo apt-get update i sudo apt-get upgrade.

Rozpocznij instalację OpenVPN. Wprowadź https://install.pivpn.io | bash dla uruchomienia instalatora. Następnie skonfiguruj statyczny adres IP, aby router znał lokalizację Raspberry Pi w sieci.

Jest to wymagane, aby mógł rozpocząć wysyłanie przychodzącego ruchu VPN. Upewnij się, że domyślna brama IPv4 jest już ustawiona na adres IP routera i sprawdź, czy ustawienia są prawidłowe. Kliknij Tak, aby kontynuować.

Postępuj zgodnie ze wszystkimi krokami, które pomogą Ci wybrać katalog odpowiedniego użytkownika, który przechowuje konfigurację OpenVPN. Wybierz zainstalowany domyślny „pi”, a następnie włącz „nienadzorowane aktualizacje”, aby umożliwić automatycznej aktualizacji Raspberry Pi za pomocą łatek bezpieczeństwa.

Teraz masz wybór między wyborem protokołów UDP lub TCP. Generalnie preferowany jest UDP, ponieważ jest znacznie szybszy. Pozostaw port jako domyślny 1194, a następnie naciśnij OK. Zachowaj gdzieś numer portu, a następnie potwierdź, że port znajduje się na następnym ekranie.

Oferowane będą trzy poziomy szyfrowania. Zwykle instalator PiVPN zaleca szyfrowanie 2048 bitów, ale istnieje również możliwość wybrania 4096 dla maksymalnego bezpieczeństwa. Możesz połączyć się z Pi za pomocą dynamicznej usługi DNS lub zewnętrznego adresu IP. To drugie jest łatwiejsze, ponieważ wymaga mniej majsterkowania przy routerze.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map