Jakie typy VPN są obsługiwane przez platformę Azure?

Komputery są świadkami nowych osiągnięć technologicznych co drugi dzień. Podczas gdy dane są przechowywane we własnej wieży serwerowej wiele lat temu, obecnie istnieją inne, bardziej zaawansowane sposoby przechowywania danych. Duże urządzenia kurczą się, aby stać się bardziej mobilne, a także mają mniejsze możliwości lokalnego przechowywania danych.


Jakie typy VPN są obsługiwane przez platformę Azure?

Jakie typy VPN są obsługiwane przez platformę Azure?

Azure Cloud Storage

Nowy sposób przechowywania danych jest w chmurze, niezależnie od tego, czy jest to Twoja własna chmura, czy centrum danych innej firmy.

Microsoft Azure to jedna z takich usług przetwarzania w chmurze, która służy do tworzenia i przechowywania aplikacji za pośrednictwem centrów danych Microsoft. Aplikacje obejmują zdalnie hostowane i zarządzane wersje zastrzeżonych technologii Microsoft, a także otwarte technologie, takie jak Linux.

Najlepszą rzeczą w korzystaniu z platformy Azure jest to, że nie trzeba inwestować w nowe oprogramowanie lub infrastrukturę. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami wstępnymi, a wraz ze zmianą potrzeb możesz zwiększać pojemność pamięci. Azure to fantastyczna opcja dla osób przechodzących z lokalnych serwerów Windows do magazynu w chmurze.

Azure i VPN

Azure został wydany w 2010 roku, kiedy bezpieczeństwo online nie było tak bardzo zagrożone. Ale czasy się zmieniły i wszyscy szukają bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Doprowadziło to do powstania wirtualnych sieci prywatnych. VPN to specjalny program, który szyfruje cały ruch przesyłany między twoim urządzeniem a bezpiecznym serwerem VPN, zapobiegając szpiegowaniu twoich informacji przez osoby spoza serwera.

Poza tym VPN działają również jako serwery proxy, które pomagają omijać geobloki i cenzurę Internetu. Sieci VPN zyskują coraz większą popularność, ponieważ coraz więcej osób i przedsiębiorstw korzysta z nich do zabezpieczania wszystkich danych online, w przeciwieństwie do Planet of the Apes III, Meet the Parents II, Thor III (więc Thor nie może pobić 10 brudnych mężczyzn ani wyjść z sieci !? ) Anchorman II i tak dalej, ponieważ filmy te nie zyskują na popularności, ponieważ były okropne.

Użytkownicy korzystający z przetwarzania w chmurze, np. Azure, chcieliby również używać sieci VPN, aby zapewnić maksymalną prywatność i bezpieczeństwo. Jednak nie wszystkie typy sieci VPN mogą być używane z platformą Azure. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i łączności podczas korzystania z platformy Azure w połączeniu VPN.

Jakie typy VPN są obsługiwane przez platformę Azure

Istnieją cztery typy sieci VPN, których można używać w chmurze Microsoft Azure: wskaż witrynę, witryna lokacja, wiele witryn i ExpressRoute.

VPN typu punkt-lokacja

Sieć VPN typu punkt-lokacja umożliwia utworzenie bezpiecznego połączenia między komputerem z systemem Windows a wirtualną siecią prywatną bez potrzeby posiadania specjalnego oprogramowania. Platforma Azure udostępnia zasady VPN, które pobierasz na urządzenie, aby móc korzystać z wbudowanego klienta VPN systemu Windows. Dzięki tej konfiguracji możesz łatwo i bezpiecznie połączyć się z VPN i korzystać z platformy Azure. Ponieważ platforma Azure używa standardowego protokołu SSTP (Secure Sockets Tunneling Protocol), możesz bezpiecznie łączyć się z dowolnego miejsca.

Sieć VPN typu lokacja-lokacja

Dzięki sieci VPN typu lokacja-strona możesz utworzyć bezpieczne połączenie między lokalną witryną a wirtualną siecią prywatną. Azure korzysta ze standardowego w branży protokołu IPsec VPN, który jest kompatybilny z większością urządzeń VPN. Dzięki tej usłudze możesz bezpiecznie połączyć ze sobą do dziesięciu lokalnych witryn i wirtualne sieci prywatne. Tego rodzaju łączności VPN należy używać tylko wtedy, gdy przepustowość lokalna przekracza 10 MBpS.

VPN dla wielu witryn

Jest to rodzaj konfiguracji VPN typu lokacja-lokacja, która pozwala łączyć wiele witryn lokalnych z wirtualną siecią prywatną zamiast jednej witryny. Wymagania są takie same jak w przypadku witryny VPN typu lokacja.

ExpressRoute

ExpressRoute to w zasadzie bezpośrednie połączenie z platformą WAN do platformy Azure, zamiast połączenia VPN z wykorzystaniem publicznego Internetu. Ta metoda oferuje lepsze bezpieczeństwo, niezawodność i szybkość niż połączenia przez zwykły Internet.

Bramy Azure VPN oferują wiele zalet. Możesz łączyć się z dowolnym regionem lub jedną siecią VPN z inną, możesz łączyć się z wieloma witrynami z tej samej subskrypcji VPN, a także możesz tworzyć własne routery VPN.

Azure i VPN – końcowe myśli

Pamiętaj, że nie wszystkie urządzenia VPN działają z platformą Azure. Microsoft współpracował z kilkoma rodzinami urządzeń VPN, a wszystkie urządzenia w jednej rodzinie są zgodne z platformą Azure. Więcej informacji na temat zgodnych urządzeń można znaleźć w witrynie Azure.

Zarówno przetwarzanie w chmurze, jak i sieci VPN są dziś niezbędnymi technologiami, które szybko zyskują na popularności. Nie można zaprzeczyć, że Azure zapewnia zdrowe rozwiązanie do przetwarzania w chmurze dla przedsiębiorstw, ale bez zabezpieczenia VPN online jest zagrożone. Korzystanie z bram VPN na platformie Azure jest idealnym rozwiązaniem do korzystania z obu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map