Korzystanie z routera VPN – zalety i wady

Prawie wszyscy z nas obecnie korzystają z VPN, dzięki wiadomościom o hakowaniu i szpiegowaniu nas przez rząd. Wielką zaletą sieci VPN jest to, że większość firm pozwala łączyć wiele urządzeń za pomocą jednej licencji. Możesz więc zapłacić tylko za jedną licencję oraz zainstalować i korzystać z VPN jednocześnie na wielu urządzeniach. Chociaż jest to świetne i wszystko, problem polega na tym, że większość z nas ma co najmniej 3-4 urządzenia indywidualnie. Nie można zabezpieczyć wszystkich urządzeń całej rodziny za pomocą jednej sieci VPN. Większość dostawców VPN pozwala zainstalować tę samą sieć VPN na maksymalnie 5 (a może 6) urządzeniach. Co zrobić, jeśli chcesz zabezpieczyć wszystkie urządzenia w domu za pomocą tej samej sieci VPN? Dotyczy to wszystkich laptopów, smartfonów, tabletów, konsol do gier i telewizorów smart w domu. Faktem jest, że większość domów ma około 10-12 urządzeń, które działają w Internecie. Jeśli uzyskasz VPN, który pozwala na jednoczesne połączenie 5 urządzeń, musisz kupić 3 licencje na wszystkie urządzenia. LUB możesz uzyskać tylko jedną licencję na router. W ten sposób cała sieć domowa będzie chroniona, a każde urządzenie, które się z nią łączy, będzie automatycznie anonimowe w Internecie.


Korzystanie z routera VPN - zalety i wady

Korzystanie z routera VPN – zalety i wady

Dwa typy routerów VPN

Podczas instalowania VPN na routerze możesz pobrać pliki konfiguracyjne i zainstalować je na routerze lub kupić wstępnie skonfigurowany router. Zakup wstępnie skonfigurowanego routera jest łatwy, ponieważ nie musisz wykonywać żadnej instalacji. Wystarczy go podłączyć, a na nim zostanie zainstalowany VPN. Ale jeśli masz już router, najlepiej pobrać pliki i skonfigurować router zamiast kupować nowy (chyba że nie masz nic przeciwko wydaniu kilkuset dolarów).

Korzystanie z routera VPN: zalety

Możesz wybrać dowolną dla siebie drogę. Oto, co router VPN może dla Ciebie zrobić.

Instalacja jednorazowa

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć o routerach VPN, jest to, że działają one tak samo jak zwykłe routery, z wyjątkiem tego, że połączenie internetowe jest kierowane przez serwery sieci prywatnej. Oznacza to, że każde urządzenie podłączone do routera otrzyma pełny zakres ochrony VPN.

Gdy instalujesz VPN na wielu urządzeniach, musisz pobrać i zainstalować go na każdym urządzeniu osobno. Porównaj go z routerem, który wymaga tylko jednej instalacji – gdy router ma na sobie VPN, nie musisz instalować VPN na każdym urządzeniu osobno. Po prostu podłącz swoje urządzenia do routera w zwykły sposób, a będziesz bezpieczny w Internecie.

Oszczędności kosztów

Nie ma dodatkowych kosztów subskrypcji VPN na routerze. Na przykład, jeśli firma pobiera 10 USD za miesięczną subskrypcję, zasadniczo będzie taka sama, bez względu na to, na jakim urządzeniu jest zainstalowana.

Oszczędza to pieniądze, ponieważ jeśli w domu jest wiele osób korzystających z Internetu i wszyscy potrzebują VPN, wszyscy mogą się z nią połączyć i nie trzeba kupować wielu subskrypcji ani licencji.

Pamiętaj, że nawet jeśli kupisz wstępnie skonfigurowany router, nadal będziesz musiał kupić subskrypcję VPN.

Niezależnie od tego, czy kupujesz wstępnie skonfigurowany router, czy pobierasz pliki konfiguracyjne i instalujesz je ręcznie, router jest zawsze tańszą ofertą niż kupowanie kilku subskrypcji dla całej rodziny.

Przyjazny dla wszystkich platform

Jest to jedna z największych zalet routerów VPN. Jak wspomniano wcześniej, większość z nas posiada wiele urządzeń. I nie wszystkie firmy VPN zapewniają obsługę wielu platform. Na przykład, jeśli chcesz zainstalować VPN na swoim smart TV, przekonasz się, że nie ma wielu dostawców oferujących do tego celu kompatybilne aplikacje.

Rozwiązanie – VPN na routerze. Wystarczy skonfigurować VPN na routerze (lub kupić wstępnie skonfigurowany router) i połączyć z nim swój smart TV. Redukuje wysiłek i koszty. Chociaż konfiguracja routera wymaga kilku dodatkowych czynności, jest to jednorazowa czynność, a po zakończeniu będzie można go używać przez całe życie.

Pełne bezpieczeństwo

Skonfigurowanie połączenia VPN na routerze oznacza, że ​​cała sieć twojego domu jest zabezpieczona. VPN dodaje dodatkową warstwę prywatności i bezpieczeństwa do wszystkich twoich działań online. Utrudnia to potencjalnym hakerom i cyberprzestępcom włamanie się do sieci Wi-Fi lub włamanie się do niej.

Anonimowość online

Każde urządzenie podłączone do routera VPN otrzyma pełną anonimowość online. Niezależnie od tego, czy jest to Twój smartfon, laptop, Smart TV, urządzenie do gier lub transmisji strumieniowej, ani Twój dostawca usług internetowych, ani nikt inny nie będzie w stanie śledzić tego, co robisz online.

Korzystanie z routera VPN: Wady

Ale to nie wszystkie zabawy i gry. Oto kilka wad routerów VPN.

Więcej urządzeń mniejsza prędkość

Pierwszą wadą, którą należy wziąć pod uwagę w przypadku routerów VPN, jest to, że stają się one wolniejsze, gdy podłączanych jest do nich coraz więcej urządzeń. Chociaż każde urządzenie będzie korzystać z funkcji szyfrowanej łączności, będzie również działać wolniej niż w przypadku, gdyby każde urządzenie korzystało z własnej sieci VPN.

Oznacza to, że za każde urządzenie, które podłączysz do sieci domowej, oddasz część swojej prędkości. Łatwo jest zrozumieć, dlaczego może to zniechęcać wiele osób, szczególnie tych, którzy chcą szybkiej łączności.

Niska prędkość to ogromny problem dla osób, które chcą przesyłać strumieniowo filmy lub grać w gry online – buforowanie jest zbyt denerwujące. Jeśli jednak masz szybkie połączenie w domu i szybką sieć VPN, prędkości będą nadal przyzwoite, nawet jeśli złączy się z nią 10-12 urządzeń. Upewnij się, że masz VPN z dużą prędkością.

Sprawdź niektóre z najszybszych rekomendacji VPN.

Skomplikowana konfiguracja

Konfiguracja routera VPN jest dość skomplikowanym procesem. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, może to być dla Ciebie trudne. Jednak większość firm VPN udostępnia przewodnik krok po kroku, aby pomóc użytkownikom w procesie instalacji. Wiele z nich ma nawet całodobową obsługę czatu na żywo.

Chociaż pomoc jest wystarczająca do instalacji, jeśli nadal uważasz, że jest to coś, czego nie możesz zrobić, możesz albo poprosić eksperta, albo kupić wstępnie skonfigurowany router.

Plusy i minusy korzystania z routera VPN – Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że routery VPN to świetny sposób na zabezpieczenie twojego domowego Internetu. Jeśli jednak Ty lub większość Twojej rodziny często nie korzystasz z tego obiektu, routery VPN mogą nie być dla Ciebie najlepsze. Z drugiej strony, jeśli Ty i Twoja rodzina w pełni korzystacie z Internetu podczas pobytu w domu, router VPN może być doskonałym narzędziem do ochrony przed hakowaniem i szpiegowaniem, a także pozwala zaoszczędzić dużo wysiłku i pieniędzy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map