Mój adres IP został ujawniony! Co mogę zrobić?

Martwisz się o ujawniony adres IP? Cóż, nie. Nie ma nic złego w połączeniu, komputer się nie psuje i na pewno nie kliknąłeś czegoś, czego nie powinieneś mieć w ustawieniach. Adresy IP są z definicji ujawnione, ale istnieje sposób na ich ukrycie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego twój adres IP jest ujawniony i co możesz zrobić, aby go zatrzymać.


Mój adres IP został ujawniony! Co mogę zrobić?

Mój adres IP został ujawniony! Co mogę zrobić?

Dlaczego mój adres IP jest widoczny??

Spokojnie, twój adres IP robi dokładnie to, co powinien.

Pozwól mi wyjaśnić.

Zwykle masz 2 różne rodzaje adresów IP: prywatny i publiczny. Prywatny adres IP jest używany przez sieć domową do rozróżniania różnych urządzeń. To jest prywatny adres, więc nikomu nie jest łatwo go znaleźć. Dotyczy to również używanego urządzenia. Z drugiej strony twój publiczny adres IP reprezentuje twoją lokalizację geograficzną.

Jak sama nazwa wskazuje, publiczny adres IP jest w rzeczywistości publiczny. Powinno to zobaczyć, to twoja tożsamość online. Teraz pozostawienie publicznego adresu IP „ujawnionego” nie jest dla ciebie tak świetne. Ponieważ adres IP dosłownie pokazuje, gdzie się znajdujesz i jakiego usługodawcy ISP używasz, jest to trochę ryzykowne. Źli agenci mogą łatwo użyć twojego publicznego adresu IP do śledzenia ciebie lub wysyłania niektórych złośliwych plików po swojemu. Z punktu widzenia prywatności twój publiczny adres IP jest identyfikowalny online, więc można go bardzo dobrze wykorzystać do monitorowania tego, co robisz online.

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że nie jest to świetna opcja dla internautów, którzy martwią się o swoją prywatność i bezpieczeństwo.

Jak ukryć mój adres IP?

Maskowanie adresu IP nie jest tak trudne. Problem polega na tym, że nie można tego zrobić samodzielnie. Potrzebujesz odpowiedniego narzędzia, aby poprawnie maskować swój publiczny adres IP.

Wprowadź VPN.

Sieci VPN to najbezpieczniejsze i najłatwiejsze narzędzia, których można użyć do prawidłowego maskowania adresu IP. Zabawne jest to, że ta konkretna umiejętność nie jest nawet podstawową funkcją VPN, to po prostu coś takiego….

Aby wyjaśnić, co mam na myśli, wyjaśnię, czym jest VPN i jak działa.

VPN jest więc przede wszystkim narzędziem bezpieczeństwa cybernetycznego. Działa na dwóch podstawowych funkcjach:

 • Szyfrowanie wszystkich twoich danych.
 • Ponowne kierowanie ruchu przez własne bezpieczne serwery.

Teraz druga funkcja naprawdę zmienia Twój adres IP. Zobacz, kiedy VPN przekieruje Twój ruch, Twój publiczny adres IP automatycznie zmienia się w celu dopasowania do lokalizacji serwera, z którym jesteś połączony.

Wystarczy wykonać następujące kroki, aby ukryj swój odsłonięty adres IP:

 1. Najpierw zarejestruj się u dostawcy usług VPN.
 2. Pobierz i zainstaluj VPN na komputerze PC, Mac, Android, FireStick, iPhone lub iPad.
 3. Następnie uruchom aplikację i zaloguj się.
 4. Na koniec wybierz jeden z serwerów VPN i połącz się z nim.
 5. Sprawdź swój adres IP za pośrednictwem strony internetowej takiej jak WhatIsMyIP.network, aby upewnić się, że dokonano zmiany.
 6. Twój publiczny adres IP jest teraz ukryty. Wygląda na to, że przeglądasz sieć, używając adresu IP serwera VPN, z którym jesteś połączony.

To nie magia, właśnie w ten sposób generowany jest publiczny adres IP. Zobacz, bez VPN korzystasz z serwerów dostarczonych przez Twojego dostawcę usług internetowych, które zwykle znajdują się w twoim kraju. Dzięki VPN ruch odbywa się przez inny serwer, więc publiczny adres IP pasuje do tego serwera.

Najlepsza sieć VPN do ukrywania MOJEGO adresu IP

Przygotowaliśmy już szczegółową recenzję najlepszych sieci VPN, których możesz użyć do ukrycia swojego adresu IP. W tej recenzji numer jeden wybrał ExpressVPN.

ExpressVPN jest powszechnie uważany za najlepszego dostawcę usług VPN w 2018 roku, więc możesz spodziewać się fantastycznej usługi. Otrzymasz dostęp do ponad 2000 serwerów w ponad 94 krajach (pomyśl o adresach IP, które możesz uzyskać!), Pięciogwiazdkowego zespołu obsługi klienta dostępnego przez 24/7 czat na żywo oraz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Niestety, ExpressVPN tak naprawdę nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego, ale zasady zwrotu pieniędzy ułatwiają testowanie usługi przez 30 dni przed złożeniem zobowiązania. Świetna rzecz w tym? Dosłownie nie pytają cię. W ogóle.

Jeśli z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie udało mi się przekonwertować Cię na fanów ExpressVPN, możesz wypróbować tych dostawców:

Narażony adres IP – końcowe myśli

I masz to! Aby zmienić publiczny adres IP, wystarczy użyć sieci VPN i połączyć się z wybranym serwerem. VPN wykona resztę pracy za Ciebie. Co więcej, chroni również przed kradzieżą danych, hakerami, a nawet niektórymi rodzajami złośliwego oprogramowania. Daje to również możliwość omijania blokowanych geograficznie i zbanowanych kanałów, niezależnie od tego, gdzie aktualnie mieszkasz. Wreszcie, VPN zapewniają, że twoje połączenie jest prywatne i że nikt, ani twój dostawca usług internetowych, ani rządowe podmioty nadzoru, nie mogą monitorować tego, co robisz online. Uważaj jednak na darmowe VPN, ponieważ są one w rzeczywistości bardzo niebezpieczne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map